Palanga vaatamisväärsused, Klaipeda ja Kura säär - infoViking
Palanga vaatamisväärsused

Palanga vaatamisväärsused, Klaipeda ja Kura säär

Palanga on Leedu kuurortlinn Läänemere rannikul, mis pakub külastajatele pikka liivaranda, rohelust täis parki ning mitmekülgset meelelahutust. Kuna Palanga asub kõigest mõnesaja kilomeetri kaugusel on see populaarne reisisihtkoht eestlaste seas, kus veeta üks suviselt soe puhkus.

Palanga vaatamisväärsused ning tegevused sobivad eelkõige peredele, kuna sealt leidub mitmeid lastesõbralikke parke ning asutusi, mis lastel silma särama löövad. Aga kui oled noor või vana, siis sinu õnneks pole ka sind unustatud, kuna sealt leidub asju ja tegevusi, mis lahutavad meelt igas vanuses. Aga mida teha Palangas ning selle lähiümbruses?

Palanga rannapromenaad ja muul

palanga muul - palanga vaatamisväärsused

Rannapromenaad ja muul on kaks kõige tuntumat Palanga vaatamisväärsust, mis pakuvad külastajatele nii kaunist merevaadet kui ka kohta kus lihtsalt jalutada ning aega veeta.

Palanga pikk rannapromenaad, mis lookleb mööda Läänemerd, ühendab Palanga botaanikaaia rannaga. Jalutades mööda promenaadi võid kohata mitmeid kauneid skulptuure mida imetleda, pinke kus jalga puhata ning loomulikult mõningaid kohvikuid kus head ja paremat nautida.

470 meetri pikkune muul on üks peamisi Palanga vaatamisväärsusi, mida on sul võimatu kahe silma vahele jätta. Muul asub rannapromenaadi lõpus ning sinna viib linna põhitänav Basanavičiaus.

Palanga merevaigumuuseum

Merevaigumuuseum asub linna botaanikaaias, mis on Palanga üks kauneimaid vaatamisväärsusi ja populaarsemaid kohti. Muuseum ise on paigutatud sealsesse mõisahoonesse.

Palanga vaatamisväärsuses saab tutvuda selle ajaloo, omaduste, töötlemise ja kasutusaladega. Muuseumis on välja pandud rohkem kui 4500 merevaigust eksponaati, sealhulgas ehteid, skulptuure ja muid esemeid. Mõned eksponaadid on eriti haruldased ja ainulaadsed, näiteks miljoneid aastaid tagasi merevaiku säilinud putukad ja taimed.

Kui muuseum sind ei köida, siis külastamist väärt on kindlasti ka botaanikaaed koos oma rikkaliku taimestiku poolt. Ideaalne kohta kus nautida rohelust ning kus pidada maha üks meeldiv piknik.

Palanga rand

18 kilomeetri pikkune rannajoon on ilmselt mõne külastaja jaoks kõige suurem Palanga vaatamisväärsus, kus suvekuudel hea jume peale saada või veeta lihtsalt üks laisk päev. Hea koht kuhu minna Palangas koos lastega, kuna sealt leidub ka mitmeid väljakuid, mis on mõeldud just mudilastele.

Klaipeda – delfinaarium ja meremuuseum

Klaipeda

Kahtlemata üks tuntumaid Leedu vaatamisväärsusi on Klaipeda delfinaarium ja meremuuseum. Need asuvad Kura sääre põhjapoolses tipus.

Delfinaarium on kindlasti üks peamisi kohti kuhu minna Leedus koos lastega, kuna sealsed delfiinide etendused naelutavad ka vanemaid, mis siis rääkida veel lastest.

Meremuuseumis saad jällegi tutuvuda mereelustikuga ja -ajalooga. Rohkem infot etenduste, kellaaegade ja piletite kohta leiad Leedu meremuuseumi lehelt.

Kui juba selles piirkonnas olla, siis samuti tasuks piiluda ka Klaipeda linna võlusid.

Kura säär

Nida poolsaar

Kura säär, mida kohalikud ise nimetavad Nida poolsaareks on pikk ja kitsas maariba, mis saab üldsegi alguse Venemaa Kaliningradi oblastist ning lõpeb põhjas Leedus. Säärele pääseb Klaipedast peale lühikest praamisõitu. Samuti on poolsaar nimetatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Peale meremuuseumi ja delfinaariumi, mis sai just nimetatud on Kura säärel muudki teha ja näha. Põhiline koht, mida säärel külastada on Nida asula, kus asuvad mitmed kaunid majad, sealhulgas ka Thomas Manni suvekodu. Nüüd asub seal samas Saksa kirjaniku muuseum.

Samuti võid kindel olla, et leiad sealt ka pika rannajoone ning liivadüünid, mis kohati võivad isegi kuni 60 meetri kõrguseni pürgida.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts