Rimini vaatamisväärsused - 11 paika mida vaadata! - infoViking
Rimini-vaatamisvaarsused

Rimini vaatamisväärsused – 11 paika mida vaadata!

Rimini on klassikaline Itaalia rannakuurort, mille promenaadi tähistavad alati töötavad diskoteegid, restoranid ja pidutsevad noored. Rand on pikk ning seal saab päevitada ja ujuda suure osa aastast. 

Vaatamisväärsused Riminis on suure ajaloolise väärtusega paigad ja ehitised, mis on säilinud Vana-Rooma ajastust. Lastega ja perega reisides on Rimini mõnus peatuspaik, mille melu naudivad kõik pereliikmed ja seal on mida vaadata. Tegevusi jagub pikemaks ning puhkus jääb tihti liiga lühikesekski. Mida külastada ja kuhu minna Riminis? 

Loe veel: Rimini reisijuhis.

1. Arco d’Augusto

Rimini vaatamisväärsused-arco

Rimini peatänava Corso di Augusto lõunapoolses otsas asub Põhja-Itaalia vanim teadaolev Rooma triumfikaar, mis ehitati aastal 27 eKr Via Flaminia rajamise mälestuseks.

1930. aastatel maha lõhutud kaitsemüüride rõngasse kuuluv kaar on ebatavaline selle poolest, et selle laia ava ei saa ustega sulgeda, mis tähistab pärast pikka sõdade äsja saavutatud rahu. Kroonitud ülaosa on keskaegne lisand, mis asendab krooni, mille tipus oli tõenäoliselt Caesar Augustuse kuju, keda kaar austas. 

2. Tempio Malatestiano

Rimini vaatamisvaarsused tempio

Ilusad kohad ei piirdu vaid triumfikaarega. Tempio Malatestiano, mis ehitati 13. sajandist alates Riminit valitsenud Malatesta perekonna liikmete hauakambritele, ehitati varasemale keskaegsele kirikule ja valmis vararenessansi stiilis aastatel 1447–1460. Fassaadi kujundas Leon Battista Alberti, kes ammutas inspiratsiooni Augustuse kaarest ja see oli esimene, mis põhines Rooma traditsioonidel renessansi alguses.

Interjööri kaunistavad Piero della Francesca freskod, mis näitavad Sigismondo Malatestat põlvitamas Püha Sigismondo ees. Giotto 1300. aastate alguse Ristilöömine on tema ainus töö Riminis, kuigi ta elas ja töötas siin ning oli Rimini kunstnike kooli peamiseks inspiratsiooniallikaks. Kuue külgkabeli marmorist katted on nii peenelt nikerdatud, et need tunduvad peaaegu nagu monokromaatilised maalid.

3. Museo della Città (Linnamuuseum) ja Domus del Chirurgo

Endises jesuiitide kloostris asuv linnamuuseum sisaldab enam kui 1500 teost eelajaloost tänapäevani ning on tuntud eelkõige oma Rooma mosaiikide kollektsiooni ning ühe parima iidsetest aegadest pärit kirurgiliste ja farmaatsiaseadmete kogude poolest.

Kronoloogiliselt korraldatud muuseumis eksponeeritakse iidseid skulptuure, keraamikat, münte, klaasnõusid, pronksi ja kirurgilisi seadmeid, mis pärinevad Piazza Ferrari väljakaevatud arsti majast Domus del Chirurgo.

Kunstigalerii sisaldab 14. sajandi Rimini kooli meistriteoseid koos Malatestade tellitud renessansi kunstiga, sealhulgas Bellini Pietà ja Domenico Ghirlandaio Pala.

Muuseumi kõrval on klaaskatte all nähtav suur kirurgi Domuse kaevamiskoht. Lisaks sellele Rooma kodule on saidil näha hilisemaid vundamente kihtides, mis paljastavad rohkem kui 2000 aastat Rimini ajalugu.

4. Rimini rannad

Rimini vaatamisvaarsused imini rannad

Mööda Aadria mere rannikut vanalinnast kirdes ulatub populaarne Rimini rannakuurort, pikk valge liivaga laineline laine ja lamamistoolide rida, mis on kaetud äärest servani vihmavarjudega. Neile, kes otsivad liiva ja päikest, võib see Itaalia rannakultuur tunduda veider, kuid leiate selle peaaegu kõigist Aadria ja Vahemere randadest. Enamik neist renditakse nädalaks, kuid mõned on saadaval ka päevaks või mõneks tunniks, välja arvatud augusti keskel, kui kõik rannad on täisvõimsusel.

Ranna taga on hotellid, villad, pensionid ja restoranid. Populaarsed kuurordid on ka külgnevad Rivabella, Viserba ja Torre Pedrera rannad.

Vaevalt võite märkamata jätta Rimini uusimat vaatamisväärsust lastele – ja täiskasvanutele, kes sõidavad sellega linnale ja Aadria merele avaneva vaate pärast. Rimini Ruota on hiiglaslik vaateratas, mis kõrgub sadama lähedal ranna kohal.

5. Itaalia miniatuuris

Lastele meeldib minireis läbi Itaalia imede Itaalias Miniaturas, sest nad tunnevad end hiiglastena Lilliputi külas, kus on enam kui 200 Itaalia kõige kuulsamat vaatamisväärsust.

Leiate Colosseumi, Pisa Campo dei Miracoli koos kaldus torniga, lossid, kuulsad väljakud ja isegi looduslikud objektid, nagu mäed ja järved. Täiendavate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad lastele meeldivad kohad, nagu näiteks Science Fun Fair ja interaktiivne autokool, samuti panoraamtorn ja monorelss.

6. Ponte di Tiberio

Rimini vaatamisvaarsused ponto di

Rimini lai Corso di Augusto kulgeb otse läbi vanalinna kesklinna, nagu see on olnud Rooma ajast, alates Arco d’Augustost, läbi foorumi (praegu Piazza Tre Martiri) ja edasi Ponte di Tiberio, Rooma sillani. 

Kuigi see sai alguse keiser Augustuse poolt, valmis see aastal 20 pKr, Tiberiuse valitsusajal. Selle viis kaari ulatuvad üle Marecchia jõe, mida iidsetel aegadel tunti Ariminuse nime all. See on ainuke sild üle Marecchia, mille taanduv Saksa armee hävitas 1944. aastal.

7. Borgo San Giuliano

Ponte di Tiberio lähedal on värvikas Borgo San Giuliano, mille kivisillutisega tänavad ääristavad väikesed eredalt maalitud majad.

Selle endise kalurite kvartali esiletõstmiseks on maalitud stseenid ja kujundused, mis kaunistavad mõnda seina. Mitmed neist põhinevad Riminis sündinud ja üles kasvanud Federico Fellini filmidel. Teised kujutavad stseene ja sündmusi kalurite elust. See on võluv piirkond, kus jalutada, eriti õhtuti ja juuli keskpaiga elava festivali ajal.

8. Castel Sismondo

Rimini vaatamisvaarsused castel

Sigismondo Pandolfo Malatesta 1400. aastatel ehitatud lossist on tänapäeval alles vaid kesksed osad; see oli algselt ümbritsetud paksude kaitsemüüride ja vallikraaviga. 

Ülejäänud interjöör oli Malatesta elukoht, mida kaunistasid rikkalikult plaadid, freskod ja seinavaibad, nagu on kujutatud kaasaegsetel õukonnastseenide maalidel. Ühte neist näete Tempio Malatestianos.

Seinad ja tornid on öösel valgustatud ning lossi ümbritsevas pargis leiate sageli kirbuturge. Viidatahvlid räägivad lossist ja võimsast Malatesta perekonnast ning interjööri kasutatakse sageli kunsti- ja muude kultuurinäituste jaoks.

9. Riccione rannad ja spaad

Rimini vaatamisvaarsused riccione

Riminist kagus on veel üks valge liivaga randade komplekt, mis on populaarsed peatused Riviera del Sole’il. Esimene, kuhu jõuate, on Riccione, üks Itaalia populaarsemaid puhkekeskusi, kus on allikad. Varsti sellest kaugemal asub väike spaa ja mereäärne kuurort Misano Adriatico ning sellest kaugemal suurim neist Cattolica.

Nagu Rimini põhjaranniku rannad, on Cattolica olnud lemmik mereäärne kuurort alates 19. sajandi keskpaigast, kus on laiad puiesteed, kauplused ja hotellid. Lisaks pikale rannale pakub linn aktiivseid spordialasid: purjetamine, surfamine, veesuusatamine, tennis ja ratsutamine.

10. Fiabilandia

Selles lõbustuspargis on atraktsioone ja tegevusi igas vanuses: maagiline küla, Gnoomide org, karussell ja plastpallide bassein, kus väga väikesed lapsed saavad ka ujuda.

Vanematele lastele on seal põnevussõidud ja veemängud, mis pakuvad palju tegevust igas vanuses inimestele.

11. Ruota Panoramica vaateratas

Rimini vaatamisvaarsused ruota vaateratasjpg

Mis oleks parem viis Rimini vaatamisväärsustega tutvumiseks kui teha seda kõrgelt linna kohalt! Vaateratas asub Rimini rannajoone kõrval ja on 55 meetrit pikk ja kaalub umbes 360 tonni. 28 läbipaistvat kajutit võimaldavad teil omada 360°-list vaadet, mis ulatuvad Gabicce’st Lidi Ferraresi ja üle maapiirkonna Aadria mereni.

Oma suuruse tõttu mahutab see korraga kuni 168 inimest ja pöörleb aeglaselt – see annab võimaluse tõeliselt nautida hingematvaid maastikke.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts