Syrose vaatamisväärsused: 13 tuntud ja armastatud kohta - infoViking
Syrose-vaatamisvaarsused

Syrose vaatamisväärsused: 13 tuntud ja armastatud kohta

Syroses asuvad ilusad kohad, mis ootavad kõiki külastajaid ka perega ja lastega. Puhkus on hästi sisustatud, kui jõuate külastada saare põhilisi ajaloolisi objekte ja kauneid randu.

Egeuse meri ootab suviseid külastajaid pärast jalutuskäiku laintesse hullama ning pakub mõnusat jahutust koos kaunite vaadetega.

Mis on need Kreekas asuva Syrose vaatamisväärsused, mida külastada?

1. Apolloni teater

19. sajandil ehitati Apollo teater, mis on justkui koopia La Scala di Milanost, kuid väiksemas mahus. Selle arhitektuurne suursugusus ei päästnud teatrit aastate jooksul suurtest katastroofidest. Apolloni teater oli sunnitud sulgema ja veetma pika remondiperioodi kuni aastani 2000, mil see taas uksed avas.

Tänapäeval on teater Syrose üks olulisemaid kultuurikeskusi ning seal korraldatakse erinevaid kunsti- ja kultuuriüritusi, nagu Animasyros ja Egeuse festival, kuulsad näidendid ja maailmatasemel etendused. Esimene asi, mida teha Syroses, on enamasti just selle teatri külastamine.

2. Agios Stefanos

Syrose vaatamisväärsused

Agios Stefanos ei ole tüüpiline kabel, mida vaadata. See ehitati Syros edelaosas Galissase koopas asuvate kaljude vahele. Legendi järgi lõi selle kalur, kes palvetas püha Stefanose poole, et ta päästetaks, kui hiiglaslik kaheksajalg ründas. Kabelisse pääseb mööda väikest jalgrada või paadiga ning sealt avaneb võrratu vaade merele. Palverändurid tulevad kabelisse kaks korda aastas – 19. augustil ja 26. detsembril – püha Stefanose austamiseks.

3. Ermoupoli

Syros vaatamisvaarsused.Ermoupoli

Vana-Kreeka jumala Hermese järgi nime saanud Ermoupoli on üks ilusamaid Kreeka linnu. See on ehitatud künkale, kust avaneb vaade sadamale – parvlaevale lähenedes on hoonete pastellvärvid lihtsalt unistavad ning linna kitsad tänavad on just sellised, mida idüllilisele Kreekale mõeldes ette kujutatakse.

Ärge jätke tähelepanuta Vaporia linnaosa linna idaosas ja selle muljetavaldavaid neoklassitsistlikud häärberid. Varem kuulusid need jõukatele laevaomanikele, mõned neist on nüüd butiikhotellid.

4. Kastri

Kirdeosas Syrose mäe otsas asub eelajalooline Kastri asula, kus asuvad paljud Syrose vaatamisväärsused. Kindlustatud arheoloogiline ala pärineb ajast enam kui 5000 aastat tagasi, samas kui Chalandriani ümbruses on üks varasemaid Küklaadide kalmistuid. Piirkond on üllatavalt hästi säilinud ja väärib uurimist. Tippu viivad kaks teed, mõlemad rasked, kuid teekond on matkamist väärt, et näha Küklaadide uskumatuid vaateid.

5. Gria koobas

Gria koobas asub Americanou rannas. See on lühikese matka kaugusel Kambosest ja pääseb ka paadiga Kinist. Ranna ümbrust muutis Ameerika majandusteadlane John Pearson, kes võttis oma eluülesandeks istutada saare põhjaossa puid, et luua lopsakas keskkond. Puud pakuvad palju varju, et veeta terve päev lõõgastavalt rannas. Pakkige kindlasti kaasa snäkke ja vett, kuna seal puuduvad poed.

6. Agia Pakou

Professionaalsed ja amatöörfotograafid kogunevad Agia Pakousse, Galissase rannast edasi mäest üles asuvasse kabelisse. See on üks parimaid kohti saarel päikeseloojangu vaatamiseks. See on väike matk tippu, kuid kaunid vaated on ronimist väärt. Kirik ise on armas ja maaliline ning seal on kaunid ikoonid. Kui veedate päeva allolevas rannas, külastage seda pärlit.

7.Villa Tsiropina

Syrose ajaloolist rikkust ja tähtsust näete Villa Tsiropina külastusel. Ärimees Konstantinos Tsiropinas ehitas selle 20. sajandi alguses ning see on aastate jooksul toiminud elukoha, näitusesaali ja teatrina. Nüüd on see Poseidonia raekoda, kuid külalised on endiselt oodatud hoonega tutvuma. Lisaks on mõisasaalides või lõhnavates aedades sageli kavas avalikke üritusi ja kultuuriüritusi.

8. Syrose arheoloogiamuuseum

Raekoja kaunis neoklassitsistlikus hoones asuv muuseum sisaldab Syroses tehtud väljakaevamiste leide. Näiteks Kastri kindlustatud asula ja Chalandriani kalmistu eelajaloolisi leide ning iidse Syros linna ja teiste Küklaadide saarte leide. Samuti on eksponeeritud hellenismiajast pärit skulptuurid, hauasambad ja raidkirjad.

9.Paralia Kini

Syros vaatamisvaarsused paralia kini

Mida teha Paralia Kinis? Seal on kõik mugavused, mida vajate veetmaks tervet päeva rannas. Seal on rahulik, puutumatu vesi ja pikk pehme kuldne liiv koos vihmavarjude ja lamamistoolidega, mida pakuvad kohalikud tavernad ja kohvikud. Vaadake kindlasti Panagia Gorgona kuju, mis on kujundatud legendi põhjal, et merineitsi päästis kaluri elu ja ujutas ta kaldale. Seejärel jääge ootama õhtut, et näha uskumatuid päikeseloojanguvaateid. 

10. Ano Meria

Syros vaatamisvaarsused Ano Meria

Ano Meria, mis tähendab “ülemist osa”, on Syrose põhjaosas asuv ebatasane, kunagise viljatu maastikuga ala, mida on haljastatud, et seda kaunistada. Selle karmus muudab selle vähem külastatavaks kui teistes saare piirkondades – ideaalne rahulikuks ja vaikseks põgenemiseks. Käänulistel mägiteedel sõites hõljub õhus metsalillede ja ürtide lõhn, samas kui imeilus maastik, üksildased rannad ja vaated mööda matkaradu köidavad pilku. Einestage oma marsruudil asuvates väikestes tavernades, et nautida parimat traditsioonilist toitu.

11. Kini

Syros vaatamisvaarsused kini

Kini on üks maalilisemaid külasid saarel ja see on tuntud oma kalarestoranide poolest. Juulis ja augustis võib see peamiselt Kreeka turismiga üsna hõivatud olla.

Saare lääneküljel asuval saarel on ilus liivarand koos kauni promenaadi ja melanhoolse kujuga, mis austab neid, kes on merel elu kaotanud.

Üks parimaid mereandide restorane kannab nime Allou Yialou. Kini ranna põhjapoolses otsas on restoranil avatud vee peale ehitatud varikatus, kust avaneb muljetavaldav vaade mõlemale poole lahele ja otse ees seisab türkiissinine meri.

12. Lazaretto

Syros vaatamisvaarsused lazaretto

Karantiinihaigla (Lazaretto) on mahajäetud kivihoonete kompleks sadama lõunaosas, Lazaretta piirkonnas. Weileri projekti järgi 1834. aastal ehitatud Lazarettot kasutati algselt saare külastajate karantiiniruumina, et kaitsta põliselanikkonda koolera ja muude nakkushaiguste puhangute eest. Alates 19. sajandi lõpust kuni sõjajärgsete aastate alguseni töötas Lazaretto esmalt vanglana ja seejärel vaimuhaigete varjupaigana. 1866. aasta Kreeta revolutsiooni ajal oli see Kreeta põgenike varjupaik.

13. Hermoupolise kultuurikeskus

Hermoupolise kultuurikeskus on oluline osa linna vaatamisväärsustest ja täpsemalt üks selle tähelepanuväärsetest neoklassitsistlikest hoonetest, mida tasub külastada: selle fassaad ja interjöör on erakordselt väärtuslikud. Hoone väliskülge vaadates märkavad külastajad selle marmorist parapetti, rõdu, müüritööd, Toscana sambaid, vuugitud kivimüüritist ja karniise. Sissepääsenuna ei saa külastajad aukartusest mööda, kui seisavad rikkalike maalitud kaunistuste ees, mille kulumise taastas maalikunstnik Anna Vassilaki.

Hermoupolise kultuurikeskus ehitati 1863. aastal Itaalia arhitekti Pietro Sampo juhendamisel. Hiljem läks see itaallaste võimu alt kreeklaste kätte ja seal asus kuni 1970. aastani kuulus Hellase klubi. Sellest ajast alates on seal toimunud arvukalt Syros’i linnavalitsuse korraldatud kultuuriüritusi ning pärast taastamist 1998. aastal on see olnud ööklubi. ka konverentsikeskus. See asub Hermoupolise kesksel Miaouli väljakul, otse raekoja kõrval.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts