Harjumaa vaatamisväärsused: 10 ideed seiklushuvilisele! - infoViking
Harjumaa vaatamisvaarsused

Harjumaa vaatamisväärsused: 10 ideed seiklushuvilisele!

Harjumaa on ilus, huvitav ja mitmekesine piirkond, kus on palju näha ja teha ning kus leidub midagi igale maitsele ja huvile.Harju maakonnas on mitmeid looduskaitsealasid, kus saab imetleda kaunist loodust, matkata ja avastada looduslikke vaatamisväärsusi.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Lisaks loodusele on Harjumaa rikas ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Näiteks Tallinna vanalinn, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ning on ka üks populaarsemaid turismisihtkohti Eestis. 

1) Kiiu mungatorn

Kiiu mungatorn asub Kuusalu vallas ja on Eestis kõrgeim säilinud keskaegne torn. See ehitati 16. sajandi keskel. Torn restaureeriti 1973 aastal, mil taastati selle algne välimus.

🏠 Majutus Tallinnas – hotellid, spad, külalistemajad…

majutus eestis logoga

Tornis on neli korrust, mis võimaldab külastajatel nautida kaunist vaadet ümbritsevale maastikule. 

2) Jägala juga

Harjumaa vaatamisvaarsused jagala jga

See on Eesti kõrgeim juga, mille kõrgus on 8 meetrit ja laius 50 meetrit. Seda peetakse üheks ilusamaks ja erilisemaks loodusnähtuseks Eestis.

Jägala juga on populaarne turismiobjekt ja seda külastavad igal aastal tuhanded inimesed. Seal on võimalik nautida kauneid vaateid, matkata ja piknikut pidada. Talvel on juga eriti ilus, kui vesi jäätub ja juga muutub valgeks jäämonstrumiks.

Jägala juga on tekkinud silmapaistva geoloogilise protsessi tulemusena, kus jääajal tekkisid jäässe lõhed, mis hiljem põhjustasid suured veekogumid. Kui jää sulama hakkas, tekkisid kõrged kivid, mis raskusjõu mõjul lõpuks varisesid, ning sellega kaasnesid ka suured veemassid, mis moodustasid joa.

Jägala juga on tuntud ka oma kultuurilise tähenduse poolest – eestlaste folklooris peetakse seda kohta salapäraseks ja müstiliseks paigaks, kus elavad vaimud ja kummitused. Legendide kohaselt elab seal Jägala kaunitar, kes võib olla ohtlik ja kättemaksuhimuline, kuid võib ka aidata inimestel leida õnne ja armastust.

3) Keila juga 

Harjumaa vaatamisvaarsused keila juga

Keila juga on teine tuntuim juga Eestis, mis pakub külastajatele erakordseid elamusi.

Juga ise ulatub  kuni 6 meetrini ning laiuseks on umbes 60 meetrit.

Joa ümbrus on kaetud kauni männimetsaga, mis muudab selle veelgi võluvamaks.

Keila juga on populaarne turismiobjekt, kus külastajad saavad nautida kaunist vaadet ja kuulata joa kohinat. Lähedal asub ka matkarada, mis võimaldab matkajatel nautida kauneid vaateid ja avastada ümbruskonda.

Keila juga on tuntud ka oma ajaloo ja kultuurilise tähenduse poolest. Seal asub Keila-Joa loss, mis ehitati 1833. aastal.

4) Kõrvemaa

Harjumaa vaatamisvaarsused korvamaa

Kõrvemaa on üks kaunimaid piirkondi Eestis, mis asub Tallinnast vaid tunni sõidu kaugusel. See on mitmekesine piirkond, mis on tuntud oma looduse, matkaradade ja sportimisvõimaluste poolest.

Kõrvemaa maastikku iseloomustavad laiud, metsad ja rabasaared, mis on koduks mitmetele loomadele ja lindudele. Kõrvemaa metsad on väga erinevad, sisaldades nii okaspuumetsi, kui ka lehtpuumetsi ning mitmeid rabasid, mis on kaetud samblaga ning ümbritsetud männi- ja kuusepuudega.

Kõrvemaa on tuntud ka oma matkaradade poolest, mis pakuvad mitmekülgseid elamusi. Seal on võimalik matkata jalgsi, jalgrattaga või suuskadega, läbides erinevaid maastikke ja avastades imetlusväärseid vaateid. Kõrvemaa matkarajad on hästi märgistatud ja varustatud infotahvlitega, mis annavad matkajatele teavet piirkonna ajaloo, looduse ja kultuurilise tausta kohta.

Lisaks matkamisele on Kõrvemaal võimalik tegeleda ka mitmete teiste spordialadega nagu näiteks ratsutamine, golf, orienteerumine, kalastamine ja kanuumatkad. Kõrvemaal asuvad ka suured koolituskeskused, mis pakuvad erinevaid võimalusi koolituste ja seminaride korraldamiseks.

Vaata lähemalt: https://visitkorvemaa.ee/eestimaa-sveits/

5) Pakri tuletorn

Harjumaa vaatamisvaarsused pakri tuletorn

Pakri tuletorn asub Eesti põhjarannikul, Pakri poolsaarel. Tuletorn on ehitatud 1889. aastal ning on üks vanimaid töötavaid tuletorne Eestis. Kõrguseks on 52 meetrit ning see on üks Pakri poolsaare tuntumaid maamärke. 

Tuletorni juurde on rajatud ka vaatetorn, kust avaneb kaunis vaade ümbruskonnale ning merele. Lisaks sellele on enne tuletorni võimalik ette võtta hingematvalt ilusa matka.  Mööda panga äärt läheb rada kuni poolsaare tippu välja.

Loe veel: Puhkaeestis/pakri-tuletorn

6) Tallinna vanalinn

Harjumaa vaatamisvaarsused vanalinn

Tallinna vanalinn on üks populaarsemaid turismisihtkohti Eestis. Oma asukoha poolest on see justkui ideaalne, kuna asub see nii sadama ja ka lennujaama lähedal. Lisaks sellele, et asukoht on suurepärane on Tallinna vanalinn ka UNESCO maailmapärandi nimistus. 

Lühidalt külasta muuseume, tutvu kohalike restoranidega, jaluta läbi vanalinna tänavate ning tutvu ajaloolise Tallinnaga. Vanalinn pakub tegevust kõigile. Isegi kui ei ole tahtmist midagi teha, siis pole midagi paremat kui üks mõnus jalutuskäik Tallinna südames.

Loe veel: Tallinna vaatamisväärsused.

7) Eesti vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseum on üks populaarsemaid muuseume Eestis, mis asub Tallinna lähistel Rocca al Mare piirkonnas. See on suur välimuuseum, kus on näha autentseid Eesti talude, majade ja hoonete rekonstruktsioone erinevatelt ajastutelt.

Muuseumi eesmärk on säilitada ja edastada Eesti kultuuripärandit tulevastele põlvedele. Seal saab näha mitmesuguseid esemeid, nagu rahvarõivaid, tööriistu, mööblit ja muid tarbeesemeid, mis on seotud Eesti elu-olu ja kultuuriga erinevatel aegadel.

Eesti Vabaõhumuuseum pakub erinevaid tegevusi ja üritusi nii lastele kui täiskasvanutele, sealhulgas käsitöö- ja tantsutunde, talgupäevi, kontserte ja näitusi. Muuseumi territooriumil on ka mitu kohvikut ja restorani, kus saab nautida Eesti traditsioonilist toitu.

Kui olete huvitatud Eesti ajaloost ja kultuurist ning soovite näha autentset Eesti elu-olu, on Eesti Vabaõhumuuseum kindlasti külastamist väärt koht.

Loe veel: Mida teha Tallinnas.

8)  Rebala muinsuskaitseala

Rebala muinsuskaitseala asub Jõelähtme vallas ja on tuntud oma rikkaliku ajaloo ning kaunite loodusmaastike poolest. Siin on säilinud mitmeid olulisi ajaloolisi ja kultuurilisi objekte, mis annavad aimu ala rikkast minevikust.

Rebala muinsuskaitseala peamiseks vaatamisväärsuseks on Rebala kabel, mis on Eesti vanimaid säilinud kiviehitisi. Kabel ehitati arvatavasti 13. sajandil ning sellel on huvitav ajalugu – läbi aegade on kabelit kasutatud nii kirikuna, koolimajana, kui ka talumajana.

Lisaks kabelile on Rebala muinsuskaitsealal mitmeid teisi huvitavaid objekte, nagu näiteks Rebala muinasküla asulakoht, Rebala paekivikarjäär ja mitmed ajaloolised talukohad.

Rebala muinsuskaitseala on avatud külastajatele ning siin on võimalik osaleda giidiga ekskursioonidel, et saada põhjalikum ülevaade ala ajaloost ja kultuurilisest pärandist.

9) Saula Siniallikad

Harjumaa vaatamisvaarsused siniallikad

Järjekordne Harjumaa vaatamisväärsus, mis  endaga toob kaasa väikese matka. Nimelt selleks, et jõuda Saula siniallikate juurde saab imetleda ümbritsevat loodust ja samuti saab pidada siin pikniku ning istumiseks on ka pingid. 

Allikaid on matkarajal kolm. Allikad on tuntud oma värvide poolest. Esimene on suurem, teine kõige pisem. Esimene on rohekas sinise värvusega, teine on tumedam mustallikas ning kolmas hallikassinine  valgeallikas. Rahvasuu ütleb, et allikavesi teeb haiged terveks aga selleks peab ohverdama kas raha või midagi hõbedast.

10) Rummu karjäär

Kui otsid suvel rannale midagi teist, siis Rummu karjäär on selleks igati sobilik. Rohkem detailidesse minna, siis karjääri ise on just nagu helesinine laguun. Seal saab ujuda, päevitada, sukelduda, kanuuga sõita ja isegi kõrval oleval “mäekünkal” väikese matka ette võtta.

Lugu sai alguse tegelikult 1938 aastal, kui Rummu karjäärist alustati paekivi ja marmori kaevandamisega pihta. Mingil hetkel töö lõpetati ning karjäär täitus veega ning võib isegi öelda, et uppus.

Vaata lisaks: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts