Rimini - Itaalia - infoViking
Rimini

Rimini on ilmselt Itaalia kuulsaim mereäärne kuurort. Selle miilipikkune liivarand piki Aadria mere rannikut muutis linnast 1960ndatel ja 1970ndatel trendikaks sihtkohaks ning selle populaarsus pole kunagi kahanenud.

Siit reisijuhendist leiad kõik vajaliku mida vajad Rimini külastamiseks. Saad teada, mis ajal linna külastada, mis on populaarsed sihtkohad ning samuti saad kõik vajalikud broneeringu ideed meie käest teada.

ülevaade
vaatamisväärsused
majutus
transport

Ülevaade Riminist

Rimini on tõenäoliselt üks kõige kuulsamaid mereäärseid kuurortlinnu Itaalias. Selle kilomeetritepikkune rannariba mööda Aadria mere kallast muutis linna populaarseks sihtkohaks turistidele möödunud sajandi kuuekümnendatel ja seitsmekümnendatel aastatel ning menu ei ole ajaga palju vähenenud. Tänapäeval on see tuntud siiski pigem oma hordides pidutsevate noorte ja rannas päevitavate perede poolest. 

Siiski on viimastel aastate linnal populaarsust kasvatanud näiteks uute ja luksuslike hotellide avamine ning arheoloogiliste asupaikade avastamine ja avamine ning muudele ajaloolistele väärtustele suunatud turismi edendamine. Osa sellest on muidugi hotelliärimeeste lootusrikkaist soovunelmaist kannustatud plaanide elluviimise tagajärg kuid teisalt on tõsi, et päevi näinud rannad koos oma baaride, diskoteekide ja värvika ööeluga muudavad Rimini endiselt üsna ainulaadseks paigaks Euroopas.

Linn jagatud kaheks osaks – ajalooline keskus ning tänapäevane turismikeskus. Ajalooline linnaosa on saanud tugevalt kannatada küll mõlemas ilmasõjas, kuid selles on endiselt kõik traditsioonilise Itaalia linna elemendid. Rimini centro storico on kivimüüridega ehitud Vana-Rooma aegne linn ning sellest ajastust on endiselt säilinud mitmeid vanu ehitisi ja hooneid, mis osaliselt on kasutusel veel tänapäevalgi. 

Uuem linnaosa, mille keskme moodustab rannapromenaad koos oma tuhandate ööklubide, kohvikute, restoranide ja hotellidega, on peaasjalikult turistidele suunatud ning esindab enda kujundatud staatust vägagi eeskujulikult. See osa linnast hakkas oma populaarsuses kasvama peale teist maailmasõda. Olgu mainitud, et rand on tänu täielikule kasumiorienteeritusele muutunud üsna monotoonseks ja mitte eriti maaliliseks ning see on jaotatud sadade erastatud osade vahel, kuhu pääseb sisse vaid piletiga. 

Isegi, kui rannas lebamine ei ole antud külastaja meelistegevus, on võimalik Riminis tegevusküllaselt ära sisustada vähemalt mitu päeva ning pidevad odavlennud Suurbritannia ja teiste suuremate riikide lennujaamadest meelitavad turiste aina uuesti ja uuesti siia legendaarsesse paradiisi. 

Kliima ja ilm Riminis

Rimini suved on soojad, niisked ning enamasti on taevas selge. Päevad on sellel aastaajal täis päikest ja see meelitab turiste kohale kogu maailmast.

Talved see-eest on üsna külmad, tuulised ja pilvised ning kohati võib sadada isegi kerget lund.

Seetõttu soovitatakse turistidel linna külastada juulist augustini, mil ilmad ja merevesi on kõige soojemad.

loader-image
Rimini
Provincia di Rimini, IT
3:13 e.l., juuli 24, 2024
temperature icon 23°C
overcast clouds
Humidity 71 %
Pressure 1014 mb
Wind 5 mph
Wind Gust: 8 mph
Visibility: 0 km
Sunrise: 5:49 am
Sunset: 8:42 pm

Millal on parim aeg Rimini külastamiseks?

See on koht, mida paljud inimesed külastavad peaaegu aastaringselt. Kuid kui otsida parimat ajavahemikku, siis see on mai-juuni või siis september/oktoober. Siis ei ole temperatuurid kõrged ega ka madalad ning turiste on hulgaliselt vähem. Suvi on tipphooaeg.

Suve kõrgajal võib temperatuur seal ulatuda kuni 31 ℃. Talvekuudel võib see öösel langeda kuni 3 ℃.


Mida teha ja näha Riminis

Rannikulinn, mis eelkõige meelitab kohale neid, kes tahavad päikest ja randa. Kuid sellegipoolest pole see ainuke asi või tegevus mida seal kaunis linnas teha. Lisaks on see strateegiliselt väga heas kohas, näiteks pääseb sealt lihtsa vaevaga San Marino väikeriiki.

5 vaatamisväärsust Riminis

1) Fulgor’i kino – See ajalooline kino taasavas oma uksed peale viieaastast restauratsiooni uuesti 2018. aasta 20. jaanuaril. See kuupäev on eriline, sest just sellel päeval oleks enda 98. sünnipäeva tähistanud maailmakuulus režissöör Federico Fellini. Üheks parimaks filmirežissööriks peetuna, valmis suur osa Fellini filmitööst inspireerituna mälestustest lapsepõlvest, mis sai veedetud just sealsamas. Uus kino paistab silma enda kolme korrusega, millest uhkeima, esimese korruse ja selle võimsa fuajee on disaininud maestro Dante Ferretti 30. aastate Hollywoodi stiilis. 

2) Rand – Üle 15 kilomeetri ilusat valget liiva koos suure valiku lummavate hotellide, rannabaaride ja restoranidega illustreerivad üsna selgelt seda, miks Itaalia kuurortlinn on maailmakuulus. Ranna keskmes asub Marina Centro ja Lungomare Augustore – kõige elujõulisem ja nooruslikum sektsioon, mis on linna ööelu südameks. 

3) Rooma-aegsed varemed – Pärit aastast 286 e.k.r, on Riminil olnud sadamalinnana väga oluline strateegiline positsioon ja tähtsus ning kõige varasemast ajastust pärinevad varemed on säilinud tänapäevani. Kõige võimsam neist on 27 e.k.r Julius Caesari auks ehitatud Arco d’Augusto, mis on kõige vanem säilinud Vana-Roomast pärinev triumfikaar. 62 meetrit pikk Ponte de Tiberio on veel üks hästi säilinud Vana-Rooma reliikvia, mis on rohkem kui 2000 aastat vana. 

4) Naabruskond– Liikudes üle Ponte de Tiberio, leiab enda eest trendika Borgo San Giuliano. Särav naabruskond, mis koosneb väikestest munakiviteedest ja värvikatest seinamaalingutest, on läbi viimase kuuekümne aasta kasvanud väikesest ja rahulikust poisist suureks, populaarseks ja enesekindlaks noorukiks.  

5) Tänavatoit – Linna tänavad on koduks aina kasvavale ja uuenevale tänavatoidu kultuurile, mis pakub autentseid maitseid kohalikust regioonist. Seda ilmestavad tänavatoidu templiteks kujunenud baracchinid, mis asuvad üle kogu linna. Need väikesed kioskid on spetsialiseerunud kohalikele hõrgutistele, alates cassoni alle erbest (vürtsikatest saiadest) kuni piadadeni (sulanud juustuga täidetud saiad).

Kui sellest listist jäi väheks, siis vaata ka neid Rimini vaatamisväärsusi!

Rimini-vaatamisvaarsused

Majutus Riminis

Riminis on mitmeid valikuid, kus veeta enda mõnus puhkus. Kui tulid päikest ja randa nautima, siis soovitaksin, mingit mereäärset hotelli. Kuid võibolla oled hoopis läbisõidul ja vajad kiiret ning odavat öömaja. Booking veebilehelt leiad kõik vajaliku ning mõned erineva hinnaklassiga hotellid olen sulle juba allpool välja toonud.

Lux hotellid

Grand Hotel Rimini on linna üks esmaklassilisemaid hotelle, mis asub otse ranna ääres. Lisaks kõikidele mugavustele on hotellil olemas veel enda privaatrand. Hotellikülastajate elu teeb veelgi mugavamaks lennujaamaga otseühenduse võimalus.

i-SUITE Hotel on kuurortlinna üks uhkemaid hotelle, mis asub otse mere ääres. Hotellil on olemas välibassein, spa, uhked toad ning shuttle ühendus lennujaamaga. Kui tahad täiel rinnal mõnuleda ja nautida head sööki, siis see majutuskoht on arvustuste põhjal üks parimaid.

Keskmise hinnaklassiga hotellid

Amsterdam Suite Hotel & SPA on kvaliteetne ja paljude arvustuste põhjal üks parimaid hotelle. Kesklinnast asub see majutusasutus 9-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Rand jääb kõigest 100 meetri kaugusele ning kui rannas on päikest juba liigselt saadud, siis saad hotellis nautida spa-mõnusid edasi.

Hotel Biancamano on suurepärase asukohaga hotell otse linna südames, mis on väga viisakas ja hea teenindusega. Külastajate elu mugavamaks tegemiseks on olemas shuttle ühendus lennujaamaga. Lisaks rannale, mis on vaid mõne sammu kaugusel, on olemas ka välibassein.

Odavama hinnaklassiga hotellid

T Hotel võib olla küll odavama hinnaklassi hotell, kuid seal on olemas kõik eluks vajalik. Vastuvõtt on avatud 24/7 ning rand on vaid väikese jalutuskäigu kaugusel.

Hotel Silvana Beach on täitsa korralik hotell selle raha eest mis maksad. Kõik eluks vajalik on olemas ning rand on vaid 150 meetri kaugusel. Arvutuste põhjal on see üks parimaid odavaid majutusasutusi.


Transport

Rimini lennupiletid / Kuidas saada Riminisse?

Kui kavatsed minna Itaaliasse puhkama, siis tõenäoliselt ei tule Rimini kohe esimese asjana meelde. Kuid see linn on kindlasti väärt avastamist. Oma kaunite kuldsete randade, ajaloolise arhitektuuri ja maitsva tänava toiduga on see kindlasti üks Itaalia peidetuid pärleid. Selle kõige nautimiseks leiad soodsad lennupiletid Kiwi keskkonnast.

Kuidas Riminis ringi liigelda?

Riminisse saamiseks on tõenäoliselt suuremal osal inimestel kõige lihtsam kasutada selleks lennukit. Selle jaoks on vaja sul lennata Rimini Miramare lennujaama, tuntud ka kui Federico Fellini rahvusvaheline lennujaam (Federico Fellini International Airport) ja sealt edasi sõita juba linna. Sinna pääsemiseks on sul võimalik kasutada taksot, bussi, rongi või transfeeri. Soodsad lennupiletid leiad Kiwi keskkonnast ja rongipiletid Trainline veebilehelt.

Takso – Enamasti parim kompromiss avaliku ja eratranspordi vahel. See annab sulle parema võimaluse nautida reisimise eeliseid omas tempos ja mitte muretseda oma isikliku sõiduki pärast. Üks kilomeeter maksab tavaliselt 1€, kuid kui sul on pagas, loomad, liigud Riminist välja või sõidad öösel, siis arvesta kuni 1€ lisakuluga.

Buss – Bussiühendus on täiesti arvestatav liikumisvahend, kus peamiselt teenindavad kaks bussifirmat – AM (Agenzia Mobilita) ja TRAM Servizi. Lisaks linnas liiklemisele viivad need samad kaks ettevõtet reisijaid ka väljaspoole linna. Omio on suurepärane koht, kust leida endale hea hinnaga piletid.

Rong – Väga hea liikumisvahend, kuid kasutada seda puhtalt Riminis ringi liikumiseks ei ole kõige mõistlikum. Rongirööpad tuleksid kasuks siis, kui tahad liikuda linnast välja. Ühendus nagu mujal Itaalias on väga hea ning rongid väljuvad umbes iga tunni tagant. Rongipiletid leiad kiirelt ja mugavalt Trainline veebilehelt.

Jalgrattarent – Riminis jalgrattaga liiklemine on populaarne nii kohalike kui ka turistide seas. Selle tarbeks on linna rajatud üle 30 km jalgrattateid ning renditeenust pakkuvaid ettevõtteid jagub igale inimesele

Roller – Mõnus viis, kuidas kuurortlinnas ühest kohast teise liigelda. See annab sulle vabaduse tutvuda omal valiku Rimini ja ümberkaudse piirkonnaga ükskõik millal.

Rendiauto – Riminis on mitu autorendifirmat, kus saab rentida auto ja avastada linna ümbrust. Auto rentimise eeliseks on see, et saad iga kell minna sinna kuhu hing ihaldab ning avastada Aadria mere kaunist rannikut. Väga hea koht, kus leiab suurel hulgal autorendi võimalusi on Rentalcars veebileht.


Tasub veel teada

 1. Riminis on olemas ööbussid. Juulis töötavad need reede ja laupäeva õhtutel. Augustis terve nädala vältel. Selleks on liinid 4 ja 11 ning bussipilet maksab 5€. Ostes pileti bussijuhi käest, kehtib pilet kuni kella 07:00 ja seda saab kasutada ka bussides, mis hakkavad sõitma varahommikul.
 2. Kogu Aadra mere Rivieras on sul võimalik bussiga öösiti sõita. Seda kutsutakse siniseks liiniks (Blue Line), mis on mõeldud spetsiaalselt mõeldud peolõvide transportimiseks ühest kohast teise. Sinine liin ulatub Cerviast kuni Riccioneni välja. Seda teenust pakuvad Agenzia Mobilita ja TRAM Servizi.
 3. Ranniku ääres olevates parklates on võimalik parkida kuni 30 minutit tasuta. Parklad, mis on umbes 500 meetri kaugusel merepiirist, on tasuta.
 4. Riminist põhja pool asuvad rannad on lainete eest kaitstud tehiskivi müüriga (lainemurdja). Nii et kui sulle meeldivad lained, siis ära broneeri hotelli põhjarannikul.

Korduma kippuvad küsimused

 1. Kas Rimini on väärt külastamist?

  Rimini oma vapustavate kuldsete randade, kauni arhitektuuri ja maitsa tänavatoiduga on üks Itaalia suurimaid peidetuid pärleid. Kui sa tahad kogeda midagi uut ja mitte minna klassikalistesse kohtadesse, siis see võib olla just sinu linn.

 2. Millal külastada Riminit?

  Suvi on kõrghooaeg ja siis on ka kõige rohkem turiste. Kui tahad näha vähem turiste ning pole kõige suurem palavuse nautija, siis tasuks oma reisiplaanid broneerida mai-juuni või september/oktoober ajaks.

 3. Mis on Rimini poodide lahtiolekuajad?

  Poed töötavad esmaspäevast kuni laupäevani kell 08:00-20:00. Lõunapaus on kell 13:00-15:30. Pühapäeviti on poed tavaliselt suletud, välja arvatud kõrghooajal. Alates juuli algusest saab ka rohkem hooajalisi allahindlusi. Ostmisel küsige kindlasti TAX-FREE kviitungit.

 4. Kas ma pean Riminis jootraha jätma?

  Kui sa tahad jootraha anda, siis keegi sellele kätt ette ei pane. Kuid itaallased ei anna peaaegu kunagi jootraha. Sellepärast ei pea ka sina seda tegema ja võid rahuliku südamega jootraha andmata jätta.

 5. Mis on lähim suurim linn Riminile?

  Kui tahad külastada mõnda suuremat linna peale Rimini, siis selleks on Bologna. Kõige kiirem, lihtsam ning säästlikum viis on selleks kasutada rongi. Rongisõit kestab umbes tund aega ja piletite hinnad algavad umbes  5€, kui oled pileti eelmüügist ostnud. Soodsad piletid leiad Trainline veebilehelt.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts