Leedu vaatamisväärsused - 15 parimat kohta mida külastada!
Leedu vaatamisväärsused

Leedu vaatamisväärsused – 15 parimat kohta mida pead külastama!

Kui sa pole varem Leedus puhkamas käinud siis tasub teada, et tegemist on väga lähedase sõbraga kellel on pakkuda nii mõndagi. Vaatamisväärsused Leedus on väga kaunid ning kui mõtled, et mida teha leedus näiteks lastega või perega siis sa ei pea kaua mõtlema, sest kvaliteetne puhkus on garanteeritud. 

Oleme välja toonud Leedu vaatamisväärsustest 15 parimat kohta mida peaksid kindlasti külastama. Ilusaid kohti on palju ning rõõmu jätkub igale ühele. 

1. Vilniuse vanalinn

Leedu vaatamisväärsused

Kes veel ei ole kursis siis Vilnius on Leedu pealinn mis pakub küllaldaselt erinevaid võimalusi igas vanuses inimestele. Vilniuse vanalinn on terve linna kõige vanem osa ning enamus seal asuvaid hooneid on ehitatud lausa keskajal. Vanalinn on oma ülesehituselt ja arhitektuurilt väga kaunis ning seal tasub ka lihtsalt ringi jalutada.

Üldiselt näeb vanalinnas eri ajastute stiili ning nende kombinatsioonid on viinud Vilniuse vaatamisväärsuse lausa UNESCO kultuuripärandite nimekirja. Ideaalne koht mida külastada näiteks oma pere või kallimaga.

Loe veel: Vilniuse vaatamisväärsused.

2. Nida liivaluited

Leedu vaatamisväärsused

Samasid Nida liivaluiteid võib teisiõnu nimetada ka liivamägedeks. Luited on oma iseloomult väga ebatavalised ning asuvad otse Nida asula kõrval. Märkimisväärne on veel see, et Nida on Leedu kõige läänepoolsem asula. Nida luidete puhul on huvitav fakt veel see, et nad on pidevas muutuses tänu tuulele. 

Luidete otsast avaneb kaunis vaade otse merele, kus on väga mõnus nautida näiteks päikeseloojangut või lihtsalt korraks aeg maha võtta. Luidetel kõndimine on suhteliselt ebamugav, kuid selleks on loodud spetsiaalsed puidust rajad. 

3. Nõidade mägi

Nõidade mägi või teisisõnu Juodkrante on väga tuntud Leedu vaatamisväärsus. Mägi ise on lausa 42 meetrit kõrge ning asub otse Kura säärel. Mägi on läbi ajaloo tuntud kui püha kohana ning seda juba ammustel aegadel erinevate hõimude seas. Teadaolevalt hakkasid inkvisitsiooni saabudes nõiad vaikselt sellele samale mäele kogunema, eesmärgiga viia läbi rituaale millega kummardati loodust. 

Tänaseks päevaks on mägi erinevaid skulptuure täis ning alates 1979. aastast kogunevad erinevad käsitöölised mäele ning loovad neid juurde. Suurem enamus skulptuure on puidust, mis toovad iga aasta tuhandeid inimesi uudistama. 

4. Klaipeda vanalinn

leedu vaatamisväärsused

Läbi klaipeda linna voolab kaunis Dange jõgi ning kohe selle vasakusse kaldasse jääb üks väga ajalooline piirkond milleks on Klaipeda vanalinn. See Leedu vaatamisväärsus on oma loomult väga imeline, sest vanalinnas valitseb täielikult antiikaja õhkkond. Klaipeda vanalinnas on palju arhitektuurimälestisi ning üks kaunimaid kohti on Teatralnaja väljak mis on täielikult kividest sillutatud.

Veel võib vanalinnast leida arhitektuuri struktuure mis on loodud just puidust ning näevad võibolla natukene ebatavalised, kuid kaunid välja. Klaipeda vanalinna üheks sümboliks peetakse veel Stocki silda mille juures seisab ka purjelaev nimega Meridian. 

5. Šiauliai Ristimägi

leedu vaatamisväärsused

Kui rääkida Leedu vaatamisväärsustest ning mõelda korra just pühamute peale, siis Ristimägi on üks tuntumaid kohti. Seal toimub väga palju erinevaid palverännakuid ning tegu on väga populaarse kohaga. Vaatamisväärsus ise on üks küngas koos erinevate tihedalt asetsevate ristidega. Kokku on riste lausa üle 50 000. Paljud inimesed, kes ei tea millega tegu on peavad seda kalmistuks. 

Reaalsus on aga see, et kalmistu see kindlasti ei ole. Huvitavaks fakt selle Leedu vaatamisväärsuse puhul on veel see, et keegi ei tea kes selle monumendi kunagi rajanud on. Mäe külastajate arv suurenes märkimisväärselt just siis, kui paavst Johannes Paulus II sinna isiklikult risti paigaldas. 

6. Palanga merevaigumuuseum

Leedu vaatamisväärsused

Kui siiani mõtled, et mida külastada Leedus ning millised ilusad kohad oleks ka huvitavad, siis merevaigumuuseum Palangas peaks olema kindlasti üks sihtkoht. Muuseum ise avati juba tegelikult 1963. aastal.

Eriliseks teeb selle koha see, et muuseumis on kokku üle 4500 merevaigukivi ning samuti võib nendest näha hästi palju erinevaid merevaigust esemeid. Muuseumi üldine sõnum on lihtne ning üritatakse edasi anda milline roll on merevaigul olnud inimeste ajaloos ja kultuuris.

Kuna kunagi oli muuseumi asemel Tyszkiewiczi palee, siis on õues kaunis botaanikaaed kus jalutada ja nautida. Park on loodud ühe Prantsuse disaineri poolt ning kokku kasvab botaanikaaias lausa üle 600 liigi.

Loe veel: Palanga vaatamisväärsused.

7. Kaunase vanalinn

Leedu vaatamisväärsused

Kaunas on juba eriline selle poolest, et tegu on endise Leedu pealinnaga. Samuti kui mõtled, et mida teha Leedus lastega, siis Kaunases jätkub tegevust küllaga. Ainuüksi vanalinna külastamine on väga huvitav ning seda külastab igal aastalt tuhandeid turiste. Vanalinna üks populaarseim koht on just raekoja plats. Raekoda rajati 16. sajandil ning eriliseks teeb selle sealne vaateplatvorm. 

Vaateplatvormilt nimega Valge Luik näeb ära terve linna ajaloolise osa. Kindlasti tuleks vanalinnas külastada gooti katedraali. Vanalinnas asub veel populaarne tänav nimega Vilnius. Arvamuste järgi on tegu kõige kaunima tänavaga mis pakub rohkelt erinevaid pubisid, kohvikuid ja pagarikodasid.  

8. Leedu rahvusmuuseum

Leedu vaatamisväärsused

Kui soovid korraks ajast tagasi minna ning vaadata mis on toimunud terves Leedus läbi aegade, siis rahvusmuuseum on kindlalt koht mida külastada. Muuseum asub Vilniuses ning kokku on üles pandud ligi miljon eksponaati mida uudistada. Rahvusmuuseum annab sulle hea ülevaate riigi ajaloost ning selle arengust erinevat ajaloo etappides. 

Erinevad ekspositsioonid hästi ära jaotatud erinevateks teemadeks. Leida võib huvitavat nii arheoloogia, etnograafia kui ka erinevate kunstiobjektide kohta. Muuseum on nii populaarne, et keskmiselt külastab seda igal aastal 250 000 inimest. 

9. Teletorn Vilniuses

Leedu vaatamisväärsused

Tegemist on kõige kõrgema ehitisega terves Leedus ning selle kõrgus küündib lausa 326 meetrini. Terve teletorn on ise ehitatud 1981. aastal ning tegevust jätkub igas suuruses ja vanuses seltskondadele. Vahepealsel platvormil, mis asub 165 m kõrgusel asub restoran mis pöörleb ümber torni ning sinna pääseb mugavalt liftiga. Ideaalne koht mida Vilniuses olles külastada kus tervele Leedule kõrgelt pilk peale visata. 

10. Kaunase raekoda

Kui Kaunase raekojale esimene pilk peal visata võib tunduda lihtsal ehitisega mis on viisaka ja klassikalise keskaegse välimusega. Reaalsuses kujunes hoone ehitus väga pikaks ning kukkus välja lausa nii, et terve ehitus kestis mitu sajandit. Tänu sellele muutus ka terve ehitise stiil just arhitektuuri poole pealt.

Näha on nii gooti, barokki,, klassitsismi kui ka renessanssi. Tegelikult asub sama raekoja keldris veel eraldi keraamikamuuseum ning kogu raekoja peamised ruumid. Lisaks on raekojal kõrge kellatorn mis asub otse vanade koosolekuruumide peal. Soovitatav on külastada muuseumit, sest sealt saab ajaloo ja perioodide kohta väga palju huvitavat teada. 

11. Vente neem

Leedu vaatamisväärsused

Vente neem kujutab endast väga kaunist poolsaart otse Kura laguuni idarannikul. Poolsaar on ise 5 km pikk ning huvitavaks Leedu vaatamisväärsuseks teeb selle see, et 1863. aastal ehitati sinna tuletorn. Torn on ise 11m kõrge ning see rajati kui ornitoloogiajaama ja tehnika mälestusmärgina. Torn on merest vaid 30 m kaugusel. 

Väga mõnus koht mida sobib külastada igasuguse seltskonnaga ning koos aeg maha võtta. Tornist näeb veel kaunist Kura laguuni ning ühtlasi ka Rusne saart. Torni tippu viib metallist trepp. 

12. Palanga muul ja rand

Leedu vaatamisväärsused

Seda randa peetakse üheks maailma TOP 20 parimaks rannaks ning sellel on ka oma kindel põhjus. Kogu rand on väga puhas ning liiv on üllatavalt kuldne ja mõnus. Peale selle on seal pidevalt soe ning sama kehtib ka vee kohta. Ilmad on üldiselt rahulikud ning meeleolu loovad mõnusad männipuud otse rannaribal. 

Eraldi on veel taastatud puidust muul, mis kunagi tormide käes hävines. Terve muul on umbes 400 m pikk ning sealt avaneb väga kaunis vaade otse luidetele ja merele. Ideaalne koht kus veeta üks päikeseloojang koos kallimaga.

13. Užupis

Uzupis tähendab endast pisikest linnaosa otse Vilniuse vanalinna lähedal. Vanalinnast eraldab seda  Vilenka jõgi ning peamiselt külastavad seda turistid kellel on huvi kunsti ja galeriide vastu. Üks huvitav Leedu vaatamisväärsus on trompetit puhuv ingel, mis on ühtlasi sealse kogukonna sümbol. 

Seal on isegi naljaga pooleks asutatud oma “vabariik” millel on president, lipp ja põhiseadus. Lisaks sellele tähistatakse iseseisvuspäeva 1. aprillil. Kui plaanid Vilniust külastada, astu kindlasti ka sealt läbi. 

14. Druskininkai

Leedu vaatamisväärsused

Leedu vaatamisväärsuste tabelis on tegu täieliku kuurortlinnaga otse Nemunase kaldal. Terve linn on väga pisike, ainult 24 km2 ning asub merepinnast lausa 110m kõrgusel. Linn on huvitav just selle poolest, et peamiselt villitakse seal mineraalvett. Seda just sellepärast, et selles piirkonnas on väga palju mineraalvee allikaid. 

Suurespildis on tegu väga erilise linnaga mis näeb hea välja ning pakub täielikku kuurort elamust. Kohapeal on olemas nii sisemine suusarada, köisraudtee, veepark palju monumente ning vabas õhus ajaveetmis võimalusi. 

15. Dzukiy rahvuspark

Leedu vaatamisväärsused

Rahvuspark on oma pindalalt üle 55 000 hektari, tehese sellest ühe suurima Leedu vabaõhu vaatamisväärsuse. Sealne taimestik on väga huvitav ning kujutab endas loodust just mitmest eri aspektist. Terve pargi arhitektuur on väga huvitav ning park on mälestisi täis. Seda Leedu vaatamisväärsust sobib külastada igal aastaajal. Park on kaunis ning seal saab liikuda jalgsi, jalgrataste või isegi süstadega.

Vaata veel: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts