Kreeka saared: 6 parimat kuhu reisida - infoViking
Kreeka saared

Kreeka saared: 6 parimat kuhu reisida

Inglise luuletaja parun Byron oli millegi jälil, kui ta müstilistest ja kaunitest Kreeka saartest luuletas. Täna on need saanud Euroopa nõutumaks reisisihtkohaks, mis on turistidega täidetud aastaringselt. Õnneks on Kreekas saari piisavalt ning ka praegu on võimalik leida kohti, kus üksinda aega veeta. 

1) Santorini

Kreeka saared -santorini

Kaagutavad Ameerikast ja Hiinast mesinädalaid veetma saabunud turistid seavad end rivisse, et teha selfisid üleujutatud vulkaanikraatri taha loojuva päikese taustal. See vaade võib tunduda küll parajalt romantilise klišeena, kuid läheb siiski hinge. Kuulujutu järgi purskas vulkaaniplahvatus 3500 aastat tagasi välja Santorini südame, jättes maha musta liivaga rannad, psühhedeelsetes toonides kaljud ning õhku lendlema kuulujutud iidse Atlantise kohta. Purske tõttu säilis tuhakihtide all iidne linn Akrotiri ning viljakaks muutus ka pinnas, kus täna kasvavad maailmakuulsad Assyrtiko viinamarjad, millest tehakse Visanto veine. 

Peale paadireisi Nea Kameni hõõguva kraatri ja Palia Kameni kuumaveeallikate juurde pole muud teha, kui kaldeera serval rippuvast sviidist avanevaid lummavaid vaateid nautida. Enamik ööbimiskohti on kogunenud Oiasse ja Imeroviglisse, kuid kasvamas on ka sisemaal asuva Pyrgose küla populaarsus. Nautige kindlasti ka Franco baaris päikeseloojangu saatel Bellinit ning õhtusööki Botargos, kust avaneb kõhedusttekitav ja lummav vaade merele.

Vaata ka: Thira vaatamisväärsused!

2) Syros

Kreeka saared Syros

Küklaadide pealinnas Syroses ei leia suhkrukuubikuid meenutavaid külasid ega valgeks lubjatud sõiduradasid. Värvikas 19. sajandist pärit Ermoupoli linn on ehitatud kaksiktippudele – üks õigeusklik, teine ​​katoliiklik, pika Veneetsia okupatsiooni pärand. Ermoupoli marmorist väljakutel, vürstlikes häärberites ja La Scala miniatuurses koopias, mis on aastaringselt kultuurielu keskus, on endiselt tunda tugevat itaalia maitset.

Syros korraldab animatsiooni, tantsu, digitaalse kunsti, filmi, klassikalise muusika, džässi ja rembetiko festivale – Kreeka bluusi, mida populariseeris kohalik muusik Markos Vamvakaris. Ülemlinnas Ano Syras on säilinud mõned rembetiko vuugid.

Kunagine Kreeka laevaehituskeskus on Syrosel Neorios endiselt paaditehas. Kuid laevanduse kõige uhkemad pärandid on Vaporias ja Poseidoonias asuvad mõisad. Rannad on veidi vähem hiilgavad – välja arvatud Delfini, Varvarousa ja Aetos põhjas. Kuid vapustavaid mereäärseid tavernasid on külluses: Ambela värske kala jaoks; CIliovassilemar Galissase rannas samfiiri ja merisiili salati ning kivikala supi jaoks; Allou Yallou kenas mereäärses külas Kinis, kust saab osta homaari orzoga.

Ermoupolis on parimad söögi- ja joogikohad Androu tänaval: Ousyra, kus kokk serveerib kreekapärast pastat ja kaunilt ehitud salateid, ning Django Gelato, kus pakutakse suitsu-sarapuupähklijäätist ja viigimarjasorbetti. Ehk on kõige ilusam hoopis restoran Mazi viinapuudega kaetud sisehoov, mida kaunistavad bougainvillaead. Enne lahkumist varuge Prekasi delikatessi kauplusest loukoumi ja San Michalise juustu ning külastage Zylost, kust leiate näiteks ikoonilisi käsitsi valmistatud puidust päikeseprille.

Vaata ka: Syrose vaatamisväärsused!

3) Naxos

Kreeka saared Naxos

Kunagi teenisid naksioodid kartuleid, juustu, marmorit ja smirgelt eksportides märkimisväärselt suuri varandusi. Kohalikud pärandasid ebasoovitavad mereäärsed maatükid – põlluharimiseks kasutud – oma laisematele järglastele. Kui turistid käisid saarel paljudel vapustavatel randadel, leidsid need raiskajad end seetõttu kullakaevandustel istumast. 

Naxose läänerannikut ääristab kilomeetrite kaupa pulbriline liiv. Agios Prokopios ja Agia Anna rõõmustavad nii väikelapsi kui ka teismelisi oma madala vee ja rannabaaridega. Lõuna poole suundudes muutuvad rannad metsikumaks: Plaka, kus saab hobuse seljas üle luidete galoppida, Mikri Vigla purjelaua- ja lohesurfiga sõitmiseks ning kristallselge Kastraki.

Kui peaksite kaldal hullamisest väsinud olema, on küngastesse peidetud kolm ülisuurt kouro kuju ja avastamiseks on kümneid uinunud külasid. Proovige kohalikku sidrunilikööri kitronit Vallindrase piiritusetehases Halkis või proovige omatehtud veini ja arseniko juustu Ano Potamia küla plaatanide all. Pole ime, et Herodotos kirjeldas Naxost kui “kõige õnnelikumat saart”.

4) Corfu

Kreeka saared corfu

Korfu on Joonia mere saarte tüdruk. Kosmopoliitne pealinn on Veneetsia, Briti ja Prantsuse koloniaalmõjude võluv kokkupõrge. Õhtud algavad kokteilidega Listonil (Pariisi rue de Rivoli eeskujul ehitatud sammaskäik), millele järgneb õhtusöök vanalinna serval asuvas tagasihoidlikus veinibaaris ja bistroos Saltos.

Ülejäänud saar meenutab oma pastelsete külade, lainetavate oliivisalude ja suurepäraste mõisahoonetega Toscanat – kuid Euroopa parimate randadega. Nutikas komplekt asub Korfu kirderannikul (hüüdnimega Kensington-on-Sea), kus Rothschildidele meeldib lõõgastuda. See on seinast seina Sloanes ja kiirpaadid Agnis, pisikeses kalurikülas, kus on kolm konkureerivat tavernat (Toula oma on parim). Siit saate rentida paadi ja putteri oma abajasse: enamasti Nissaki, Agios Stefanos või Kerasia. 

Need idüllilised merelahed meenutavad ikka veel seda „armsat maastikku”, millesse Lawrence Durrell 1930. aastatel armus – nüüd on see tänu ITV sarjale The Durrells taas moes. Või suunduge sisemaale Ambelonasesse, lummavasse veinikelderisse, restorani ja kokanduskooli, mis on spetsialiseerunud ebatavalistele kohalikele roogadele, nagu seapraad küdooniaga ja brülee-koor Corfio kumkvaatidega. Hoidu lõunast, eriti Kavosest. Kui just sulle märja T-särgi võistlused ei meeldi.

Vaata ka: Korfu saare vaatamisväärsused

5) Kefalonia

Kreeka saared kefalonia

Penélope Cruz näitlemas tavalist Kreeka talupoega on ebatõenäoline. Veelgi hullumeelsemalt kõlab 1953. aastal maavärinast räsitud saarel II maailmasõja filmi filmimine. Ja ometi tõstis kapten Corelli mandoliin 2001. aastal tähelepanu keskpunkti Kefalonia radari all. Dramaatiline maastik vastab endiselt reklaamile: piimvalge Myrtose rand, mis on saare pin-up; mändidega ääristatud Horgota rand; ja Ainose mägi, rahvuspark, kus hirved ja metsikud hobused rändavad vapustavatel kõrgustel. 

Outdoor Kefalonia korraldab nelikveolisi safareid, kui juuksenõela paksustele käänakutele omal jõul vastu ei saa. Üllataval kombel ei pääsenud kaks kõige ilusamat mereäärset küla – Assos ja Fiskardo. Kuid jahiomanikud on avastanud nende fotogeenilise võlu. Kõik John Gallianost Jon Bon Jovini on hüpanud sinna kaldale, et maitsta mereannipastat Fiskardos asuvas Tassias, mis on pestud kohalike Robola ja Muscat veinidega. (Soovitame 19. sajandi Lixouris asuvat Haritatos Estate’i orgaanilist muskaati, mis on ka lummav koht veinide degusteerimiseks.)

Fiskardot ümbritsev kivine rannajoon on mõnusalt puutumatu: minge snorgeldama pisikeses Dafnoudis või Emblissis, mida ümbritsevad vett pööravad elektrisinised lubjakiviplaadid.

6) Sifnos

Kreeka saared sifnos

Sifnos võlgneb oma toidutegija maine oma kuulsaimale järeltulijale Nicholas Tselementesile, kes kirjutas 1910. aastal esimese Kreeka kokaraamatu. Unustage souvlaki ja moussaka: siin on kikerhernekroketid ja hautatud kapparid taverna põhitoiduks. 

Saar on kaetud keraamikaga, millest valmistatakse savinõusid, mida kasutatakse revitháda (küpsetatud kikerherned) ja mastello (lambaliha punase veini ja tilliga) valmistamiseks. 

Varjatud Vathy lahe ääres asuvas kohalikus asutuses To Meraki tou Manoli röstitakse traditsioonilisi roogasid aeglaselt puuküttega ahjus. (Kui olete seal, investeerige Atsoniose keraamika ajatutesse lauanõudesse, mis on äris alates 1870. aastast.) Kaunites postkaardikujulistes Artemonases viivad kõik teed Theodorou juurde, kes on alates 1933. aastast nougativahvlite ja mandlikommustuste tarnijad. 

Süüa saab bikiinides Omega 3-s, kus kohapeal hangitud ja kalastatud koostisosad saavad eksootilise hõngu: beebi-kalamari tempura, suitsuangerjas jahutatud melonisupis wasabiga ning kikerhernesorbett metsiku aprikoosimoosi ja seedermänniseemnetega. 2020. aastal avas Omega 3 eelmine energiline peakokk Giorgos Samoilis sama eksperimentaalse restorani Cantina Seralias, kaunis väikeses lahes, mis asub kauni keskaegse Kastro küla all.

Homaarid kitkutakse Heronissoses otse merest, seejärel serveeritakse neid koos spagettidega sadamasillal. See on just õige tasakaal tagasihoidliku luksuse ja rikkumatu autentsuse vahel. Täpselt nagu Sifnos ise.

Kokkuvõte

Kreeka saared meelitavad oma Vahemerelise kliima, lõbusa rahva ja kaunite paikadega. Rannaliival päevitavad pruunid tüdrukud, baarileti ääres hängivad teismelised ning restoranides õhtustavad paarid – Kreeka pakub ideaalset puhkusekeskkonda kõigile. 

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts