Haapsalu vaatamisväärsused: 11 imelist kohta kuurortlinnas - infoViking
Haapsalu-vaatamisvaarsused

Haapsalu vaatamisväärsused: 11 imelist kohta kuurortlinnas

Kes siis ei tea Haapsalut? Vist ei olegi selliseid inimesi (nali, osad turistid kindlasti pole kuulnud). Aga kes ei tea, siis meeldetuletuseks. Tegu on kuurortlinnaga, mis asub otse merekalda ääres.

Haapsalus on mitmeid vaatamisväärsusi ning hulganisti tegevusi mida teha. Saad ise valida kas soovid aktiivset puhkust või pigem rahulikku ja lõõgastavat.

1. Haapsalu seikluspark

Haapsalu vaatamisvaarsused seikluspark

Kui otsid aktiivset tegevust Haapsalus, siis seikluspark on just see õige koht. Asub see kõigest 2 km kaugusel linnast, Paralepa parkmetsas. Seikluspargist leiad neli erinevat rada, kust omakorda leiad üle 50 atraktsiooni (näiteks Tarzani hüpe ja zip-line). Soovi korral saab minna 14 meetri kõrgusele ning lasta sealt zip-linega alla.

Lastele on olemas eraldi seikluspark, kus on eeskätt rõhutatud ohutusele ehk rajad on maa lähedal. Seikluspark on avatud aastaringselt ning vastavalt ilmastikuoludele pakutakse seiklemis võimalusi.

🏠 Majutus Haapsalus – hotellid, spad, külalistemajad…

majutus eestis logoga

2. Kuursaal

Kuursaal on üks tuntumaid Haapsalu vaatamisväärsusi. Tegu on 19. sajandil rajatud hoonega, mis oli tol ajal tõelisel kuum koht. See oli juba siis suve keskpunkt ning inimesed käisid just seda kohta Haapsalus vaatamas. 

Kas teadsid, et alguses paiknes kuursaal meres. Alles hiljem saavutas see sellise kuju nagu ta on täna. Aga näiteks Nõukogude aegadel oli Kuursaali otstarve laona.

3. Raudteejaam

Haapsalu vaatamisväärsused -raudteejaam

Kes on juba natuke vanemast generatsioonist, siis nendel on võimalus Haapsalu raudteejaamast kogeda nostalgiat. Saad seal jalutada mööda kunagisi raudteid ning tutvuda vanade rongidega. Samuti on see mõnus romantiline koht, kus käia koos daamiga.

Kas teadsid, et esimene rongireis Haapsalu raudteejaamast toimus 1904 ja viimane rong lahkus siit 1995. aastal. Tänapäeval väljuvad raudteejaama eest bussid.

4. Vanalinn

Haapsalu vanalinn on maagiline. Siit leiad head söögikohad ning samuti ka vaatamisväärsused. Põhimõtteliselt võid parkida auto linnuse juurde ning siis juba suunduda Vanalinna, mis oma puitpitsiliste majade ja kitsaste mereni suunduvate tänavatega on iga romantiku unistuseks.

5. American Beauty Car Show

Haapsalu vaatamisvaarsused american car

Paneme siia ühe sündmuse, mis Haapsalus igal aastal aset võtab. Võib öelda, et tegu on ühe omanäolisema sündmusega üldse meil Eestis või koguni baltikumis. Alguse sai see 2001 aastal ning nüüdseks on see kasvanud rahvusvaheliseks ameerika autodele suunatud üritusele. 

American Beauty Car Show sisaldab endast autonäitust, kiirendusvõistlust, autode rongkäiku  läbi linna ja ka kontserti. Autonäitus ja kontserdid toimuvad vanas piiskopilinnuses.

6. Promenaad ja Aafrika rand

Haapsalu vaatamisvaarsused promenaad

Promenaad on imeline koht, kus jalutada aastaringselt. Muidugi eriti kaunis on see suvisel päikeseloojangul. Kes pole veel külastanud seda suvel, siis kindlasti soovitan. 

Promenaad saab alguse Aafrika rannast. See jalutuskäik on täis erinevaid mälestussambaid ning ka päikesekella leiad sealt. Seega kui omal kell maha jäi, siis pole lugu, saad aega vaadata.

7. Skulptuur „Kepimurdja”

Haapsalu vaatamisvaarsused kepimurdja

Skulptuur “Kepimurdja” on vahva kujuke, mis asub Spaahotell Laine ees. See skulptuur sümboliseerib  tervenenud haiget, kes siis murrab pooleks kepi, mis on tema jaoks nüüdseks tarbetu. 

Kas teadsid, et 1992 aastal varastati see skulptuur ning saeti neljaks erinevaks tükiks. Õnneks saadi hiljem kõik neli tükki kätte ja skulptuur taastati!

8. Linnuse muuseum

Haapsalu piiskopilinnus pärineb 13. sajandist.  Muuseumis saab tutvuda linnuse ehitus looga. Samuti saab lähemalt tuttavaks Haapsalu sünnilooga ning sealsete elanike eluoluga. Tolleaegset aeg on raske mõista ilma, et saaks nö käsi külge panna. Seega on võimalus katsetada erinevaid selle ajastu mehhanisme. 

9. Hüppa Haapsalu veetakso peale

Haapsalu vaatamisvaarsused veetakso

Tegu ei ole otseselt Haapsalu vaatamisväärsusega, aga kindlasti millegagi, mis teeb seal viibimise huvitavaks. Veetakso liikleb Grand Holm Marina sadama ja Österby sadama vahel. Paat mahutab kuni 10 inimest ning lisaks saab võtta kaasa ka jalgrattad. Veetakso viib sind Noarootsi poolsaarele ning selleks, et külastus oleks mugavam on rataste olemasolu tähtis.

Esmaspäevast neljapäevani töötab takso ettetellimisel ning reedest pühapäevani graafiku alusel, millest antakse teada Facebookis.

10. Paralepa rand

Haapsalu vaatamisvaarsused paralepa rand

Koht, mida suvel peaks kindlasti külastama. Kui soovid reaalset vett ka nautida ilma, et peaks kohe külma pärast välja tulema, siis Paralepa ranna vesi on Eestis üks soojemaid. Seega saab siin kõik oma suve ujumised ära teha.

11. Kohvikud ja restoranid

Kohvikud ja restoranid on ühed tõelised Haapsalus vaatamisväärsused. Siin on tõeliselt hea ja lai valik eri kohvikute ja restoranide vahel. Näiteks kui sa pole proovinud Haapsalu kooke, siis sa ei ole õigeid maiustusi saanud. Need on lihtsalt imemaitsvad.

Mitmed söögikohad on saanud kõrgeid tunnustusi ning jõudnud White Guide soovituste sekka. Seega valikut on ning parim soovitus oleks see, et hakka ühest otsast pihta. 

Tutvu erinevate söögikohtadega siit.

Vaata lisaks: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts