Symi vaatamisväärsused: 9 imelist looduse võlu! - infoViking
Symi vaatamisväärsused

Symi vaatamisväärsused: 9 imelist looduse võlu!

Maaliline Kreeka kaguosas asuv Symi saar, on ideaalne koht, kus veeta puhkus kevadel või sügisel. Vaatamisväärsused Symis on koondunud suuresti ühte kohta, seega on transpordi organiseerimine lihtne kui vaid tead, mida külastada. Ilusad kohad on peamiselt seotud rannikujoonega, mida ääristab ilus, smaragdsinine vesi. Lastega ja perega reisides ei tasu karta, sest kohalikud on sõbralikud ja igati vastutulelikud. Mida vaadata ja kuhu minna Symis?

1. Ano Symi

Symi vaatamisvaarsused ano symi

Mida teha Symis esimesena? Külasta pealinna! Symi peamine linn on jagatud kaheks osaks. Esmalt näete sadamat Gialos, kus pastelsetes toonides Veneetsia häärberid on paigutatud pöörases stiilis. Siis on Chorio, külataoline vana linnaosa 450 trepiastet ülespoole (mõned jõuavad selleni eesliga või iga tunni tagant väljuva viieminutilise bussiga). Treppide ülaosas asuv Olive Tree Café on suurepärane stiimul edasi pürgimiseks tänu oma laiaulatuslikele vaadetele üle lahe.

2. Peaingel Miikael Panormitise klooster

Symi vaatamisvaarsused peaingel miikael

Peaingel Miikael Panormitise klooster on Itaalia luksuskuurordi ilmega oma valgeks maalitud sammaste ja rõdudega, mis kõik on mere poole. Tõepoolest, toa saab broneerida – kuna siin elavad mungad üürivad aeg-ajalt väikese tasu eest kasutamata kongi. See pärineb 18. sajandist ja asub Panormitise külas, rahulikus kohas mändide ja tühja ranna vahel.

3. Takis nahk

Peamises sadamalinnas asuv Takise nahapood on pood, mis on täis kauneid nahktooteid, kuid vapustavate kingade, vööde, rahakottide ja kottide all peitub veelgi kunstilisem looming. Takise nahast kunstiteosed ammutavad inspiratsiooni saarelt ja Kreekast üldiselt – jootekolbi täpid ja jooned on nahka põletatud, et luua keerukaid ja üksikasjalikke kujundusi.

Takis nimetab oma tööd nahast piksliteks, mille sügavuse ja tekstuuri loomiseks põletatakse kangasse miljoneid pisikesi täpikesi. Tema kujundused on tõeliselt ainulaadsed ja ilusad ning neid tasub lähedalt näha.

4. St Nicholase rand

Symi vaatamisvaarsused st nicholase rand

Mida teha Symis, kui linn on ära tüüdanud – mine randa! Kuna Symi on tuntud kui mägine saar, ei ole sellel ka fantastilisi randu. Pedi külast lühikese jalutuskäigu kaugusel asuvat St Nicholase randa ümbritseb kutsuv türkiissinine vesi, mida ümbritseb kivine laht. Tamariski puud pakuvad kaldal varju või saate rentida lamamistooli ja vihmavarju. Ja kui isutab külm õlu, laskuge rannaäärse kohvik-baari kaetud terrassile.

5. Rhodos

Symi vaatamisvaarsused rhodos

Symi läheduses asuvale Rhodosele, kuhu viib 60–90 minutit parvlaevasõitu, on lihtne päevane ekskursioon. Rhodose vanalinn oma Ottomani ja Veneetsia arhitektuuristiilidega on üks kõige atmosfäärilisemaid asulaid Kreekas. Mõnikord Rüütlite saareks kutsutud Rhodose juturaamatu taoline loss kajastab selle rüütlite ja kuningate ajastu majesteetlikkust. Kui on aeg end laadida, suunduge omapärasesse tavernasse To Megiston ja täitke traditsiooniline moussaka.

6. Rüütliloss

Symi vaatamisvaarsused ruutliloss

Symi kõrgeimas punktis asub rüütliloss. Selle kaitsekindluse ehitasid Püha Johannese rüütlid 1407. aastal. Kindlus ehitati iidse akropoli jäänuste peale. Muistse akropoli müürid said tegelikult lossi osaks. Loss pakkus kaitset piraadirünnakute eest. Rüütlid hoidsid oma kergetest laevadest koosnevat laevastikku väikeses lahes, mida merelt ei paista. Lossi peasissekäigu juures on näha rüütlite embleem. Kaitseks olnud välisseinad on tänaseks lossist alles jäänud. Külastades avaneb teile panoraamvaade ümbritsevatele aladele.

7. Agios Georgios Disalonase rand

Symi vaatamisvaarsused agios

Agios Georgios Disalonase rand on üks kaunimaid randu kogu Egeuse meres. Osa sellest, mis selle ranna nii eriliseks teeb, on kohapeal asuv kalju. 300-meetrine kalju on muljetavaldav mitte ainult Kreeka randade seas, vaid ka kogu maailmas. Agios Georgios Disalonase randa pääseb ainult paadiga, mis on iseenesest tore reis. Nautige maastikku mere äärest. Rannas pole ühtegi restorani ega tavernat, seega peate tulema varude, toidu ja veega. Kiviklibune rand asub saare idaküljel ja seal on smaragdvesi.

8. Symia rannajoon

Symi vaatamisvaarsused symia rannajoon

Tulge Symi kevadel või sügisel, kui ilm on veidi jahedam, ja minge selle matkaradadele. Ilus poolepäevane marsruut on Horio Agia Marinasse, 7,7 km (4,8 miili) sealt ja tagasi, mõõduka kõrgusega (216 m/709 jalga). Suur osa sellest jälgib rannajoont piki saare kirdeosas asuvat poolsaart, nii et te ei saa liiga eksida – saate nautida vaateid Egeuse merele.

9. Vaata Symi festivalil elavat muusikat ja tantsu

Juulist septembrini trotsib Symi oma suurust etenduskunstide alal. Sellel iga-aastasel festivalil on elav muusika, interaktiivne tants, teatri- ja raamatumessid, samuti Symi rahvusvaheline filmifestival, kus igaüks saab vaadata filme, mida näidatakse väljas.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts