Gotlandi vaatamisväärsused: 12 kohta, mida saarel näha! - infoViking
Gotlandi vaatamisvaarsused

Gotlandi vaatamisväärsused: 12 kohta, mida saarel näha!

Rootsi ranna- ja merekultuuri ajalooline keskus Gotland, kutsub kõiki külastajaid enda võlusid avastama. Vaatamisväärsused Gotlandil on mitmekesised ning tegevust jagub päevadeks. Ilusad kohad moodustab Visby koos oma ümbrusega, mis on ideaalne paik lastega reisimiseks.

Puhkus saarel võib alata, kuid enne tasub endalt küsida – mis on need Gotland vaatamisväärsused mida külastada ja vaadata?

1. Hansalinn Visby

Gotlandi vaatamisväärsused

Visby oli 12.–14. sajandil Hansa Liidu peamine keskus Baltikumis. Rootsi vaatamisväärsus, Visby, kanti 1995. aastal maailmapärandi nimistusse järgmise põhjendusega: Visby on silmapaistev näide Põhja-Euroopa keskaegsest müüriga ümbritsetud kaubanduslinnast, kus säilib tähelepanuväärne linnapildi ja iidsete hoonete kooslus. 

2. Gotlandi muuseum

Pärast Visby avastamist võite leida end küsimast, mida teha Gotlandil nüüd? Gotlandi muuseumis saab näha unikaalseid pildikive, kulla- ja hõbeaardeid, ehedaid keskaegseid interjööre ja palju muud. 8000 aastat rikkalikku ajalugu kiviajast, viikingiajast ja keskajast kuni tänapäevani. Näitused kajastavad Gotlandi kultuurilugu.

3. Lummelunda koobas

Lummelunda koobas (rootsi keeles Lummelundagrottan, tuntud ka kui Rövarkulan, “Röövlite koobas”) asub Rootsis Gotlandil Visbyst põhja pool Lummelunda looduskaitsealal. Selle karstikoopa uuritud osa on peaaegu 4,5 km (2,8 miili), mis teeb sellest ühe Rootsi pikima koopa. Selle tekitab Martebo raba kuivendusvesi ja see moodustab oja väljalaskega Läänemerre. 15.–19. sajandil rajati oja äärde veskid ja rauakoda.

Kuigi koopa sissepääs on tuntud juba sajandeid, avastasid selle põhiosa kolm teismelist poissi 1940.–50. aastatel. Seda külastab igal aastal umbes 100 000 inimest ja see on üks Gotlandi peamisi turismiatraktsioone.

4. Langhammars

Gotlandi vaatamisvaarsused langhammars

Üks ilusaim Gotland vaatamisväärsus on kindlasti Langhammars. Gotlandil Fåröl asuval Langhammarsi looduskaitsealal on pikad kivised rannad mitme meetri kõrguste jääajast (Rauks) pärinevate monadnockidega. Suurema osa poolsaarest on aga hõivanud karjamaad ja talud, mis rajati siia 18. sajandil (sh Bondani talu).

Selle piirkonna loodus on suuresti seotud lambakarjatamisega, suured killud on kaetud nõmmede, märgade niitude ja väikeste lubjakivikildudega. Tuulekindel kadakas kasvab pea igal pool ja pole lambakarjadest kahjustada saanud.

Kaitsealal elab suur hariliku kärnkonna populatsioon, kes on siia mujalt Rootsi piirkondadest välja tõrjutud.

Langhammarsi poolsaarel on filmitud Ingmar Bergmani “Nagu peeglis” (Såsom i en spegel) stseenid.

5. Sudersand

Gotlandi vaatamisvaarsused ssudersand

Peate vaid hetkeks peatuma, et koheselt tabada hingematvat ilu, mida Fårö pakub. Võib-olla paneb hinge kinni jääma läänepoolne karm maastik katusesindliga.

Sudersand Fårö saarel on üks Gotlandi ilusamaid ja pikimaid randu. Ideaalne lastega peredele oma pehme pulbrilise valge liiva ja madala veega. Lähedal on restoran, kohvik jne.

6. Närsholmen

Närsholmen on avatud maastikuga poolsaar, mis meenutab Aafrika savanni vaid mõne kadakapõõsa ja männiga. Selles kaunis kohas leidub mitmesuguseid linde ja haruldasi taimi. Kui kohalikelt küsida, mida teha Gotlandil, siis tihti kuuleb vastuseks just Närsholmeni. 

7. Imetlege keskaegseid kirikuid

Peaaegu igas Gotlandi kihelkonnas on üks keskaegne kirik, nii et näete saarel viibimise ajal palju kauneid ajaloolisi hooneid.

Enamik kirikuid on avatud 15. maist 15. septembrini, kuid on ka neid, mis on avatud aastaringselt.

8. Sinine laguun

Gotlandi lubjakivikarjäär on turistide seas populaarne koht, kuna seal on kuumadel suvekuudel ujumiseks kaunis türkiissinine vesi.

Kohalikud elanikud väldivad seda kohta, kuna see on suvel väga rahvarohke. Aga kui soovite siiski külastada, tuleks minna alates augusti keskpaigast – sellel aastaajal on turiste palju vähem.

9. Hoburgsgubben

Gotlandi vaatamisvaarsused hoburgsgubben

Gotlandi lõunatipust leiate Husryggi looduskaitseala, kus näete kuulsat Hoburgsgubbenit. See on rauk (kivimoodustis), mis näeb teatud nurga alt välja nagu vana mees ja on tuhandeid aastaid vaadanud üle mere.

Lisaks sellele kuulsale raukile on Husrygg kaunis koht, kus saate matkata ja nautida Läänemere parimaid vaateid.

10. Grå Gåsenis

Grå Gåsen on saanud tuntuks tänu Rootsi telesaatele “Så Mycket Bättre”. See on ilus külalistemaja, kus pakutakse maitsvat toitu ja ilusat eluaset.

Neil on bassein, kus saate kuumadel suvekuudel end jahutada. Lisaks saate rentida jalgrattaid, et ümbruskonnaga tutvuda.

Kui soovite jääda üheks või kaheks ööks nagu üks Rootsi staaridest, peate kindlasti peatuma Pensionat Grå Gåsenis.

11. Ekstakusten

Eksta ranniku looduskaitseala ulatub Djupvikist Hammaruddenini. See on kaunis Gotlandi rannajoon, kust avaneb vaade kahele väikesele Karlsöarna saarele. Selles piirkonnas asuvad kaks kaluriküla Djupvik ja Kronvall.

12. Stora Karlsö

Gotlandi vaatamisvaarsused stora karlso

Stora Karlsö on üks huvitavamaid loodusalasid Rootsis ja maailmas vanuselt teine ​​kaitseala pärast Yellowstone. Saabute saarele pärast pooletunnist laevareisi Klintehamnist. Hind sisaldab giidiga ekskursiooni saarel ja muuseumi sissepääsu. Tuhandete merelindudega saar on linnuvaatlejale ehe elamus. Koht on rikas ka kiviajast pärineva ajaloo poolest. 1887. aastast pärit tuletorn on üks huvitavamaid Rootsis. Saarel on ka randu, fossiile, rabamaad, orhideeheinamaid ja eelajaloolisi säilmeid.

Kokkuvõte 

Gotland on meeldiv koht, mida külastada suvekuudel ja nautida tõelist Rootsi idülli. See ajalooline paik lummab külastajad oma kohalike eluviisi, toitude ja kaunite vaadetega. Saart võib avastada nii auto kui rattaga ning toimib ka bussiliiklus. Gotland on suurepärane koht, kuhu minna mõnepäevasele reisile koos perega.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts