Milano vaatamisväärsused - 10 põnevat kohta mida külastada - infoViking
Milano vaatamisväärsused

Milano vaatamisväärsused – 10 põnevat kohta mida külastada

Milano on ülemaailmselt tuntud linn Itaalias, mille märksõnadeks on mood, jalgpall ning kunst. Maailmakuulus linn on täis erinevaid kohti ning paiku, mille külastamiseks kulub päevi.

Milano vaatamisväärsuste listis leiad endale mõne idee, et mida seal suures linnas näha ja teha.

1. Milano Toomkirik

Milano vaatamisväärsused

Kesklinna südames asuv Milano Toomkirik (või itaalia keeles Duomo) on tähelepanuväärseim hoone ning üleüldiselt kuulsaim paik Milanos. Mitmete dekoratiivsete tornide ja vitraažakendega ikooniline ehitis on Milano vaatamisväärsuste hulgas esimene asi mida peab oma silmaga nägema. 

Katedraali külastamine on kõikidele tasuta. Milano Toomkirikusse saab imetleda erinevaid maale, skulptuure, peapiiskopi sarkofaage ning kuldset Trivulzio Candelabrat. 

Lisatasu eest saab külastada ka varakambrit või krüpti, mis mõlemad asuvad hoone sees. Samuti pääseb lisatasu eest ka katedraali katusele, kus saad nautida laiaulatuslikke panoraamvaateid linnale. Itaalia vaatamisväärsus mida ei saa selles linnas külastamata jätta!

2.Vittorio Emanuele II galerii

Galleria Vittorio Emanuele II on luksuslik ning maailmakuulus kaubanduskeskus, mis asub otse Milano Toomkiriku kõrval. 1800-ndate lõpus ehitatud moekeskus on vanim sellelaadne maailmas, mis endiselt jätkab oma tööd nagu algusaastatel.

Seda omapärast vaatamisväärsust ehivad sinised klaasist võlvlaed, mosaiikpõrandad ning muljetavaldav galerii keskpunktis kõrguv klaaskuppel. Sellesse külastajatele ööpäevaringselt avatud kaubanduskeskusest leiad luksusliku moebrändide poe nagu Louis Vuitton, Armani, Prada ja palju muud.

Legendi kohaselt pidavat kuhjaga õnne tulevat, kui teha kannapööre vastupäeva galerii peakupli all oleva mosaiikpildil (pulli peal). Lisaks tähendab see seda, et ükskord sinu tee toob jällegi tagasi Milanosse.

3.Santa Maria delle Grazie basiilika

Milano vaatamisväärsused

See tagasihoidlik hoone asub Milano kesklinnas, mõne sammu kaugusel ikoonilisest Milano Toomkirikust. Punastest tellistest ehitatud Santa Maria delle Grazie kirik on tegelikult eelkõige tuntud tänu sellele, et seal asub Leonardo da Vinci suurim meistriteos, Viimane Õhtusöök. See 15. sajandi seinamaaling on üks maailma äratuntavamaid maale maailmas, kus kujutatakse Jeesuse viimast söömaaega, mida ta jagas oma apostlitega enne ristilöömist.

Kuigi see kirik on üksi külastamist väärt, siis eelkõige tuleb siin esile tõsta da Vinci kuulsat seinamaalingut. Seejuures peab arvestama sellega, et Viimase Õhtusöögi imetlemiseks peab sul olema ka pilet. 

Kuna meistriteos asub väikeses kloostris, kuhu mahub korraga vaid käputäis inimesi, tuleks pilet varakult ette ära osta. Järjekorrad Leonardo da Vinci meistriteosele on pikad. Võimaluse korral tuleks kindlasti see Milano vaatamisväärsusi oma silmaga ära näha.

4. Piazza del Duomo

Piazza del Duomo asub otse Milano südames ning on suurim kogunemiskoht linnas. Sealt ligidalt leiab mitmeid kohti mida vaadata.

Mõned Milano kuulsamad vaatamisväärsused, mida väljaku lähedalt võib leida Milano Toomkirik, Vittorio Emanuele II galerii, Milano kuninglik palee, Palazzo dell’Arengario ja Palazzo Carminati. 

Vaatamata peamistele lähedalasuvatele kuulsatele hoonetele ja väljakutele on Piazza del Duomo suurepärane koht lihtsalt lõõgastumiseks. Istuge maha ühes välikohvikus, võtke kõrvale Itaaliapäraselt üks kohvi ning jälgi kuidas kulgeb üks päev ümber Duomo väljaku.

5. La Scala ooperimaja

Milano vaatamisväärsus - La Scala ooperimaja

Üks kõige glamuursemaid hooneid Milanos on La Scala ooperimaja. Lisaks sellele, et ooperimaja on koduks mõne maailma andekaimale artistitele on hoone ise ka tõeline kunstiteos. Teatrisse sisenedes märkad erkpunaseid sametistmeid ja kardinaid ning rõdude fassaadidel säravaid kuldseid kujundusi.

Saamaks osa La Scala ooperimaja võlust, tuleks külastada seda imetlusväärset hoonet, kui esitatakse mingit teost. Muusika-, ooperi- ja balleti teosed täienevad iga kuu ning neid esitatakse teatrihooajal igal õhtul. 

Kui sellist võimalust ei ole, siis saab sellele Milano vaatamisväärsusele teha tiiru peale koos giidiga. Päevasel ajal pääseb lisaks publikualale ka telgitagustesse ruumidesse ning muuseumi, mis sisaldab endas kostüüme, lavakujundusi ja muid esemeid varasematest etendustest.

6. Sforza kindlus

Castello Sforzesco (Sforza kindlus) on üks kuulsamaid vaatamisväärsusi Milanos, mis asub kaunite aedade ning rohelise pargi keskel. Massiivses kindluses asub üheksa erinevat kunstigaleriid ja muuseumid, mis teeb sellest Milano ühe kõige külastatuima paiga.

Lossi sisehoov on kõikidele külastajatele avatud. Lisaks saab avastada keskaegse kindluse siseruume ning selle meeliköitvat ajalugu koos giidiga.

Muuseumide hulka kuuluvad näiteks Iidse kunsti muuseum, muusikariistade muuseumi ning Milano arheoloogiamuuseum. Kindluses asuvast Trivulziana raamatukogust leiab ka Leonardo da Vinci Codex Trivulzianuse originaalkäsikirja.

7. San Lorenzo basiilika

Milano vaatamisväärsused - San Lorenzo basiilika

Aastal 402 ehitatud San Lorenzo basiilika (Basilica di San Lorenzo) on üks vanimaid kirikuid Itaalias. Seda kirikut peetakse üheks keskaja ja varakristliku arhitektuuri kaunimast ehitisest, millest leiab neli eesruumi, neli kellatorni ja kaheksanurkse kupli. Arhitektuuri ja kunsti fännidele on selle vaatamisväärsuse külastamine kohtustuslik. 

Kirikusse sisenedes leiad enda ees sisehoovi, kus on ristiusku pöördunud Rooma keisri Konstantinus Suure pronkskuju. Hoones sees on mitmeid marmorist mosaiike ning värvilisi freskosid.

8. Naviglio Grande

Milanos on oma kanalivõrk Naviglio Grande, mis voolab Porta Ticinese’st Ticino jõeni. Antud kanal asub kesklinnast vaid mõne sammu kaugusel. Hoolimata sellest, et see Milano vaatamisväärsus asub kesklinna läheduses, jääb see pärl turistidele sageli kahe silma vahele.

Naviglio Grande on mõnus koht kus lõõgastuda soojal päikesepaistelisel päeval või vastupidiselt peale päikeseloojangut nautides kohalikku ööelu. Mõlemal pool kanalit on piisavalt palju erinevaid kauplusi, restorane ja baare, et kas vastavalt veeta üks mõnus pärastlõuna jalutades mööda kanalit või siis lastes ennast vabaks keset öömelu.

9. Leonardo da Vinci teaduse ja tehnoloogia muuseum

Vaatamisväärsused milanos

Leonardo da Vinci riiklik teadus- ja tehnoloogiamuuseum pole mitte ainult Itaalia suurim teadusmuuseum, vaid ka koht kust saab leida kõige ulatuslikuma da Vinci leiutiste kogu. San Vittore al Corpo kloostris asuv muuseumis saad veeta ühe avastamist täis päeva. 

Peale Leonardo da Vinci näitusele sisaldab muuseum ka veel kuut sektsiooni: materjalid, transport, energia, side, uute piiride kompimine ning teadus noortele. Vaatamata laiale muuseumi valikule, jääb siiski da Vinci näitus selgelt selle koha tõmbenumbriks. 

Sealt leiad tema lendamismasinate reproduktsioonid ning ulatusliku kogumi originaaljooniseid. Kui soovid da Vinci loomingut lähedalt ja oma silmaga näha, siis on kindlasti see muuseum üks vaatamisväärsusi Milanos mida ei saa külastama jätta.

10. San Siro Staadion

Itaalia üks peamisi spordiareene, San Siro staadion on igale jalgpallifännile kohustuslik külastuskäik Milanos. See hiiglaslik areen mahutab üle 80 000 kiindunud fänni ja pealtvaatajat ning on üks suurimaid staadione mitte ainult Itaalias, vaid kogu Euroopas. 

Huvitava faktina on see, et staadion on kodu areeniks kahele suurele gigandile – AC Milan ning Inter Milan. Lisaks sellele, et staadion on võõrustanud mitmeid maailmameistrivõistlusi ja Euroopa karikafinaale on see tänu oma mahukusele ka üks Milano peamisi kontserdi ja ürituste paiku!

Kõige parem viis staadioni külastamiseks on loomulikult siis, kui kumbki meeskond peab sellel areenil enda kodumängu. Rahvarohkel ning fännidega täidetud staadioni õhkkond on väga energiline, kus saate koos kuumavereliste Itaallastega osa kõrgest jalgpalli kultuurist. 

Aga kui parasjagu mängu ei toimu või pileteid pole jätkunud, siis teise variandina saab broneerida ka külastustuure koos giidiga. Ekskursioonil saate külastada lisaks veel riietusruume, muuseumi, intervjuu ala ja isegi omal jalal väljakule astuda!

Lõpetuseks

Milanost leiab nii mõndagi, et veeta üks avastamist täis päev või päevad. Kunsti- ning arhitektuurihuvilised saavad külastada lugematul hulgal keskaegseid hooneid, moehuviliselt jällegi maailmakuulsaid poode ning spordihuvilistel jällegi mitmeid staadione, et tutvuda kohaliku spordikultuuriga.

Oled Itaaliasse reisimas ning otsid veel infot?
Külasta meie Itaalia lehte!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts