Amalfi rannik: Itaalia üks võluvamaid kohti - infoViking
Amalfi rannik

Amalfi rannik: Itaalia üks võluvamaid kohti

Amalfi rannik, see Itaalia pärl, mida on külastanud ka infoVikingu reisisellid, on tuntud oma maalilise ilu ja ajaloolise võlu poolest. Asudes Sorrentost Salernoni, pakub see rannik mitmekülgseid elamusi, alates avaratest vaadetest kuni rikkaliku kultuuripärandini. Rooma aegadest peale on Amalfi olnud oluline kultuuri- ja merenduskeskus, ja selle ajalooline tähtsus on tuntav igas looklevas tänavas ja ajaloolises hoones.

See artikkel viib teid avastusretkele Amalfi ranniku südamesse, tutvustades selle ajaloolisi vaatamisväärsusi, kohalikku elu ning mida teada enne piirkonna külastamist.

Ajalugu ja kultuuriline pärand

Amalfi ranniku ajalugu

Amalfi rannik on tõeliselt põnev paik, mis peidab endas lugematul hulgal lugusid, kultuuripärleid ja ajaloolisi vaatamisväärsusi. Selle piirkonna ajalugu ulatub tagasi Rooma impeeriumi aegadesse, kui see oli eelistatud suvituskoht Rooma aadlikele, kes ehitasid siia oma luksuslikke villasid. Kuid Amalfi ranniku tõeline hiilgeaeg algas keskajal, mil see tõusis iseseisva Amalfi Vabariigina üheks neljast võimsast merendusvabariigist Itaalias, koos Veneetsia, Genova ja Pisa vabariikidega.

Üks huvitav fakt Amalfi kohta on, et siin töötati välja üks esimesi meresõidu käsiraamatuid Euroopas, tuntud kui „Tabula Amalfitana“. See oli merendusalane õigusaktide kogumik, mis reguleeris Vahemere kaubandust keskajal ja mis mõjutas märkimisväärselt merendusseadusi kogu Euroopas.

Kultuuriliselt on Amalfi rannik justkui nagu sulatusahi, kus on segunenud mitmed kultuurid ja mõjutused. Bütsantsi, araabia ja normanni kultuuride elemendid on kõik leidnud tee kohalikku arhitektuuri, kunsti ja eluviisi, luues ainulaadse ja meeldejääva keskkonna. Näiteks Amalfi toomkirik (Duomo di Amalfi), mis on pühendatud Püha Andreasele, on suurepärane näide Itaalia ja Bütsantsi arhitektuuri koosmõjust.

Lisaks kultuuripärandile on Amalfi rannik tuntud ka oma maaliliste maastike poolest. Külastajaid lumab ranniku dramaatiline topograafia, kus järsud mäed kohtuvad sinise merega, ja kitsad, serpentiiniteed, mis pakuvad aeg-ajalt hämmastavaid vaateid lahele ja väikestele, värvikirevatele küladest nagu Positano ja Ravello, mis klammerduvad kaljude külge justkui ronitaimed.

Amalfi ranniku linnad ja vaatamisväärsused

Amalfi rannik on tuntud just oma maaliliste linnade ja külaeluga, mis pakuvad külastajatele rohkesti ajaloolisi ja kultuurilisi vaatamisväärsusi. Iga linn ja küla on ainulaadne oma karakteri ja atmosfääriga, pakkudes erinevaid elamusi ja avastusi. Järgnevalt tutvustame lähemalt mõningaid olulisemaid vaatamisväärsusi Amalfi rannikul.

1. Amalfi

Amalfi

Amalfi, millest kogu rannik on oma nime saanud, on piirkonna südameks. Linna peamine vaatamisväärsus on Amalfi toomkirik, mis asub uhkelt keskväljakul ja on tuntud oma muljetavaldava arhitektuuri poolest, mis peegeldab araabia ja normanni stiilide mõjutusi. Amalfi pakub ka võimalust külastada vanu paberi veskeid ja paberimuuseumi, mis räägib linna ajaloolisest tähtsusest paberi tootmise keskusena.

2. Positano

Positano

Positano on üks fotogeenilisemaid ja kuulsamaid kohti Amalfi rannikul, kuulus oma värviliste majade poolest, mis on ehitatud kaljunukkidele üksteise. Positano on ideaalne koht šikkide butiikide, käsitööpoodide ja mereäärsete restoranide nautimiseks, kust avaneb hingemattev vaade Vahemerele. Selle jalakäijate tänavad on täis elu ja värvikaid detaile, mis peegeldavad kohalikku elustiili ja kultuuri.

3. Ravello

Kõrgel mägedes asuv Ravello on tuntud oma vaiksema atmosfääri ja klassikalise muusika festivalide poolest. Villa Rufolo ja Villa Cimbrone, mõlemad kuulsad oma ajalooliste aedade ja vaadete poolest, on peamised turistimagnetid. Ravello pakub kultuurisõpradele kontserte, mis toimuvad suvekuudel, kus esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud.

4. Praiano ja Furore

Furore-fjord

Praiano, mis on tuntud oma vaiksemate randade ja kunstigaleriide poolest, pakub autentsemat kogemust võrreldes oma naabritega. Furore, on eelkõige tuntud oma fjordi poolest, täpsemalt siis Furore fjord (Fiordo di Furore). See on looduslik vaatamisväärsus, mille ümber korraldatakse iga-aastane filmifestival, tuues kokku kunsti ja looduse.

5. Minori ja Maiori

Minori ja Maiori on väiksemad, vähem tuntud kohad kuulsal rannikul, mis pakuvad veidi rahulikumat olemist võrreldes näiteks Positanoga. Minori on tuntud oma Rooma-aegsete varemete ja traditsiooniliste pasta tootjate poolest, samas kui Maiori pakub avaraid rannasid ja rahulikku atmosfääri, mis sobib ideaalselt lõõgastavaks puhkuseks.

6. Atrani

Atrani, mis on üks Itaalia väikseimaid linnu, pakub idüllilist vaadet Itaalia elule ilma suurema turismimürata. Selle kitsad tänavad ja kompaktne kesklinn on ideaalsed jalgsi avastamiseks, pakkudes autentset ja rahulikku keskkonda.

Mida teha Amalfi rannikul

Path-of-the-Gods

Amalfi rannik pakub külastajatele mitmekülgseid tegevusi ja kogemusi. Siin on lühike ülevaade, mida saab seal teha:

 • Avasta ajaloolisi linnu ja külasid: Külasta Amalfi, Positano, Ravello ja teisi värvikaid linnu, mis on tuntud oma ainulaadse arhitektuuri ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest.
 • Naudi kultuurisündmusi: Osale Ravello Festivalil, Amalfi Paberifestivalil, Positano merefestivalil või Furore Filmifestivalil, et kogeda kohalikku kultuuri.
 • Matka Jumalate rajal (Path of the Gods): Koge üht maailma kõige ilusamat matkarada, mis pakub hingematvaid vaateid rannikule ja Vahemerele.
 • Sõida paadiga: Rendi paat või osale paadiretkel, et avastada ranniku varjatud koopaid ja randu.
 • Proovi kohalikke hõrgutisi: Naudi värsket mereanni, kuulsat limoncello’t ning teisi kohalikke delikatesse.
 • Külasta ajaloolisi aedu: Imetle Villa Rufolo ja Villa Cimbrone aedu Ravellos, mis on tuntud oma suurepäraste vaadete ja ajaloolise tähtsuse poolest.
 • Imetle kunsti ja käsitööd: Tutvu kohalike käsitööpoodide ja kunstigaleriidega, eriti Positanos, kus saab leida käsitsi valmistatud sandaale ja keraamikat.
 • Lõõgastu rannas: Veetke aega Amalfi ranniku kaunites randades, nagu Marina Grande Positanos või Amalfi rand.

Majutus Amalfi rannikul

Amalfi rannik pakub mitmekesiseid majutusvõimalusi, mis sobivad igasuguste eelistuste ja eelarvetega külastajatele. Siin on mõned konkreetsed näited eri tüüpi majutuskohtadest:

Le Sirenuse (Positano): Üks Amalfi ranniku kõige kuulsamaid hotelle, tuntud oma luksuslike tubade, erakordse teeninduse ja vaadete poolest Positano lahele.

Hotel Santa Caterina (Amalfi): Asudes otse mere ääres, pakub see hotell elegantseid tube ja sviite, privaatset randa ning gourmet-restorani.

Hotel Margherita (Praiano): Pereettevõttena tegutsev hotell, mis on tuntud oma külalislahkuse ja kaunite vaadete poolest Vahemerele.

Villa Rosa (Positano): Villa Rosa pakub imeilusaid terrassiga tube, mis avanevad otse Positano südamesse, pakkudes vaateid nii linnale kui ka merele.

A’ Scalinatella Hostel and Guest House (Atrani): Atrani väikese küla südames asuv hostel pakub soodsaid hindu ja on populaarne noorte reisijate seas.

Hotel Amalfi (Amalfi): Taskukohane valik, mis asub mugavalt Amalfi keskuses, lähedal nii peamistele vaatamisväärsustele kui ka transpordiühendustele.

Airbnb korterid ja villad: Amalfi rannikul on suur valik Airbnb majutusi, alates tagasihoidlikest korteritest kuni luksuslike villadeni, mis pakuvad rohkem privaatsust ja kodust tunnet.

Transport Amalfi rannikul

Transport-Amalfi-rannikul

Amalfi rannikule jõudmine ja seal liikumine nõuavad mõningast planeerimist, kuna piirkonna geograafiline paiknemine ja kitsad mägiteed teevad transpordi korraldamise keerukaks. Siin on mõned peamised transpordivariandid, mida külastajad saavad kasutada, et avastada selle kauni ranniku erinevaid paiku.

Jõudmine Amalfi rannikule

Lennukiga: Enamik rahvusvahelisi külastajaid saabub Itaaliasse läbi Napoli Capodichino lennujaama, mis on Amalfi rannikule kõige lähemal asuv suurem lennujaam. Lennujaamast saab liikuda edasi kas rendiauto, bussi, rongi või transfeeriga.

Rongiga: Napoli on peamine raudteesõlmpunkt, kust saab rongidega liikuda rannikule lähemale kas Salernosse või Sorrentosse. Mõlemast linnast pääseb edasi Amalfi rannikule bussi või praamiga.

Liikumine Amalfi rannikul

Bussid: SITA Sud bussid on peamine ühistranspordi vahend, mis teenindab Amalfi ranniku piirkonda. Bussiliinid ühendavad suuremaid linnu nagu Amalfi, Positano, Ravello ja Sorrento. Kuigi bussisõit võib tipphooajal olla ülerahvastatud, pakub see siiski majesteetlikke vaateid kõrgelt mägiteedelt.

Praamid: Populaarne valik rannikuäärsete linnade vahel liikumiseks, eriti suvel, kui liiklus maanteedel võib olla väga tihe. Praamid sõidavad regulaarselt Napoli, Sorrento, Amalfi, Positano, ja Capri vahel, pakkudes mugavat ja nauditavat viisi ranniku ilu nautimiseks merelt.

Autorent: See võib olla hea valik neile, kes soovivad rohkem paindlikkust oma reisiplaanides. See võimaldab külastada kaugemaid kohti ja peatuda väiksemates külades, mis ei pruugi olla bussiliinidega hästi ühendatud. Siiski tuleb arvestada, et ranniku teed on kitsad ja kurvilised ning suvehooajal tihti ummistatud.

Taksod ja eratransfeerid: Neile, kes eelistavad mugavust või reisivad suurema pagasiga, võivad sobida taksod või eratransfeerid. See on eriti praktiline valik lennujaamast hotelli või mõne spetsiifilise sihtpunkti jõudmiseks. Kuid loomulikult on see ka kulukam variant.

Tasub teada

Kui plaanite reisi Amalfi rannikule, on siin mõned konkreetsed nõuanded ja soovitused, mis aitavad teil paremini oma reisi planeerida ja nautida seda kaunist Itaalia piirkonda:

 • Majutus ja transport: Arvestage, et tipphooajal (juuli-august) on hinnad kõrgemad. Broneerige majutus ja rentige auto või uurige transpordiühendusi varakult, et saada parimaid hindu.
 • Toit: Söögid ja joogid võivad olla kallimad turistidele suunatud piirkondades, eriti mere ääres. Võtke kaasa piisavalt sularaha, kuna väiksemates külades ei pruugi kõik kaupmehed kaarte aktsepteerida.
 • Väldi rahvarohkeid aegu: Kui võimalik, külastage Amalfi rannikut mais, juunis või septembris-oktoobris, kui ilm on endiselt suurepärane, kuid turistide arv on väiksem.
 • Pikad nädalavahetused ja pühad: Pidage meeles, et Itaalias ja eriti populaarsetes turismipiirkondades nagu Amalfi rannik, võivad pühad ja pikad nädalavahetused tuua kaasa suurema rahvahulga ja kõrgemad hinnad.
 • Parkimine: Paljudes Amalfi ranniku linnades on parkimine piiratud ja sageli tasuline. Uurige eelnevalt, kas teie majutuskohal on parkimisvõimalus või kus lähedal saab parkida.
 • Isiklik turvalisus: Nagu igas turistide seas populaarses piirkonnas, pöörake tähelepanu oma isiklikele asjadele, eriti rahvarohketes kohtades ja ühistranspordis. Samuti vaata kõige värskemat infot ReisTargalt lehelt.
 • Meditsiiniline abi: Veenduge, et teie reisikindlustus kataks võimalikud meditsiinilised kulud. Tutvuge lähima haigla ja apteegi asukohtadega.
 • Alusta varakult: Tipphooajal vältige päeva kõige kuumemat ja rahvarohkemat aega, alustades oma tegevustega varakult hommikul.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts