Kreeka vaatamisväärsused: 26 kohta, mida avastada - infoViking
Kreeka saared -Naxos

Kreeka vaatamisväärsused: 26 kohta, mida avastada

Kreeka on riik, mille rikkalik ajalugu, kultuuriline mitmekesisus ja looduslik ilu tõmbavad ligi reisijaid üle kogu maailma. Kuulsaks on see saanud tänu oma antiiksetele monumentidele, mis räägivad lugusid jumalatest, kangelastest ja tsivilisatsioonist, mis on kujundanud lääne kultuuri alustalasid.

Kreeka eristub oma ainulaadse arhitektuuri, traditsiooniliste küladega ja tohutu saarte hulgaga, millest igaühel on oma iseloom ja legendid. Kreeka köök pakub naudinguid igale maitsele, olgu selleks siis maailmakuulus Kreeka salat, souvlaki või baklava.

Lisaks on Kreeka tuntud oma külalislahkuse ja elava kultuurielu poolest, kus segunevad vanad kombed ja modernne elustiil. Reisimine Kreekasse pole lihtsalt puhkus, see on sukeldumine ajaloosse, kus igal sammul on tunda mineviku hõngu ja avastamisrõõmu.

Järgnevalt avastame põnevaid Kreeka vaatamisväärsusi, mille seast leiab nii maailmakuulsaid ajaloolisi ehitisi, ilusaid Kreeka saari kui ka looduslikke maailmapärandeid.

Kogu reisiinfo Kreeka kohta.

1. Ateena Akropol

Ateena-vaatamisväärsused-Iidne-Akropolis

Akropol on iidne linn, mis kõrgub üle Ateena ja on üks olulisemaid Kreeka vaatamisväärsusi. See on tuntud eelkõige Parthenoni templi poolest, mis on pühendatud jumalanna Athenale.

Lisaks leiab Akropoliselt Erechtheioni, mis on kuulus oma karüatiidide templi verandaga, ja Athena Nike tempel, mis on tuntud oma peene skulptuuri poolest. Akropol ei ole mitte ainult ajalooline monument, vaid ka sümbol Kreeka kultuurilisele identiteedile.

Loe lisaks: Ateena vaatamisväärsused.

2. Delphi arheoloogiline ala

Delphi oli antiikajal tuntud oraakli ja püha paigana, kus Apollon rääkis inimestega prohvet Pythia vahendusel.

Tänapäeval on Delphi arheoloogiline ala tuntud oma ajalooliste monumentide poolest, sealhulgas Apollo tempel ja antiikne teater, mis on osa UNESCO maailmapärandist. Delphi pakub lisaks ajaloohuvilistele ka imelisi vaateid ümbritsevale mägisele maastikule.

3. Santorini

Kreeka saared -santorini

Santorini, üks küklaadide saartest, on tuntud oma luksusliku elustiili ja ainulaadsete päikeseloojangute poolest. Saare külad, nagu Oia ja Fira, on need tuntud Kreeka vaatamisväärsused, mida oled juba ilmselt igalpool piltide peal näinud.

Santorini on kuulus ka oma veinide, eriti Assyrtiko, ning omapärase arhitektuuri poolest, kus domineerivad kuppelkatustega valged hooned.

Loe lisaks: Santorini vaatamisväärsused.

4. Meteora kloostrid

Meteora, mis tähendab keset taevast, on kompleks iidsetest kloostritest, mis asuvad kõrgel kaljusammaste otsas Kesk-Kreekas. Need kloostrid on ehitatud üsna ebatavalisse kohtadesse, eesmärgiga pakkuda turvalisust ja rahu.

Peale nende arhitektuurilise ja vaimse tähtsuse on Meteora ka populaarne matkamis- ja ronimispaik, mis pakub avaraid vaateid ümbritsevale maastikule.

5. Kefalonia

Kefalonia-Assos

Kefalonia on Joonia mere suurim saar, tuntud oma rohelise maastiku ja selge sinise vee poolest. Kreeka vaatamisväärsuse peamised tõmbenumbrid on Myrtose rand, türkiissinise veega paradiis, ning Argostoli, saare pulbitsev pealinn.

Külastajaid võlub Melissani koobas oma maa-aluse järve ja maagilise valgusefektiga, samas kui Fiskardo küla pakub traditsioonilist arhitektuuri ja saare kultuuri. Kefalonia on suurepärane sihtkoht, mis pakub nii ajaloolisi vaatamisväärsusi kui ka looduslikku ilu.

6. Rhodose vanalinn

Rhodose saare vanalinn on üks paremini säilinud keskaegseid linnu Euroopas, mis on ümbritsetud muljetavaldava müüriga ja täis ajaloolisi hooneid.

Rhodose vanalinnas saab jalutada mööda kitsaid, kivist sillutatud tänavaid, külastada rüütlite suurt meistri paleed ning nautida kohalikku kööki ja kultuuri traditsioonilistes kõrtsides.

7. Knossose palee

Knossose palee - Kreeta vaatamisväärsus

Knossose palee, asudes Kreetal, on seotud paljude muistsete Kreeka müütidega, sealhulgas pärineb sealt lugu Minotaurose labürindist.

See arheoloogiline pärand on Minoan tsivilisatsiooni suurim paleekompleks, pakkudes külastajatele võimalust tutvuda keeruliste freskode, vana arhitektuuri ja müütiliste lugudega, mis on kujundanud selle Kreeka vaatamisväärsuse kultuuripärandit. Knossose avastamine annab aimu tolle aja elu- ja ehituskunstist.

Loe lisaks: Kreeta vaatamisväärsused.

8. Korfu

Korfu saar, mis on osa Joonia mere saarestikust, on kuulus oma lopsaka taimestiku, ajalooliste kindluste ja mitmekülgse arhitektuuripärandi poolest. Korfu linn, tuntud ka kui Kerkyra, on segunemiskoht erinevatest kultuuridest, sealhulgas Veneetsia, Prantsuse ja Briti mõjutustest.

Sealt võid avastada näiteks Paleokastritsa küla ja Achilleion palee ning mitmed looduskaunid kohad nagu Porto Timoni rand ning Cape Drastis.

Loe lisaks: Korfu saare vaatamisväärsused

9. Mykonos

mykonose vaatamisväärsused

Mykonos on üks populaarsemaid Kreeka saari, tuntud oma kosmopoliitse atmosfääri, erksate ööklubide ja kaunite liivarandade poolest.

Lisaks stiilsetele butiikidele ja restoranidele on Mykonos kuulus ka oma maaliliste vaadetega väikeste külade, nagu Ano Mera, ja mitmete ajalooliste tuulikute poolest, mis on saanud saare sümboliks.

Loe lisaks: Mykonose vaatamisväärsused

10. Samaria kuristik

Samaria kuristik on üks Euroopa pikimaid ja sügavamaid kuristikke, asudes Lääne-Kreetal. Matkamine läbi selle 16 km pikkuse kuristiku pakub avaraid vaateid, haruldast taimestikku ja võimalust näha Kreeka metsikut loodust.

Kuristik lõpeb Libüa mere ääres asuvas Agia Roumeli külas, kus matkajad saavad puhata ja nautida värskendavat suplust meres.

11. Milos

Milose vaatamisväärsused

Milos on tuntud oma vulkaanilise päritolu ja erakordse maastiku poolest, mis on täis värvilisi ja mitmekesiseid kivimeid. Sarakiniko rand, tuntud oma valge, kuu- maastiku taolise kivimiga, on üks tuntumaid vaatamisväärsusi Kreekas, mida ikka ja jälle käiakse pildistamas.

Lisaks looduslikele vaatamisväärsustele, pakub Milos ka rikkalikku ajalugu, sealhulgas kuulsa Veenuse kuju avastamise kohta, mis nüüd asub turvaliselt Louvre’is.

Loe lisaks: Milose vaatamisväärsused.

12. Thessaloniki

Thessaloniki, Kreeka ajalooline metropol ja kultuuripealinn, pakub külastajatele rikast kultuurielu. Linnas on palju Kreeka vaatamisväärsusi, sealhulgas Rotunda, Galerius’ kaar ja Byzantine Walls.

Thessaloniki on tuntud ka oma elava toidukultuuri poolest, pakkudes hulgaliselt kohvikuid, restorane ja turgusid, kus saab proovida traditsioonilisi Kreeka roogasid nagu tänavatoit gyros ja tsoureki.

13. Paros

Parose vaatamisvaarsused

Paros on tuntud oma peene marmori poolest, mis on olnud ekspordiartikliks juba antiikajast saadik. Lisaks imetlusväärsele marmorile on Paros teadatuntud ka oma kaunite randade, traditsiooniliste külade ja elava kunstielu poolest.

Parikia, saare pealinn, pakub külastajatele mitmeid vaatamisväärsusi, sealhulgas Panagia Ekatontapiliani kirik, mis on üks vanimaid kirikuid Kreekas.

Loe lisaks: Parose vaatamisväärsused.

14. Epidaurus

Epidaurus on tuntud oma iidse teatri poolest, mis on üks parimini säilinud klassikalisi teatreid maailmas. See teater on erakordselt tuntud oma akustika poolest, mis võimaldab kuulda sosinat isegi ülemistest ridadest.

Lisaks teatrile on Epidaurus’es ka mitmed muud ajaloolised vaatamisväärsused, nagu Asklepiuse pühamu, mis oli antiikajal tuntud ravikeskus.

15. Nafplio

Nafplio oli esimene pealinn uueaja Kreekas ja on tuntud oma kauni arhitektuuri ja romantilise atmosfääri poolest.

Külastajad saavad uudistada Palamidi kindlust, mis on ehitatud üle 200 meetri kõrgusele mäetipule, või jalutada mööda vanalinna värvikirevaid tänavaid, mis on täis butiike ja traditsioonilisi kohvikuid.

16. Zakynthos

Zakynthos on üks Joonia saartest, mida külastavad paljud turistid türkiissiniste randade pärast, millest tuntuim on Navagio rand (Shipwreck Beach). Lisaks sellele Kreeka vaatamisväärsusele, kuhu pääseb paadiga on see üks rohelisemaid Kreeka saari.

Saar on ka oluline kaitseala Caretta-Caretta merikilpkonnadele, kes tulevad siia munema. Zakynthose merekoobastid, nagu sinised koopad (Blue caves), pakuvad imelisi võimalusi snorgeldamiseks ja sukeldumiseks.

17. Olympia

Olympia on ajalooline piirkond, mis oli antiiksete olümpiamängude sünnikoht. Tänapäeval saavad külastajad näha Zeusi templi varemeid, antiikset staadionit ja arheoloogilist muuseumi, mis hoiab olulisi leide, sealhulgas Hermes ja Praxitelese kuju.

Olympia pakub unikaalset võimalust ühendada sportlik ajalugu kultuurilise rikkusega.

18. Symi

Symi vaatamisväärsused st-nicholase-rand

Symi saar võlub külastajaid oma ajaloolise arhitektuuri ja traditsiooniliste kreeka külade iluga. Pealinn Symi Town on jagatud kaheks piirkonnaks – Yialos ja Chorio, millest mõlemad pakuvad ainulaadseid vaateid ja kultuurikogemusi.

Saare väikesed kalurikülad ja eraldatud rannad pakuvad rahulikku puhkust igale külastajale.

Loe lisaks: Symi vaatamisväärsused.

19. Chania

Chania on üks Kreetal asuvatest linnadest, mis on tuntud oma värvika Veneetsia sadama, ajalooliste hoonete ja elava turutänava poolest.

Vanalinnas saab jalutada kitsaste tänavate vahel, külastada mitmesuguseid kauplusi ja nautida kohalikku kööki idüllilistes õuerestoranides. Chania on ka suurepärane lähtepunkt avastamaks Kreeka lääneranniku looduslikke ilusid.

20. Parga

Parga vanalinn

Parga, mis asub Kreeka läänepiirkonnas Epiruses, on väike küla, mis on tuntud oma maalilise ilu ja rahuliku atmosfääri poolest.

Parga peamine vaatamisväärsus on selle muljetavaldav vaade merele ja selle ümber looklevatele mägiteedele. Külastajad saavad nautida imelisi randu nagu Valtos ja Lichnos, uudistada värvikaid maju ja külastada Parga kindlust, mis pakub suurepäraseid vaateid kogu piirkonnale.

21. Lesbos

Lesbos saar, mis asub Põhja-Egeuse meres, on üks suurimaid Kreeka saari ja kuulus oma rikkaliku ajaloo, kultuuri ning mitmete tootmisega seotud traditsioonide poolest, eriti oliiviõli osas.

Lesbos on ka kirjanik Sappho sünnikoht, mis teeb sellest olulise koha kirjandushuvilistele. Külastajad saavad avastada mitmekülgset maastikku, alates laavaväljadest kuni roheliste orgudeni, ning nautida traditsioonilist Kreeka külalislahkust.

22. Syros

Kreeka saared -Syros

Syros erineb teistest küklaadide saartest oma rikkaliku ajaloolise ja kultuurilise pärandi poolest. Ermoupoli, Syrose pealinn, on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja kultuurisündmuste poolest, sealhulgas rahvusvaheline filmifestival ja muusikafestivalid.

Külastajad saavad nautida kohalikku kööki ja kultuuri, jalutades läbi selle ajaloolise linna munakivisillutisega tänavatel.

Loe lisaks: Syrose vaatamisväärsused.

23. Sparta

Sparta, mis on üks tuntumaid linnu Kreeka ajaloos, tuntakse eelkõige oma sõjalise distsipliini ja haridussüsteemi poolest. Kuigi tänapäeva Sparta on pigem väike ja vaikne linn, on selle ajalooline pärand endiselt märgatav.

Külastajad saavad uudistada iidse Sparta varemeid, sealhulgas Leonidase kuju, mis austab kuulsat Spartalaste kuningat, ja külastada kohalikku arheoloogiamuuseumi.

24. Kalamata

Kalamata vaatamisväärsused

Kalamata, mis asub Peloponnesose lõunaosas, on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja kultuuri, aga ka suurepäraste toiduelamuste poolest.

Linna külastades ei saa mööda vaadata kuulsatest Kalamata oliividest, mis on nime saanud just selle piirkonna järgi. Lisaks oliividele on Kalamata tuntud ka oma siidist rätikute, tantsufestivalide ja elava muusikaelu poolest.

Loe lisaks: Kalamata vaatamisväärsused.

25. Patmos

Patmos on saar, mis on tuntud oma religioosse tähtsuse poolest, kuna see oli koht, kus apostel Johannes kirjutas Ilmutusraamatu. Johannese klooster, mis asub saare kõrgel punktil, pakub lisaks vaimsele rännakule ka hingematvaid vaateid ümbritsevale Egeuse merele.

Külastajad saavad uurida ka Chora küla, mis on tuntud oma kitsaste munakivitänavate ja traditsioonilise arhitektuuri poolest.

26. Kavala

Kavala on Põhja-Kreeka sadamalinn, mis on tuntud oma ajaloolise ja kultuurilise pärandi poolest. Linna domineerivad osmanite aegsed akveduktid ja imposantne kindlus, mis pakuvad suurepäraseid vaateid merele ja linnale.

Kavala on ka suurepärane koht, kust alustada rännakut lähedal asuvale Philippi arheoloogilisele alale, mis on samuti UNESCO maailmapärandi nimistus.

Kokkuvõte: Kreeka kui avastamist väärt sihtkoht

Kreeka on kahtlemata üks Euroopa kõige paeluvamaid sihtkohti, pakkudes külastajatele rikkalikku ajaloolist ja kultuurilist pärandit, maalilisi loodusvaateid ning soojad ja kutsuvad rannad. Alates ajaloolisest Ateenast ja selle kuulsast Akropolist kuni küklaadide saarte võluvate valgete küladeni, Kreekas vaatamisväärsustest puudust ei tule.

Saarte eripära, nagu Santorini dramaatilised vaated või Milose geoloogilised imed, rikastavad Kreeka geograafilist ja visuaalset mitmekesisust. Kreeka mandriosa ei jää saartest sugugi maha, pakkudes ajaloolisi vaatamisväärsusi nagu Delphi orakel või Meteora kloostrikompleks, mis paiknevad mägede ja orude maalilisel taustal.

Kreeka köök, mis on tervislik ja maitsev, pakub gastronoomilisi elamusi, mis rõõmustavad iga toidusõbra meeli. Oliivid, feta, värske kala ja mereannid on vaid mõned näited kohalikest delikatessidest, mis on saanud Kreeka köögi sünonüümideks.

Lisaks rikkalikule ajaloolisele ja kultuurilisele pärandile on Kreeka inimesed tuntud oma külalislahkuse poolest, mis muudab igasuguse külastuse veelgi meeldejäävamaks. Kreeka on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad kombineerida puhkust ajaloo, kultuuri, looduse ja kulinaaria avastamisega. Kreekasse reisimine ei paku mitte ainult põgenemist igapäevaelust, vaid ka rikastavat ja harivat kogemust, mis jääb kauaks meelde.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts