Lixouri - Kreeka - infoViking
Lixouri - kreeka - kefalonia

Lixouri asub Kreekas, Joonia saarestikus asuval Kefalonia saarel. Lixouri on saarel suuruselt teine linn, mis on ehitatud sadama ümber ning mida omakorda ümbritsevad lummavad mäed. Ka linna ajalugu on üsna pikk ja kirev ja esimest korda mainiti linna tänapäevast nime – Lixouri, aastal 1534. 

Paraku on linna tabanud lähiajaloos ka üks suurem katastroof. Nimelt oli 1953. aastal suur maavärin, mille tõttu suurem osa linnast hävis. Tänaseks päevaks on linnake aga taas üles ehitatud ning ootab vaid avastamist.

Lixouri on suurepärane koht puhkamiseks, sest olgugi et tegemist pole suurlinnaga on kõik eluks vajalik siiski seal olemas. Palju restorane, erinevad pangad, apteegid, avalikud teenused, rohkelt poekesi ning linnas on isegi haigla- juhuks kui peaks midagi juhtuma.

Ka majutuse pärast ei ole vaja muretseda, sest Lixouris jagub neid igale maitsele. Olemas on nii luksuslikud hotellid kui ka erinevad rendikorterid. Odavama majutuskoha võib leida isegi hinnaga alates 19 eurot öö kohta. Hotellide hinnad seevastu sõltuvad palju hooajast ja asukohast.

Kreekapärane külalislahkus

Kreekale kohaselt seal külalislahkusest puudust ei ole. Kohalikud elanikud võtavad teid alati soojalt ja avasüli vastu ning pakuvad parimaid teenuseid, et tunneksite end hästi ja oodatuna. Lisaks toredatele kohalikele ootavad teid ka mõnusad ja õdusad restoranid, kus pakutakse parimaid Kreeka toite. 

Mis peamine, Kreeka saar on täis imelisi randasid, kus päikesevanne võtta ning kus saab varbaid vette kasta. Lixouri piirkonna kaks kõige imelisemat randa, mis ootavad avastamist on kahtlemata Petanoi ja Platia Ammos. Parim puhkus päikese all võib alata!

Kliima

Kreekas valitseb vahemereline kliima, mis tähendab seda, et talved on soojad ja niisked ning suved kuivad ja kuumad. Kõige palavamad kuud on juuli ja august ning tasub valmis olla selleks, et kohati võib temperatuur tõusta isegi kuni 40°C-ni.  Vihmaperiood hakkab Kreekas  aga novembris ning kestab kuni veebruari lõpuni.

Parim aeg Kreeka ja Lixouri külastamiseks on mai, juuni, september ja oktoober. Juulis ja augustis on seal aga turismi tipphooaeg, mis tähendab kõrgemaid majutuse hindasid ja palju turiste.


Lixouri vaatamisväärsused

Petani Beach

Petani beach - lixouri

Imeilusad rannad on kahtlemata kõige suuremad Lixouri vaatamisväärsused ning Petani Beach on üks nendest paljudest, mida lihtsalt peab nägema. Liivarand on ümbritsetud mägedest ning rannajoon on umbes 600 meetrit pikk ja 50 meetrit lai.

Vatsa Bay

Vatsa bay - lixouri

Vatsa Bay on teine rand, mida kindlasti tasub külastada. Kuna sinna randa üksi avalik transport ei vii, tuleb sinna sõiduks muretseda oma sõiduvahend. Seega rentige auto ning minge ja saage osa Vatsa Bay rannamõnudest.

Gero Gombose majakas

Gero Gombose majakas - lixouri

Majakas ehitati 1907 aastal, kuid see hävitati paraku saksa armee poolt. Aastal 1947 ehitati majakas uuesti üles ning praegu avaneb sealt hingematvalt ilus pilt sinistele vetele ja rannikualale. Vaade sealt kõrgelt alla silmapiirile, näeb tõesti välja nagu pilt postkaardil. Tegemist on kindlasti kohaga, mida tasub saarel olles külastada.

Kipoureoni klooster

Kipoureoni klooster - lixouri

Kipoureoni klooster asub Paliki poolsaarel, Lixourist  umbes 15 km kaugusel. Kloostri asukoht on rohkem kui ebatavaline- nimelt on see ehitatud kalju otsa ja 90 meetri kõrgusele merepiirist. Soovitame kindlasti Kipoureoni kloostrit külastada, sest vaade Joonia merele ja metsikule rannajoonele on midagi, mis jääb veel aastateks meelde. Ka kloostri ümbruses on palju rohelust ning loodus seal on lihtsalt muinasjutuline.

Kounopetra kivi

Kivi asub Kefalonia lääneosas, Manzavinata küla lähedal. Tegemist on maailmas ainulaadse loodusnähtusega, sest Kounopetra kivi on “liikuv” kivi. Jah, tõesti, see kivi liigub, sest mitte kunagi pole see kivikamakas ühel ja samal kohal, vaid liigub järjepidevalt idast lääne poole. Kivi aeglane liikumine on hästi näha rannikult. Ja mitte ainult näha, vaid kivi liikumisel on tunda ka vibratsiooni.  Sellest huvitavast fenomenist tasub kindla peale osa saada!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts