Mida teha Tallinnas? 17 põnevat ideed ja tegevust! - infoViking
Mida teha Tallinnas

Mida teha Tallinnas? 17 põnevat ideed ja tegevust!

Eesti pealinnast Tallinnast leiab tegevusi, asju ja kohti absoluutselt igale maitsele. Meeli saavad lahutatud nii lapsed, noored, vanemad kui ka seeniorid. See on koht, mis pakub võimalusi rohkem kui jõuad ära proovida.

Siit listist leiad mõned ideed ja tegevused mida teha Tallinnas. Kui sul meeldivad loomad, kunst, atraktsioonid, ajalugu, ilusad paigad või näiteks õlle, siis oled sa õiges kohas.

1. Jaluta mööda pikka Kruiisiterminali promenaadi

Mida teha Tallinnas - kruiisiterminal

Tallinna Vanasadamas avati hiljuti suurprojektina terminali hoone ning ligi kilomeetri pikkune promenaad. Selle eesmärgiks oli luua sild sadama ja linna vahele saabuvatele kruiisituristidele.

Kuid see mereäärne promenaadiala on mõeldud ka kohalikele, kus on hea päikeseloojangut nautida ning vaadelda Tallinna siluetti. Sealsamas tegutseb ka restoran koos merevaatega.

🏠 Majutus Tallinnas – hotellid, spad, külalistemajad…

majutus eestis logoga

2. Viska leili Iglupargi iglusaunas

Ilgupargi saunad

Kui sa tunned puudust ühest mõnusast leilist koos imepärase vaatega, siis sa ei pea seda kaugelt otsima. Iglupark asub Noblessneri sadamalinnakus.

Iglupark on kogumik saunadest, kontoritest ja majadest, mis kõik on klassikalised iglu tüüpi hooned. Leili võtmine iglusaunas koos vaatega merele on kindlasti üks parimaid asju mida teha Tallinnas.

3. Mine Tallinna lahele päikeseloojangut nautima

Tallinna lahele purjetama

Kas olete kunagi kogenud päikeseloojangut mere peal? Või avanud pudeli vahuveini koos lähedastega, kui päike langeb merehorisondi taha? Nüüd on selleks täiuslik võimalus – broneerige meie purjekas ning kogege seda kõike ise!

Meie kogenud kaptenid viivad teid mööda Tallinna lahte, näidates teile linna kaunimaid vaateid merelt ning juhatades teid ka mõnusaid randu ja laheäärsesid saari külastama. Meie jaht sobib suurepäraselt nii romantiliseks õhtusöögiks mere peal kui ka suuremate gruppide sõprade ja kolleegidega ajaveetmiseks.

Tule ja broneeri meie paat ning koge unustamatut seiklust Tallinna lahel! Kõik vajalikud detailid leiate meie partneri kodulehelt https://www.t-sailing.ee/.

4. Imetle vaateid Tallinna vanalinna vaateplatvormilt

Mida teha tallinnas - vanalinna vaateplatvorm

Tallinna vanalinn ei vaja pikemat tutvustamist. See on turistide rohke ja isegi võib öelda, et paksult erinevadi Eesti vaatamisväärsusi täis piirkond. Kuigi sealt leidub mitmeid arhitektuurseid hooneid on siiski vaadete nautimine üks põhilisi tegevusi mida teha Tallinna vanalinnas.

Patkuli, Kohtuotsa ning Piiskopi vaateplatvormid on just need kohad, kus saab kaeda vaateid Tallinna vanalinnale, merele ning kõrghoonetele.

5. Maitse käsitööõllet Põhjala pruulikojas

Põhjala on üks suurimaid käsitööõllede tootjaid Eestis, mille maitsed on jõudnud ka mitmetele välismaa turgudele. Õllefirma koos pruulikoja ja pubiga on kolinud otse Tallinna südamesse, täpsemalt Noblessnerisse.

Kui sulle pakub huvi Eesti käsitööõlled ning kuidas nende tootmise protsess välja näeb, siis on Põhjala pruulikoda ainuõige koht kus seda teha ja näha. Tegevus tõelistele õllesõpradele mida teha Tallinnas koos sõpradega.

6. Roni kõrgustesse koos Tallinna Teletorniga

Mida teha tallinnas - teletorn

Eesti kõige kõrgem ehitis on Tallinnas asuv teletorn. See Pirita linnaosas asuv 314 meetrine kõrgehitis valmis ühe osana suurprojektidest 1980 Moskva suveolümpiamängudeks.

Kõik külastajad pääsevad 170 meetri kõrgusel paiknevale vaateplatvormile, kust saad kõrgustest silmata igasse Tallinna suunda. Lisaks vaadetele on seal ka püsinäitused, atraktsioonid lastele ning üks närvekõditav tegevus mida teha Tallinnas – servakõnd.

7. Elamused Proto avastustehases koos virtuaalreaalsusega

Noblessneri valukojas asuv Proto avastustehas toob esile mitmeid põnevaid innovaatilisi atraktsioone, mis on rikastatud virtuaalreaalsusega. See on üks unikaalseim kogemus ja tegevus terves Eestis. 

Sealt leiab mitmeid põnevaid eksponaate ning atraktsioone, mis on liidetud virtuaalreaalsusega, mis teeb elamuse veelgi tõelisemaks. Proto avastustehas on ideaalne koht kuhu minna Tallinnas koos lastega.

8. Avasta Lennusadam koos elava meremuuseumiga

Lennusadam üllatab külastajaid oma lennukate eksponaatidega. Endises vesilennukite angaaris saab tutvuda merenduse ajalooga, vanade Eesti laevadega ning isegi ehtsa allveelaevaga.

Põhja-Tallinnas Noblessneri lähedal asuv Tallinna vaatamisväärsus köidab möödujate pilke omanäolise angaari arhitektuuriga, mille väliala on lisaks mõnele eksponaadile ka mõnusaks kohaks jalutamiseks.

9. Tutvu Eesti kunstiga KUMUs

Mida teha Tallinnas - KUMU

Suurim ning tähtsaim Eesti Kunstimuuseum, kust leiab meie kodumaa parimad kunstiteosed alates 18. sajandist. Arhitektuurselt silmapaistvast hoonest leiab lisaks kodumaistele väljapanekutele ka välismaiseid meistriteoseid.

KUMU on parim koht Tallinnas kunsti sõpradele, kus saab tundideks nõjatuda Eesti oma klassikutele ning välismaa meistritele. Esindatud on nii kaasaegne ning eelmiste sajandite teoseid.

10. Täida oma kõhtu Balti Jaama Turuhoones

Balti Jaama Turuhoone

Kaasaegseim turg mida Eestist võib leida on Balti Jaama Turg. Selles uudses turuhoones on esindatud mitmes vormis kaupa, alates aiasaadustest kuni tänavatoiduni ning lõpetades tarbekaupadega.

Turuhoone paistab juba kaugelt silma oma eripärase arhitektuuriga, mis on pälvinud mitmeid auhindu oma välisilme poolest. See asub otse Balti Jaama rongijaama kõrval, mille ümbrusest leidub mitmeid paiku ja tegevusi mida teha Tallinnas nagu näiteks Telliskivi Loomelinnak.

10. Naeluta oma pilk Fotografiska väljapanekutele

Fotografiska on rahvusvaheliselt tuntud muuseum fotograafiast, mille üks allharu asub ka Eestis Telliskivi Loomelinnakus. See on muuseum, kus kohtuvad hea maitse nii fotograafias kui ka söögis.

Fotograafikas tegutseb mitu näituste seeriat, mis eksponeerivad maailmatasemel fotograafilisi meistriteoseid, mille väljapanekud vahetuvad iga mõne kuu tagant. Lisaks on seal avatud ka kohvik, restoran, teemakohane pood ning on ka piisavalt ruumi ürituste korraldamiseks.

12. Vaata mis loomi leiad Tallinna loomaaiast

Mida teha Tallinnas - Loomaaed

Tahad näha lõvisid, ninasarvikuid, elevante või siis hoopis ühte krokodilli poissi? Väga hea, siis tuleb sammud seada Tallinna loomaaeda, kus saad põnevaid liigikollektsioone nautida.

Loomaaed asub Rocca al Mare regioonis ning avatud aastaringselt ja seda igapäevaselt. Ligikaudu 89 ha suurusel alal pesitseb üle 10 000 isendi, mis pakub avastamist tunditeks. Põnev tegevus mida teha Tallinnas koos lastega. 

13. Uita ringi Telliskivi loomelinnakus

Telliskivi loomelinnak

Telliskivi Loomelinnak on regioon Tallinnas, kus sa näed veidi teistsugust linnapilti. Mõni kutsub seda boheemlaslikuks, teised jällegi innovatiivseks ning uuenduslikuks linnaruumiks. Kuidas kellegile. Üks aga on kindel, et seal ringi uitamine on üks põnevamaid tegevusi mida teha Tallinnas.

Seal ringi käies leiad mitmeid kunstilisi poode, restorane, kunstinäituse hooneid, seinamaalinguid ning mõnegi innovatiivse startup ettevõtte. Mõnus koht jalutamiseks koos mitmete peatumis võimalusega. 

14. Käi läbi erinevad Telliskivi pubid

Üks koht kus Telliskivi Loomelinnakus peatuda on mõni omapärane pubi. Sealt väikselt alalt leiad mitme näo ja kujundusega pubisid, kus proovida erinevaid maitseid. Erilise õhkkonnaga pubides saad kogeda lisaks kosutavale õllele või snäkile ka veidi teistsugust kultuuri.

Pubid on just tuntud oma laia käsitööõlle valikuga, kus saad mekkida erinevaid maitseid nii kodumaalt, kui ka piiritagust toodangut. Üks asi mida teha Tallinnas koos sõpradega.

15. Saa teada kuidas elati vanasti Eesti vabaõhumuuseumis

Mida teha Tallinnas - Eesti vabaõhumuuseum

Kui pole mahti või aega Tallinnast kaugele sõitmiseks, kuid soov tutvuda 18. – 20. sajandi Eesti taluarhitektuuri ja eluoluga, siis see Tallinna vaatamisväärsus on koht kuhu minna pealinnas. Rocca al Mares asuv vabaõhumuuseum paikneb keset vaikset loodust.

Värskes õhus saab silma peale visata sajandi tagusele külaelule, kus sind viiakse kurssi selle aegsetest tavadest ning kommetest. Lisaks leiab muuseumist ka mitmed selleaegseid hooned nagu aidad, veskid, kirikud, poed kui ka kõrtsu.

16. Saa osa lühifilmist Eesti filmimuuseumis

Filmimaailmale traditsiooniline punane vaip juhatab sind Maarjamäe lossipargis Eesti filmimuuseumi, kus saab tutvuda mitmete põnevate väljapanekutega ning isegi endast üks lühifilm vändata.

Filmimuuseumis asub püsinäitus “Duubel Üks”, mille kaudu saab aimu kuidas üks filmimise protsess välja näeb. Lisaks püsinäitusele on seal ka ajutised näitused, 210-kohaline kinosaal ning green-screen stuudio, kus on sul võimalus paaris filmis ise kaasa lüüa.

17. Tutvu Kommunismiohvrite memoriaaliga

Jalutades mööda mereäärset Pirita promenaadi jääb sul kindlasti silma üks tähelepanuväärne memoriaal. See mälestusmärk püstitati selleks, et meenutada 75 000 inimest, kes mõrvati, vangistati või küüditati aastatel 1940 – 1991 kommunismiohvritena. See jaguneb kahte ossa – teekonna mälestussein ja koduaed. 

18. Nuusuta mereõhku Pirita jahisadamas

Mida teha Tallinnas - Pirita

Pirita jahisadamal on jällegi küljes ajalooline hõng, mis sai suuresti suurema tuule alla, kui sinna rajati 1980 olümpiamängude tarbeks purjespordikeskus. Tänapäevalgi tegutseb see samuti ka suure sadamana, kus leiab mitmeid purjespordi asutusi.

Suvel pulbitseb see elavalt inimestest, kelle meelel on purjekad ning merel seilamine. Samas on see ka üks mõnus koht, kus lihtsalt aega veeta. Samuti üks asi mida teha Tallinnas talvel on taliujumine ja just selle laadse spordikeskuse leiad sealt samast sadamast.

Lõpetuseks

Eesti pealinnast leiab uut ja huvitavat pidevalt. Põnevaid paiku ja tegevusi mida teha Tallinnas on lõputult ning seda igale maitsele. Head avastamist ning lennukaid elamusi!

Vaata lisaks: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts