Ilusad kohad Eestis: 10 kohta, mida pead külastama! - infoViking
ilusad kohad eestis

Ilusad kohad Eestis: 10 kohta, mida pead külastama!

Eesti on täis maagilisi ja salapäraseid paiku. Kui küsida, et mida teha Eestis, siis tegelikult ei ole kõik nii must ja valge, et ainuke koht kuhu Tallinnas sõita on Haven või Pirita. Eesti on äge koht, kus rännata ja avastada. Hetkel toome välja üheksa põnevat kohta mida külastada.

1. Kuradisaar Käsmu poolsaare tipus

Ilusad kohad eestis 1

Kui otsid romantilist kohta kuhu kallimaga minna, siis Kurad saar on täpselt see õige koht. Kui tahad saarekesele minna, siis on kaks varianti. Kas minna mingi alusega (paat, SUP laud) või jala. Jalgsi minnes peab arvestama kohati (lühematel) kuni puusadeni veega.

Kui minna võsu matkarajale, siis umbes 600meetrit või rohkem on vaja parklast jalutada kuni juba näed pisikest eraldi saarekest. Haara piknikulaud kaasa, pane vahetusjalatsid kotti ning võta rännak läbi vee ette.

Me lubame, et sa ei pettu! Muidugi vali õige ilm ka.

3. Hara lahes SUP lauaga sõitmine

Ilusad kohad eestis 3

Hara laht on üks ilus ja salapärane koht Eestis. Sattusime sinna täiesti juhuslikult kuumal suvisel juulikuu õhtupoolikul. Tuul oli küll tugev aga Hara lahe sees oli täielik tuulevaikus. Sõitsime mööda rannaäärt Juminda poole ning ühel hetkel tegime peatuse. Parkisime auto, haarasime väikese snäki ja võtsime välja SUP lauad.

Sõitsime SUP laudadega mööda rannikut ning nautisime mõnusat suveõhtut. Seasamas oli ka mõnus istumiskoht, kus sai teha romantilise õhtusöögi.

Ilusad kohad eestis 4

2. Otnika pankrannik

Ilusad kohad eestis 2

Värisege, sest teie ees on Eesti kõige kõrgeim pank, mis ulatub 55 meetrit üle merepinna. Pole muud öelda, kui tegemist on võimsa kohaga. Sealt leiad ka matkaraja, mis läbib kohta, kust näeb parimat vaadet (meie arust).

Mida veel lisada võin on see, et kui tahta nautida parimat vaadet, siis seda saab teha Valaste joa juures.  Romantiliseks saad muuta Otnika pankranniku, kui haarad kaasa piknikukorvi ning võtad endale mugava aseme.

4. Aegna

Ilusad kohad eestis 5

Üks koht kuhu minna, kui otsid midagi teistsugust ning tahaksid eemale saada Tallinnast on Aegna. Tallinnast on see vaid kiviviske kaugusel, kuskil 14 km pealinnast. Saare pindala on 3km ehk see on piisavalt väike, et saarele ühe päevaga tiiruke peale teha.

Reisimine on maist oktoobrini täiesti võimalik tänu kohalikule liinile. Kuigi sinna on võimalik ka palju põnevamalt minna nagu näites meresüstaga või kaatriga.

Telkimine, lõkke tegemine, matkamine ja looduses olemine on peamised asjad, mis Aegnast kaasa saab. Aegnal saad täieliku vaikuse osaliseks ning puhata kiirest elutempost.

5. Sõrve säär

“Tule saarele sa, tule saarele sa…” Sõrve säär on põhjus miks Saaremaad külastada. Suvel võib Sõrve säärt isegi nimetada Saaremaa pärliks. Mitte ainult ei ole see turistidele ja mandri inimestele mõnus koht, kuhu minna nädalavahetusel vaid saarlastele endale. Suvine aeg on Sõrve sääre külastuseks parim, sest siis on avatud sääre tirp ehk kohalik restoran ning lisaks saab külastada ka tuletorni. 

Kui kõht on täis, siis saab minna sääre tippu ning ilusa ilmaga näeb sealt tõeliselt kaunist  päikeseloojangut. Kõik mured ja probleemid on justkui kadunud ning Sõrve hõng viib sind endaga kaasa muinasjutumaale. 

Keda huvitab ajalugu, siis ka sellega on võimalik seal tutvuda. Sõrve militaarmuuseum  on kohe seal samas. 

6. Peipsi

Ilusad kohad eestis 7

Peipsi pakub imelist kultuurilist elamust. Eestlased ja venelased on justkui kõrvuti, mis toob endaga kaasa vanausulised traditsioonid ning kõrvuti eesti talupoja ja baltisaksa kultuuri.  

Lisaks on peipsi koht, mida on lihtsalt mõnus avastada just rattaga, kuna kohalikud pakuvad suviti head ja paremat. Kõige tuntum on ikkagi Peipsi kalakultuur.

7. Sääretirp

Ilusad kohad eestis 8

Sääretirp on järjekordne koht Hiiumaal, mida peab külastama. Natuke meenutab Sõrve säärt. Peamine erinevus on 1,7 km matk enne kui üldse tippu jõuad ning mõnus loodus. Seega siin saad kaks asja kokku viia matk ja loodus.

Sääretirpu saad sõita autoga väga lihtsalt. Hiiumaa hea väike Eesti saar ehk midagi otseselt väga kaugel ei ole. Auto pargid ära parklasse, millest mööda sõita ei saa (tee saab otsa). Edasi on jalgsirännak ja õige pea oledki kohal.

8. Panga Pank

Ilusad kohad eestis 9

Tõeline Saaremaa vaatamisväärsus, mis on ühtlasi ka sealne kõrgeim pankrannik. Kui minna rohkem detailidesse, siis asukoht on Panga pangal lihtsalt super. 

Kui jõuad autoga koha peale, siis leiad enda eest väikese poekese, kust saad osta snäkke, kohvi ja suveniire. Mõnus koht, kus suvel üks jahutav jäätis süüa. Lisaks saad tutvuda päikesekellaga ning samuti on seal samas olemas mõnus matkarada, mis kulgeb täpselt mööda panga äärt.

9. Kihnu saar

Ilusad kohad eestis 10

Kihnu on üks põnev koht Eestis. Kui sadamasse jõuad, siis esmapilgul võib segamini minna koht Ruhnuga. Kihnu meenutab vägagi Ruhnu saart, aga enda olemuselt on see tunduvalt väiksem. Armas sadam ja küla on need, mis teevad Kihnu unustamatuks seikluseks.

Kohapeal on ringi liikumine suhteliselt lihtne. Kas rendid sadamast ratta või hüppad kohaliku autobussile, mis viib paari euro eest sind “kesklinna”.

Kihnu ajalugu ja kultuur on tuntud kogu Eestile ning see on midagi, mis tasub ülevaatamist. Parimad vaatamisväärsused on Kihnu enda kodulehel üleva. Tutvu nendega siit.

10. Pakri poolsaar

Ilusad kohad eestis 11

Pakri poolsaar ei tundu nimepoolest midagi sellist, mis kutsuks massides inimesi kohale. Jumal tänatud, sest muidu oleks see paksult rahvast täis. Nimelt on tegu Harjumaa vaatamisväärsusega.

Suvel saab nautide seal lühikest matkarada, mis kulgeb mööda pankranniku äärt. Majaka juures on hubane söögikoht ning terrassilt saad imetleda päikeseloojangut, mis toob ka kõige karmimal mehel pisara silma.

Parim ja mugavam viis sinna minemiseks on autoga.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts