Ateena - Kreeka - infoViking
ateena

Ateena on Kreeka pealinn, mille hiilgav ajalugu ulatub enam kui 3000 aasta taha. Linn õitses klassikalisel antiikajal ning oli Sokratese, Periklese ja Sophoklese sünnikoht. Tänaseks päevaks on sellest saanud elav ja kaasaegne pealinn ning koduks mõnele riigi tähtsaimatele turismiobjektidele.

Siit reisijuhisest leiad kõik vajaliku mida vajad Ateena külastamiseks. Saad teada, mis ajal linna külastada, mis on populaarsed sihtkohad ning samuti saad kõik vajalikud broneeringu ideed meie käest teada.

ülevaade
vaatamisväärsused
majutus
transport

Ülevaade Ateenast

Vahemere kirdeosas asuv Ateena, tuntud ka kui Euroopa ajaloo pealinn, on sünnikohaks tänapäeva läänemaailma demokraatiale, kunstile, filosoofiale ja teadusele. Olles olnud koduks ja elupaigaks sellistele ajalootundidest meelde jäänud isikutele nagu Platon, Sokrates, Perikles, Euripides ja Sophokles, on linn maailma suurimaks ajaloo- ja kultuurivaramuks.

Ateena ise on tegelikult samuti üks maailma vanimaid linnu, selle esmamainimine toimus juba 3400 aastat tagasi ning asustatud on see teadaolevalt üle 10 tuhande aasta. Täna, Parthenoni varjus, peegeldab kaasaegne ja elust kihav linnamaastik värvikat ajalugu, multikultuurset iseloomu ning modernset infrastruktuuri ja asutusi.

Ideaalne, Vahemereline kliima koos legendaarse Kreeka päikesega, unikaalne kooslus ajaloolistest väärtustest ja modernsest mõttelaadist ning vapustava kultuuri ja loodusliku ilu koostoimel on Ateena aastaringselt perfektne reisisihtkoht. Kõrgete standarditega hotellimajutus, ideaalsed tingimused šoppamiseks, uuenduslikud transpordisüsteemid koos metrooga ning kohalike mänglev ja pingevaba elurütm on veel mõned näited sellest, millega see Kreeka sihtkoht külastajaid endasse tõmbab. 

Olles üheks Euroopa suurimaks reisisihtkohaks juba pikka aega on Ateenasse pääsemine üldjuhul väga mugav ning linn on tänapäevaselt kavandatud ka suuresti külastajatele mõeldult. Seega on lihtsalt kättesaadavad ja leitavad nii linnasisesed kui välised transpordivõimalused, majutusasutused ning söögikohad. Olgugi, et Kreeklased on üldiselt uhke rahvas ning võõrkeelte õppimine käib neile tihti au pihta käia, on paljud siiski keeleoskuse vajadusest teadlikud. Saavad ju Ateenalased isegi aru, kui palju turism nende igapäevaelu mõjutab. 

Linna lähiümbruses on avastamiseks kohti palju ning tõelised fännid leiavad seal tegevust vähemalt nädala jagu. Ka kohalikku ellu sisse elamine võtab oma aja ning täieliku reisielamuse saamiseks võiks planeerida vähemalt neljapäevane reis.

Kliima ja ilm Ateenas

Kreeka pealinn on heaks sihtpunktiks terve aasta vältel kuigi novembrist märtsini võib ilm olla jahe ja märg. Parim aeg linna külastamiseks on tüüpilisest märtsi lõpust kuni juunini ning septembrist novembrini. Sellise ajapaigutusega on võimalik vältida kõige suuremaid rahvamasse ning ka ilmad on mõnusalt soojad.

loader-image
Ilm Kreekas
Athens, GR
3:47 e.l., juuli 24, 2024
temperature icon 29°C
clear sky
Humidity 51 %
Pressure 1009 mb
Wind 13 Km/h
Wind Gust: 0 Km/h
Visibility: 0 km
Sunrise: 6:21 am
Sunset: 8:41 pm

Mida teha ja näha Ateenas

Kreeka pealinn on tuntud oma arheoloogiliste varemete ja monumentide poolest, mille ajalugu küündib kaugele Vana-Kreeka hiigelaegadeni. Mõned näited vaatamisväärsustest:

1) Ateena Akropol – maailmas ei ole palju kohti, mis võiksid rinda pista Akropolise ja selle templi Parthenoniga. Hooned on kivisel ja järsul kaljunuki linna ülel valvanud juba rohkem kui 2000 aastat ning sealt on läbi käinud mitmeid tsivilisatsioone. Iidse linna uhkuse üks võimsamaid ja kõnekamid sümboleid Parthenon on suurim sellest ajastust pärinev tempel kogu maailmas. Oma monumentaalsete dooria orderi järgi seatud sammastega ning nende sisse peidetud ajalooga on akropol hingemattev vaatepilt. 

2) Akropolise muuseum – külastamata ei saa jätta teist Ateena suurt vaatamisväärsust, Akropolise muuseumi, mis on koduks suurimale Vana-Kreeka ajastust pärinevale kunstikogule maailmas. Uus asutuse ehitus lõpetati 2007 aastal ning see asub Akropolise mäe all, asendades seal varem asunud muuseumi. Muuseum on külastamiseks ideaalne kuumal suvepäeval, mil väljas liikumiseks on liiga palav. 

3) Rahvuslik arheoloogiamuuseum – loodud 19. sajandil, on rahvuslik arheoloogiamuuseum suurim omataoline Kreekas ning omab endas üht maailma parimaks peetavat antiigikogu. Muuseum asub vägevas neoklassikalises hoones, kus on üle 8000 ruutmeetri põrandapinda täis väljapanekuid. Näitusel on viis permanentset kollektsiooni rohkem kui 11000 artifaktiga, mis annavad Kreeka ajaloost suurepärase ülevaate. 

4) Plaka ja Anafiotika linnaosad – Akropolise põhjapoolsete nõlvade ja Ermou tänava vahel asuv maaliline Plaka linnaosa on turistide seas kuum sihtkoht. Selle ajaloolise ala põhiatraktsioon on lummav ja meelirahustav külaõhkkond. Kitsad jalakäijatele loodud tänavad koos väikeste rõõmsate väljakutega on ümbritsetud pastelsetes toonides majadest, restoranidest ja kingipoodidest. 

5) Agoraa turg – Iidne Agoraa oli vanadele kreeklastele turuks ning igapäevaelu põhiliseks keskuseks. Sellest massiivsest hoonest parima ülevaate saamiseks tuleks minna Akropolise põhjapoolse seina juurde või otsida üles Areopagosest tulevad teed. Parim koht Agoraasse sisenemiseks on põhjavärav, mis avaneb Adrianou tänavale.

Kui sellest listist jäi väheks, siis vaata ka neid Ateena vaatamisväärsusi!

ateena vaatamisväärsused

Majutus

Ateena on vägagi turismile suunatud linn, kus külastajaid koheldakse kui oma pereliikmeid. Samuti leidub sealt ka väga laias valikus majutusasutusi ning seda iga hinnaklassiga. Allpool on välja toodud mõningad variandid kus peatuda:

Lux hotellid

Hotel Grande Bretagne on suurepärase asukohaga hotell täpselt Konstitutsiooni väljaku ja parlamendihoone vastas. Hotell ja toad on väga luksuslikud ning katuseterrassilt avaneb suurepärane vaade linnale. See mitmete auhindadega pärjatud viietärnihotell on jalutuskäigu kaugusel eklusiivsetest ostupiirkondadest, muusemidest, äripiirkonnast. Samuti iidne Agora ja Akropolis jäävad kõigest 600 meetri kaugusele. Lisaks on olemas kaks basseini ja spa-keskus.

King George asub ajaloolisel Syntagma väljakul, parlamendihoone ja moeka Voukourestiou tänava vahel. Kõik toad on luksuslikult kaunistatud käsitsi valitud esemete ja lühtritega. Hotell asub lühikese jalutuskäigu kaugusel Akropolist ja vanast Plaka piirkonnast.

Keskmise hinnaklassiga hotellid

Niche Hotel Athens on ideaalne neile, kes tahavad hea hinna ja asukohaga hotelli. Toad on väga viisakad ja puhtad, kus on olemas ka kohvimasin ning katuseterrassilt saad nautida ilusat vaadet linnale. Lennujaama ja hotelli vahel on olemas transfeer ja 24/7 avatud vastuvõtt.

Coco-mat Athens BC on esmaklassiline hotell otse kesklinnas, kus on olemas restoran, hooajaline katusebassein, spordikeskus ja baar. Külaliste käsutuses on saun ja autorenditeenus. Majutusasutuses on ööpäev läbi avatud vastuvõtt, lennujaamatransport, toateenindus ja kõikjal tasuta WiFi-ühendus. Olemas on veel lennujaama transfeer. 

Odavama hinnaklassiga hotellid

Mc Queen on suurepärane koht neile, kes tahavad odavat ööbimist, aga olla ikka jalutuskäigu kaugusel südalinnast. Toad on minimalistlikult sisustatud, kus on kõik vajalik olemas. Lisatasu eest on võimalik saada VIP-transporti rahvusvahelisest lennujaamast ning ekskursioone väljaspool pealinna asuvate kuulsate vaatamisväärsuste juurde. Akropoli juurde pääseb hõlpsasti metrooga või jalgsi.

Athens One Smart Hotel on suurepärane hotell mõistliku hinna eest. Külastajate kasutada on spordikeskus, saun ja autorenditeenus. Majutusasutuses on 24-tunnine vastuvõtt, lennujaamatransport ja toateenindus.


Transport

Ateena lennupiletid / Kuidas saada Ateenasse?

Ateena asub Lõuna-Euroopas, mis ei paikne just geograafilises mõistes kõige loogilisemas kohas. Enamiku külastajate ning eelkõige ka eestlaste jaoks on ainuke variant sinna pääsemiseks kasutada lennuliiklust. Vaata järgi, mis hinnaga lennupileteid on saadaval Kiwi keskkonnast.

Kuidas Ateenas ringi liigelda?

Enamiku jaoks on lennuk parim viis, kuidas saada Ateenasse. Alternatiivina saab kasutada rongi, bussi, autot või parvlaeva. Rahvusvaheline lennujaam asub linnast umbes 40 km kaugusel. 

Kõige mugavam viis linna saamiseks oleks kasutada metrood. Buss ja rong on samuti head valikud. Kui tahad saada otse kesklinna, siis kasuta bussi X95. Täispilet maksab 6€.

Buss/troll – Buss on odav viis, kuidas linnas ringi liigelda, aga see võib olla tihtipeale segadusttekitav, ebausaldusväärne ja ebamugav. Bussipeatused on sageli peidetud kõrvaltänavatele ja peatustes puuduvad marsruudinumbrid. 

Trollipeatuste sildid on tavaliselt kollased. Troll on soodne transpordiviis ja 90-minutilise metroopiletiga saab sõita nii bussi, trolli ja trammiga.

Metroo – Metroo on kahtlemata kiireim ja lihtsaim viis linnas ringi liikumiseks. Siltide lugemine võib olla mõnikord keeruline, kuid paari korraga hakkad juba aru saama. Metroosüsteem koosneb kolmest liinist: roheline (tuntud ka kui “ilektrikos”), punane ja sinine.

Tramm – Trammivõrk ühendab kesklinna Faliro, Voula ja Piraeuse rannikuäärsete eeslinnadega. Trammiga liiklemine on reisimist väärt kuna see sõidab läbi linnaosade, mida turistid tavaliselt ei külasta nagu Neos, Kosmos ja Nea Smyrni. 

Jalgratas – Kui sa ei karda linna kaootilises liikluses navigeerida, on jalgratta rentimine mõnus viis ringi liikumiseks. Rentimine algab 12€ päevas ning elektrijalgrataste hind võib olla kahekordne. Athens By Bike ja Bike Me Up on kaks mainekat ettevõtet, mida kasutada.

Autorent – Auto on muidu ideaalne vahend Kreeka riigiga tutvumiseks, siis linnas ei pruugi see kõige mugavam transpordivahend olla. Kesklinna käänulised ja ülekoormatud tänavad muudavad sõitmise reisijate jaoks keeruliseks ja parkimiskohti on raske leida. Kui sa aga plaanid ette võtta väikese avastusretke Ateenast väljapoole, siis aitab sind Rentalcars.


Tasub veel teada 

 1. Lennujaama ja linna vahel sõidavad bussid 24/7. Nendeks on busside liinid X93, X95, X96 ja X97.
 2. Hoia endaga kaasas ka veidike sularaha. Kreeklased kasutavad sularaha rohkem, kui ükski teine eurotsooni riik. Seda mitte ainult igapäevaste ostude tegemiseks, vaid ka üüri ja arvete tasumiseks. Sellepärast peakski tänaval ringi jalutades igaks juhusk alati sularaha olemas olema. 
 3. Metroo on väga lihtne ja kiire viis, kuidas saada lennujaamast Ateena kesklinna. Sinine metrooliin ehk liin 3 on see, mis jookseb lennujaama ja kesklinna vahelt.
 4. Kreeklased suitsetavad palju. See on neil nii veres, et isegi tervishoiuminister suitsetas 2008. aastal toimunud pressikonverentsi ajal. Kreeklased on maailmas ühed kõvemad suitsetajad.
 5. Üks parimaid asju Ateena juures on see, et see on 20-minutilise metroosõidu kaugusel Piraeuse sadamast. See on pääs paljudele Kreeka saartele, mis kõik väärivad külastamist.

Korduma kippuvad küsimused

 1. Miks on Ateena suurepärane koht külastamiseks?

  Ateena on läbi imbunud ajaloost ja kultuurist. Alates linna ümber paiknevatest varemetest kuni põnevate muusemideni välja. Seal ei teki olukorda, kus sa ei tea mida näha või teha. Olenemata sellest, kas käid mööda Plaka käänulisi tänavaid või imetled suurejoonelist Zeusi templit.

 2. Mille poolest on Ateena kuulus?

  Ateena oli Kreeka linnriikidest suurim ja mõjukaim. Linn on saanud oma nime tarkuse- ja sõjajumalanna Ateena järgi. Lisaks leiutati demokraatia just selles ilusas linnas.

 3. Kas Ateena on turvaline paik?

  Üldiselt peetakse Ateenat turvaliseks paigaks. Küll aga on vahetevahel passide ja rahakotivargused metroos ning rahvarohketes turismikohtades tavalised.

 4. Kas kreeklased on sõbralik rahvas?

  Kreeklased on väga sõbralik rahvas. Eriti siis, kui sa üritad nende keelt rääkida.

 5. Kas kraanivett võib Ateenas juua?

  Ateenas ja ka Thessalonikis võib kraanivett juua. Kui peatud teistes paikades, siis tasuks kohalikelt üle küsida või osta lihtsalt pudelivett, mis on nagunii odav.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts