Capri - Itaalia - infoViking
capri

Capri on saar Napoli lahes, vaid mõne meremiili kaugusel Sorrento poolsaarest, millega see oli ka kunagi seotud. Tänapäeval on Capri üks populaarsemaid turismisihtkohti nii Itaalias kui ka kogu maailmas, mida armastatakse oma dramaatiliselt kaljulise rannajoone, kaljudesse peidetud merekoobaste ja saarekülade glamuurse poolest.

Siit reisijuhendist leiad kõik vajaliku mida vajad Capri külastamiseks. Saad teada, mis ajal linna külastada, mis on populaarsed sihtkohad ning samuti saad kõik vajalikud broneeringu ideed meie käest teada.

ülevaade
vaatamisväärsused
majutus
transport

Ülevaade Caprist

Capri saar asub Türreeni mere siniste lainete vahel Sorrentine lahes, vaid natuke maad lõuna pool Sorrentine poolsaare tipust Campania regioonis. Saar on maismaaga praamide ja tiiburlaevade kaudu, mis väljuvad Napolist, ühenduses aasta läbi. Samuti on saarele võimalik pääseda Ischia, Salerno ja Amalfi ranniku kaudu, kust väljuvad praamid suvekuudel. Sorrento kaudu jõuab Caprile umbes 30 minutiga, Napolist väljudes võtab praamireis aega tunni, seega on tegemist ideaalse päevareisiga, mis on väga sobilik lastele.

Capri saar on jaotatud kahe munitsipaalüksuse vahel, nendeks on Capri linn ja Anacapri. Capri linn on koduks kuulsatele Piazzetta ja Via Camerelle promenaadidele, mis on täis luksuspoode, butiike, stiilseid kohvikuid, hotelle ja ööklubisid. Siia tulevad kuulsused aega veetma kogu maailmast ning neid võib kohata nii päeval kui õhtul. Ka saare põhiline kirik, Santo Stefano katedraal, mille sees asub saare pühaku San Constanzo hõbedane büst, on just selles ümbruskonnas. 

Piazzettale jõudiseks tuleb liikuda mööda köisraudteed Marino Grande sadamast ülespoole. Marino Grande on samaaegselt koduks ka saare suurimale ja peresõbralikumale rannale. Vastaskaldal on Marina Piccola koduks vaid ühele väikesele rannaribale, mis leiab siiski külastajaid lähedalt ja kaugelt. 

Saare teine linn Anacapri asub kõrgel sisemägede vahel, täpselt kõrge Monte Salto jalamil. Selles kandis ei ole ühtegi randa, küll aga võib linnast allpool leida kaljusel rannikujoonel asuva Punta Carena majaka ning Gradola, kus töötavad paljud rannaklubid ja baarid. Anacapril on Capri linnast erinevalt väga majesteetlik, väärikas ja kõrgelt hinnatud ajalooline keskus, mis on loodud jalakäijatele liikumiseks. Anacapris asub suurepärane valik erinevaid Napoli restorane, mis kosutavad külastajaid kohalike roogadega.

Kliima ja ilm Capris

Capri suved on lühikesed ning täis päikesepaistet, kuumust ja kuivust, samal ajal kui talveperiood on pikem, pehmem ja niiskem. Aasta jooksul vaheldub temperatuur enamasti 10 kraadist kuni 27 kraadini, kuid kuumarekordeid on püstitatud ka enam kui 33 kraadiga. 

Capri muudab eriliseks just selle mõnus Vahemereline kliima, mis liiga palju ei kõigu ning pakub naudingut kogu aasta vältel. Caprit soovitatakse turistidel külastada siiski hilisest kevadest kuni septembrini, sest sel ajal on nii õhu- kui veetemperatuur nautimiseks parimad. 

loader-image
Capri
Capri, IT
10:38 e.l., aprill 19, 2024
temperature icon 11°C
few clouds
Humidity 76 %
Pressure 1008 mb
Wind 6 mph
Wind Gust: 0 mph
Visibility: 0 km
Sunrise: 6:17 am
Sunset: 7:45 pm

Millal on parim aeg Capri külastamiseks?

Parim aeg Capri külastamiseks on mai, september ja oktoober. Nendel kuudel on rahvast palju vähem kui seda onn suvel. Suvi annab muidugi suurepäraseid päevitamis- ja rannavõimalusi, kuid linn on täis turiste ja see põhjustab juulis ja augustis ka hinnatõusu.

Talve hooajal on paljud kohvikud ja restoranid suletud. Lisaks ei tööta köisraudtee jaanuaris ja veebruaris ning mitmed praamiliinid, sealhulgas reisid Positanost ja Amalfist, ei teeninda saari.


Mida teha ja näha Capris

Kui tunned, et Capri ilu võtab põlvist nõrgaks ja vaatamisväärsuseid tundub olevat liialt niiet tekib segadus, siis ära muretse sa pole üksi. Nimelt on see saar inimesi imestama pannud juba alates antiiksetest aegadest. Isegi Rooma keiser Tiberius oli linnast niivõrd lummatud, et ei tahtnudki Rooma tagasi minna. 

Selleks, et muuta sinu elu lihtsamaks ja selleks, et sul oleks aimu millised vaatamisväärsused on enim külastatud, siis oleme toonud sulle väikese listi. Lisaks saad lugeda Capri vaatamisväärsuseid ka eraldi toodud peatükis.

5 vaatamisväärsust Capris

1) Marina Piccola – Marina Piccola ehk väike sadam oli enne turismi õitsengut kohalik kalasadam, kust väljusid Capri kalamehed oma päevastele retkedele. Ka praegugi on see täis töökaid kalastajaid, kes enda toodanguga varustavad nii kohalikke restorane kui ülejäänud Itaaliat. Tänapäeval on selle lõunakaldal asuva sadama ümbrus siiski täis kohvikuid, baare ja ööklubisid, mis pakuvad rõõmu ja naudingut kõikidele päikesemaiatele ränduritele. 

2) Grotta Azzurra ehk sinine koobas – Grotto on hiiglaslik üleujutatud koobas, mis avaneb merre. Peegelduv päikesevalgus muudab selle sisemuse läbipaistvaks ning koobas paistaks päeval erksinaka valguse sees justkui helendavat. Väikesed paadid kogunevad koopa sissepääsu ees ning veavad inimesi ükshaaval sisse läbi väikese, vaevalt meetrikõrguse avause, et pakkuda neile ilusat vaatemängu. 

3) Giardini di Augusto – San Giacomo läheduses asuv kaunilt hooldatud Augustuse botaanikaaed kannab endas mitmeid ilusaid, taimedega täidetud terrasse, kust avaneb suurepärane vaade Faraglioni mere helesinistele laintele. Teisele poole kiigates on näha Marina Piccola lahte ja Via Kruppi, milleni viivad ilusad jalutusrajad mööda rannikuäärt.

4) Villa San Michele – Vähesed kodud võivad uhkustada nii imepärase miljööga, sest San Michele villa maagia ei peitu mitte ainult selle välimuses vaid öeldakse, et sellel hoonel on justkui oma iseloom. See oli pikka aega koduks Rootsi arstile Axel Munthele, kes viis selle maja igaveseks ajalukku läbi oma raamatu – The Story of San Michele.

5) Faraglioni ja Punta Tragara – Capri saare kagutipus asub Punta Tragara neem, kust avaneb vaade lõunarannikule ja kolmele merest kõrguvale kaljule, mida kutsutakse Faraglioni. Vaateks avatud rannik piirneb Amalfi poolsaare ja Monte Castiglionega, kus asuvad kindlus ning juba mainitud Marina Piccola. 


Majutus Capri saarel

Capri saarel on olemas palju erinevaid võimalusi ööbimiseks. Hotelli hind sõltub sinu enda soovidest ja vajadustest. Booking on suurepärane koht, kust leida endale sobiva majutusasutus. Allpool olen sulle mõned välja toonud.

Lux hotellid

Villa Marina Capri Hotel & Spa on tipptasemel hotell koos suurepärase teenindusega. Kuigi hotell asub suhteliselt lähedal Capri sadamale, on ikkagi olemas shuttle ühendus sadama ja hotelliga. Kui tahad puhata täie raha eest, kus on olemas spa, bassein ja spordikeskus ning imemaitsev söök, siis see on koht sulle.

Hotel Mamela on arvustuste põhjal üks parimaid hotelle Capril. See asub sadamast umbes 10 minutilise autosõidu kaugusel saare lõunaosas. Selles hotellis saad tõeliselt kogeda luksulikku elu, kus on merevaade, bassein ning maitsvad toidud. Hotellile lisab ilmet selle ainulaadne Capri saare arhitektuur.

Keskmise hinnaklassiga hotellid

Hotel Villa San Felice on viisakas ja kõigi mugavustega hotell, mis asub Piazzetta väljakust 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Kui sa tahad väga head kogemust ja teenindust ning mitte palju maksta, siis see majutusasutus on just sulle.

Villa Calypso teine väga kvaliteetne hotell, mida tõendavad paljud arvustused. Hotell ise asub Capri südalinnas, kus kõik vajalik on ümberringi olemas. Hotellis on olemas kõik mugavused ning terrass, kust avaneb suurepärane vaade merele.

Odavama hinnaklassiga hotellid

Regina Cristina on vaieldamatult üks parimaid hotelle, kui sa ei taha ööbimise peale palju raha kulutada ning kus hinna ja kvaliteedi suhe on paigas. Hotell on viisakas, teenidus on suurepärane ning toidud on maitsvad. Majutusasutus asub Piazzetta väljakust vaid 2-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotelli toad renoveeriti täielikult 1990. aastatel neoklassitsistlikus stiilis, mis sisaldab kohalikku käsitööd ja keraamikat.


Transport

Capri lennupiletid / Kuidas saada Capri saarele?

Capri saar on üks ilusamaid kohti Napoli lahes, mis asub otse Sorrento kõrval. Kõige kiiremini ja lihtsamini jõuad sa sinna siis, kui lendad lennukiga Napolisse. Hea hinnaga lennupiletid leiad just Kiwi keskkonnast.

Kuidas Capris ringi liigelda?

Kuna Capri on väikene saar, siis see tähendab seda, et sinna saab ainult meritsi. Selle jaoks on üks valik- praam. Praamid väljuvad nii Sorrentost kui ka Napolist. Napolist minnes on teekond muidugi pikem. Suvekuudel väljuvad praamid veel Positanost, Amalfist, Salernost ja Ischiast.

Capri saarel ringi liiklemiseks on peamiselt 3 viisi. Sa võid kasutada head bussiühendust, mis kõrghooajal sõidab iga 15-20 minuti tagant või võtta takso. Kolmas viis on jalutada ja nautida seda imekaunist saart ja ümbrust.

Buss – Hea ja odav viis, kuidas Capri saarel ringi liigelda. Kuid ära kujuta ette suurt linnabussi. Capri saare bussid on väikesed, mõeldud umbes 10 reisijale. Suvel on bussid peaaegu alati täis ning bussipeatustes on pikad järjekorrad. Kõrghooajal sõidavad bussid iga 15-20 minuti tagant, nii et kaua ootama ei pea. 

Üks pileti maksab 2€. Ostes pileti bussist, maksad 2,5€. Käsipagas on tasuta, kuid suurema pagasi eest, tuleb välja käia lisa 2€. Bussi võib kaasa võtta rihma ja suukorviga väikseid ja keskmisi koeri, kuid neile tuleb osta 2€ pilet. Piletid saad mugavalt soetada Omio veebilehelt.

Takso – Ühed mugavamaid liikumisvahendeid Capri saarel. Keskmine takso mahutab maksimaalselt 7 reisijat. Taksot saab rentida ka kogu päevaks, mis tagab paindlikuma marsruudi ja teeb reisimise rohkem nauditavamaks. Taksod on saadaval sadamas ja linnakeskustes, kuid neid saab kutsuda ka tee ääres või telefoni teel.

Köisraudtee – Kiire ja tõhus viis, kuidas saada Capri saare südamesse. Marina De Grande ranna lähedal on kiosk, kust saab pileteid osta. Järjekordade vältimiseks tasuks mõelda internetist ostmise peale.

Roller – Kuigi turistina ei saa oma sõidukiga saarel ringi sõita, saad alati Marina Grandest rolleri rentida. See annab sulle palju rohkem vabadust Capri saarega tutvumiseks. Rollerifirmad leiad Anacaprist, Caprist ja sadamakai lähedal asuvast Marina Grandest.

Hotelli transfeer – Neile kes tahavad muretult enda ööbimiskohta jõuda ja pärast sadamasse tagasi on olemas ka hotelli transfeer. Kuid seda teenust kindlasti iga majutusasutus ei paku.


Tasub veel teada

 1. Suure osa aastast on Capril mootorsõidukid mitteresidentidele keelatud. Inimesed, kes ei ole saare elanikud, tohivad mootorsõidukitega ringi liigelda ainult novembrist kuni lihavõteteni.
 2. Varahommikud ja hilisõhtud on parimad ajad saare kõige populaarsemate kohtade külastamiseks. See on ehk ainus viis, kuidas saada hea pilt mälestuseks, kus pole sadu turiste taustal.
 3. Capri saarele saab ka helikopteriga. Muidugi on see kõvasti kulukum, kui praamisõit.
 4. Tavaliselt väljub Sorrentost Caprisse iga päev 20 parvlaevareisi. Varaseim parvlaev Sorrentost Caprile väljub umbes 07:15 ja jõuab Caprile umbes 07:35. Viimane väljumine on tavaliselt kell 19:25 ning jõuab veidi enne kella 20:00.
 5. Laevapileti hind sorrentost Caprile on umbes 20€. Kui ostad edasi-tagasi pileti, on sul õigus allahindlusele. Kuni 2-aastased lapsed saavad reisida tasuta ning lastele vanuses 2-12 on sooduspilet 10€. Lemmikloomad on lubatud, kuid siis tuleb lisa 5€ maksta.

Korduma kippuvad küsimused

 1. Millal on parim aeg Capri külastamiseks?

  Parim aeg oleks Capri saart külastada kevadel, kui ilm on mõnusalt soe, lilled õitsevad ja turiste on tunduvalt vähem. Suvekuudel külastab saart iga päev kuni 20 000 inimest, mis on tohutult palju sellise väikese saare jaoks. Peamiselt on tegemist ühepäevareisijatega, kes lahkuvad saarelt päikeseloojangu ajal.

 2. Kas parem on peatuda Capri või Anacapri linnas?

  Üks ei ole parem kui teine- see on maitse küsimus. Kui külastad Caprit ostude ja ööelu pärast, siis broneeri hotell Capri linnas. Kui eelistad rahu ja vaikust ning lõõgastavaid jalutuskäike, siis on Anacapri sinu ideaalne koht.

 3. Kas ma pean oma praamipileti eelnevalt broneerima?

  Ei pea, pileti saad hõlpsalt otse sadamast osta kuni isegi mõni minut enne praami väljumist. Kevadel ja suvel võivad kõrghooaja tõttu piletid välja müüdud olla, kuid kui jõuad sadamasse vähemalt pool tundi enne väljumist, ei tohiks piletite saamisel takistusi olla.

 4. Kuidas ma saan sadamast Capri südalinna?

  Kõige mugavam ja kiireim viis kesklinna jõudmiseks on köisraudtee. Köisraudtee väljub Marina Grande sadamast iga 15 minuti järel ning pikkade järjekordade puhul sagedamini. Piletikassa asub kaist paremal, kuhu saabuvad parvlaevad.

 5. Kas ma saan rentida Capril autot?

  Capri saarele ei ole autorendibüroosid. Küll aga on olemas rolleri laenutus.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts