Soome vaatamisväärsused: 12 põhjamaa ime! - infoViking
Soome-vaatamisvaarsused

Soome vaatamisväärsused: 12 põhjamaa ime!

Soomel on olnud tormiline ajalugu. Rootslaste ja hiljem venelaste poolt okupeeritud riik sai lõpuks iseseisvuse 1917. aastal. Mitmed selle värvika mineviku tunnused on üle kogu riigi hajutatud – kütkestavad varemed, looklevad munakivitänavad ja kõrguvad kindlused.

Mis on need Soome vaatamisväärsused, mida peab nägema ning mida peab kindlasti külastama?

1. Vana Rauma

Soome vaatamisväärsused vana-rauma

Mida teha Soomes esimesena? Külastage Vana-Raumat, mis asutati 1300. aastatel, mis teeb sellest ühe Soome vanima linna. Näiteks linna vanemat osa iseloomustavad värvikad ajaloolised hooned ja käänulised munakivitänavad. Paljud linna kohvikud ja restoranid asuvad hiljuti taastatud vanalinna turuväljakul.

Piirkond on tuntud oma traditsioonilise pool pitsi valmistamise poolest ning iga-aastane pitsinädal tähistab seda traditsioonilist kohalikku oskust. Need Lääne-Soome vaatamisväärsused ja palju muud tasub üles otsida koos mitmete keskajast ja kaugematest aegadest pärit freskodega kirikutega.

2. Turku loss

Kuhu minna Soomes? Minge Turku lossi! See suurepärane loss on vastu pidanud alates 13. sajandi lõpust. Koos samal ajal ehitatud Turku toomkirikuga on see Soome vanim asustatud hoone. Muljetavaldav ehitis on vaatega Aura jõele ja sellest on saanud Turku kõige kuulsam hoone. Algselt ehitatud sõjaliseks kindluseks, vahetas see keskajal mitu korda omanikku. Tänapäeval on Turku loss üks enimkülastatud muuseume Soomes ja tuntud oma suurejoonelisuse poolest.

Suvekuudel toimuvad lossis iga päev ekskursioonid. Kui külastajad on omal käel avastamas, vajavad nad vähemalt pool päeva, et seda hämmastavat kohta tõeliselt ära kasutada, sest loss on ääreni täis keerdkäike, ajastukohast mööblit, mitmeid eksponaate ja välihoove.

3. Helsingi katedraal

Pealinnas Helsingis asub suurepärane kirik: Helsingi katedraal. Kuid see ei ole teie klassikaliselt ettekujutatud kirik, see tähistab ainulaadset neoklassikalist arhitektuuristiili. Katedraali ehitamist alustati 1830. aastal ja lõpuks avas see uksed 1852. aastal Soome evangeelse luterliku kirikuna.

Kaksteist Jeesuse apostlite kuju valvavad katedraali katusel, kust avaneb vaade linnale ja selle sadamale. Pärast külastamist suundub enamik turiste turuväljakule, kus on tõelised Lõuna-Soome vaatamisväärsused ääristatud erinevate toidukioskite ja restoranidega, kus on soojendusega siseõued, mistõttu on see ideaalne koht suupistete nautimiseks.

4. Saami kultuur Inaris

Saamid on ainsad ametlikult tunnustatud põlisrahvad, kes elavad Euroopa Liidus. Paljud on säilitanud oma traditsioonilise elatusviisi, milleks on küttimine ja koristamine, väikepõllumajandus ja põhjapõdrakasvatus, kuigi viimasel ajal on nad teinud nihke turismile ja käsitööle.

Inari on saamide keskpunkt. See on koht, kuhu minna, et õppida tundma nende põnevat kultuuri ja traditsioone. Siin Inaris elab saami parlament, mis juhib nende keelelisi ja kultuurilisi toiminguid. Inaris asub ka saami muuseum, saami kultuurikeskus ning külalised on oodatud traditsioonilistesse põhjapõdrafarmidesse. Väljaspool omavalitsust asuvad mitmed laialivalguvad kõrbepargid.

5. Saimaa järv

Puhkusreis ja vaatamisväärsused Soomes suvel ja talvel ei ole terviklikud ilma Saimaa järve nägemata. Saimaa järv on Soome suurim järv, kus elab üle kümne tuhande saare. Piirkonnale on antud tabav hüüdnimi Lakeland. Koosneb käänulistest veeteedest, lopsakatest rohelistest saartest ja tihedatest metsadest, on see Soome suvilate ja turistide seas väga populaarne; Süstasõit ja matkamine on piirkonna populaarseimad tegevused.

Piirkonnal on rikas ajalugu aurulaevadega, mida kasutati transpordina enne autode laialdast kättesaadavust. Praegusel ajal on piirkonna eesmärk aga hoo maha võtta ja lihtsalt nautida Saimaa järve ümbritsevaid ürgseid maastikke

6. Suomenlinna kindlus

Rootsi ajal Soomes ehitasid rootslased Suomenlinna kindluse kuuele saarele. See kujundati sõjaliseks kindluseks ja asub strateegiliselt heas asukohas Helsingi sadama sissepääsu juures. Ehitamisega alustati 18. sajandil ning kindlust valitsesid rootslased, venelased ja soomlased.

Pärast Soome iseseisvumist 1917. aastal nimetasid nad kindluse ümber Suomenlinna kindluseks, mis tõlkes tähendab Soome kindlust. Tänapäeval elab Suomenlinnas üle 800 elaniku, kes tegutsevad peamiselt turismivaldkonnas.

7. Urho Kekkoneni rahvuspark

Kuhu minna autoga Soomes? Proovima peaks rahvusparki. See rahvuspark on suuruselt teine ​​Soomes. See on väga mitmekesine ja meelitab ligi matkajaid, matkajaid ja suusatajaid. Endiselt on mõned põliselanikud saami inimesed, kes praktiseerivad piirkonnas traditsioonilist põhjapõdrakasvatust. Sellisena saab siin nautida põhjapõtrade ja husky safareid.

8. Olavinlinna loss

Olvinlinna loss, mis asub saarel, kust avaneb vaade Saimaa järvele, on tõeliselt suurepärane. Savo piirkonna strateegiliseks kaitseks ehitatud see sai oluliseks kindlustuseks idapoolsete venelaste rünnakute vastu.

Alates 1912. aastast toimub lossis igal aastal iga-aastane ooperifestival, mis meelitab külalisi üle kogu maailma. Loss on avalikkusele avatud iga päev ja pakub muljetavaldavat giidiga ekskursiooni, mis paljastab kõik lossi müüride sees peituvad saladused

9. Vana Porvoo

Jõeäärne Porvoo on Soome vanuselt teine. See on muutunud ikooniks linna servas Porvoonjoki jõe ääres asuvate rubiinpunaste puitmajade jaoks. Jõgi suubub välja Soome lahte, ühendades Porvood Helsingiga ning suvisel ajal veab külastajaid kahe koha vahel võluv aurulaev.

Siin on standardiks munakivitänavad ja omapärased puitmajad ning paljud trendikad vabaõhuterrassiga kauplused ja restoranid. Linnas on idüllilised pargid, avatud turuväljak ja maalilised vaatamisväärsused. See on suurepärane koht nädalavahetuse puhkuseks, päevareisiks pealinnast või isegi lõõgastavaks pikemaks puhkuseks.

10. Soome saun

Soome majad on selles mõttes ainulaadsed, et peaaegu igas kodus on saun. See on tõesti rahvuslik, eriti Ida-Soome, traditsioon. Tegelikult mõtlesid selle kontseptsiooni välja soomlased. Saunad on puidust ruum, mis on maja külge kinnitatud või eraldi ja mida köetakse kuumade kivide auruga.

Klassikaline kogemus hõlmab riiete maha viskamist, leiliruumi sisenemist ja pärast seda järve või jõkke hüppamist. Enne sauna minekut on viisakas duši all käia. Isegi kui te ei tea ühtegi kohalikku elanikku, kellega ühineda, pakuvad paljud kuurordid külalistele seda klassikalist Soome kogemust

11. Ahvenamaa saared

Kuhu minna lastega Soomes? Kindlasti peaks mõtlema Ahvenamaa peale. See väike Soome piirkond sisaldab riigi ainsat rootslast kõnelevat enamust. Saarestik asub Läänemeres Mandri-Soomest lõuna pool. Hästi arenenud teed ja parvlaevasüsteem muudavad saarele hüppamise lihtsaks. Piirkonna populaarseimateks tegevusteks on pealinna Mariehamni külastamine, mahajäetud keskaegsete varemetega tutvumine või inimtühjadel saartel seiklemine.

Pealinnas on kosmopoliitne söögi- ja majutuskeskkond. Väljaspool linna saavad külastajad nautida kauneid meremaastikke või tegeleda süstaga, matkata, paadisõitu ja muid välitegevusi.

12. Virmalised Lapimaal

Virmalisi peaks igaüks oma elus vähemalt korra kogema ning Lapimaa pakub selle loodusvaate täie hiilguse lähedalt ja isiklikult. Selgel ja tähistaevasel talvel on külastajatel äärmiselt suur võimalus olla nende maaliliste nähtuste, mis ühtlasi suurimad Põhja-Soome vaatamisväärsused, juures. 

Üle taeva tantsivad rohelise, sinise, kollase, lilla ja punase varjundid tekitavad tunde, nagu oleksite sattunud muinasjuttu. Kohalike arust on Soome põnevad paigad need, kus näeb virmalisi.  

Related Posts