Gruusia vaatamisväärsused - 15 põhjust külastamiseks - infoViking
Gruusia-vaatamisvaarsused

Gruusia vaatamisväärsused – 15 põhjust külastamiseks

Gruusia, Kaukaasia südames asuv riik, on tõeline peidetud pärl, mis pakub külastajatele rikkalikku ajalugu, silmapaistvat loodust ja südantsoojendavat külalislahkust. Selle maaliline maastik, mis ulatub Lõuna-Kaukaasia mägedest Musta mere rannikule, on koduks mitmetele maailmaklassi vaatamisväärsustele, mida ei saa leida kusagilt mujalt maailmas.

Järgnevalt tutvustame mõningaid Gruusia vaatamisväärsusi, neist imelistest paikadest, mis teevad sellest riigist tõelise avastamisrõõmu allika.

Tbilisi – Värav Gruusiasse

tbilisi Gruusia vaatamisvaarsused

Tbilisi, Gruusia pealinn, on elav ja värvikas linn, mis asub Mtkvari jõe kallastel. Selle ajalooline vanalinn, mille kitsad tänavad on täis eklektilist arhitektuuri, kõrtsid ja kunstigaleriid, pakub külastajatele autentset sissevaadet Gruusia kultuuri.

Erilist tähelepanu väärivad Narikala kindlus, millest avanevad hingematvad vaated linnale, Sioni katedraal ja Tbilisi kuulus vannikvartal, kus saab nautida tervendavaid termilisi vesi.

Mtskheta – Gruusia vaimne süda

Vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel Tbilisist asub Mtskheta, üks vanimaid linnu Gruusias ja riigi vaimne keskus.

See UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Gruusia vaatamisväärsus on koduks mitmetele ajaloolistele kirikutele ja kloostritele, sealhulgas Jvari klooster ja Svetitskhoveli katedraal, mis on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri ja usulise tähtsuse poolest.

Kazbegi ja Gergeti Kolmainu kirik

Gergeti-Kolmainu-kirik
Gergeti-Kolmainu-kirik

Gruusia mägine maastik on koduks paljudele loodusimedele, kuid Kazbegi piirkond eristub oma võimsa ilu ja vaimsusega. Siin, 2170 meetri kõrgusel merepinnast, asub Gergeti Kolmainu kirik, mis on üks kõige ikoonilisemaid vaatamisväärsusi Gruusias.

Kirik, mis paikneb taustal lumiste mäetippude ja lopsaka roheluse keskel, pakub unustamatuid vaateid ja on palverännaku sihtkoht nii kohalikele kui ka turistidele.

Uplistsikhe – kivisse raiutud linn

Uplistsikhe, mis tähendab “Jumala kindlust”, on üks vanimaid asulaid Gruusias, pärinedes rauaajast. See unikaalne arheoloogiline paik, mis on otsekui kivi sisse raiutud, koosneb mitmetest koobastest, hallidest ja tunnelitest, mis jutustavad iidsete tsivilisatsioonide lugusid. Uplistsikhe pakub haruldast pilguheidet varajase inimasustuse eluviisidele ja uskumustele Gruusias.

Svaneti – Kaukaasia kõrged kindlused

Svaneti
Svaneti

Svaneti, mis asub Gruusia loodeosas, on tuntud oma hämmastavate maastike ja keskaegsete kaitsetornide poolest, mis on ehitatud külade kaitsmiseks.

See piirkond, mis on samuti UNESCO maailmapärandi nimistus, pakub unikaalset kombinatsiooni looduslikust ilust ja ajaloolisest tähtsusest. Svaneti on ka suurepärane sihtkoht matkahuvilistele, pakkudes mitmeid radu, mis viivad läbi mägede ja vanade küladeni.

Batumi – Musta mere pärl

Batumi on dünaamiline linn Gruusia lääneosas, Musta mere rannikul. See on tuntud oma subtroopilise kliima, palmidega ääristatud bulvarite ja modernse arhitektuuriga. Batumi botaanikaaed on üks suurimaid ja vanimaid Ida-Euroopas, pakkudes võimalust tutvuda tuhandete eksootiliste taimeliikidega.

Lisaks on Batumi elav ööelu ja kultuurisündmused, nagu džässifestivalid ja kunstinäitused, teinud sellest populaarse sihtkoha nii kohalike kui ka väliskülastajate seas.

Vardzia – mägedesse peidetud klooster

Vardzia
Vardzia

Vardzia on veel üks Gruusia ajalooline pärand – 12. sajandil ehitatud koobasklooster, mis asub Mtkvari jõe kaldal. See ulatuslik kloosterlinnak, mis koosneb rohkem kui 600 ruumist, mis ulatuvad mitmele tasandile sügavale mäeküljele, oli kunagi elav keskus, mis täitis nii usulist kui ka halduslikku rolli.

Vardzia mitte ainult ei paku ainulaadset sissevaadet keskaegsesse Gruusiasse, vaid ka jahmatavaid vaateid ümbritsevale maastikule.

Davit Gareja – kõrbesse peidetud klooster

Davit Gareja on unikaalne kloostrikompleks, mis asub Gruusia ja Aserbaidžaani piiril, poolkõrbes. See 6. sajandil asutatud kompleks koosneb mitmest kloostrist, mis on raiutud otse kaljusse, pakkudes külastajatele võimalust näha hästi säilinud freskomaale ja nautida vaikust ning rahu, mida see eraldatud paik pakub.

Davit Gareja klooster on tähelepanuväärne vaatamisväärsus oma ajaloolise ja vaimse tähtsuse poolest ning on palverännakute sihtkoht.

Kutaisi ja Prometheus koobas

Kutaisi
Kutaisi

Kutaisi, Gruusia üks vanimaid linnu, on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandi poolest. Siin asuvad sellised ajaloolised paigad nagu Gelati klooster ja Bagrati katedraal, mis mõlemad on UNESCO maailmapärandi nimekirjas.

Läheduses asuv Prometheus koobas on veel üks huvitav vaatamisväärsus – see on üks suurimaid ja ilusamaid koopaid Gruusias, pakkudes külastajatele võimalust näha stalaktiite, stalagmiite ja muid geoloogilisi imesid.

Borjomi – mineraalveeallikate maa

Borjomi on kuulus oma mineraalveeallikate ja samanimelise pargi poolest. See kuurortlinn on tuntud oma tervendava mineraalvee poolest, mida on eksporditud üle kogu maailma.

Borjomi-Kharagauli rahvuspark, mis on üks Euroopa suurimaid rahvusparke, pakub külastajatele võimalust matkata läbi mägiste maastike ja nautida Gruusia looduse ilu.

Sighnaghi – armastuse linn

Sighnaghi
Sighnaghi

Sighnaghi, mida tihti nimetatakse “armastuse linnaks”, asub Kakheti piirkonnas, Gruusia veinipiirkonna südames. See väike, kuid võluv linn on tuntud oma hästi säilinud 18. sajandi arhitektuuri ja imeliste vaadete poolest Alazani orule.

Sighnaghi on populaarne sihtkoht paaridele, tänu oma romantilisele õhkkonnale ja võimalusele registreerida abielu 24 tundi ööpäevas.

Ananuri kindluskompleks

Ananuri asub Gruusia pealinnast Tbilisist põhjas, teel populaarsesse mägikuurorti Gudaurisse. See ajalooline kindluskompleks asub Zhinvali veehoidla ääres, pakkudes hingematvaid vaateid nii veehoidlale kui ka ümbritsevale Kaukaasia mäestikule.

Ananuri kindlus on tuntud oma hästi säilinud arhitektuuri ja ajalooliste kirikute poolest, sealhulgas suur Ananuri kirik, mille seintelt leiate imelisi freskosid ja nikerdusi. See paik on täis ajalugu ja legendi, pakkudes külastajatele võimalust süveneda Gruusia minevikku.

Katskhi sammas

Katskhi
Katskhi

Katskhi sammas on üks kõige ebatavalisemaid Gruusia vaatamisväärsusi. See on umbes 40-meetrine kõrge lubjakivist sammas, mille tipus asub 6. sajandist pärit väike kirik. Asudes Imereti piirkonnas, on see saanud palverändurite ja seiklushuviliste külastajate populaarseks sihtkohaks.

Sammas ja selle peal asuv kirik on erakordne näide inimese pühendumusest ja vaimsusest, ning selle külastamine pakub ainulaadset sissevaadet Gruusia religioossele ajaloole. Ligipääs samba tippu on piiratud, kuid selle jalami juures saab tunda selle ajaloolise paiga erilist aura.

Martvili kanjon

Martvili kanjon asub Lääne-Gruusias ja on tuntud oma vapustava loodusliku ilu poolest. Kanjoni sügavad rohelised veed ja ümbritsevad lopsakad taimestikud loovad peaaegu muinasjutulise atmosfääri. Külastajad saavad jalutada mööda puidust radasid, mis kulgevad mööda kanjoni servi, või rentida paadi, et sõuda läbi kanjoni sügavamate osade.

Martvili kanjon pakub külastajatele võimalust nautida Gruusia loodust selle kõige puhtamal ja rahulikumal kujul, pakkudes samas ka jahutavat põgenemist suvise kuumuse eest.

Gruusia köök – maitserännak

Peale ajalooliste ja looduslike vaatamisväärsuste on Gruusia tuntud ka oma rikkaliku ja mitmekesise köögi poolest. Gruusia toidukultuuris on tugev rõhk kohalikel toorainetel ja traditsioonilistel toiduvalmistamise meetoditel. Khachapuri (juustuleib), khinkali (lihaga täidetud pelmeenid), lobio (oad maitsetaimedega) ja šašlõkk on vaid mõned näited roogadest, mis ootavad maitsmist.

Lisaks on Gruusia veinikultuur, mis on üks vanimaid maailmas, kogumas ülemaailmset tunnustust oma ainulaadsete viinamarjasortide ja veinivalmistamise traditsioonide poolest.

Kokkuvõttes

Gruusia, oma rikkaliku ajaloo, kultuuri ja looduslike iludega, pakub külastajatele unustamatuid elamusi. Iga Gruusia nurgake peidab endas lugusid, traditsioone ja vaatamisväärsusi, mis ootavad avastamist. Olgu see siis Tbilisi elava linna südame avastamine, ajalooliste linnade Mtskheta ja Uplistsikhe külastamine, matkamine Svaneti mägedes või Vardzia koobaskloostri imetlemine, Gruusia tervitab kõiki oma külalislahkuse ja soojusega, jättes iga külastaja südamesse igavesed mälestused.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts