Korfu saare vaatamisväärsused: 10 saare maagilist paika! - infoViking
Korfu-saare-vaatamisvaarsused

Korfu saare vaatamisväärsused: 10 saare maagilist paika!

Korfu asub Kreeka lääneosas, puutudes peaaegu kokku Albaania rannikuga. Saarelt leiad imeilusaid paiku, mida on tuntud ja nauditud juba iidsetest aegadest.

Populaarse turismi- ja puhkekohana pakutakse seal kõike, mida külastajad võivad vajada.

1. Korfu linn

Korfu saare vaatamisväärsused linn

Saare armas pealinn Korfu on munakivisillutisega alleede ja elegantsete Veneetsia-aegsete hoonete rägastik. Paljudel tänavatel on praegu mereandide restoranid ja suveniiripoed. UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud vanalinna, mis asub Esplanaadil, ulatuslikul rohelisel väljakul, valvavad kaks imposantset 16. sajandi kindlust ning seal on ka mitmeid kirikuid, näiteks Püha Spyridoni kirik, mis on punase kupli järgi kergesti äratuntav. Rannaalal on sadam, kust väljuvad regulaarselt parvlaevad Kreeka mandriosas asuvasse Igoumenitsasse ja igapäevased ekskursioonipaadid naaberriiki Albaaniasse.

2. Achilleion

Korfu saare vaatamisvaarsused Achilleion

See valge neoklassitsistlik villa asus kohe väljaspool Gastouri küla, Korfu linnast 10 kilomeetrit edelas, Austria keisrinna Elisabethi (1837–1898) Sisi suvisteks põgenemisteks. Iluarmastaja Sisi sukeldus Kreeka müütilisse ajalukku ja lopsakasse loodusesse. Saate vaadata suurejoonelise villa sisse ja uurida aedu, mis on täis kõrguvaid palmipuid ja neoklassitsistlikke kujusid, mis annavad aimu idüllilisest maailmast, mida Sisi otsis.

3. Kassiopi

Korfu saare vaatamisvaarsused kassiopi

See traditsiooniline kaluriküla asub saare kirdeosas, Korfu linnast 36 kilomeetrit põhja pool ning on vaatamata oma populaarsusele säilitanud iseloomu. Hotellist avaneb vaade ilusale sadamale, mis on täis puidust kaluripaate ning pakub head valikut restorane ja kohvikuid. Söögikohad on populaarsed jõukate brittide ja itaallaste seas, kellest mõnel on siin villad. Rahulik ja vaikne, eriti tuntud oma arvukate väikeste valgete kivirandade ja imelise türkiissinise mere poolest.

Parim viis selle rannikuala uurimiseks on rentida väike paat. Suurepäraste vaadete jaoks matkake üles varemeis Bütsantsi lossi küla taga asuvalt mäenõlvalt.

4. Paleokastritsa rannad

Korfu saare vaatamisvaarsused rannad

Läänerannikul, Korfu linnast 25 kilomeetrit loodes, hõlmab Paleokastritsa hiilgavat rannikut, kus on kuus sügavat ja kõverat lahte, mis kaitsevad kauneid liiva- ja veerisrandu ning ulatuvad kristallselge sinise mereni. See on populaarne ühepäevareisijate seas, seega on see tipphooajal hõivatud. Ranniku kohal kõrguvatest küngastest leiate veel ühe vaatamisväärsuse – 13. sajandist pärit kloostri, kus on siseõue aed, kirik ja väike muuseum.

5. Glyfada

Paljude arvates on Glyfada saare parim rand asudes ka Korfu läänerannikul, 26 kilomeetrit Korfu linnast läänes ja kaks kilomeetrit Pelekase külast lõuna pool. Õndsus ja pikk peene kuldse liivaga rand, mida ääristavad lamamistoolid ja päikesevarjud ning mida toetavad mäenõlvad, mis on kaetud männimetsade ja oliivisaludega. Piirkonnas on paar suurt hotelli ja korterit ning turistid leiavad ka tavernaid, kohvikuid ja veespordivõimalusi, sealhulgas jetid, vesijalgrattad ja banaanipaadisõidud. Lääne suunas on seal suurepärased päikeseloojangud, kuid suvel, eriti augustis, on see väga hõivatud.

6. Canal d’Amour

Korfu saare vaatamisvaarsused canal damour

Korfu loodeosas, umbes 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel sama intrigeerivast väikesest Sidari külast, on Canal d’Amour üks Korfu parimaid loodusimesid. Sellel on muljetavaldavad liivakivist kivimoodustised, mis loovad selle väikesest rannast loomuliku läbipääsu Joonia mere sädelevasse sinisesse vette. Võite hüpata kividelt alla sooja, soolasesse merre ja seejärel ujuda läbi tunnelite ja koobaste, et teha vingeid kalaseid veealuseid avastusi – snorgeldamisvarustust saab rentida rannast, kus on ka lamamistoolid ja päikesevarjud.

7. La Grotta rand

Korfu saare vaatamisvaarsused la grotta

La Grotta rand Paleokastritsas asub Korfu läänerannikul ja on veel üks saare vapustavamaid randu. Rand ise on väike ja kivine, kuid minge selgesse sinisesse vette ja veealuse maailma, mis on täis värvilisi kalu. Rannas on ka hüppelaud ja hüppekivi, millelt saab alla merre hüpata. Suvel on rand rahvarohke, kuid õnneks on seal kivid, mille peal end sirutada.

8. Pantokratori mägi

Korfu saare vaatamisvaarsused magi

Korfu põhjaosas, saare kõrgeimas punktis, kõrgub Pantokratori mägi, mis on 906 meetrit kõrge. Kuni tippu viib tee, nii et saate üles sõita, kuigi mõned inimesed eelistavad matkata Perithia külast (jalutusaeg on umbes kaks tundi).

Ülaosas asuv Pantokratori klooster pärineb 14. sajandist, kuigi selle praegune välimus pärineb peamiselt 19. sajandist. Tippkohtumisel avanevad vapustavad vaated – idas on Albaania, põhjas Diapontia saared (Mathraki, Erracusa ja Othondi) ning lõunas Paxose ja Antipaxose saared. Selge päeval näete isegi Itaalia lõunatippu umbes 130 kilomeetri kaugusel.

9. Korfu eesli päästmine

Korfu eesli päästekeskus Paleokastritsas on loomasõpradele külastamist väärt. Ühe parima asjana, mida saare selles osas teha, pakub see varjupaika kodututele eeslitele, kes on hüljatud või vajavad turvalist kohta oma pensioniaastate elamiseks (eesel oli Korful lahutamatu transpordi- ja abivahend ). Pühakoda asub kaunil oliivipuude ja mägise taustaga maatükil ning külastajad saavad iga päev kella 10.00–17.00 eeslitega aega veeta. Sissepääsutasu ei ole, kuid annetus on väga teretulnud, kuna tegemist on heategevusorganisatsiooniga.

10. Korfu golfiklubi

Korfu saare vaatamisvaarsused golf

Selle kaunilt kujundatud 18 auguga golfiväljaku kujundas Šveitsi arhitekt Donald Harradine Ropa orus, Korfu linnast 17 kilomeetri kaugusel. See sisaldab looduslikke elemente, nagu Nafsika jõgi, aga ka mitmeid järvi ja looklevaid ojasid ning on populaarne nii algajate kui ka edasijõudnute seas. Märtsist novembrini naudib see sooja päikesepaistet ja sinist taevast ning jahedat meretuult. See on avatud iga päev ja seal on rentimiseks golfikepid.

Kokkuvõte

Korfut avastades leiate enda ümber täieliku paradiisi, millest on raske loobuda ja lahti lasta. Tegevust jagub seal pikaks ajaks ning ilusaid paiku sooviks näha aina veel ja veel. Külastage Korfut kas üksi või perega – kõik on teretulnud!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts