Mykonose vaatamisväärsused - 10 enneolematut külastuspaika! - infoViking
mykonose vaatamisväärsused

Mykonose vaatamisväärsused – 10 enneolematut külastuspaika!

Tegu saarega, mis sai oma nime Apollo lapselapse “Mykonos” järgi. Mykonost võib nimetada ka Kreeka üheks glamuurisaareks. Nimelt on seal tunda tõelist St-Tropez-meets-Ibiza hõnga. Mütoloogia järgi tekkis Mykonos Heraklese tapetud hiiglaste kivistunud kehadest.

Mis on aga need Mykonose vaatamisväärsused, mida tasub külastada?

Vaata järgi, sest panime sulle kirja 10 kohta, mida peaksid kindlasti külastama.

1. Väike Veneetsia

Mykonose vaatamisvaarsused veneetsia

Väike Veneetsia on üks parimaid kohti Mykonose nägemiseks. 16. ja 17. sajandil merekaupmeeste poolt ehitatud kvartal asub Chora lääneservas Alexandra ranna lähedal. Ideaalne kunstnikele, kes on miljööd lugematul arvul kordadel maalidel jäädvustanud. Selle võluvad majad, kohvikud ja restoranid, mis istuvad elegantselt veepiiril, tungivad kindlasti hinge.

2. Kato Mili

Mykonose vaatamisvaarsused kato mili

Üks Mykonose enimkülastatud kohti on Kato Mili või kreeka keeles “madalamad tuuleveskid”. Esmakordselt veneetslaste poolt 16. sajandil puidust ehitatud ja õlgedega kaetud tuulikutest, mis seisavad mere vastas Chora linnas, on praegu alles 16 tuulikut. Tuulikuid külastades on võimalik mõista, kuidas kasutasid veneetslased kunagi tuule jõudu ning nautida panoraamvaateid linnale ja ookeanile.

Mykonose tuuleveskid on saare enimpildistatud ja tunnustatumad vaatamisväärsused. Viieliikmeline silindriliste kujude ja teravate katustega rühm tuuleveskeid seisab Väikese Veneetsia vastas asuval künkal ning on ka populaarne päikeseloojangukoht, sest siit avaneb kaunis ja peaaegu maagiline vaade merele.

3. Delose saar

Mykonose vaatamisvaarsused delose saar

Tehke lühike reis Delose saarele, Kreeka legendide Apollo ja Artemise sünnikohale. Kui olete huvitatud kirjandusest ja arhitektuurist, on see üks parimaid kohti Mykonosel. See on kuulus oma ikooniliste kivilõvide ja paljude oluliste arheoloogiliste jäänuste poolest, mida võite ka muuseumis näha.

Delose saarele pääsete parvlaevadega, mis väljuvad Mykonosest. Avastage pühasadamat, Lõvide terrassi, Cleopatra maja ja Dionysiuse maja – teisel sajandil ehitatud luksuslikku eramaja.

4. Mykonose ööd

Mykonose vaatamisvaarsusedMykonose vaatamisvaarsused ood

Ööelu võib küll nimetada üheks võimasaks Mykonose vaatamisväärsuseks. Kuna see saar on tuntud oma rannapidude poolest, mis algavad tavaliselt pärastlõunal ja kestavad sageli päikesetõusuni. Peamised peorannad on Paradise, Super Paradise, Psarou ja Paraga. Nautida saab ka Väikese Veneetsia ja Chora tänavaid, kus on väikesed baarid, mille uksed avanevad tänavale või veepiirile. Juulis ja augustis kutsuvad suured rannaklubid kohale maailma tipp-DJd, samas kui Väikese Veneetsia ja Chora baarides on lõbusam atmosfäär koos meeleoluka muusika ja kokteilidega.

5. Paraportiani kirik

Mykonose vaatamisvaarsused paraportiaani kirik

See ikooniline säravvalge kirik, mis pärineb 1500. aastatest, asub Choras veepiiril. Seda on kujutatud peaaegu igal postkaardil ja see on Küklaadide arhitektuuri täiusliku näidisena liigitatud riiklikuks mälestiseks.

Kui selle mereäärse kiriku valgeks lubjatud seinad võtavad hoone ebatavalise ehituse tõttu ainulaadse kuju, siis tasub teada, et 14. sajandil oli siin näha viit väikest kirikut, mis ehitati üksteise peale. Asümmeetriline kuju ja haruldane arhitektuuristiilide kombinatsioon koos ookeanivaatega on aidanud muuta selle religioosse paiga üheks enimpildistatud paigaks ja kindlasti üheks lemmikkohaks Kreekas Mykonosel.

6. Arheoloogiamuuseum

See muuseum, mis asub tüüpilises valgeks lubjatud hoones sadama ääres, esitleb märkimisväärset skulptuuride, ehete ja keraamika kollektsiooni, mida leidub Mykonose ning naabruses asuvate Delose ja Rhenia ümbruses.

7. Ano Mera

Soovides teada, mida Mykonosel veel peale randade näha, peaks bucket listi kuuluma sisemaa ekskursioon Ano Merasse. Umbes 16. sajandil ehitati Ano Mera külla klooster, mida kutsuti Panagia Tourlianiks. See restaureeritud klooster oma kellalinna ja marmorist purskkaevuga on turistide lemmikpaik. Kloostri sees on vaatamiseks ja mälestuste kojutoomiseks Bütsantsi säilmete kogu ning ümberkaudsetest poodidest saab osta mitmeid suveniire.

8. Mykonose tuletorn

Mykonose vaatamisvaarsused tuletorn

Mykonose tuletorn, nimega “Armenistis”, asub saare kirdeosas, umbes 7 km kaugusel Mykonose linnast. Sinna jõudmine on väga lihtne, järgides Fanari/Agios Stefanose viiteid. Armenistise majakas asub kaunis kohas, kust avaneb suurepärane vaade Tinose saarele ja Mykonosest saabuvatele või sealt väljuvatele paatidele. Tuletorni esimene lamp on eksponeeritud Egeuse mereväemuuseumis Mykonose linnas (Chora)

9. Rariteetide galerii

Külastage kuulsat galeriid Rarity, mis on kogu maailmas tunnustatud oma kaasaegse galerii tõttu, mis tõmbab külastajaid nii väljakujunenud rahvusvaheliste kui ka kohalike kunstnike tööde näitustega. Fotograafia ja iga muu kujutav kunst on leidnud siin ruumi, kus saab osaleda ka ühel viiest igal aastal korraldatavast ja vahelduvast isikunäitusest.

10. Gyzi loss

Gyzi loss asub Mykonose saare keskel täpsemalt Ano Mera küla kohal künkal . See pärineb 13. sajandist ja tänapäeval on sellest säilinud vaid mõned varemed. See ehitati keskajal valitsenud Gyzi valitsemise ajal, et kaitsta saart piraatide ja vaenlase rünnakute eest.

11. Pelikan nimega Peeter

Mykonose vaatamisvaarsused pelikan peeter

Pelikan Peetrist on aastate jooksul saanud Mykonose saare maskott. Mõni aastakümend tagasi hoolitses kalur haavatud pelikani eest, kuid üllataval kombel ei lahkunud ta pärast paranemist, vaid tegi Mykonose enda koduks. Kuigi nüüdseks on Peeter siit ilmast lahkunud, siis on siiski näha kolme pelikani, kes siiani Mykonose linnas ringi liiguvad.

12. Mykonose vana sadam

Mykonose vaatamisvaarsused vana sadam

Vana sadam asub Mykonose linnas, kuulsa Väikese Veneetsia taga. Sadama lõunaosa kihiseb ööpäev läbi elust, mis meelitab tänu oma kesksele asukohale, palju külastajaid kohale. Paljud poed, baarid, restoranid, hotellid ja saare traditsiooniline kalaturg asuvad läheduses ning neid saab avastada linna maalilistel alleedel jalutades.

Kokkuvõte

Saar on kuulus oma suurepäraste randade, maaliliste külade ja elava ööelu poolest. See on Kreeka populaarsuselt teine sihtkoht ja seda kirjeldatakse sageli kui Kreeka Ibizat. Lisaks randadele ja ööelule leiavad külastajad Mykonoses ka palju huvitavaid kohti.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts