Alassio - Itaalia - infoViking
Alassio - itaalia

See on linn Savona provintsis, mis asub Liguuria läänerannikul, Põhja-Itaalias, umbes 80 kilomeetrit Prantsusmaa piirist. Itaalia linna pindala on 1717 km² ja elanike arv ca 11 000 inimest. Linn on tuntud oma looduslike ja maaliliste vaadete poolest ning kesklinna läbib Budello nime all tuntud munakivisillutisega romantiline jalakäijate tee.

Alassiost võib leida imeilusad liivarannad ja sügavsinise mere, kui ka rohkelt baare ning restorane otse mere kaldal. Rannaala on üle 3 kilomeetri pikk ja liivane, mis teeb sellest väga populaarse koha nii turistide kui ka kohalike seas. Itaaliale kohaselt on aga suur osa rannast nn privaatrand, ehk selle privaatala külastamiseks tuleb pisut raha välja käia, et saaksite rannamõnusid nautida.

Värsked mereannid…

Alassios asub ka “Molo di Alassio – Pontile Bestoso” nime all tuntud kai, kust avaneb imeline vaade linnale. Kuna linnake asub mere ääres on restoranide menüüs palju toite mereandidest. Värsked mereannid ja kvaliteetne kohalik vein ning linnamelu on just see, mis ühest reisist ideaalse puhkuse teeb.

Peale imeliste vaadete, mitmete toitlustuskohtade ja baaride pakub Alassio ka majutust igale maitsele. Olemas on nii rendikorterid, hostelid kui ka luksuslikud hotellid. Näiteks kõrghooaja 3-tärnise hotelli keskmine hind on keskmiselt 160€ öö kohta ning 5-tärnise hotelli keskmine hind on umbes 600€ öö kohta.

Linnast leiab ka mitmeid erinevaid ajaloolisi hooneid. Tõsi küll, peamiselt on tegemist kirikutega ja erinevaid kirikuid leidub seal tõesti palju. Iga kirik üksi ei olegi justkui eraldi vaatamisväärsus, kuid mitmed sakraalehitised üheskoos annavad linnale omalaadse ilme.

Kliima

Põhja-Itaalias sarnaneb ilmastik parasvöötme mandrilise kliimaga. Itaaliat on hea külastada igal ajal, kuid parim aeg selleks on aprillist juunini. Siis pole suur turismihooaeg veel oma hoogu sisse saanud ning rahvast on veel suhteliselt vähe ringi liikumas. Turismi kõrgperiood on aga juulis ja augustis, mil ilmad on juba soojad ja päikselised.


Alassio vaatamisväärsused

1. Villa della Pergola aiad

Alassio - Villa della Pergoa aiad

Villa della Pergola on suurepärane ajalooline koht, mis on vaid mõne minuti kaugusel kesklinnast. Tänasel päeval asub villas luksushotell Relais et Châteaux, kuid suveperioodil on villa aed avatud ka kõikidele teistele külalistele, kes selles hotellis ei peatu. Villa de Pergola-t külastades avaneb imeilus vaade kogu linnale ja merele ning Gallinara saarele.

2. Gallinara saar

Gallinara saar - Alassio

Gallinara saarele saab paadiga, mis väljub Alassiost, kuid sildumine sinna saarele pole lubatud, sest tegemist on looduskaitsealaga. Saarel on lopsakas vahemereline taimestik, kus on üles loetud üle 200 erineva taimeliigi ning kaljurannikud peidavad endas müstilisi merekoopaid.

3. Alassio tornid

Alassio tornid

Torrione Saracenot nimetatakse ka “della Cosciaks”, kuna see ehitati Genova linna poolt 16. sajandil Borgo Coscia lähedale, et kaitsta linna piraatide eest. Tornist avaneb kaunis panoraamvaade Alassio mere kaldale ja selle ümbrusele. Eriti romantiliseks muudab selle vaate aga hetk, mil päike hakkab loojuma ning saadab oma punakad kiired üle mere.

4. Caffè Balzola ja Baci di Alassio

Baci di Alassio

Baci di Alassio on šokolaadiga täidetud ja sarapuupähklitest valmistatud küpsised, mida on valmistatud alates 1910. aastast. Suure tõenäosusega lõi need Rinaldo Balzola, Savoy kondiiter, kes juhtis kuulsat Caffè Balzolat, ajaloolist paika Itaalias. See on koht, mida tasub külastada igal suurel ja väikesel magusasõbral!

5. Muretto di Alassio

Muretto di Alassio

Üks kohviku omanik tuli 1950. aastate alguses huvitavale mõttele, et asetada Piazza Libertà aedade seinale keraamilised plaadid restoranis käinud kuulsate inimeste nimedega. Nii sündis kuulus Muretto, millel on näha kunsti-, kultuuri- ja meelelahutuse tegelaste autogramme.

Esimese plaadi pani 1951. aastal seina Ameerika kirjanik Ernest Hemingway ning temale järgnesid mitmed teised kuulsused. Praeguseks hetkeks on seal seinal umbes 500 kuulsa inimese allkirjaga plaati. 

Aastal 1978 asetati seinale skulptor Eros Pellini poolt valmistatud pronkskuju, millel on kujutatud kahte armukest. Kaks Muretto di Alassio armastajat  on aga tänasel päeval saanud selle linna sümboliks ja seetõttu on see ka kõige enam pildistatud monument terves linnas.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts