Veneetsia vaatamisväärsused: Ikooniline linn Itaalias - infoViking
veneetsia vaatamisväärsused

Veneetsia vaatamisväärsused: Ikooniline linn Itaalias

Veneetsia on üks populaarsemaid turismisihtkohti Itaalias, mis meelitab igal aastal miljoneid turiste üle terve maailma. Sealt leiab ühe kireva ajalooga ujuva linna, mis oli omal ajal üks väärikamaid ning rikkamaid piirkondi maailmas.

Siit Veneetsia vaatamisväärsuste listist leiad mitmeid arhitektuurilisi pärleid, kuulsaid kunstiteoseid täis galeriisid ning hulga saari, silde ning kirikuid.

Loe veel: Veneetsia reisijuhis.

1. Veneetsia Püha Markuse kirik

Veneetsia Püha Markuse kirik - vaatamisväärsus Veneetsias

San Marco väljakul paistab pimestavalt silma kuld mosaiikidest domineeriv sajanditevanune katedraal (Basilica di San Marco), mis väärib mainimist kui üks tähtsamaid Veneetsia vaatamisväärsusi. 

Püha Markuse basiilika siseruumides saavad külastajad kõndida mööda keerukalt kaunistatud rippkuplite all. Basiilika sisaldab endas hulga aardeid, mis pärineb ammusest Veneetsia impeeriumi perioodist, mille piirid ulatusid mööda Dalmaatsia rannikut kuni Istanbulini välja. 

Juveelidega inkrusteeritud altarimaal Pala d’Oro, mis asub presbüteeriumis, on kindlasti üks peamisi asju mida vaadata Veneetsias. Sellel on umbes 2000 kalliskivi, sealhulgas pärlid, safiirid, smaragdid ja granaadid.

Sissepääs katedraali on tasuta, kuid järjekorra vältimiseks tasuks investeerida paar eurot, et pääseda sisse ilma ootama, et seda meistriteost oma silmaga kaeda.

2. Akadeemia galerii

See kunstigalerii, mis on täis meistriteoseid, asutati 1750. aastal. See on sama majesteetlik, kui selle kollektsioon, mis sisaldab teiste hulgas ka mitmeid Euroopa meistreid nagu Boschi, Bellini, Veronese ning väidetavalt ka Veneetsia kuulsaima kunstniku Tiziani teoseid. 

Kunstihuvilistele, kes soovivad meistriteoste kohta saada rohkem teavet või lihtsalt huvilistele, kes veel ei tea, et mida vaadata ja kust alustada on giidiga ringkäik ideaalne viis külastusest maksimumi saamiseks.

3. Doodžide palee

Doodžide palee - Veneetsia vaatamisväärsus

Üle 400 aasta oli see silmapaistev palee koduks Veneetsia Vabariigi valitsejale, tuntud kui doodž. See on Veneetsia gooti arhitektuuri meistriteos, mille kauni palee välisilme peidab endas hoopiski sünget ajalugu.

Vabariigi demokraatliku südamena ei asunud see mitte ainult valitseva doodži kambrid ja valitsus, vaid hiljem asus seal ka kohtu ja vangla.

Reis linna täis Itaalia vaatamisväärsusi ei ole täiuslik ilma selle palee külastuseta. See on paik, kust saab aimu suursugusest Veneetsia imepeeriumi ajaloost ning kust lisaks kõigele muule leiab ka kohaliku “pahapoisi” Casanova vangikongi.

4. Rialto turg

Rialto turg - veneetsia vaatamisväärsused

Veneetsia Rivo Alto (lühendatult ka Rialto) on üks elavamaid ja vanimaid piirkondi linnas, mille algusaastad pärinevad juba viiendast sajandist. Saare tõeline süda Rialto oli koht, kus asusid Veneetsia varajased asukad, kus põhitegevuse hulka kuulus kaubitsemine ümbritsevast laguunist püütud kalaga. 

See varahommikuse kalamüügi traditsioon elab tänaseni 16. sajandist pärit kauni Rialto turuhoone varikatuste all. Keskusest leiad hulgil kioskeid, mis on täis puuvilju, köögivilju, ürte, vürtse ning loomulikult ka kohalike kalurite päeva saak. 

Turg on parim koht pikniku lõuna ostmiseks või kaeda lihtsalt kohalikku toidukultuuri. Samuti vestelge ostlemise ajal müüjatega ning imetlege seda vanaaegset Veneetsia traditsiooni.

5. Leonardo da Vinci muuseum

Teadlastele, ajaloolastele või lihtsalt uudishimulikele mõeldud Leonardo da Vinci muuseumis on eksponeeritud renessansiajastu suure leiutaja loomingulised maketid koos uskumatute interaktiivsete praktiliste eksponaatidega. 

Da Vinci suuremad ideesähvatused helikopteritest kuni hüdraulikuni välja näitab, kui palju oma aja kuulsaim teadlane ajast ees oli. Koht, mis eelkõige pühendub rohkem tema leiutistele kui kunstile. 

Leonardo da Vinci muuseum asub San Polo naabruses olevas kirikus, kuhu pääseb lisaks jalgsi ka veebussiga. Avastades ajaloolisi leiutisi on üks põnevamaid asju mida teha Veneetsias koos pere, sõbra või kaaslasega.

6. San Giorgio Maggiore

San Giorgio Maggiore - veneetsia vaatamisväärsused

Mis oleks reis Veneetsiasse ilma peasaarelt lahkumata. Võta lühike paadisõit Püha Markuse väljakult vastassaarele San Giorgio Maggiorele ning viska silma peale seal asuvale kirikule. 

Legendaarse arhitekti Andrea Palladio kujundatud San Giorgio Maggiore kirik on linna siluetti kaunistav vaatamisväärsus, mille säravvalge fassaad ja torn kõrgub otse taevasse. 

Kiriku siseruumid on täis Tintoretto maale ja klassikalisi teoseid. Tõeline maiuspala on hoopiski ronimine kellatorni tippu, kust avaneb hingemattev vaade Püha Markuse väljakule ja ümbritsevale Veneetsia laguunile.

7. La Fenice ooperimaja

La Fenice ooperimaja - veneetsia vaatamisväärsused

Nimelt ja olemuselt fööniks on see särav ooperiteater, mis nüüd viimaks peale kahte tulekahju (üks 1836. aastal ja teine 1996. aastal) on saanud oma kolmanda ilme. 

Viimati ehitati see oskuslikult ümber klassikalises stiilis ning millega säilitati esialgne originaalne ilme. See hoone hoiab ooperi ajaloos olulist osa, kui 18. sajandil esietendus seal nii Rossini, Bellini kui ka Verdi teosed. 

Alternatiivina mõnevõrra kulukale etenduse piletile pakub Fööniksi ooperimaja ka audiogiidiga ekskursioone läbi rikkaliku ajalooga hoone.

8. Peggy Guggenheim kollektsioon

Legendaarne kunstikollektsionäär Peggy Guggenheim, kes aitas kinnistada Veneetsia mainet moodsa ja kaasaegse kunsti keskusena, elas selles palee-galeriiks muutunud hoones aastast 1949 kuni oma surmani 1979 aastani. 

Selles on eksponeeritud tema maailmakuulsasse kollektsiooni kuuluvad teosed. Kaasaegsete kunstnike hulka, kelle ta avastas ning edendas, kuuluvad sellised nimed nagu Jackson Pollock, Wassily Kandinsky ja Alexander Calder. 

Samuti võite avaldada austust Peggyle endale ja tema paljudele koertele, kes kõik on maetud üheskoos galerii aeda. Muuseumis korraldatakse pidevalt igasuguseid ajutisi näitusi. Lisaks kõigele muule viivad teid kirglikud töötajad galeriis tasuta ekskursioonile.

9. Santa Maria della Salute kirik

Santa Maria della Salute - vaatamisväärsus veneetsias

Baldassare Longhena imetlusväärne basiilika (Basilica di Santa Maria della Salute) asub silmapaistval kohal Suure kanali sissepääsu lähedal, mille valged fassaad, kaunid kujud ja kõrged kuplid säravad suurejooneliselt päikese all.

Basiilika sisemus on valgusega üle küllatud, mis kiirgab läbi kõrgete kuplite ümbritsevate toonitud klaaside. Kirikus naelutab kõikide pilke barokkstiilis peaaltar, mille sisse on paigutatud 12. sajandi Kreeta Hea tervise Madonna ikoon. Lisaks naeluta oma pilk käärkambri sissepääsu lähedal asuvale Tiziani teosele “The Descent of the Holy Spirit“.

Ikooniline kirik asub Suure kanali sissepääsu kõrval Dorsoduro tipus. Selle kõrval asub ka üks teine kuulus vaatamisväärsus – Punta della Dogana.

10. Libreria Acqua Alta

Libreria Acqua Alta - veneetsia vaatamisväärsus

See võluv raamatupood kasutab oma kaupade hoidmiseks linna kõige kuulsamat sümbolit gondlit. Libreria Acqua Alta paneb oma raamatud gondlitesse, et hoida neid kuivana. 

Koopataoline interjöör suunab külastajaid hoovile, mis on täis kirjandust koos mõne kohaliku kassiga, kes on mugavalt endale sinna koha sisse seadnud. Poes leidub väljaandeid mitmes keeles ning seda tasub külastada isegi siis, kui te ei otsi just lugemismaterjali. 

Pood on linna üks kõige “Instagrammitavatest” kohtadest, kuid tuleb olla viisakas ja küsige esmalt omanikelt luba.

Lõpetuseks: Parim viis kuidas avastada Veneetsiat

Veneetsia on oma mahult äärmiselt mitmekesine saarelinn, kus vaatamisväärsusi leiab iga nurga tagant. Parim viis ujuva linna nautimiseks on lihtsalt ringi uitamine mööda lõpmatuid tänavaid ning sildasid.

Veneetsia vaatamisväärsustega tutvumiseks võtab aega ühe terve mõnusa päeva, mille alla peaks kuuluma kindlasti ka legendaarne sõit gondliga mööda linna kanaleid.

Lisaks kaunile linnale tasub järgmiseks avastada ka kahe ja poole tunni kiirrongi sõidu kaugusel asuvat Milanot. Linna täis moodi, kirevat elu ning huvitavat arhitektuuri.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts