Tallinna vaatamisväärsused: 22 parimat kohta mida avastada - infoViking
Tallinna vaatamisväärsused

Tallinna vaatamisväärsused: 22 parimat kohta mida avastada

Eesti pealinn Tallinn ei vaja pikemat tutvustamist. See on koht, kus elab kõige rohkem inimesi ning leiab ilmselt ka kõige rohkem tegevusi ja vaatamisväärsusi mida näha Tallinnas.

Sellest Tallinna vaatamisväärsuste listist leiad mitmed keskaegseid pärleid, pikad promenaadid, endise vangla, kõrgeima Eesti ehitise, kunstigalerii ning ideid mida teha Tallinnas.

1. Raekoja plats

vaatamisväärsused Tallinnas - Raekoja plats

Tallinna vanalinna vaatamisväärsus, mis ei vaja pikemat tutvustamist. See on vaieldamatult kõige tuntum ja rahvarohkeim piirkond pealinnas. Sellelt munakivisillutise platsilt leiab kohti avastamist aastaringselt. Suvel toimuvad seal mitmed etendused ning talvel pesitseb seal jõuluturg.

Raekoja plats on täis elu ning see on ideaalne koht, kus alustada vanalinna avastamist. Platsi lähiümbrusest leiad mitmeid Tallinna vaatamisväärsusi nagu Raekoda, Hopneri maja, Tudengimaja ning mitmeid teisi keskaegse hõnguga hooneid ja restorane.

🏠 Majutus Tallinnas – hotellid, spad, külalistemajad…

majutus eestis logoga

2. Vabaduse väljak

Vabaduse väljak on koht, kus saab kokku keskaegne vanalinn ning moderne kesklinn. See on vaatamisväärsus Tallinnas, mis hoiab endas olulist kohta Eestlaste ajaloos. Tallinna esinduslikult väljakult leiab suure risti, mis on pühendatud Eesti Vabadussõja mälestuseks.

See on linlaste üheks peamiseks kohtumispaigaks, kus tänapäeval korraldatakse mitmeid üritusi alates iseseisvuspäevast kuni kontsertiteni välja. Lisaks avaneb Vabaduse väljaku kõrval asetsevast Harjumäelt üks parimaid vaateid Tallinna ümbrusele. 

3. Vanalinna vaateplatvormid

Mida teha tallinnas - vanalinna vaateplatvorm

Jalutades mööda keskaegset vanalinna jääb sul ilmselt silma mitmed olulised Tallinna vaatamisväärsused. Kõige parem on vanalinna ehitisi silmata mõnest vaateplatvormist. 

Vanalinna kolmest vaateplatvormist (Kohtuotsa, Piiskopi ja Patkuli) näed korraga nii keskaegset vanalinna, Tallinna kõrghooneid, kui ka merd. Üks parimaid asju mida teha Tallinna vanalinnas. 

4. Toompea

Toompea on osa vanalinnast, mis on ajalooliselt olnud tähtsaks kohaks Eestimaa valitsemisel ning oma võimu näitamiseks. Kuigi see piirkond on täis erinevaid vaatamisväärsusi nagu eelnevalt mainitud Tallinna Nevski katedraal, siis tähtsaim on siiski Toompea loss ning Pika Hermanni torn.

Tänapäevalgi on see samune loss tähtsaks kohaks Eesti võimu näitamiseks ning säilitamiseks, kuna seal tegutseb Riigikogu. Selle kõrval asuvas Pika Hermanni tornis lehvib patriootlikult Eesti Vabariig lipp. 

5. Linnahall

Suurjooneline vaatamisväärsus Tallinnas, mis on jäänud oma hiigelaegade varju on lootustandvalt tõusmas tuhast. See suurprojekt sai jällegi valmis tänud 1980 aastal Moskva suveolümpiamängude tarbeks.

Praeguseks on Linnahall oma kasuteguri kaotanud ning on seisnud tühjana juba aastaid. Ainukese lisaväärtusena on see paigutatud muinsuskaitse objektide nimekirja. Lisaks avaneb selle katuselt panoraamvaated nii linnale, kui ka mere siluetile. Kuigi Linnahall on seisnud aastaid tühjana on lootust, et lähiajal võivad tingimused Tallinna vaatamisväärsuse jaoks helgemaks muutuda.

6. Aleksander Nevski katedraal

vaatamisväärsus Tallinnas - Nevski katedraal

Kõige esinduslikum vene õigeusu kirik asub keset vanalinna, mis paistab kaugelt silma oma kõrguvate sibulkuplitega. Uhke Tallinna vaatamisväärsus valmis 1900 aastal, mis pidi sümboliseerima tolleaegse tsaaririigi usulist võimu. Arhitektuuriliselt kaunis ehitis asub otse Toompea vastas.

7. Telliskivi Loomelinnak

Üks parim asi mida teha Tallinnas on jalutamine mööda huvitavat Telliskivi Loomelinnakut. See on piirkond pealinnas, mis elab täiesti teistsugust elu. Telliskivi sümboliseerib julge kunst, innovaatilised ideed, lihtne eluolu ning omapärane kultuur.

Telliskivi on koht kuhu minna Tallinnas, kus saad nautida veidi teistsugust linnapilti. Sealt leiad mitmeid butiike, galeriisid, tänavamaalinguid, startup ettevõtted ning omanäolise kujundusega restoranid ja baarid.

8. Pirita promenaad

Mida teha Tallinnas - Pirita

Pirita promenaad on linna kõige kuulsam paik, kus jalutada, sörkida, rulluisutada või lihtsalt nautida erinevaid Tallinna vaatamisväärsusi, mis jäävad tee peale. Promenaad saab alguse kesklinnast alles avatud Reidi teest, mida mööda mereäär Piritale välja lookleb.

See on koht Tallinnas, kust leiab mitmeid inimesi jalutamas, sportimas või lihtsalt aega veetmas. Promenaad on ka üks kohti linnas, kust avaneb vaade Tallinna siluetile ning kus õhtul saab nautida ka päikeseloojangut. Samuti asub promenaadi läheduses mitmeid Tallinna vaatamisväärsusi nagu Kommunismiohvrite memoriaal, Eesti Ajaloomuuseum ning ka Tallinna Lauluväljak.

9. Noblessneri sadamalinnak

Põhja-Tallinna sadamaäärne pärl asub kiviviske kaugusel kesklinnast, mis on alles veel arendusjärgus. See on üks kiiremini kasvav piirkond Tallinnas, mis eristub muust linnapildist omapärase arhitektuuri poolest. Nimelt oli see möödunud sajandil veel tööstuslik piirkond, kus vanaaegsed hooned on läbi restaureerimise saanud omale uue ilme.

Noblessneri sadamalinnaku piirkonnast leidub hulga asju ja tegevusi mida teha Tallinnas. Võimaluste hulka kuulub nii Proto avastustehas, Põhjala käsitööõlu pruulikoda, kui ka Iglupark koos majutuse, büroopinna ja sauna võimalustega.

10. Lennusadam

Lennusadam on järgmine Tallinna vaatamisväärsus, mis asub uudses Põhja-Tallinna lähiümbruses. Raudbetoonist angaari tunneb juba kaugelt ära oma välisilme poolest, mille sisemusest leiab mitmeid huvitavaid meremuuseumi väljapanekuid.

Lennusadam on hea koht kuhu minna Tallinnas koos lastega, kus lisaks allveelaeva Lembitu ning vesilennuki eksponaatidele saavad väiksemad hullata mängunurgas ning pildistada ka mereväe riietes. Sadamaäärne piirkond on ka ideaalseks kohaks, kus veeta aega ning uudistada kai ääres seisvaid meresõidukeid.

11. Tallinna Teletorn

Mida teha tallinnas - teletorn

Kõige kõrgem ehitis Eestis asub loomulikult pealinnas. Tallinna Teletorn on kokku koos antenniga 314 meetrit kõrge, kuid külalisena viib sind lift kõige kõrgemale 170 meetri kõrgusele asuvale vaateplatvormile.

Eesti vaatamisväärsus sai teoks jällegi tänu 1980ndate suveolümpiamängudele, kui see samal aastal avati. Tänapäeval leiad sealt mitmeid atraktsioone ja tegevusi mida seal teha. Vaated igale Tallinna nurgale, näitused, kinosaal, väliterrass ning servakõnd on need põnevad asjad mida seal vaadata ning järgi proovida.

12. Patarei vangla

Kohe Lennusadama kõrval asub üks kurikuulsamaid Tallinna vaatamisväärsusi – Patarei vangla. Selle “hiigelajad” jäid eelmisesse sajandisse, kui sinna rajati riigisisese ruumipuuduse tõttu keskvangla. 

Tänapäeval on see oma eelmise sajandi tegevuse lõpetanud ning kannab endas hoopiski kultuuripärandit. Praegu asub seal püsinäitus “Kommunism on vangla”, mis kirjeldab Patarei vangla kurikuulsat ajalugu läbi kommunismi ideoloogia. Vanglas näed ehtsat vangla sisemust ning saad aimu läbi giidituuri, et kuidas see “eluolu” möödunud sajandil seal hoones käis.

13. KUMU

Mida teha Tallinnas - KUMU

Eesti suurimast kunstimuuseumist leiad kõige esinduslikumad galeriid, mis tutvustavad põhilises osas kodumaiseid meistriteoseid. Kadriorus asuv ligi 25 000 ruutmeetrine hoone pakub kunsti nii seest kui väljast.

Arhitektuuriliselt silmapaistvast hoones on välja toodud püsinäitus Eesti kunstist, mille algusaastad pärinevad 18. sajandist. Selle juurde käivad ka mitmed ajutised näitused, kus kajastatakse ka välismaist ning kaasaegset kunsti.

14. Kadrioru park

Eesti üks esinduslikumaid parke asub Kadriorus, mis sai alguse 1718 aastal, kui Peeter I andis käsu sinna loss ning aiad rajada. Ligi 70 hektarile ulatuv park on ideaalne koht, kus mõnusalt aega veeta ning samas avastada mitmeid tuntuid Tallinna vaatamisväärsusi.

Selle ala tuntumad objektid ja paigad on Kadrioru loss ja selle aed, luigetiik, Presidendi Kantselei ning mitmed muuseumid. Keset linnamelu on see parim koht, kus veidike rahu ja vaikust nautida.

15. Tallinna Lauluväljak

Tallinna vaatamisväärsused - Lauluväljak

Tallinna Lauluväljak omab Eesti ajaloos vaieldamatult üht tähtsat rolli, kus mitmete oluliste sündmustega on seal näidatud meie riigi suveräänsust. Tänapäevasel kujul paistev lauluväljak valmis 1960 aastal, mis arhitektuuriliselt on üks silmapaistvamaid ehitisi Eestis.

Eelkõige seostame seda kohta laulupidudega, kus Eestlased on kogunenud ning laulnud koos juba pikki aastaid. Tänapäeval on see ka äärmiselt populaarseks kohaks ürituste korraldamiseks, kuna laulukaare esisele väljakule mahub 100 000 pealtvaatajat. Muul ajal kui seal parasjagu üritusi ei toimu on see avatud jalutamiseks.

16. Pirita kloostri varemed

Pirita kloostri lugu ulatub tagasi aastasse 1407, kui see sinna jõe kaldale rajati. Tol ajal oli see piirkonna mahukaim nunnaklooster. See lugu lõppes parakult 1577 aastal, kui Ivan Julma eestvedamisel sai klooster tõsiselt kannatada.

Kuid siiski tänapäevani on see Tallinna vaatamisväärsus üsna soliidselt säilinud. Kloostri kõrge kolmnurkne fassaad on juba kaugelt nähtav ning selle ümber asuvad seinad annavad aimu sellest, et kuidas nägi see suursugune hoone välja oma hiigelaegadel.

17. Eesti Vabaõhumuuseum

Mida teha Tallinnas - Eesti vabaõhumuuseum

Selleks, et tutvuda 18 sajandi Eesti külaeluga ei pea kaugele maale sõitma. Roccal al Mares asuv Eesti Vabaõhumuuseumis leiad just sedalaadi eksponaate linnast lahkumata. Ilusas ja vaikses kohas asuv muuseum on ideaalne koht kuhu minna Tallinnas koos lastega, et näha Eesti lähiajalugu.

Suurest Vabaõhumuuseumist leiad tolle ajale mitmed iseloomulikke ehitisi nagu koolimaja, veski, külapoed, aidad kui ka kõrtsu. Tallinna vaatamisväärsuselt leiab mitmeid tegevusi kogu perele, kus saab talupoja moodi gurmeed maitsta ning lapsed saavad ka hobusega sõita.

18. Tallinna Loomaaed

Tallinna Loomaaed on vaieldamatult parim koht Tallinnas kuhu minna koos lastega. Põnevad avastused ning elamused on garanteeritud kogu perele. Huvitavad sind kiskjad, ahvid, papagoid või kitsed – neid kõiki leiad mahukast loomaaiast.

Samuti Rocca al Mares asuvast Tallinna Loomaaiast leiad tuhandeid erinevaid liike, kuhu alla kuuluvad nii eksootilised loomad kui ka kodumaised tuntud imetajad.

19. Rotermanni kvartal

Sadama ning kesklinna vahel asuv Rotermanni kvartal on üks modernsemaid piirkondi pealinnas. See oli möödunud sajanditel nagu Noblessneri sadamalinnak veel tööstuslik piirkond. Seal paiknesid mitmed vabrikud, veskid ning soolaladu.

Tänapäeval on see maitsekalt ning stiilselt arendatud piirkond, kuhu alla kuuluvad nii büroopinnad, kauplused, kui ka elamispinnad. Tihedalt täis ehitatud ning renoveeritud piirkonnas on hea lihtsalt ringi jalutada ning nautida seda julgelt disainitud arhitektuuri.

20. Kruiisiterminali promenaad

Mida teha Tallinnas - kruiisiterminal

Vanasadamas asuv Kruiisiterminal ehitati eesmärgiga tervitada saabuvaid kruiisituriste. See on sillaks sadama ning kesklinna vahel. Sadamahoone koos pika promenaadiga paistavad juba kaugelt silma saabuvatele turistidele.

Lisaks turistidele leiab Tallinna vaatamisväärsuselt tegelikult enamus ajast kohalikke, kes tulevad õhtuks promenaadile jalutama koos sõbra, kaaslase või perega. See on koht kuhu minna Tallinnas, kus saab kaeda nii linna siluetti, kui ka merre langevat päikeseloojangut.

21. Jaapani aed

Jaapani aia kujundas Kadrioru parki 2011 aastal arhitekt Masao Sone. Ringkäik mööda jalutamisteid viib teid kesest looduslikku ilu, kus saab silmata tiiki, põõsaid ning muid ilusaid taimi.

Vaatamisväärsus Tallinnas on vaieldamatult Kadrioru park oma looduskaunite kohtadega, kus sobib ringi kõndida aastaringselt. Siiski parim aastaaeg selle aiaga tutvumiseks on kevad, kui see läheb õitesse.

22. Jägala juga

eesti vaatamisväärsused - jägala juga

Tallinna lähedal asuv Jägala juga on vast üks kõige populaarsemaid Harjumaa vaatamisväärsusi. Eesti kõige laiemat juga on sobilik külastada aastaringselt, kui see enamuse ajast pakub vaatemängulist vee langust ning külmakraadide korral jäätunud joa formatsioone.

Mahult üks suuremaid jugasid Eestis on 4 meetrit kõrge ning 50 meetrit lai ning on üks külastatumaid looduslikke vaatamisväärsusi Eestis.

Lõpetuseks

Tallinn on koht kust leiab tegevusi ning kohti mida avastada igale maitsele. Seal sa näed Eesti kõrgemaid hooneid, kohalikku kunsti, ajalugu, arhitektuuri, huvitavaid paiku ning isegi looduskauneid piirkondi. 

Vaata lisaks: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts