Jõgevamaa vaatamisväärsused: 7 kohta, mida külastada - infoViking
Jogevamaa vaatamisvaarsused

Jõgevamaa vaatamisväärsused: 7 kohta, mida külastada

Jõgevamaa asub Eesti keskosas ning pakub külastajatele hulgaliselt huvitavaid vaatamisväärsusi. Eelkõige on Jõgevamaa tuntud, kui viljakas põllumajanduspiirkond, kuid siin saab nautida looduskauneid paiku, tutvuda ajalooliste hoonete ja muuseumidega ning avastada kohalikku kultuuripärandit. 

Jõgevamaa pakub igale maitsele midagi – olgu selleks siis sportimine, matkamine või ajaloo avastamine. Siin saab näha näiteks kauneid mõisaid ja parke, väiksemaid muuseume, kirikuid ja mälestusmärke. 

1. Elistvere loomapark

Jogevamaa vaatamisvaarsused elistvere loomapark

Elistvere loomapark asub Lõuna-Eestis, umbes 20 km kaugusel Jõgevast. Loomapargi ala suuruseks pn 500 hektarit ning see on koduks paljudele Eesti metsloomadele nagu ilvesed, hundid, karud ja põdrad. Loomapargis on ka mitmeid haruldasi ja ohustatud liike nagu Euroopa naarits ja metsis.

Elistvere loomapargis on lisaks loomadele ka palju muud huvitavat, sealhulgas matkarajad, õpperajad, linnuvaatlustorn ning telkimis- ja lõkkeplatsid. Park on ka populaarne koht ka ürituste korraldamiseks. Külastajad saavad parki tulla nii jalgsi, kui ka jalgrattaga, samuti saab rentida ATV-sid ja matkarattaid.

Loomapargi juures asub ka Elistvere jahiloss, kus on võimalik korraldada erinevaid üritusi ja nautida metsikult kaunist loodust. Loomapargi külastamine on suurepärane võimalus veeta päev looduses ja õppida rohkem Eesti metsaelustikust. 

2. Kuremaa loss

Jogevamaa vaatamisvaarsused kuremaa loss

Kuremaa loss on üks  populaarsemaid ja tuntumaid Jõgevamaa vaatamisväärsusi. Eelkõige on see tuntud oma arhitektuuri poolest.

19. sajandi lõpus, oli loss algselt Kuremaa mõisa peahooneks. Täna on loss restaureeritud ja seal asub hotell, restoran ja kohvik, kus saab nautida maitsvaid eineid ning kaunist vaadet ümbritsevale loodusele.

Lisaks majutusele ja toitlustusele pakub Kuremaa loss ka erinevaid tegevusi, sealhulgas kalastamist, paadisõitu ja SUP-lauaga sõitmist. Lähedal asuv Kuremaa järv pakub ka ujumisvõimalusi ning talvel on võimalik tegeleda talispordiga.

Kuremaa loss korraldatakse ka pulmi, seminare ja konverentse. Lisaks on lossis muuseum, mis tutvustab Kuremaa ajalugu ning esitleb lossi mööblit, kunsti ja muud väärtuslikku kultuuripärandit.

Kuremaa pakub suurepärast võimalust veeta aega looduses ja tegeleda erinevate tegevustega, mis sobivad nii pere, kui ka sõprade seltsis. 

3. Jõgeva raudteejaam

Jogevamaa vaatamisvaarsused jogeva raudteejaam

Jõgeva raudteejaam on tuntud oma ajaloolise väärtuse poolest. Raudteejaam oli kunagi tähtis transpordisõlm Lõuna-Eestis. Tänapäeval on tegu tähtsa transpordikeskusega.

Jõgeva raudteejaam on ka hubane koht, kus oodata rongi, nautida kohvi või lõunat. Samuti on seal ka kunstinäitus ja kohalike käsitööliste kauplus. 

Jõgeva raudteejaamast on lihtne minna erinevatesse kohtadesse üle Eesti. Näiteks võib külastada Tartut, mis on tuntud oma vanalinna, muuseumide ja teatrite poolest. Samuti võib minna Peipsi äärde, et nautida rannapäevi, kala ja kohalikku kultuuri. 

4. Oskar Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum

Jogevamaa vaatamisvaarsused kihelkonnakoolimuuseum

Oskar Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum annab ülevaate elust ja kooliharidusest Jõgevamaal 19. ja 20. sajandil ning tutvustab ka kirjanik Oskar Lutsu elu ja loomingut.

Muuseumis on võimalik näha vanu koolikirjutusvahendeid, lugeda kooliraamatuid ning tutvuda koolieluga vanasti. Lisaks saab külastaja näha ka näitust, mis on pühendatud Oskar Lutsule, tema loomingule ja elule.

Pärast Kihelkonnakoolimuuseumi külastamist on Palamusel palju muid huvitavaid kohti. Näiteks võib külastada Palamuse Oskar Lutsu Kultuurimaja, kus korraldatakse erinevaid kultuuriüritusi, kontserte ja näitusi. Samuti on lähedal ka Jõgeva aianduskool, kus saab tutvuda erinevate aia- ja põllukultuuridega.

5. Kaivere observatoorium

Jõgeva maakonna lõunaosas asub Kaivere observatoorium. Observatoorium on üks kahest Eestis asuvast riiklikust tähevaatluskeskusest, kus uuritakse tähtedega seotud nähtusi ning jälgitakse päikesesüsteemi taevakehi.

Kaiavere observatooriumis on mitmeid tähevaatlusseadmeid, nagu näiteks teleskoobid, spektrograafid, fotomeetrid ja muud seadmed, mida kasutatakse tähistaeva uurimiseks. Observatoorium on avatud kõigile huvilistele.

Lisaks tähevaatlusele korraldatakse Kaiavere observatooriumis erinevaid sündmusi ja tegevusi, nagu näiteks tähtede vaatlemine ja ka tähevaatluskursused. Observatoorium on suurepärane koht, kus veeta aega koos pere ja sõpradega ning õppida midagi uut ja huvitavat.

6. Kassinurme külamuuseum

Kassinurme külamuuseum on huvitav koht Jõgevamaal, mis pakub võimalust tutvuda Eesti küla kultuuriga. Muuseumis saab näha, kuidas elati ja tööd tehti vanasti ning milline oli eluolu maapiirkondades. Külamuuseumis on säilinud vanad hooned, nagu näiteks koolimaja, veski ja talud, mis annavad aimu ajaloolisest elulaadist ja -olustikust.

Kassinurme külamuuseum pakub huvitavaid võimalusi aktiivseks ajaveetmiseks. Lisaks saab uurida ja  tutvuda traditsioonilise vee jõul töötavat veskiga.

Kassinurme külamuuseum on kindlasti koht, mida tasub külastada kõigil, kes huvituvad Eesti kultuuriloost ja soovivad kogeda maapiirkondade ajalugu ning elulaadi. 

7. Torma kirik

Jogevamaa vaatamisvaarsused torma kirik

Torma kirik on üks Jõgevamaa kultuuriloo pärlitest. Kirik ehitati 13. sajandil ja on alates sellest ajast olnud Torma kogukonna keskuseks.

Torma kiriku sisekujundus on ajalooliselt huvitav ning ühtlasi kaunis. Kirikus saab näha kunstipärast altarit, mis on üks peamisi vaatamisväärsusi. Samuti on Torma kiriku kooriruumi laes säilinud 16. sajandi maalingud, mis pakuvad silmailu ja avastamisrõõmu.

Torma kirikus toimuvad ka regulaarsed kontserdid, kus esinevad nii kohalikud, kui ka rahvusvahelised muusikud. See teeb Torma kirikust veelgi huvitavama ja atraktiivsema vaatamisväärsuse.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Jõgevamaal on palju huvitavaid vaatamisväärsusi ning igaühel on võimalus leida midagi endale meelepärast. Olgu selleks siis looduskaunid kohad, muuseumid või ajaloolised hooned. Jõgevamaa pakub avastamisrõõmu nii kohalikele, kui ka turistidele.

Vaata veel: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts