Tartu vaatamisväärsused: avastamist igale maitsele - infoViking
Tartu raekoda - tartu vaatamisväärsused

Tartu vaatamisväärsused: avastamist igale maitsele

Tartu on üks Eesti kõige armastatumaid sihtkohti, kuna seal on palju põnevaid vaatamisväärsusi. See linn on täis ajalugu, kultuuri ja kaasaegset elavust, mis muudab selle tõeliselt eriliseks kohaks. Tartu vaatamisväärsused pakuvad midagi kõigile, alates ajaloolistest ehitistest ja muuseumidest kuni kaasaegsete teaduskeskuste, kunstigaleriide ja roheliste parkideni. 

1. Tartu Ülikooli peahoone

Tartu vaatamisvaarsused Tartu Ulikooli peahoone

Tartu Ülikooli peahoone on linna üks kuulsamaid vaatamisväärsusi ning ka tuntud maamärk. See on üks silmapaistvamaid hooneid linnas, mis on seotud väga suurelt Eesti haridus ajalooga.

1809. aastal valminud Ülikooli peahoone fassaadil on kaunistused, mis viitavad teaduse ja hariduse tähtsusele ning akadeemilisele elule. Tänapäeval asub seal ka kaks muuseumit – Ülikooli ajaloo muuseum ja ülikooli kunstimuuseum.

Kokkuvõttes on Ülikooli peahoone üks olulisemaid Tartu vaatamisväärsusi ja kultuuriline pärand. See pakub külastajatele võimalust saada aimu Tartu Ülikooli ajaloost ja Eesti haridussüsteemi arengust, samuti võimalust nautida klassitsistliku arhitektuuri ilu ja elegantsi.

2. Toomemägi

Toomkirik

Tartu Toomemägi on üks linna kõige kuulsamaid vaatamisväärsusi ja populaarsemaid kohti nii kohalike kui ka turistide seas. See on ajalooline park, mis paikneb Tartu kesklinnas, vahetult Tartu Ülikooli peahoone lähedal.

Toomemägi on saanud oma nime Tartu toomkiriku järgi, mis asus mäe tipus enne selle hävitamist 18. sajandil. Täna on Toomemägi kaetud roheluse ja loodusliku iluga, mis pakuvad külastajatele rahu ja vaikust.

Mägi on koduks mitmetele silmapaistvatele Tartu vaatamisväärsustele, sealhulgas Ingli sild ja Tartu Ülikooli observatoorium. Toomemägi on ka populaarne jalutamis- ja piknikukoht, kus saab nautida värsket õhku ja vaateid linnale.

3. AHHAA Teaduskeskus

AHHAA Teaduskeskus on üks populaarsemaid Tartu vaatamisväärsusi, mis pakub interaktiivset ja harivat meelelahutust igale vanusele. See on suur teadusmuuseum, mis keskendub teaduse populariseerimisele ja teadushariduse edendamisele.

AHHAA Teaduskeskus avati esmakordselt 1997. aastal ning on tänaseks kasvanud üheks Baltimaade suurimaks teadusmuuseumiks. Teaduskeskuses on üle 200 erineva eksponaadi, mis tutvustavad teaduse erinevaid valdkondi nagu füüsika, keemia, bioloogia ja tehnoloogia.

Külastajad saavad teha erinevaid praktilisi katseid, mis aitavad neil paremini mõista teaduse aluseid ja põhimõtteid. Näiteks saab AHHAA-s vaadata optilisi illusioone, käia kosmosesimulaatoris või tunda end kaaluta olekus.

AHHAA Teaduskeskuse külastamine on üks põnev tegevus mida teha Lõuna-Eestis, kus veeta meeleolukas ja hariv päev koos pere ja sõpradega. Lisaks on keskusel ka kohvik ja kauplus, kus saab osta erinevaid teaduslikke mänge, raamatuid ja kingitusi.

4. Tartu Raekoja plats

Tartu raekoda

Tartu Raekoja plats on linna süda, kuhu kohalikud ning turistid ikka ja jälle kogunevad. Tartu vaatamisväärsuse plats asub kesklinnas ning kus on tunda ajaloolist atmosfääri.

Raekoja plats on tuntud kui koht, kus toimuvad mitmed sündmused ja festivalid. Platsil on ka palju restorane, kohvikuid ja baare, kus saab nautida maitsvat toitu ja jooke.

Raekoja platsil asub ka Tartu Raekoda, mis on üks vanimaid säilinud hooneid Tartus. Raekoda on ehitatud 18. sajandil ja sellest ajast peale on see olnud Tartu linnavalitsuse hooneks.

Kokkuvõttes on Tartu Raekoja plats linna üks põhilisemaid paiku, kus saab nautida ajaloolist pärandit, head toitu ja kohalikku elu. Plats, mis kuulub ka tähtsamate Lõuna-Eesti vaatamisväärsuste hulka on suurepärane koht, kus veeta aega koos sõprade ja perega, nautida suveõhtuid või külastada erinevaid sündmusi ja festivale, mis toimuvad seal aastaringselt.

5. Supilinn

Supilinn - tartu vaatamisväärsused

Supilinn on üks Tartu kõige armastatumaid linnaosasid, mida iseloomustab rahulik ja hubane atmosfäär. Supilinn asub linna keskusest vaid mõne minuti kaugusel ning on tuntud oma väikeste puitmajade ja kitsaste tänavate poolest.

Supilinn sai oma nime seoses ühe Supilinna tänaval asunud supilinna vabriku ehk supitööstusega. Tänapäeval on Supilinn muutunud elamurajooniks, kus on palju hubaseid kohvikuid, poode ja galeriisid.

Supilinn on tuntud ka oma rohelise keskkonna poolest, mis meelitab kohale nii kohalikke kui ka turiste. Supilinna piirkonnas on mitmeid parke, nagu näiteks Tähtvere park, kus on võimalik piknikku pidada, jalutada või lihtsalt aega veeta.

Supilinn on ka koduks mitmele Tartu festivalile, ning üks asi mida teha Tartus on osaleda Supilinna päevadel, mis toimuvad igal aastal suvel ning on täis kohalikke esinejaid, käsitööd ja head toitu. Festivalil saab tutvuda ka Supilinna ajalooga ning õppida tundma kohalikku kogukonda.

6. Tartu Vanemuine teater

Vanemuise teater on üks Tartu kõige tähtsamaid ja armastatumaid kultuuriasutusi, mis on tuntud oma professionaalse teatrietenduste poolest. Teater asub kesklinnas, Tartu Ülikooli peahoone lähedal, ning on üks vanimaid teatreid Eestis.

Vanemuine loodi 1865. aastal ning see oli esimene eestikeelne teater, mis tegutses siin piirkonnas. Algselt oli teater üksnes rändteater, kuid 1906. aastal valmis Tartusse Vanemuise teatrihoone ning seejärel sai Vanemuine oma kindla kodu.

Tänapäeval saad selles Tartu vaatamisväärsuses nautida mitmeid teatrietendusi, mille repertuaari kuulub nii klassikalisi kui ka kaasaegseid teoseid.

7. Emajõe kallas

Emajõe kallas - Tartu vaatamisväärsused

Emajõgi on Tartu elu ja ajaloo üks tähtsamaid elemente ning tema kaldal asuvad mitmed olulised Tartu vaatamisväärsused. Emajõe äärde on rajatud ka jalutus- ja puhkealad, mis on populaarsed nii kohalike kui ka turistide seas.

Emajõgi ise on populaarne koht, kus veeta aega. Jõel saab sõita paadiga, kalastada või lihtsalt nautida vaadet ja õhkkonda. Emajõe kaldal toimub ka mitmeid üritusi.

Kokkuvõttes on Emajõe kallas oluline osa Tartu kultuurist ja ajaloost ning pakub võimalusi nii ajalooliste vaatamisväärsuste avastamiseks kui ka looduse nautimiseks.

8. A le Coqi õllemuuseum

Õllemuuseum asub A. Le Coqi õlletehase vahetus läheduses ja on üks populaarsemaid Tartu vaatamisväärsusi. Muuseum räägib loo sellest, kuidas A. Le Coq on juba üle sajandi tootnud kvaliteetset õlut ning tutvustab külastajatele ka Eesti ja Tartu õllekultuuri.

Muuseumis on võimalik vaadata, kuidas õlut tehakse, millised on selle valmistamise protsessid ning milliseid koostisaineid selleks kasutatakse. Lisaks on muuseumis näha vanaaegseid õlletootmise masinaid ja seadmeid. Samuti saab tutvuda A. Le Coqi ajalooga ja vaadata erinevaid eksponaate, sealhulgas vanu reklaame, plakateid ja õllepudeleid.

Muuseumi külastus hõlmab ka õlle degusteerimist, kus külastajad saavad proovida erinevaid A. Le Coqi õlle sorte ning õppida tundma nende maitseid ja lõhnu. Lisaks on võimalik osta muuseumi poodidest erinevaid A. Le Coqi õllesid ning suveniire.

9. Aparaaditehas

Aparaaditehas on Tartu üks kõige põnevamaid ja unikaalsemaid kohti. See on vanade tehasehoonete kompleks, mis on muudetud kaasaegseks loomekeskuseks ja linnaosaks, kus on palju kunsti, kultuuri ja toidukohti.

Aparaaditehase ajalugu ulatub tagasi 19. sajandi lõppu, kui see algselt rajati tekstiilivabrikuks. Tänapäeval on aga tegemist elava kogukonna keskusega, kus on mitmeid loomingulisi ja kultuurisi tegevusi, mis toimuvad nii sise- kui ka välistingimustes.

Aparaaditehasel on palju erinevaid kauplusi, näituseid, galeriisid ja töötubasid. Seal on ka mitmeid söögikohti, kus külastajad saavad nautida erinevaid maitseid ja toite. Samuti toimub Aparaaditehases ka mitmeid üritusi.

10. Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum (ERM) on üks Eesti suuremaid ja tähtsamaid muuseume, mille eesmärk on tutvustada Eesti rahva kultuuri, ajalugu ja traditsioone.

ERM avati esmakordselt 1909. aastal, kuid pärast pikka ajalugu ja mitmeid erinevaid asukohti kolis muuseum 2016. aastal uude, moodsasse hoonesse Tartu linnas, mis on ise kui kunstiteos ning mis sai hiljuti Euroopa aasta muuseumi auhinna.

Tartu vaatamisväärsuses on suur hulk eksponaate, mis tutvustavad Eesti ajalugu, kultuuri ja rahvakunsti. Ekspositsioonid on interaktiivsed ja hõlmavad erinevaid valdkondi alates arheoloogiast ja ajaloost kuni etnograafia ja pärimuskultuurini. Muuseumis on palju näituseid, mis räägivad Eesti ajaloost ja elust, sealhulgas näiteks rändnäitused, kus on võimalik näha ka välismaal toimuvaid Eesti-teemalisi näitusi.

Vaata veel: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts