Rakvere vaatamisväärsused: 8 armastatumat kohta! - infoViking
Rakvere vaatamisvaarsused

Rakvere vaatamisväärsused: 8 armastatumat kohta!

Rakvere on kaunis ja ajalooline linn, mis on tuntud oma rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandi poolest. Siit  leiad mitmeid Rakvere vaatamisväärsusi ja huvitavaid kohti külastamiseks. Tegu ei ole ainult linnaga, kus saab näha kuulsat lossi ja hiljem nautida tuntud Rakvere SPA mõnusid. Kui otsid rohelust ja vaba aja veetmise võimalusi, siis ka seda leiad Rakverest. Näiteks saab nautida jalutuskäike linnapargis või matkata Rakvere lähedal asuvates metsades.

1. Rakvere linnus

Rakvere vaatamisvaarsused linnus

Rakvere linnuse puhul on tegemist Eesti ühe tuntuima ja paremini säilinud keskaegse kindlusega. Rakvere linnus oli esmalt rajatud 13. sajandil Liivi ordu poolt, kes valvasid ja kontrollisid toona Eesti ja Läti ala.

Kui nüüd rohkem ajaloosse minna, siis kurb tõsiasi on see, et linnust on läbi aegade korduvalt rüüstatud ja hävitatud, mistõttu on see saanud nii mõnedki kahjustused. Praegune hoonekompleks on peamiselt pärit 16. ja 17. sajandist, kui Rakvere linnus oli muutunud kohalikuks residentsiks.

Tänapäeval on Rakvere linnus tuntud turismiobjekt ja kultuurikeskus. Linnuses asub muuseum, mis tutvustab kindluse ajalugu ning seal on ka kunstigalerii ning teater. Eriti suurepärase kogemuse saab linnusest giidiga koos, kes näitab ja tutvustab sulle nii mõndagi huvitavat. Üldiselt on see tuntud oma keskaegsete ürituste ja kontsertide poolest ning seal toimuvad aastaringselt erinevad sündmused ja festivalid. Linnuse tornidest avanevad kaunid vaated Rakvere linnale ja selle ümbrusele.

2. Rakvere teatrihoone

Kui mõtled, et kuhu minna Rakveres, siis Teatrihoone on kindla peale minek. Tegu on hoonega, mis on üks vanimaid Eestis ja on pidevalt kasutuses.

Teatrihoone on läbi aegade läbi teinud mitmeid renoveerimisi ja uuendusi.

Rakvere Teatrihoones on kaks saali – suurem ja väiksem. Suures saalis on võimalik korraldada etendusi ja üritusi, mahutades kuni 405 inimest. Väiksemas saalis on rohkem intiimne õhkkond ning see mahutab kuni 104 inimest. Lisaks on teatrihoones ka kohvik, garderoob ja fuajee, kus külastajad saavad enne etendust aega veeta.

Rakvere Teatrihoone on tuntud oma mitmekülgse kultuuriprogrammi poolest, mis sisaldab teatrit, muusikat ja tantsu. Teatri repertuaar on lai ja mitmekesine, pakkudes midagi igale maitsele. Lisaks regulaarsetele etendustele korraldatakse teatrihoones ka mitmeid festivale, kontserte ja erinevaid teatri üritusi, mis meelitavad külastajaid üle kogu Eesti. 

3. Vallimägi

Rakvere vaatamisvaarsused vallimagi

Ajaloolise taustaga koht on saanud paar aastat tagasi täieliku iluravi. Suvised ööd on tänu valgustusele lummavalt kaunis. Vallimägi on populaarne matkamis- ja jalutamis koht. Lisaks saab Vallimäel näha ka Rakvere linnust ning nautida vaikset jalutuskäiku mäe roheluses.

Vallimäel toimuvad ka mitmed üritused, nagu näiteks suvised kontserdid ja festivalid, mis pakuvad meelelahutust kogu perele. Lisaks on mäel ka lastele mõeldud mänguväljak, mis pakub palju lõbusat tegevust.

4. Tarvas

Üks Rakvere vaatamisväärsuseks, mis on väga populaarne turistide seas. Tarvas on valminud kunstnik Tauno Kangro käe all ning avati 2002. aastal. Skulptuur on valmistatud pronksist ning selle kõrgus on 3,5 meetrit. 

Skulptuuri loomise idee tuli Andres Jaadlalt, kes soovis, et Tarvas oleks esindatud ka Rakveres kujul, mis oleks rohkem silmatorkav ja atraktiivne. Skulptuur on suureks inspiratsiooniks kohalikele kunstnikele ning on saanud tuntuks ja armastatuks kogu Eestis.

Jutud kõnelevad, et kui pulli “teatud kohta hõõruda” ja soovida, siis need soovid lähevad täide. Ei tea kas see on tõs,i aga nii nad räägivad. 

5. Politseimuuseum

Üks vaatamisväärsus Rakveres, kus on võimalik tutvuda Eesti politsei ajaloo ja arenguga ning vaadata politseiga seotud esemeid ja dokumente. Muuseumis on mitmeid püsinäitusi, kus on välja pandud politsei relvade, vormide, autode ja muude seadmete näidiseid. Külastajad saavad näha, kuidas on politseitöö arenenud läbi aegade ning milline on politsei tänapäeval.

Rakvere Politseimuuseum on suurepärane koht neile, kes huvituvad politseitööst ja selle ajaloost. Muuseum pakub põnevaid teadmisi ja elavaid muljeid politsei tööst ning aitab mõista, kui oluline on politsei roll ühiskonna toimimisel.

6. Kolmainu kirik

Rakvere vaatamisvaarsused kirik

Kolmainu kirik on Rakvere linna üks tuntumaid vaatamisväärsusi. See asub kesklinnas, Lossi tänaval. Kolmainu kirik on valminud 15.sajandil. Selle elulugu on olnud täis tõuse ja mõõnasid. Praeguseks on kirik kenasti taastatud ning seda saavad huvilised uudistama minna. Kiriku keskel asetseb kellatorn, millel on baroksed kaunistused.

Kolmainu kirik on tuntud ka oma suurepärase akustika poolest, mis on teinud sellest üheks populaarsemaks kontserdi paigaks Eestis. Kirikus toimuvad regulaarselt jumalateenistused, kontserdid ja muud üritused, kuhu on teretulnud nii kohalikud elanikud, kui ka turistid.

7. Rakvere keskväljak

Rakvere keskväljak asub täpselt linna südames. See on ümbritsetud huvitavatest ajaloolistest hoonetest, kauplustest ja kohvikutest. 

Keskväljakul on palju tegevusi, mida saab nautida aastaringselt. Suvel saab einestada ja puhata väljaku kohvikute ja restoranides, samuti toimuvad seal mitmesugused üritused, nagu näiteks kontserdid ja laadad. Talvel saab aga uudistada  jõuluturul, kus müüakse erinevaid käsitöötooteid, kingitusi ja traditsioonilisi jõuluroogi.

8. Rahvaaed

Võib öelda, et tegu on ühe suurima pargiga Rakveres. Sinna saate minna koos perega mõnusat jalutuskäiku nautima. Lisaks on seal samas ka teatrimaja. Seega võib öelda, et kaks kärbest ühe hoobiga.

Vaata lisaks: Eesti sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts