Kalamata vaatamisväärsused - 11 parimat kohta külastamiseks - infoViking
Kalamata vaatamisväärsused

Kalamata vaatamisväärsused – 11 parimat kohta külastamiseks

Kreeka edelarannikul asub kaljude vahel pika ja kauni rannaribaga maaliline mereäärne linn Kalamata. Mida teha Kalamatas? See hotellide ja restoranidega täidetud rannakuurort on kuulus oma oliivide, mereandide ja kohalike tantsulembuse tõttu.

Kalamata vaatamisväärsused on unikaalsed, sest Kalamata ise ei ole üks Kreeka suurimatest turismikeskustest ning reisi õigesti ajastades võib paljude kohtade võlu nautida vaid oma seltskonnaga.

Mis on need kalamata vaatamisväärsused, mida külastada, mida vaadata ja kuhu minna koos perega, lastega või üksinda?

1. Vanalinn

Nii nagu paljudes teistes Kreeka linnades, on ka Kalamatas vapustav ajalooline kvartal, kus on mõnus rännata mööda kitsaid alleesid ning neoklassitsistlike häärberite ja armsate mahajäetud nurgataguste vahel. Linna põhjaosas, otse lossi all asuvas Kalamata vanalinnas asuvad mitmed kirikud, sealhulgas Bütsantsi Pühade Apostlite kirik ja Ypapantise katedraal, mõned muuseumid ja muud Kalamata vaatamisväärsused. Peale selle veel arvukalt väikeseid poode, kus toimub kohalike toodete ja suveniiride müük.

2. Messenia

Kalamata vaatamisvaarsused messenia

Messenia piirkonna pealinnana on Kalamata ideaalne koht piirkonnaga tutvumiseks ning sealt leiab ka paljud peidetud vaatamisväärsused Kalamatas. Suurejooneliste randade, nelja- ja viietärnikuurortidega, ajalooliste aaretega, nagu vanad lossid ja iidsed linnad (lähedal on iidne Messene linn) ja arheoloogilised paigad, väärib Messenia kindlasti külastamist. Olenemata sellest, kas viibite seal kolm päeva, nädala või isegi 10 päeva, saate kiiresti aru, et Kalamata on palju enamat kui lihtsalt väike provintsilinn.

3. Kalamata loss

13. sajandil ehitatud Kalamata loss on üks olulisemaid kohalikke vaatamisväärsusi.

Loss asub rannikulinna põhjapoolses äärelinnas, vaid mõne sammu kaugusel Kalamata vanast ajaloolisest keskusest, kust leiab ka muud Kalamata vaatamisväärsused.

See asub mäe otsas, kust avaneb kaunis panoraamvaade linnale ja merele.

Enamasti on see kaetud puudega. Puude pehme varju all asub väike ja ilus vana kivikirik.

4. Kalamata oliivid

Kalamata vaatamisvaarsused oliivid

Kalamata oliivid on tavaliselt suured tumelillad marineeritud oliivid, mis pärinevad sellest Peloponnesose poolsaare osast.

Siin olles peaksite neid kindlasti proovima ja isegi igapäevaselt oma menüüsse lisama.

Peamine kohalik delikatess, Kalamata oliivid, on ülimalt rikkad väärtuslike toitainete poolest ning puhkus Kalamatas muutub tänu nendele tihti hoopis täielikuks tervisekuuriks. 

Neil on sügav ja tugev maitse ning lisaks on nad madala kalorsusega ja võivad kergesti täiendada peaaegu kõiki kohalikke eineid.

5. Polilimnio kosed

Kalamata vaatamisvaarsused Polilimnio kosed

Paljude arvates on Polilimnio kosed, ühed Kreeka ilusaimad ja kahtlemata Peloponnesose kõige muljetavaldavamad joad, suurimad Kalamata vaatamisväärsused. 

See imeline koht asub maalilises varjulises ja metsases kanjonis, umbes 25 kilomeetrit Kalamatast läänes.

Kosed moodustavad mitu väikest türkiissinise veega tiiki, mis meenutavad looduslikke basseine. Polilimnio kosed on ühed kõige ilusamad kohad Kalamatas.

Nende külmad mäeveed toovad mõnusa värskuse ja jaheda tunde suvekuumuses, mil temperatuur ulatub ligi 40 kraadini.

6. Ypapantise kirik

Kalamata vaatamisvaarsused kirik

1839. aastal ehitatud Ypapantise katedraal on vapustav Bütsantsi stiilis kirik, mis on koduks samanimelisele Neitsi Maarja pühale ikoonile, mis pärineb aastast 672 pKr. See avastati Osmanite kuberneri tallist pärast seda, kui ta nägi unes, kuidas naine käskis tal konkreetses kohas kaevata. Ta pöördus pärast avastust isegi ristiusku tänu arvukatele imedele, mida see väidetavalt korda saatis. 1886. ja 1986. aasta maavärinates tõsiselt kannatada saanud kirik, mis asub samanimelisel väljakul, taastati mõlemal korral.

7. Messenia arheoloogiamuuseum

Messenia arheoloogiamuuseum asub Kalamata ajaloolises südames, kus asus vana turg, ning on koduks ulatuslikule arheoloogiliste leidude kollektsioonile, mis pärineb eelajaloolistest aegadest kuni Bütsantsi ajastuni. See on jagatud neljaks geograafiliseks piirkonnaks, mis esindavad nelja Messenia provintsi, sealhulgas Kalamata, Messene, Pylia ja Trifylia. Eksponaatide hulgas on suurepärane Koroni mosaiik, mis kujutab erinevaid stseene jumal Bacchuse kummardamisest ning Kalamata vaatamisväärsused ei ole täielikud ilma selle teoseta. 

8. Rahvaluule- ja Ajaloomuuseum

Kui olete ajaloohuviline, keda paelub Kreeka keeruline ajalugu, leiate rahulduse Folkloori- ja ajaloomuuseumist, mis asub 19. sajandist pärit Kalamatas Kiriakou mõisas. See on koduks ainulaadsele arhiivide, igapäevaste esemete ja 1821. aasta Kreeka iseseisvussõja esemete kogule. Teine korrus pakub külastajatele erilist huvi, kuna seal asub trükkimisele ja köitmisele pühendatud osa, mis kirjeldab Kalamata pikaajalist trükkimise traditsiooni, tänu millele on kirja saanud mitmed ajaloolised Kalamata vaatamisväärsused. 

9. Navarino laht

Kalamata vaatamisvaarsused navarino laht

Navarino laht on suurepärane koht, mis asub Peloponnesose edelarannikul. Sinna jõudmiseks kulub umbes tund autosõitu, kuid kogemus on seda väärt. Navarino pakub üsna laia valikut võimalusi mõnusaks aja veetmiseks väljas.

Kuna tegemist on loodusliku sadamaga, on Navarino laht tuntud oma sileda peegelpinna poolest ja on mere jaoks parim koht.

10. Kalamata munitsipaalraudteepark

Kui otsite võimalusi ja mõtlete, mida teha Kalamatas, peaksite külastama Kalamata munitsipaalraudteeparki.

Siin, vaid minutilise jalutuskäigu kaugusel rannikust, ümbritsetud rohelisest murust, puudest ja lilledest, saate nautida värsket õhku, jalutades samal ajal autentsete rongide vahel erinevatest perioodidest.

Siin saate linnu- ja ritsikate laulu kuulates aimu raudteetranspordi arengust Kreekas ja Kalamatas.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts