Kefalonia - Kreeka - infoViking
Kefalonia

Kefalonia on Kreeka saar, mis asub Lääne-Kreekas ja saare pealinnaks on Argostoli. Kefalonia on Joonia saartest suurim ja selle pindala on 773 km². Saarel elab ligi 36 000 inimest. Paljude arust on tegemist kõige ehedama ja autentsema ning ilusaima saarega kogu Kreekas

Kefalonia võlub sind oma ilusa ja mägise maastikuga, kus on lopsakas loodus ning kulsed liivarannad. See on justkui maapealne paradiis oma täies ilus ja võlus. Lisaks imelistele looduse poolt tehtud kunstiteostele, leidub saarel ka mitmeid traditsioonilisi külakesi ning teisi suuremaid ja väiksemaid vaatamisväärsusi.

Kuidas seal ringi liigelda

Vaatamisväärsuste tutvumiseks on mõistlik auto rentida, kuna nii saad saare kõiki nurgakesi hõlpsasti avastada. Kust leida endale rendiauto? DiscoverCars lehelt leiad väga laia valiku autosid alates odavamatest väikeautodest kuni mugavate maasturiteni välja.

Mis Kefalonia saarel puhkuse eriti toredaks muudab on tõsiasi, et praeguse hetkeni pole veel väga palju turiste teed sinna saarele leidnud. Tegemist on peidetud pärliga ja seetõttu on saarel piisavalt ruumi ja “õhku” ning saar pole veel ülerahvastatud.

Saar mis sind raputab…

Küll aga asub Kefalonia alal, kus toimub igal aastal mitmeid erinevaid väiksemaid maavärinaid. Lähiajaloost on teada ka üks suurem maavärin. Nimelt toimus see õnnetus aastal 1953, mis hävitas peaaegu kõik saare asulad, sealhugas kauni Lixouri. Kuid sellegipoolsest jättis puutumata vaid saare põhjaosas oleva Fiskardo.

Saarel olles nautige kindlasti ka kohalikku toitu. Võtke aeg maha ja ujuge helesinistes vetes ning laadige endasse soojamaa päikest, mis teie naha vaid loetud tundidega pruuniks küpsetab ning organismi D-vitamiiniga rikastab.

Võtke saarel olemiseks piisavalt aega ja sõitke mööda saart ringi ning nautige hetke ja tutvuge kohaliku eluoluga. Proovige suhelda ka kohalikega, sest teinekord saab just nende käest häid soovitusi, mida saarel olles veel ette võtta tasub.

Kliima

Kefalonia suved on kuumad ja päikeselised, talved aga pehmed ja vihmased. Talvine temperatuur Kefalonias on päeval keskmiselt 14-15°C ja öösel langevad keskmised soojapügalad kuni 8–9 °C. Suvekuudel tavaliselt vihma ei saja ja kui sajabki,  siis väga vähe ning suvine vihm aurustub tavaliselt kuumas õhus veel enne, kui see maapinnale jõuab.


Kefalonia vaatamisväärsused

1. Fiskardo

Kefalonia -Fiskardo

Tegemist on vaieldamatult kauneima külaga Kefalonias. Fiskardo asub Kefalonia saare kirdepoolseimas tipus ja on ainuke küla, kus on säilinud 18. sajandi Veneetsia stiilis arhitektuur. Nimelt oli see ainuke küla, mis jäi 1953. aasta maavärina poolt puutumata. Külas leidub mitmeid söögikohti, kus pakutakse värskeid mereande ning ühtlasi on seal ka palju erinevaid majutusasutusi igale maitsele.

2. Assos

Kefalonia-Assos

Assos on väike ja rahulik küla Kefalonia saare looderannikul ja see asub Fiskardo külast ca 10 km kaugusel. Poolsaart piiravad 16. sajandist pärit Veneetsia lossi varemed, mille juurde on võimalik ise kõndida. Küla lähedal asub veel paar randa, kus saab ka ujuma minna.

3. Myrtose rand

Kefalonia-Myrtose rand

Myrtose rand on üks enam pildistatud randu kogu Kreekas ja see teadmine ei pane isegi imestama, sest tegemist on tõesti imelise rannaga. Kahe kilomeetri pikkust randa ümbritsevad dramaatilised kaljud, mille keskel helgib vastu türkiissinine meri.

4. Sámi

Kefalonia-Sami

Kefalonia idarannikul, Argostolist ca 24 kilomeetrit ida pool asuv Sámi on saare peamine sadam, mille vahelt sõidavad praamid Kreeka mandriosas asuvasse Patrasse ja tagasi. Muistne Sami linn asus tänapäevasest linnast lõunas, kahetipulise mäe nõlval, kus akropoli jäänused on endiselt seal hästi näha.

5. Melissani koopad & järv

Kefalonia-Melissani koopad & järv

Sámist loodes asuvas Melissáni koopas asub müstiline maa-alune järv. Koopa katus vajus aastaid tagasi sisse ning seetõttu tungib päikesevalgus läbi koopa laes oleva avause, moodustades nii koopa seintele lummavaid sinise valgusega varjundeid. Parimad visuaalsed efektid tekivad seintele just keskpäeval, kui päike paistab otse koopa kohal. Erinevad arheoloogilised leiud koopast viitavad aga sellele, et seda kohta kasutati kunagi iidse kultuspaigana.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts