Loutraki - Kreeka - infoViking
Loutraki

Loutraki on armas Kreeka kuurortlinnake Vahemere ääres. Linn asub 81 kilomeetri kaugusel Kreeka pealinnast Ateenast ja on koduks ca 11 383 inimesele. Lisaks sellele, et Loutraki linnal on imeilus rannaäär ja kristallselge merevesi, asuvad seal ka ravitoimega mineraalvee allikad.  Ja viimased neist on väga populaarsed nii turistide kui ka kohalike hulgas. Allikate ravitoime oli teada-tuntud juba antiikajal ning ravivanne on võetud ja tervistavat vett on joodud juba aastatuhandeid.

Loutraki keskuses asub kivine rand ning paralleelselt rannaribaga kulgeb  promenaad, mille ääres on palju erinevaid baare, mugavaid kohvikuid ja erinevaid söögikohti. Loutrakis olles tasub kindlasti külastada erinevaid söögikohtasid ning nautida ehedat Kreeka kööki.

Sarnaselt teistele Vahemere-äärsete maade köökidele, sisaldavad ka Kreeka toidud rikkalikult puu- ja köögivilju ning väga tähtsal kohal on ka erinevad mereannid. Kreeka üks tuntumaid juustusorte on Feta, mida oleme isegi harjunud näiteks erinevates toitudes ja salatites kasutama.  Ka veini valmistamise ning tarbimise kultuur on seal maal au sees.

Lähedusest leidub muudki

Ja kõik kes arvasid, et Loutraki on sihtkoht vaid neile, kes päikesevanne ihaldavad ning sooja merevett armastavad, siis te eksite. Loutrakist vaid mõne tunni auto- ja bussisõidu kaugusel asuvad näiteks Ateena, Mükeene, Epidaurus, Olümpia ja Delfi. Linna lähiümbruses on ka mitmeid põnevaid paikasid nagu Sinine järv, Hera templi varemed, ja Ossios Potapiose nunnaklooster.

Kui olete päevasest kultuuriprogrammist väsinud ning soovite veidi pidutseda , siis on Loutraki linnal teie jaoks nii mõndagi varuks. Ööelu ja melu on samuti Loutraki linnakeses olemas, olgugi et hooaja välisel ajal on see oluliselt tagasihoidlikum ning nii mõnedki kohalikud ööklubid võivad siis suletud olla. Küll aga on hiliste tundideni lahti erinevad baarid ja  toitlustuskohad, kus on võimalik siiski oma meelt lahutada.

Kliima

Kreekas on Vahemereline kliima, mis tähendab seda, et Loutraki talved on pehmed ja suved on soojad ja päikselised. Kevadel ja sügisel on ilmad jahedad ja tuulised. Kui armastate soojemaid kraade, tasub Loutrakit külastada just suveperioodil, kui kogu linn on oma täies hiilguses ning linna teedel liigub ringi palju erinevat rahvast ning käib vilgas ööelu.


Loutraki vaatamisväärsused

Ossios Patapiose nunnaklooster

Ossios Patapiose - Loutraki

Loutraki linna lähedal , ca 14 kilomeetri kaugusel asub Ossios Patapiose nunnaklooster. Kuigi üles kloostrisse viib 150 astmeline trepp, tasub see füüsiline pingutus end ära, sest vaade mis üles jõudes teile avaneb on unustamatu. Alla vaadates märkate te säravalt sinise veega lahte ning kauneid mäenõlvasid, mis omakorda muudavad kogu vaate lausa maagiliseks.

Sinine järv ehk kaunis Vouliagmeni

Vouliagmeni - Loutraki

Sarnaselt kloostrile asub ka sinine järv Loutraki vahetuses läheduses ja tegemist on omapärase järvega, mille vesi on soolane. Rääkimata sellest, et järv asub tõesti looduskaunis kohas ning järves olev vesi on kristallselge. Järves võib end soovi korral kastmas käia või sinna sootuks ujuma minna.

Heraion

Heraion - Loutraki

See tempel on pühendatud Zeusi abikaasale ehk jumalanna Herale. Templi varemed asuvad imelise Vouliagmeni järve lähistel. Sealsamas asub ka heleda türkiissinise veega lahesopp, väike pühakoda ja majakas.

Korintose kanal ja Korintose linn

Korintose kanal - Loutraki

Korintose kanali pikkus on 6343 meetrit ja selle sügavus on 7- 8 meetrit ning kanal on ühenduslüliks Korintose ja Saronikose lahe vahel. Kanal asub Loutraki linnale üsna lähedal ning kanali juures on mitu mõnusat söögikohta. 

Kanalist umbes 5 km kaugusel asub aga Korintose linn, kus asub muuseum, mille väljapanek on üsnagi muljetavaldav. Nimelt on eksponeeritud mitmed iidsed skulptuurid ja mosaiigid. Ka antiik-Korintose varemeid tasub kindlasti seal olles külastama minna.

Uppuv sild ehk Posidonia

Ka see vaatamisväärsus pole Loutrakist üldse kaugel ja asub linnast vaid 3 km raadiuses. Selle silla muudab aga ainulaadseks see, et kui kanalit läbivad laevad, laskub sild merepõhja, et laevad saaksid läbi sõita. Huvitav vaatemäng nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts