Vaatamisväärsused Itaalias - 14 imelist kohta mida külastada - infoViking
Vaatamisväärsused itaalias

Vaatamisväärsused Itaalias – 14 imelist kohta mida külastada

Plaanides reisi Itaaliasse tuleb otsustada, et mida ning mis piirkonda avastama minna, kuna Itaalias on mitmeid väärt vaatamisväärsusi. Kas minna kaema kuulsaid linnu, värvikirevaid ranniku asumeid, külastada arheoloogilisi rajatisi või looduskauneid kohti.

Variante on mitmeid ning järgnevas nimekirjas on mõned ideed Itaalia vaatamisväärsuste kohta.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

1. Veneetsia kanalid 

Vaatamisväärsused itaalias

Üks kõige tuntumaid vaatamisväärsusi Itaalias on Veneetsia. Unikaalne linn, millel on põimitud kanalite rägastik ning kus põhiliiklus käib veeteede mööda. Nii-öelda ujuv linn koosneb mitmest Veneetsia saarest, mis on ühendatud üle 400 erineva sillaga. 

Mida teha Veneetsias? Veneetsia on üks turistirohkemaid kohti terves maailmas. Avastamist jagub seal terve päeva jagu. Populaarsemad kohad on Püha Markuse väljak ning Grand Canal. Lisaks tuleks järgi proovida traditsiooniline gondlisõit Veneetsias.

Loe veel: Veneetsia vaatamisväärsused.

2. Cinque Terre külad

Liguuria rannikul asuvad turistide seas populaarsed värvikirevad külad. Nagu nimigi (Cinque Terre ehk Viis Maad) mainib on sellel alal viis küla: Monterosso al Mare, Corniglia, Vernazza, Manarola ning Riomaggiore).

 Need asumid olid algselt vanad kalurikülad, mis olid eraldatud muust tsivilisatsioonist. Sinna pääses läbi matkarajade ning paatidega merelt. Tsivilisatsiooni arenguga hakkas see eraldatud regioon teistest maha jääma ning põhi allika (kalandus) vajadus kahanes. Seejärel 1970-ndatel avastati see imeline Cinque Terre turistide poolt ning aastatega on sellest saanud üks tuntumaid Itaalia vaatamisväärsusi. 

Nüüdseks on põhiline tuluallikaks turism, kus saab nautida hingematvaid vaateid Vahemerele ning mägisele maastikule. Lisaks üks tuntumaid tegevusi on külade vahel matkamine läbi Sinise Raja (Blue Path). Samuti hoitakse üleval vanu agri kultuurilisi traditsioone ning kasvatatakse ümbritseval maastikul viinamarju, oliive ning sidruneid. Lisaks kõigele on see Itaalia vaatamisväärsus lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

3. Rooma

Vaatamisväärsused itaalias

Itaalia pealinn Rooma ei vaja pikemat tutvustamist. Ajalooline linn koos mitmete tuntud ehitiste ning rajatiste poolt. Rooma vaatamisväärsuste hulka võib lugeda linna suurimat amfiteatrit Colosseum, Rooma foorum, kõikide jumalate temple Panteon, Trevi purskkaev, Hispaania trepid ning Roomas sees asuv Vatikani linnriik. 

Loe veel: Rooma vaatamisväärsused.

4. Amalfi rannik

Kuulus Amalfi rannik asub Lõuna Itaalias, kuhu turiste suundub igal kõrghooajal. Mägisele rannikule on rajatud mitmeid kauneid linnu nagu Positano, Amalfi, Ravello, Atrani. Piirkond on tuntud läbi nende samade linnade, kitsaste käänuliste ranniku teede, matkarajade ning liivaste rannade poolest. Erinevaid linnu on seal üle kümne. Järjekordne vaatamisväärsuss Itaalias mis on lisatud UNESCO maailmapärandite hulka.

Loe veel: Amalfi rannik.

5. Pisa torn 

Vaatamisväärsused itaalias

Pisa linnas asuv viltune torn on üks ainulaadseim vaatamisväärsus Itaalias. Populaarne Pisa torn on üle 50-meetri pikkune ehitis, mille kalduse on põhjustanud liigne pehme maapinnas, mis teisalt on vibratsiooni kindlam maavärinatele. Ilmselt kõige fotografeeritum ehitis Itaalias kui mitte terves maailmas.

Loe veel: Pisa vaatamisväärsused.

6. Napoli

Suurim linn Lõuna Itaalias, mida ilmestab kohalik toidukultuur, kitsad tänavad ning pöörane liiklus. Napoli ise on omapärane linn, kus saab nautida veidi teistsugust Itaaliat koos maitsva köögi poolega. 

Kuid tuntumad vaatamisväärsused jäävad sellest linnast välja. Päevaseid reise on võimalik teha Vesuuvi vulkaanile, Pompeii ning Herculaneum arheoloogiliste parkidesse, Capri saarele ning samuti ka Amalfi rannikule. 

Loe veel: Napoli vaatamisväärsused.

7. Milano toomkirik

Vaatamisväärsused itaalias

Milano on tuntud kui moe pealinnana Euroopas. Kuid lisaks moele asub seal ka mitmeid tuntuid vaatamisväärsusi nagu näiteks Vittorio Emanuele II galerii. Euroopa kuulsaim gooti stiilis kirik asub linna südames, mille ümber on mitmeid muid tähtsaid ehitisi ja tänavaid nagu Milano Toomkirik.

Loe veel: Milano vaatamisväärsused.

8. Ostuni

Apuulia poolsaarel asuv Ostuni on tuntud ka oma teise nime järgi, milleks on Valge Linn. Seda tänu sellele, et hooned on võõbatud üleni valgeks. Seega on seal kitsastel tänavatel kerge ära eksida, kuna värvi järgi hooneid eristada ei saa. Ainulaadne linn kõrgub künkal, kust avanevad vaated Aadria merele. Teistsugune Itaalia vaatamisväärsus, mida igal pool ei kohta.

9. Verona

Vaatamisväärsused itaalias

Värvikirev Verona üks vanemaid linnu Itaalias. Linn, mis on oma tuntuse saanud ka läbi Shakespeare’i “Romeo ja Julia” tegevuspaigana. Seal asuv Julia rõdu, mille all pidi täide minema kõik lausutud armusoovid. Lisaks kuulsale näidendile on seal mitmeid kohti mida näha, näiteks Arena amfiteater, San Zeno katedraal, Lamberti torn, Delle Erbe väljak.

Loe veel: Verona vaatamisväärsused.

10. Matera

Matera Basilicata regioonis on üks ajaloolisemaid vaatamisväärsusi Itaalias. Usutakse, et just selles piirkonnas asusid esimesed asunikud Saapamaal. Matera on suur linn ning selle tähelepanuväärsemaks piirkonnas on linna südames asuv Sassi di Matera.

Pärjatud ka UNESCO Maailmapärandi kuulumisega ning seda just säilitatud ajaloolise arhitektuuriga. Omapärases linnas on majad rajatud ümbritsevatesse koobastesse ning mägi küngastele. Jalutades mööda unikaalset linna, tundub just nagu oleks ajast tagasi läinud.

11. Garda järv

Vaatamisväärsused itaalias

Põhja-Itaalias asuv Garda järv suurim Itaalias. Garda järv on tuntud tänu maalilisele maastikule kuurortina, kuhu kogunetakse maheda kliima tõttu nii suve- kui ka talve perioodidel. Tuntumad Garda järve linnad on põhjas asuv purjetajate lemmik Riva del Garda, Limone Sul Garda ning lõunas kitsal poolsaarel asuv Sirmione. 

12. Castelmezzano

Lõuna Itaalias Basilicata regioonis asuv pisike mägiküla on tituleeritud kui üheks kaunimaks vaatamisväärsuseks Itaalias. Castelmezzano on ümbritsetud dolomiit mäestikuga ning külas saab tunda keskaja hõngu. Kuna mäe jalamile rajatud majad on säilitanud oma imetlusväärse keskaja arhitektuuri. 

Ümber kauni küla asub mitmeid matkaradasid koos maaliliste vaadetega üle Castelmezzano ning ümbritsevale maastikule. Lisaks kõigele asub külas ka Euroopa kiiremaid zip-line Volo dell’Angelo ehk Inglite Lend.

13. Firenze 

Vaatamisväärsused itaalias

Toskaana piirkonna südames asuv Firenze ehk Florence oli tänu kaubandusele keskaja Euroopa üks rikkamaid linnu maailmas. Tänapäeval on see linn säilitanud oma keskaegset hõngu, mis on tuntud arhitektuuri ning kunsti poolest. 

Populaarsemad vaatamisväärsused on keskuse südames asuv toomkirik, San Marco klooster ning mitmete kuulsate maalide ja skulptuuridega täidetud Uffizi galerii. 

Loe veel: Firenze vaatamisväärsused.

14. Portofino

Väike sadama linnake asub kitsal Itaalia Riviera rajoonis. Kuulsat väikelinna ilmestavad Itaalia päraselt värvikirevad majad, ainulaadsed kirikud ning kaljused rannad.

Tegemist on rahakotile kuluka linnaga, millest saab aru, kui väiksesse sadamasse on mahutatud uhked jahid, tänavatel pildid kuulsatest inimestest ning kõrgete standarditega restoranid. Sellest hoolimata saab seda külastada päevaresina lähedal asuvatest ranniku küladest. 

Tasub ära mainida ka Portofino lähedal asuvat San Fruttuoso, kuhu pääseb ainult paadiga mööda merd või võttes ette umbes kahetunnise jalgsimatka.

Lõpetuseks

Reisides saapamaale leiab veel mitmeid kauneid vaatamisväärsusi. Leides riigile omapäraseid rannikulinnu, ajaloolisi rajatisi, mägesid Põhja-Itaalias ning palju muudki. Avastamist jätkub selles riigis kuid kui mitte terve aasta. Kui soovid veel avastada uusi kohti nii Itaaliast kui ka mujalt, siis lisaks võid lugeda Genem Travels veebilehel.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts