Rooma vaatamisväärsused mida ei saa külastamata jätta - infoViking
Rooma vaatamisväärsused

Rooma vaatamisväärsused mida ei saa külastamata jätta

Itaalia pealinn on üks enim külastatavaid linnu terves maailmas, mis pakub rõõmu ning avastamist mitmeteks päevadeks.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Rooma vaatamisväärsused on olnud sedavõrd kaunid ning tähtsad alates suure Vana-Rooma Impeeriumi algusaastatest.

Loe veel: Rooma reisijuhis.

1. Colosseum

Keset saapamaa pealinna asub üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Itaalias –  Rooma Colosseum. Monument ning maamärk, millel on väga värvikirev ajalugu.

Rohkem, kui 50 000 pealtvaataja mahutavusega oli see Rooma impeeriumi suurim amfiteater. Sel antiikaja areenil peeti eelkõige mitmeid kuulsaid gladiaatoreid, kui ka loomade võitlusi ning Rooma mänge. Koht, kus valati meelelahutuseks meeletult palju verd.

Seda kuulsat ehitist peab igal juhul oma silmaga nägema. Amfiteater on avatud ka külalistele, kus saab tutvuda Colosseumi huvitava ajalooga.

2. Pantheon

Rooma vaatamisväärsused

Pantheon on Rooma kõige paremini säilinud iidne hoone ja üks peamisi vaatamisväärsusi Roomas, mida kindlasti ei saa jätta külastamata.

Algselt oli see ajalooline hoone pühendatud kõikidele mütoloogilistele jumalatele, kuid hiljem, 7. sajandil sai sellest kristlik kirik. Hoone sees saab imetleda tohutut avatud kuplit, mis annab ruumile ainulaadse valgustuse. Lisaks saab Pantheonis pilgu peale visata ka Raphaeli (kuulus kunstnik) ja Victor Emmanuel II (Itaalia esimene kuningas) haudadele.

Kõige veenvam põhjus miks seda hoonet tuleks külastada (peale ajaloolisi väärtusi) on see, et sealt ei nõuta sissepääsuks tasu.

3. Hispaania Trepid ja väljak

Via Condotti tänav, mis on täis moepoode juhatab külastajaid otse võluvale Hispaania väljakule, mis on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi Roomas.

Hispaania väljak asub samanimelise trepi jalamil, mille trepi tõusu otsas kõrgub Trinità dei Monti kirik. Ikooniline trepp on ideaalne koht kergeks jalasirutuseks nii turistidele, kui kohalikele itaallastele.

Populaarse kogunemiskoha platsil on näha ka Barcaccia purskkaev, mis lisab kohale ainult täiendavat võlu.

4. Rooma Foorum

Rooma vaatamisväärsused - Rooma foorum

Tuigates mööda iidset Rooma Foorumit, tekib tunne, et justkui oleks tagasi astunud kaks aastatuhandet. Sellest antiikset Vana-Rooma südamest on järgi jäänud ainult säilmed, mis siiski loovad ettekujutuse, kuidas see oma hiigelajal välja nägi.

Rooma Foorumi arheoloogilisest pargist leiad mitmed antiikaja templeid nagu Antoninus Pius, Castor ja Pollux, Saturni ning Vesta. Lisaks saad lähemalt uurida mitmeid huvitavaid võlvi, kaari, müüre ning muid tähtsaid hooneid, mis hoidsid seda hiilgavat Roomat omal ajal üleval.

Park on üsnagi suur ning sellega tutvumiseks ning ringi vaatamiseks võib kuluda täitsa mitmeid tunde.

5. Püha Peetri kirik

Püha Peetruse basiilika külastamiseks peab olema veidi kannatlik, kuna sinna on enamasti pikk järjekord. Selles kirikus saab imetleda mitmeid altareid, monumente ning visata pilk peale rikkalikule barokkstiilis arhitektuurile. 

Paavstide matuse mälestised, kuulus Püha Peetruse kuju ning Michelangelo kujundatud hiiglaslik kuppel on peamised asjad mida seal kirikus näha. Külastajatele on võimalus ronida ka kupli jalamile.

Sissepääs Püha Peetruse basiilikasse on ilma tasuta, kuid kuplile ronimiseks tuleb maksta lisatasu.

6. Trevi Purskkaev

Rooma vaatamisväärsused

Roomas asub tõenäoliselt Euroopa kuulsaim purskkaev. See maagiline Trevi purskkaev, mida kõik näha tahavad ning seda hetke seal jäädvustada.

Romantiline koht, kus võib sagedasti näha abielu ettepanekuid, sai oma tegeliku nime  asukoha järgi Keskajal. Nimelt oli see kolme tee ristumise punkt (tre vie), mida hakati hiljem lühendatult Trevi nime järgi kutsuma.

Trevi purskkaevu kaunistavad mitmed skulptuurid, mille keskel kõrgub Neptuun koos enda vankriga. Traditsiooni kohaselt peaks sinna viskama 2 münti: üks soovimiseks ning teine, et sa külastaksid Roomat ka tulevikus. 

See on äärmiselt populaarne koht turistide seas ning enamus ajast on see ülerahvastatud. Seepärast tuleks seda kohta külastada varahommikul, kui linn alles magab.

7. Vatikan

Pikk koridor Saint-Angel kindlusest juhatab sind otse Vatikani südamesse. See on maailma väikseim iseseisev riik, mille pindala on alla poole ruutkilomeetri. Linnriik asub keset Rooma linna.

Pisikese ala sisse jääb Vatikani palee ja aiad, Püha Peetruse kirik ning Peetruse väljak. See kompaktne ala pakub koos muuseumide ning massiivse kirikuga mitmeid kohti millele enda silm peale visata. Üks kõige suuremaid tõmbenumber Vatikanis on Sixtuse kabel, kus saab imetleda Michelangelo kuulsat laemaali.

Seal väikses linnriigis elavad ainult preestrid, nunnad, mõned auväärsed isikud, valvurid ja loomulikult paavst ise.

Loe veel: Vatikani linnriigi ülevaade.

8. Villa Borghese galerii ning aiad

Rooma vaatamisväärsused

Rooma üks suurimaid parke, Borghese aiad, sisaldab mitmeid vaatamisväärsusi. Lisaks rohelusele leiab sealt ka kaks muuseumi, millest silmapaistvaim on Villa Borghese. Selles samas galeriis asub Borghese kunstikogu, mis sisaldab kuulsaid maale, skulptuure, mosaiike ja reljeefe.

Villa Borghese aiad on mõnus koht jalutamiseks peale kärarikkaid tänavaid ning turismiobjekte. Külastajad saavad kõndida inglise stiilis laiadel päiksevarjulistel alleedel, nautida rohelust, imetleda väikseid järvekesi, vaadelda templeid ning puhata jalga rohkete purskkaevude kõrval. Lisaks kõigele muule asub pargis ka ilus botaanikaaed.

9. Santa Maria Maggiore

Üks Rooma majesteetlikumaid kirikuid, Santa Maria Maggiore on püsinud täiuslikuna juba alates neljandast sajandist. Legend räägib, et tolle ajal paavst Liberiusel oli nägemus Neitsist, kes oli talle öelnud, et sinna tuleb ehitada järgmine kirik, kus sajab järgmine päev lund. Kuigi juhtumisi oli august, sadas just Esquiline’i mäel järgmisel hommikul lund ning ka sinna seda ehitama hakati.

Sellelt olulisest palverännaku kirikust leiab 86 meetri pikkuse interjööri, mida toetavad 40 marmor- ja 4 graniitsammast. Lisaks leiab ka sealt mitmeid kunstilisi mosaagi meistriteoseid.

10. Piazza Navona

Rooma vaatamisväärsused

Piazza Navona asub ajaloolise Rooma keskuse südames, Parthenoni lähedal. See on linna üks ilusamaid ja kuulsamaid väljakuid! Seal saate imetleda kolme järgmist purskkaevu: Fontana dei Quattro Fiumi, Fontana del Nettuno, Fontana del Moro.

See on suurepärane koht, kus nautida väliterassil jahutavat külma jooki või jäätist. Kuid arvestada tuleb ka sellega, et see kaunis vaatamisväärsus on väga turistikas ning kõrgemat hinda seal väljakul osatakse küsida.

11. Palatinuse mägi

Palatinuse mäe ümbert on leitud hulgaliselt tõendeid, et seal võisid olla ühed esimesed Rooma asunikud. Cybele templi eest leitud kivimid näitavad, et sealne inimtegevus võis toimuda üheksandal sajandil eKr.

Tänapäeval võib sellelt samalt alalt leida Livia maja, Cryptoporticus, Domus Flavia, Domus Augustana ning populaarsed Septimius Severuse vannid.

12. Janiculum

Rooma vaatamisväärsused

Janiculum on meeldiv koht, kus lihtsalt ringi jalutada rahulikus keskkonnas, mis on eemal suurest linnakärast.

Kesklinna lähedal asuv paik on rahulik ja värskendav piirkond, kus lisaks avaneb üks parimaid vaateid sellele suurepärasele Itaalia pealinnale.

Acqua Paola purskkaev, Manfredi tuletorn, San Pietro kirik ning Garibaldi monument on mõningad turismiobjektid, mida tasuks sellel Janiculumi künkal külastada.

13. Veneetsia väljak

Mitte kaugel Rooma Foorumist asub Veneetsia väljaku (Piazza Venezia), mis on üks pealinna põhilisi väljakuid. Keskpunktis asuvast ehitisest viivad kõik tänavad peamiste vaatamisväärsuste juurde.

Sel kaunil väljakul saab imetleda Victor Emmanuel II monumenti ning sellele samale, esimesel Itaalia kuningale pühendatud hiiglaslikku valgest marmorist hoonet. 

Väljaku kõrval asetseb ka kuulus Traianuse sammas, mille bareljeefid jäljendavad keiser Traianuse sõjalisi vallutusi.

14. Trastevere

Rooma vaatamisväärsused

Maaliline naabruskond Trastevere asub Tiberi jõest paremal kaldal ning Vatikanist lõuna pool. Nimi Trastevere on tuletatud ladina keelest, trans Tiberium: “Väljaspool Tiberit”. See vana töölisklassi naabruskond koos oma kitsaste alleede ja keskaegsete majadega muutub eriti elavaks öötundidel.

Selles piirkonnas, mis meelitab ligi nii kohalikke, kui ka turiste leiab mitmeid restorane, tratooriume ja pitsabaare. Lisaks veel lugematul hulgal pubisid ja baare. Vaatamisväärsus Roomas, mida tasuks külastada nii päeval kui ööl, et näha kuidas rahulik linnaosa muutub öötundidel elavaks peopaigaks.

Kokkuvõte

Mis saaks olla paremat kui avastada suurt Rooma vaatamisväärsusi oma silmaga. Ees on ootamas mitmed unikaalsed ehitised ning see värvikirev Itaalia elustiil. Üks asi on kindel, Rooma iluduses pettuma ei pea, mis pakub rõõmu mitmeks päevaks.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts