Türgi vaatamisväärsused: 12 põnevat ideed mida teha - infoViking
Türgi vaatamisväärsused

Türgi vaatamisväärsused: 12 põnevat ideed mida teha

Türgi on maaliline ja kultuuririkas riik, mis asub Euroopa ja Aasia vahel, pakkudes külastajatele põnevat segu ajaloost, kultuurist ja loodusest. Türgi vaatamisväärsused ulatuvad antiikajast tänapäevani, pakkudes mitmekesist ja huvitavat tegevust igale külastajale. Kui te otsite ideid, mida teha Türgis ja kuhu minna Türgis, siis siin on mõned peamised sihtkohad ja atraktsioonid, mida ei tohiks vahele jätta.

1. Istanbul ja Hagia Sophia katedraal

Hagia Sophia - Türgi vaatamisväärsused

Hagia Sophia on Istanbulis asuv üks maailma kõige kuulsamaid religioosseid ehitisi. See algselt 537. aastal ehitatud pühakoda on aastate jooksul oma nägu mitmel korral muutnud, olles nii kirik, mošee kui ka muuseum. 

Tänapäeval on suursugune Türgi vaatamisväärsus avatud külastajatele nii muuseumina ning samuti on see alles hiljaaegu saanud endale jällegi mošee tunnustuste. Ehitisel, millele on oluline koht Türgi ajaloos ja kultuuris, on mitmeid asju mida vaadata. 

Esiteks paistab ehitis silma oma unikaalse arhitektuuri poolest, mis ühendab Bütsantsi ja Ottomani stiile. Hagia Sophia keskne kuppel on ilmselt ehitise kõige silmatorkavam arhitektuurielement, mille läbimõõt on ligikaudu 31 meetrit ning kõrgus 55,6 meetrit.

2. Kapadookia

Kapadookia - Türgi vaatamisväärsused

Kapadookia on üks Türgi vaatamisväärsusi, mis on tuntud oma ainulaadse maastiku, maagiliste koobaste ning omapärase õhkkonna poolest. Asudes Kesk-Türgis, pakub see piirkond külastajatele mitmeid põnevaid tegevusi ja vaatamisväärsusi nagu näiteks Göreme vabaõhumuuseum, maa-alused linnad nagu Kaymaklı ja Derinkuyu ning need kuulsad kuumaõhupalli lennud.

Ilmselt kõige tuntum linn, kus üks meeldejääv öö veeta on Göreme, kust saad samuti nautida seda päikesetõusu vaadet värvikirevatest kuumaõhupallidest või võtta ise see seiklus ette ning imetleda vaated veidike kõrgemalt.

3. Efesos

Efesos - Türgi vaatamisväärsused

Efesos on iidne linn, mis asub Türgi läänerannikul ja on suurepärane koht kuhu minna Türgis, kui otsite ajaloolisi ja kultuurilisi elamusi. Efesos oli oluline antiikaja keskus, mis kuulus nii Kreeka kui ka Rooma impeeriumile ning on tuntud oma hästi säilinud antiikse arhitektuuri poolest.

Mõned näited mida teha Türgi iidses linnas Efesos.Imetle omal ajal ühte maailma suurimat raamatukogu, millel nimeks Celsus. Samuti asuvad seal ka iidsete templite Hardianuse ja Artemise templite varemed. Nendest viimane kuulub ka Seitsme maailmaime hulka.

4. Pamukkale

Pamukkale - Türgi vaatamisväärsused

Pamukkale valged terrassid on üks Türgi vaatamisväärsusi, mis asub riigi lääneosas Denizli provintsis. See ainulaadne loodusime on just kuulus oma mineraalirikaste soojaveeallikate poolest, mis on loonud piirkonnale maalilise ilme.

Travertiini valged terrassid on just see, mis meelitab turiste igast maailmanurgast. Need terrassid näevad välja nagu looduslikud basseinid ning on avatud nautimiseks ja ujumiseks ka kõikidele külastajatele.

5. Topkapi palee

Topkapi palee on ajalooline ja arhitektuuriline meistriteos, mis asub Istanbulis. See oli Ottomani impeeriumi peamine residents ja administratiivne keskus 15. sajandist kuni 19. sajandini. Palee ehitati 1465. aastal sultan Mehmed II tellimusel ning on muutunud ka üheks kõige tuntumaks Istanbuli vaatamisväärsuseks.

Tänapäeval on Topkapi paleest saanud muuseum, mis pakub külastajatele võimalust sukelduda Ottomani impeeriumi ajalukku ja kultuuripärandisse. Palee koosneb mitmest hoovist, paviljonidest, hoonetest ja aiast.

6. Sumela klooster

Sumela klooster - Türgi vaatamisväärsused

Sumela klooster on muljetavaldav ja ajalooliselt oluline klooster, mis asub Türgi põhjaosas Trabzoni provintsis. Ehitatud umbes 4. sajandil, on see Türgi vaatamisväärsus kuulus just oma asukoha poolest. Nimelt paikneb see klooster järsul mäenõlval ligi 1200 meetri kõrgusel. 

Sumela klooster koosneb mitmest tasapinnast, mis on ühendatud treppide ja galeriidega. Ehitise keskne osa on kaljukirik, mis asub kõige kõrgemal tasapinnal ning sinna pääsemiseks tuleb ronida mööda kitsast rada, mis loomulikult annab sellele paigale veelgi rohkem võlu ning omakorda valu jalgadesse.

Sinna jõudes, paneb see sind ikka mõtlema, et kuidas omal ajal see vaatamisväärsus sinna tekkis.

7. Pergamon

Pergamon - Türgi vaatamisväärsused

Pergamon on antiikne linn, mis asub Türgi lääneosas, praeguse Bergama linna kõrval. See ajalooline Türgi vaatamisväärsus oli oluline kultuuri- ja poliitiline keskus Rooma impeeriumi aegadel. Tänu oma kuulsale ajaloole on Pergamon kuulutatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Tänapäeval nagu ilmselt juba aimata võib, on sellest linnast järgi jäänud varemed. Lisaks ilusale ümbruskonnale leidub seal ajaloohuvilistele mitmeid tähelepanuväärseid templeid. Kuid nendest kõige kuulsam on Pergamoni akropol, mis pakub mäe tipust suurepäraseid vaateid ümbruskonnale.

8. Antalya

Antalya - Türgi vaatamisväärsused

Kui mõtled puhkusest Türgis, siis ilmselt tuleb sulle koheselt ette riigi üks suurimaid linnu Antalya. See turismilinn on tuntud oma kaunite randade, ajalooliste Türgi vaatamisväärsuste ja soojade ilmade poolest, mis muudavad selle ideaalseks sihtkohaks puhkuseks ja kultuuri avastamiseks.

Mida teha Türgi ühes suurimas linnas? Esiteks naudi sooja kliimat mõnes rannas nagu Lara rand. Samuti tasuks külastada ka linna ajaloolist keskust ning kui sul natukenegi huvi antiikajaloo vastu, siis tasuks visata silm peale ka lähedal asuvatele Perge ja Termessose iidsetele linnadele. Loodusliku silmailu jaoks külasta kindlasti ka Dudeni juga, mis kukub 40 meetri kõrguselt otse Vahemerre.

9. Safranbolu

Safranbolu on ajalooline linn, mis asub Türgi Põhja-Anatoolia piirkonnas Karabük provintsis. See on tuntud oma kauni Ottomani arhitektuuri ja hästi säilinud ajaloolise keskuse poolest, mis on nimetatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. 

Safranbolu oli oluline kaubanduskeskus 17. ja 19. sajandil ning on nüüd tänapäeval populaarne turismisihtkoht, kus külastajad saavad kogeda traditsioonilist Türgi elu. Safranbolu on ideaalne sihtkoht neile, kes soovivad tutvuda Türgi kultuuri ja ajalooga, pakkudes samas ka maalilist ja rahulikku atmosfääri.

10. Mount Nemrut mägi

Mount Nemrut - Türgi vaatamisväärsused

Mount Nemrut (tuntud ka kui Nemrut Dağı) on 2,134 meetri kõrgune mägi, mis asub Türgi Kagu-Anatoolia piirkonnas, Adıyaman provintsis. See on kuulus oma hämmastava skulptuuride kompleksi poolest, mis pärineb 1. sajandist eKr ja on kuulutatud samuti ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Skulptuuride kompleksi ehitas Commagene kuningriigi valitseja Antiochus I Theos oma ja mitmete jumalate auks. Seda peetakse mausoleumi ja religioosse pühapaigana ning see omapärane Türgi vaatamisväärsus on just tuntud oma tohutute kivist peade ja monumentide poolest.

11. Saklikent rahvuspark

Saklikent rahvuspark on maaliline loodusala, mis asub Türgi lõunaosas Antalya ja Muğla provintside piiril. Rahvuspark loodi 1996. aastal ja hõlmab endas Saklikenti kuristikku, mis on üks sügavamaid ja pikemaid kuristike Euroopas. 

Kuristik ongi rahvuspargi peamine vaatamisväärsus, mille sügavus ulatub kuni 300 meetrini ning lookleb 18 kilomeetri pikkusel alal. Külastajad saavad kõndida mööda kuristiku jahedat vett ja nautida dramaatiliselt langevat kaljuseina.

Park on populaarne turismisihtkoht, kus külastajad saavad nautida matkamist, lihtsalt looduses viibimist ja loomulikult suurepäraseid vaateid.

12. Mardin

Mardin - Türgi vaatamisväärsused

Mardin on ajalooline linn, mis asub jällegi Türgi Kagu-Anatoolia piirkonnas, Mardini provintsis, lähedal Süüria piirile. Linn on kuulus oma ainulaadse arhitektuuri, kultuurilise mitmekesisuse ja rikkaliku ajaloo poolest. Mardini vanalinn asub mäenõlval, pakkudes suurepäraseid vaateid ümbritsevale Mesopotaamia tasandikule. 

Linna arhitektuur ja kultuuri peegeldavad erinevaid tsivilisatsioonid, mis on seal aastatuhandete jooksul valitsenud, sealhulgas assüürlased, roomlased, bütsantslased, araablased ja türklased.

See on Türgi vaatamisväärsus, mis paelub igat reisihuvilist oma mitmekesisuse poolest. Tutvu selle linna keskusega ja arhitektuuriga, kust leiad nii kirikuid, muuseume kui ka riigile omanäolise bazaari.

Uuri veel teisigi Euroopa sihtkohti!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts