Pärnumaa vaatamisväärsused: 8 kohta mida pead külastama! - infoViking
Parnumaa-vaatamisvaarsused

Pärnumaa vaatamisväärsused: 8 kohta mida pead külastama!

Pärnu on populaarne turismisihtkoht Eestis, mis pakub mitmekesist emotsiooni. Pärnus asuvad kaunid rannad, kuursaal ning mitmed ajaloolised vaatamisväärsused, nagu Eliisabeti kirik ja vallikäär.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Lisaks sellele on Pärnus mitmeid muuseume, mis tutvustavad linna ajalugu ja kultuuri. Pärnumaa piirkond on koduks ka Soomaa rahvuspargile, kus on võimalik matkata ja nautida kaunist loodust. 

1. Pärnu rand

Parnu rand

Pärnu rand on üks Eesti populaarsemaid turismisihtkohti ning pakub palju tegevusi nii kohalikele, kui ka turistidele. Pärnu rand on liivane rand, mis on suurepärane koht puhkuseks ja vaba aja veetmiseks. Kui mõtled, et mida teha Pärnu rannas, siis suveperioodil on rannas avatud mitmed kohvikud ja baarid, kus saab nautida jooke ja kergeid suupisteid. Rannas on ka võimalus rentida päikesevarje ja lamamistooli, et veeta päev rannas veelgi mugavamalt.

🏠 Majutus Pärnus – hotellid ja spad.

Lisaks saab Pärnu rannas mängida erinevaid pallimänge nii rannavõrkpalli, kui ka sulgpalli, korraldada piknikke või lihtsalt võtta päikesevanni. Rannas on laste mänguväljakud ja veemängud, mis teevad selle koha ideaalseks perepuhkuseks. Pärnumaa vaatamisväärsuseks saab kutsuda ka rannapromenaadi, mis on ideaalne koht jalutuskäikudeks, jalgrattasõiduks ja rulluisutamiseks.

Pärnu rand on tuntud oma kaunite päikeseloojangute poolest ning õhtusel ajal saab nautida ilusat vaadet rannast merele. Üks eriline kogemus on vaadata päikeseloojangut rannapromenaadilt, kust avaneb vaade merele.

2. Pärnu muuseum

Parnu muuseum

Pärnu Muuseum on üks vanim muuseum Eestis, asutatud juba 1864. aastal. Muuseumis on palju püsinäitusi, mis käsitlevad linna ajalugu ja kultuuri. Muuseumis saab näha erinevaid eksponaate, nagu vanu fotosid, dokumente, kaarte, ajaloolisi esemeid ja palju muud.

Pärnu Muuseum on üks olulisemaid kultuurikeskusi linnas, kus saab õppida rohkem linna mineviku ja kultuuri kohta. Muuseumis toimuvad ka erinevad ajaloolised üritused, töötoad ja näitused, mis on suunatud kohalikele elanikele ja turistidele. Muuseumi külastamine on suurepärane võimalus avastada Pärnu linna rikkalikku ajalugu ja kultuuripärandit.

3. Pärnu kuursaal

Parnu kuursaal

Pärnu Kuursaal on ajalooline hoone, mis asub Pärnu rannapromenaadi ääres. Hoone ehitati 1889. aastal ja selle algne eesmärk oli olla suur spaakeskus, kus külalised saaksid nautida mereäärset vaadet ja raviomadustega veeprotseduure.

Täna on Pärnu Kuursaal restaureeritud ajalooline Pärnumaa vaatamisväärsus, mis pakub turistidele ja kohalikele elanikele mitmesuguseid meelelahutusvõimalusi. Hoones asuvad restoran, kohvik, kontserdisaal ja kinosaal, kus saab nautida erinevaid kunstilisi etendusi, kontserte ja filme.

Pärnu Kuursaal on kultuurikeskus, mis on tihedalt seotud Pärnu linna ajalooga. Hoones on korraldatud mitmeid sündmusi, mis kajastavad linna rikkalikku kultuuripärandit. Pärnu Kuursaal on üks populaarsemaid turismiobjekte Pärnus, mis meelitab aastaringselt külastajaid oma ajaloolise väärtuse ja ilusa mereäärse asukoha tõttu.

4. Eliisabeti kirik

Pärnu Eliisabeti kirik on üks linna tähtsamaid religioosseid asutusi. See on ehitatud aastatel 1747-1750 ja nime saanud Vene keisrinna Elisabethi järgi. Kirik asub ajaloolises kesklinnas, aadressil Nikolai 22.

Pärnu Eliisabeti kiriku arhitektuur on klassitsistlik, see on ehitatud barokkstiilis, kuid hiljem lisati ka kentsakas ja elegantne torn. Kirikus on kaunis ja suursugune sisustus, kus on näha hästi säilinud kroonlühtrid, vitraažaknad, pühapildid, altari- ja kantsli kujud.

Pärnu Eliisabeti kirik on üks populaarsemaid Pärnu vaatamisväärsusi ja turismiobjekte, mis pakub huvitavat vaatamisväärsust kõigile ajaloo- ja arhitektuuri sõpradele. Kirik on avatud iga päev, välja arvatud pühapäeviti, kui toimuvad jumalateenistused. Pärnu Eliisabeti kirik on ka populaarne pulmapaik.

5. Soomaa rahvuspark

Soomaa rarhvuspark

Soomaa rahvuspark on Eesti üks erakordsemaid looduskaitsealasid, mis paikneb Pärnu, Viljandi ja Järvamaa piiril. Rahvuspark loodi 1993. aastal, et kaitsta Soomaa unikaalset looduskeskkonda ja soo vahelist piirkonda.

Soomaa rahvuspargi territooriumil on palju erinevaid maastikke, nagu rabametsad, puisniidud, sood ja jõed, mis pakuvad suurepäraseid võimalusi matkamiseks ja looduse nautimiseks. Soomaa on tuntud kohti kanuumatkaks, kus saab sõita mööda vaikseid jõgesid ja ilusaid rabajärvi. Rahvuspark on ka suurepärane paik lindude vaatlemiseks ja fotograafidele pildistamiseks.

Soomaa rahvuspargis on ka mitmeid matkaradasid, kus külastajad saavad uurida loodust ning näha erinevaid loomaliike ja taimi. Matkaradadel on erinevad pikkused ja raskused, nii et need sobivad igale matkahuvilisele. Soomaa rahvuspark on suurepärane koht, kus veeta aega looduses, nautida vaikust ja kogeda unustamatuid elamusi.

6. Pärnu vallikäär

Parnu vallikaar

Pärnu vallikäär on ajalooline vallikraav, mis asub Pärnu linna kesklinnas ja ulatub Pärnu jõe kaldast kuni Rüütli tänavani. See oli osa Pärnu kindlusest, mis rajati 17. sajandil Rootsi valitsemise ajal.

Täna on vallikäär Pärnu vaatamisväärsustest üks populaarsemaid, mis pakub külastajatele võimalust jalutada ajaloolises keskkonnas. Vallikäärus on mitmeid vaateplatvorme, kus saab nautida kaunist vaadet ümbritsevale linnale ja jõele.

Lisaks jalutuskäikudele on vallikäär ideaalne koht pikniku pidamiseks ja vaba aja veetmiseks. Seal on laste mänguväljak ja võimalus nautida jalgrattasõitu mööda käänulisi teid.

Pärnu vallikäär on ka populaarne koht suve ürituste korraldamiseks. Seal toimuvad kontserdid, festivalid ja spordivõistlused. Näiteks igal aastal toimuvad seal Pärnu Vallikäär Summer Concerts.

7. Pärnu Linnamuuseum

Pärnu linnamuuseum on üks olulisemaid kultuuripärandi säilitajaid Pärnumaal. Muuseum asub ajaloolises Pärnu linnas, endises Rüütli kaubahoovis, kus eksponeeritakse erinevaid püsinäitusi ning korraldatakse ajutisi näitusi ja üritusi.

Pärnu linnamuuseumi püsinäitused on jagatud kaheks osaks – ajaloo- ja kunstinäitused. Ajaloonäitus tutvustab Pärnu linna ajalugu keskajast kuni tänapäevani. Seal saab näha erinevaid esemeid ja dokumente, mis illustreerivad linna ajaloolisi sündmusi ja arengut.

Kunstinäitusel on eksponeeritud erinevaid kunstiteoseid alates maalidest kuni skulptuurideni, mis on valmistatud erinevatel aegadel ja erinevatest materjalidest. Näituse eesmärk on tutvustada Pärnu linna kunstikultuuri ja esile tõsta kohalikke kunstnikke.

Lisaks püsinäitustele korraldatakse muuseumis ka ajutisi näitusi, mis võivad olla seotud erinevate teemadega, nagu näiteks rändnäitused, fotograafia- ja kujutava kunsti näitused. Muuseumis on ka erinevaid programme ja tegevusi lastele, nagu näiteks muuseumitunnid ja töötoad.

Vaata veel: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts