Napoli vaatamisväärsused - 12 põnevat kohta, mida külastada!
Napoli vaatamisväärsused

Napoli vaatamisväärsused – 12 põnevat kohta, mida külastada!

Napoli on üks imepärane linn Lõuna Itaalias, kus saab kaeda autentset Itaalia elustiili koos väikese kaosega. Seda linna ilmestavad mitmed ajaloolised hooned ning paigad, millele peab oma silma peale viskama.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Lisaks kõikidele Napoli vaatamisväärsustele on see kõige õigem koht toiduhuvilistele. Linn on eelkõige tuntud oma maitsvate roogade poolest ning on sünnikoduks sellele kuulsale toidule nagu pitsa. Suureks boonuseks on ka see, et Napoli on üks taskukohasemaid linnu Itaalias.

1. San Domenico Maggiore

napoli vaatamisväärsused

Populaarse turismipiirkonna San Domenico Maggiore väljaku ühel küljel asub samanimeline ehitis, mis on vaieldamatult Napoli üks kõige ilusamaid kirikuid. See 14. sajandi kirik (valminud 1324. aastal) on koduks suurele kloostrikompleksile ja hoonele, kus õppis püha Thomas Aquinas. 

Tähelepanuväärseim koht kirikus on pühakoja kabel (üks 24 kabelist) nave käärkambri kõrval. Külastajad saavad seal imetleda lakke maalitud Dominikaani freskole, mille teostas Francesco Solimena. 

Muude Napoli vaatamisväärsuse hulka kuuluvad 14. sajandist pärinevad Giotto-stiilis freskode fragmendid, 16. sajandi skulptuurid ning 17. sajandi barokkstiilis lagi ja suur altar. 

2. Castel Nuovo

Massiivne kindlus on osa linna siluetist, mis kuulub lisaks ka enim külastavate Napoli vaatamisväärsuste hulka. Kindluse keskne fassaad on kaetud marmoriga, mida ümbritsevad paksud tellistest tornid. Lisaks on seal ka muuseum, kus saate näha laialdast skulptuuride, freskode ja maalide kogumit alates 14. kuni 19. sajandini.

Ringkäik läbi Castel Nuovo viib külastajaid läbi hiiglaslike tornide avarasse sisehoovi, kus  tee viib edasi kindluse keskaja ruumidesse. Lisaks on võimalus kõndida mööda valli müüre, kus saate jäädvustada Napoli linna ning selle sadamat.

3. San Gennaro katakombid

napoli vaatamisväärsused

Üks kõige põnevamaid asju mida teha Napolis on külastada San Gennaro katakombisid. See iidne linn, mis asutati 4. sajandil Kreeklaste poolt asub 100 sammu kaugusel allpool maapinda. See on koduks üle 3000 matmispaigale, kelle hulgas on ka Napoli patrooni, San Gennaro isiklikult ning millest on tänapäeval saanud üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Napolis.

Kahel tasandil asuv 450 km pikkune tunneli rägastik on, kui massiivne linn allpool maapinda, mille kaarlagede kõrgus ulatub kuni 6 meetrini. Esialgu oli neil katakombide nimeks Neapolis, mis tähendabki Uut Linna. Äärimiselt põnevat ning ajaloolist katakombi on soovitatav külastada koos giidiga, et selle Napoli vaatamisväärsuse avastamine oleks veelgi meeldejäävam.

4. Napoli rahvuslik arheoloogiamuuseum

Napoli riikliku arheoloogiamuuseumi rajas 18. sajandi lõpus Hispaania Bourboni dünastia kuningas Charles VII. Kuningas lasi muuseumi ehitada, et hoida vara, mille ema jättis talle päranduseks. 

See pärandus pani aluse muuseumi Farnese kollektsioonile. Sellest samast Napoli vaatamisväärsusest leiad ka kollektsiooni, mis hõlmab endas Herculaneumi ja Pompei aardeid. Lisaks saad kaeda ka muuseumile tehtud kingitusi väiksematest kogudest ning erinevaid esemeid Napoli arheoloogilistest väljakaevamistest. 

Muuseumis tasub kindlasti üles otsida ja näha oma silmaga Toro Farnese (Farnese Bull) ja Ercole Farnese (Farnese Hercules) skulptuure, vahekorruse mosaiike ning Farnese atlast (taevasfääre kandev atlas).

5. Capodimonte muuseum

Vaatamisväärsused napolis

Capodimonte palees asuv samanimeline muuseum (Museo di Capodimonte) on Itaalia üks suurimaid ning tähtsamaid galeriisid. Selle hoone kunstikogu hõlmab endas Farnese kollektsiooni ning Napoli kirikutelt saadud maale, sealhulgas kahte Caravaggio meistriteost, millest üks on ikooniline Kristuse teos (Flagellation of Christ). 

Samuti võib leida sealt maale Liguuria-Provence, 15. sajandi Verona ja Toskaana ning samuti ka teoseid 16. – 18. sajandi Veneto ja Emilia koolkondadest. Täiendavalt kuulub kogude hulka flaami maalikunstnike ja maneristide tööd 15. ja 16. sajandist ning maalide seeria Napoli koolkonnast 15. sajandist kuni 17. sajandini.

6. Castel dell’Ovo

Castel dell’Ovo on Napoli vanim säilinud kindlus. Itaalia vaatamisväärsuse ehitise nimi pärineb legendist Rooma luuletaja Virgil järgi, kes oli keskajal tuntud, kui suur nõid ja tuleviku ennustaja. Legendi järgi olevat Virgil matnud vundamenti ühe maagilise muna, öeldes, et Napoli ja loss hävivad, kui seesamune muna peaks purunema.

Castel Dell’Ovo asub väikesel Borgo Marinaro saarel, mis on avatud ka külastajatele. Valli müüridelt avanevad eepilised vaated nii merele, Napoli linnale, kui ka Santa Lucia rajoonile. Lisaks on see veel populaarne koht pulmade pidamiseks.

7. Via Toledo tänav

Napoli vaatamisväärsused

Kõik oma moeostud saad tehtud just sellelt tänavalt. Via Toledo tänava poodidest leiad uusimaid moehitte ning lisaks kõigele on seal veidi taskukohasemad hinnad, kui mujal Itaalias. Kui oled otsimas uusi moekaid riideid ja jalatseid või siis antiikesemeid, käsitööd ja suveniire, siis sellelt tänavalt on kõige õigem alustada. Via Toledo on Napoli pikim ostutänav, kus butiikidest, kohvikutest ning kaubamajadest puudust ei tule.

Lisaks sellele tänavale tasub kiigata ka teisi ostutänavaid nagu Via Chiaia, Via dei Mille, Via San Gregorio Armeno ja Via Scarlatti tänavaid.

8. Fontanelle Cemetery koopad

Fontanelle kalmistu koopad (Fontanelle Cemetery Caves) on segu looduslikest koobastest ning iidsetest tunnelitest, mille ehitasid nii kreeklased, kui ka roomlased. 1656. aasta katku- ja 1830. aasta koolerapuhangu ajal koguti surnud vähese ruumi tõttu just nendesse samadesse koobastesse. 

Peale suuri üleujutusi, mis uhtus koobastes asuvad luud ja koljud Napoli tänavatele, organiseeris Fr. Gaetano Barbati säilmed koobastesse nii nagu need ka tänapäeval asuvad. 

Teise maailmasõja ajal kasutati neid koopaid varjendina sõja eest, mis hiljem suleti avalikkuse eest. Tänapäeval saavad külastajad seda Napoli vaatamisväärsust külastada eelneva registreerimisega.

9. Piazza del Plebiscito

napoli vaatamisväärsused

Kõik teed Napoli vaatamisväärsusteni algavad Plebiscito väljakult (Piazza del Plebiscito). See avar jalakäijate väljak, kus saab imetleda Basilica ja kuninglikku paleed on linna keskne kogunemiskoht. Napoli südames asuv väljak asub lühikese jalutuskäigu kaugusel mitmetest peamistest turismiobjektidest nagu Castel Nuovo, San Carlo teater ja omapärasest Hispaania kvartalist (Quartieri Spagnoli).

Plebiscito väljak on avatud igal kellaajal ja on ideaalne koht selle õige Napoli vaimu tundmaõppimiseks. Lähedal asub mereäärne promenaad, kus saad itaallaste kombel kiiret espressot nautida või täita oma kõhtu selle kõige õigema pitsaga.

10. Via San Gregorio Armeno tänav

Via San Gregorio Armeno tänav oma lõputute poodidega, mis on peamiselt pühendatud jõuludele on tuntud üle kogu maailma. Seda tänavat ja selle kauplusi saab külastada igal ajal aastas, nii et külastajad saavad nautida maagilist jõulumeeleolu, siis kui nad seda ise soovivad. 

Muul ajal, kui jõuludele on see endiselt üks ikoonilisemaid tänavaid Napolis. Sealt võib aastaringselt leida erinevaid käsitöökodasid, kus meistrid on valmis nikerdanud erinevaid miniatuure kuulsatest inimestest. Üks unikaalsemaid Napoli vaatamisväärsusi mida ei saa jätta külastamata.

11. Pompei varemed

Napoli vaatamisväärsused

Napolist vaid mõne kilomeetri kaugusel asuv Pompei sai suure tragöödia osaliseks 79. aastal pKr kui Vesuuv alustas “möirgamist”. Peale suurt pauku kattus linn tuha ja tolmuga, mis jättis selle linna unustuste hõlme mitmeteks sajanditeks. 

Selle hästi säilinud linna taasavastamine 18. sajandil viis selleni, et Pompeist sai üks tähtsamaid ja külastatumaid ajaloolisi paiku Itaalias.

See UNESCO maailmapärandisse kuuluv iidne linn on üks tähelepanuväärsemaid Napoli vaatamisväärsusi, mida oleks patt külastamata jätta.

12. Vesuuvi vulkaan

Ilmselt Napoli kõige äratuntav objekt linna siluetist on Vesuuvi vulkaan. Vesuuv on kuulus oma purske poolest 79. aastal pKr, mille tagajärjel hävis nii Pompei kui ka Herculaneum. Seda peetakse endiselt üheks kõige ohtlikumaks vulkaaniks Euroopas, kuna tänapäeval elab selle ümbruses ligikaudu 3 miljonit inimest.

Sellegipoolest on see uinuv vulkaan praegu üks tuntumaid Napoli vaatamisväärsusi ning seda külastavad igapäevaselt tuhanded turistid. Napoli reisi ei saa pidada täiuslikuks, kui pole vallutatud ikoonilist Vesuuvi. Tipust avanevad panoraam vaated ümbritsevale alale ning loomulikult Vesuuvi rahulikku kraatrile.

Vaatamisväärsused väljaspool Napolit

Napoli - itaalia

Napoli asub geograafiliselt ideaalses piirkonnas. Mitmed kuulsad rannikud, linnad ning saared asuvad ainult mõne tunni kaugusel.

Kaks kõige tuntumat piirkonda, mis asuvad Napolile lähedal on Amalfi rannik ning Capri saar. Need maagilised kohad on paljudele Itaalia vaatamisväärsuste listis. Mõlemat on võimalik külastada Napolist ühe päeva reisina, kuna nende vahel on mugav vastavalt ühis- ja meretee transpordid.

Lisaks tasub mainida ka sellised kohti ja piirkondi nagu Herculaneum arheoloogia park, sidrunite pealinn Sorrento, värvikirevad saared Ischia ja Procida ning palju muud.

Kokkuvõte

Napoli on üks silmapaistvamaid linnu Itaalias. See üks imetlusväärne linn, kust saab leida põnevaid paiku päevadeks. Kui sellest Napoli vaatamisväärsuste listist jäi väheks, siis saab lugeda lisaks ka ingliskeelsest Napoli reisijuhist.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts