Mida teha Lõuna-Eestis: 9 kohta, mida pead külastama - infoViking
mida teha louna eestis

Mida teha Lõuna-Eestis: 9 kohta, mida pead külastama

Lõuna Eestit võib nimetada meie oma Austriaks, sest just siin on maastik rohkem künklimum (ei saa öelda mägine, sest natuke jääb veel puudu). Tõsi ta on, et Lõuna Eestisse sõites tuleb paagi täis panna, sest ülesse alla sõit viib keskmise kütusekulu kohe ülesse. Aga see selleks.

Kui küsida mida teha Lõuna Eestis, siis ütleme nii, et tegevusi  on kuhjaga ja seda nii talvel, kui suvel. Lõuna Eesti on just selline ideaalne puhkamiskoht,  sest just siin saad tunda looduse tervendavat jõudu. Seega kui oled pikkadest nädalatest väsinud või tahad lihtsalt korraks kõigest eemale saada, siis oled valinud õige sihtpunkti.

Mine ja puhka Lõuna Eestis! 

1. Viljandi

Mida teha louna eestis viljandi jarv

Alutame kultuurse poolega. Kui mõelda Viljandi peale, siis mis on esimene asi, mis pähe tuleb? Enamustel on kindlasti Viljandi Folk, mis toimub igal aastal juulis. Tõesti, Viljandit võib nimetada justkui folkmuusika pealinnaks. Tegelikkuses on aga linnal palju rohkemat pakkuda. 

1) Viljandi loss – tegu on ajaloolise kindlusega, mis asub otse kesklinnas. Lossi külastades saab nautida vaateid linnale ja ümbruskonnale ning tutvuda lossi pika ajalooga.

2) Viljandi järv – ideaalne viis kuidas veeta üks mõnus suvine päev puhates. Saad ujuda , sõita paadiga ja nautida loodust. Järve ümber kulgeb ka kaunis kergliiklustee, seega matka huvilised saavad enda sammud kenasti täis.

3) Vanalinn – see müstiline paik on täis ajaloolisi hooneid ja kauneid tänavaid. Siin saab jalutada, tunda ajaloolist õhkkonda ja külastada mitmeid kohvikuid ja restorane.

4) Muuseum – siin saad tutvuda linna ajalooga ning näha erinevaid näitusi. Viljandi muuseum asub ajaloolises koolimajas ja pakub huvitavaid tegevusi mitte ainult täiskasvanutele vaid ka lastele.

5) Ugala teater –  Eesti üks vanemaid ja tuntumaid teatreid. Teatris toimub igal hooajal palju erinevaid etendusi ja sündmusi.

2. Tartu

Mida teha louna eestis emajogi

Kui küsida mida teha Lõuna Eestis, siis just seda teegi, mine Tartu! Meie oma tudengilinn on täis tarkusi ja teadmisi. Mõned isegi räägivad, et IQ tase tõuseb ainuüksi jalutades. Siin saab tutvuda nii kultuuri, looduse, kui ka kohaliku eluoluga. Tallinlaste tavaline ütlus on, et Tartu on aeglane linn. Jah, see linn on oma olemuselt rahulikum ning tagasihoidlikum, kui seda pealinn. Kuid Tartu on hea külastuskoht terve aasta. Seega ei pea olema ideaalset ilma või aastaaega. Alati leiad midagi mida teha. 

1) Ülikooli muuseum – Tartu Ülikooli muuseumis saab tutvuda ülikooli ajalooga ja näha erinevaid näitusi. Muuseumis on ka vanaaegne anatoomikum, kus saab näha inimkeha erinevaid osi.

2) Vanalinn – Tartu vanalinn on täis ajaloolisi hooneid, kauneid tänavaid ja hubaseid kohvikuid. Siin saab jalutada, tutvuda ajalooga ja nautida vanalinna eripärast atmosfääri. 

3) Toomemägi –  tegu on pargialaga Tartu kesklinnas, kust avaneb kaunis vaade linnale. Siin saab jalutada, piknikku pidada või lihtsalt looduses aega viita. 

4) Supilinn – seda kohta linnas peetakse üheks armsamaks piirkonnaks Tartus. Siin on tehtud ka lastefilm: “Supilinna Salaselts.” Siit leiab ka mitmeid parke, kus saab rahulikult mõtteid mõelda, perega jalutada, trenni teha või pikniku pidada.

5) Emajõgi – kes ei teaks meie oma Emajõge. Siit äärest leiad enda eest jalutus- ja puhkealad, mis on tuntud nii tartlaste enda, kui ka väljastpoolt tulijatele.

Loe veel: Tartu vaatamisväärsused

3. Otepää

Mida teha louna eestis Otepaa

Meie oma talvepealinn. Tõsi ta on, et kui otsid kuskilt Eestist midagi mäesarnast, siis just siit leiab ligilähedased künkad üles. Seega talvel on siin lusti kui palju ning seda igale vanusele. Suvel, aga saab võtta maksimumi randadest ning matkaradadest. Usu meid, siit võid leida ilusaid vaateid piknuku pidamiseks.

1) Tehvandi spordikeskus – peamine sihtkoht, kuhu talvel pöörduda. Siit leiad tõeliselt mehised tõusud ja langused enda eest. Kui muidu niisama siia ei satu, siis Tartu maratonil saad Tehvandi ära katsetada.

2) Pühajärv – nagu Smilers on öelnud: “Petsi romu bmw, taeva abiga. Viib meid jälle Pühajärvele…” Tõsi ta on Pühajärve on tuntud Jaanipäeva koht, siit leiad kaks suuremat liivast randa ning muidugi on järve ääres olemas ka spaa ja puhkekeskus. Seega saab siin nautida nii aktiivset, kui ka natuke rahulikumat ja lõõgastavat puhkust.

3) Seikluspark – Otepääl on Eesti üks tuntumaid ja enim armastatumaid seiklusparke. Siin saad kogu perega aktiivset puhkust harrastada ning samal ajal tundes mõnusat adrenaliini kehas. 

4) Matkarajad – jah, tõsi ta on, et just Otepää kandist leiad mitmeid erinevaid matkaradu. Näiteks tuntuim on kindlati Pühajärve matkarada ning samuti on ka Murrumetsa matkarada igati mõnus. Tutvu lähemalt matkaradadega RMK lehel.

4. Peipsimaa

Mida teha louna eestis peipsi jarv

Kui me millegagi ennat kaardile saaksime Euroopas asetada, siis on see Peipsi järv. Nimelt on see Euroopas neljas või viies enda suuruselt.

Peipsi põhjarannik on tuntud oma pikkade liivarandade ja luidete poolest. Näiteks on Kauksis ideaalne koht kus puhata ja järv asub kiviviske kaugusel. 

1) Suvel saab järvel minna paadimatkale ning samas saab ka võtta õnge kaasa ning proovida kalamehe õnne. Samuti saab nautida igasuguseid atraktsioone nagu veesuuskadega sõit.  

2) Meisterdamine on Peipsis olulisel kohal. Seega on ka sinul, kui külastajal võimalik oma kätega midagi valmis meisterdada.  Veinika Västriku Turgi käsitöötalus saab vaipa kududa ja Alatskivi lossi keraamikakojas saab tasse valmistada.

3) Tutvu kohaliku toiduga – Peipsis on oma põhiroad, mida igapäeva elus kindlasti igaüks ei söö. Näiteks sibulapirukad ja peipsi oma kohalikust kalast valmistatud road. Ütleme nii, et tõelised maitseelamused ootavad sind!

4) Jalgrattamatkad – suviti ideaalne viis kohaliku eluoluga tutvumiseks. Haara ratas kaasa, paar vaba päeva ja oledki justkui välismaal puhkusel.

5) Alatskivi loss – seda peab mainima. Kui otsid luksust ja mõnusat naudingut, siis Alatskivi loss seda pakub. Tutvu koduleheküljega ja saa osa imedemaast.

5. Taevaskoda

mida teha louna eestis taevaskoda

Kui oled näinud “Viimset reliikviat”, siis oled näinud ka Taevaskoda. Nimelt on mitmeid stseene just siin filmitud. Üldiselt Taevaskoda on imeline paik, mis asub Põlva maakonnas.

See on justkui looduse ime, kus saab nautida imelisi vaateid, matkata ja telkida. Siin on aastaringselt midagi teha. Puhkekeskuse ümbruses asub umbes 40 kilomeetri jagu RMK matkaradu mida saab suviti matkamiseks kasutada ning talvel on olemas suusarajad (küll mitte nii suures mahus).

Loe veel: Lõuna-Eesti vaatamisväärsused.

6. Filmi Vargamäe

Mis tuleb Vargamäega esimesena pähe? Muidugi tuntud raamat “Tõde ja õigus.” Eestis valmis ka suurfilm, sellest on nüüd filmi võtteplatsid kenasti vaatamiseks paika seatud. Sealsed rajatised tehti küll filmi jaoks, aga koht muutus koduseks ja seega otsustati hooned alles jätta. 

Tutvu lähemalt ka koduleheküljega http://www.filmivargamae.ee/et

7. Rõuge Pesapuu

Mida teha louna eestis rouga pesapuu

Rõuge Pesapuu on üks kaunis ja unikaalne paik Eestis. See asub Rõuge vallas Võrumaal ning on tuntud oma ilusa vaate ja ajaloolise tähenduse poolest.

Pesapuu kõrgus on umbes 30 meetrit ning selle juures on vaatetorn, kust avaneb imeline vaade ümbritsevale loodusele. Peale selle on Pesapuu ka ise väliselt ilus nii päeval kui ööl. Nimelt algab öösiti seal justkui tuledemäng, mis meenutab reaalset puud. Tüvi on kuldpruun ning pesad rohekat tooni.  

Avatud on see ööpäevaringselt, seega külasta millal endale sobilik!

8. Hinni kanjon

Mida teha louna eestis hinni kanjon

Muidu kuuleb koguaeg kuidas mujal maailmas on uhked kanjonid ning mis kõike seal teha saab. Eesti ei ole sugugi kehvem. Meie oma Hinni kanjon päästab meid.  

Kui minna 50 meetrit ülesvoolu, siis on kanjoni enda laius pea 10 meetrit. Pärast seda on kuskil 3 meetrine. Kanjonis on mitmeid matkaradu, mida mööda saab avastada kanjoni kauneid vaateid ja imetleda sealseid looduslikke ilminguid.

Ega rohkem ei olegi midagi öelda, mine ja avasta.

9. Sangaste loss

Mida teha louna eestis sangaste loss

Jällegist loss filmist. Kes on näinud eesti klassikat “Nimed marmortahvlil,” siis nemad teavad millest me räägime. Loss on pika ajalooga ning seda iseloomustab ainult üks sõna, luksus. Näiteks kui lossi ehitati, siis oli kokku 99 tuba. 

Praeguseks on Sangaste loss ilusti renoveeritud ning tegelikult saab kogu maja ka rentida. Siin korraldatakse pulmi, mis mahutab ära 150 inimest. Ööbimiskohti on pakkuda kuni 110-le inimesele.

Lossi ümbrus on kaunis ning igati väärt külastust. Kui kõht tühjaks läheb, siis Restoran “Vidrik” aitab hädast välja.

Vaata lisaks: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts