Norra vaatamisväärsused - 12 parimat kohta mida külastada - infoViking
Norra vaatamisväärsused

Norra vaatamisväärsused – 12 parimat kohta mida külastada

Norra on kaunis põhjamaa riik mis asub suure  Skandinaavia poolsaare läänerannikul. Paljud Norra vaatamisväärsused on tuntud just tänu kaunile loodusele ning võimsatele kaljudele.

Selles ei ole kahtlustki, et tegu on väga erilise riigiga, milles peitub väga palju kauneid kohti mida külastada ja nautida.

Norra Kuningriik

Norra on oma pindalalt üsna pikaks venitatud ning tema peamised naabrid on Soome, Rootis, kui ka Venemaa. Samuti on huvitav fakt ka see, et Norra asub tegelikult otse Atlandi ookeani ääres. Kokku elab selles kaunis mereäärses kuningriigis 5.4 miljonit inimest. Norra on tuntud tema kaunite fjordide tõttu, ning see on põhjus miks seda külastada. 

12 parimat vaatamisväärsust Norras

1. Oslo

Oslo

Oslo on tuntud kui Norra pealinnana ning tegelikult on ta Norra suurim linn olnud juba aastast 1814. Ideaalne koht mida külastada nii laste, kui ka perega, sest tegevust jagub kõigile. Linn on tuntud ja populaarne oma pika ajaloo poolest ning tegelikult asutati see juba aastal 1084 Harald III´da poolt. 

Kui mõtled, et kuhu minna ja mida teha Norras, siis Oslo on kindlasti üks koht mida peaksid külastama. Oma arhitektuurilt on linn väga kaunis ning pakub vingeid kohti nagu näiteks Oslo ooperimaja ning  Vigeland park.

Loe veel: Oslo vaatamisväärsused.

2. Geiranger Fjord

Geiranger Fjord - Norra vaatamisväärsused

Kui oled Norra sisemaal ning mõtled mida külastada Norras, siis Kesk-Norra vaatamisväärsustest on Geiranger Fjord üks parimaid kohti mida külastada. Tegemist on täieliku loodusliku arhitektuuri tipp klassiga. Kogu Fjord on umbes 15 km pikk ning oma laiuselt võib ta ulatuda lausa 1.3 kilomeetrini. 

Arvatavasti on selle tekke põhjuseks viimased liustiku ja jää liikumised. Fjord on oma olemuselt väga võimas ning ulatub mingites kohtades lausa üle 2000 meetrini. Samuti on muljetavaldav selle sügavus, mis on lausa üle 700 m. Soovi korral saab võtta erinevaid ekskursioone ning nautida seda looduslikku pärandit täiel rinnal. 

3. Mount Floyen

Mount Floyen

Mount Floyen on võrreldes teistest vaatamisväärsustest Norras väga eriline, sest tegu on mägise piirkonnaga otse Bergeni linna kõrval ning ilusa ilmaga avanevad seal imelised vaated. Eriti kaunis on koht päikesetõusu ja loojangu ajal. Samuti on mäe otsast näha ka kaunid saared. Võib öelda, et tegu on ideaalse kohaga just inimestele kellele meeldib matkata. 

Samuti on see väga sobilik erinevatele jalgratturitele, kui ka niisama seiklus huntidele. Käänulised teed, imelised vaated, orud ja mäed jätavad teid sõnatuks. Samuti on võimalik võtta erinevaid matkasid ka koos giidiga. Tegevust leiab lastele, tehes sellest väga sobiliku koha kuhu minna terve perega. 

4. Pulpit rock / Preikestolen

Pulpit rock Preikestolen

Kui mõtled, et mis asi see Pulpit rock on siis tegelikult on tegu ühe suurima vaatamisväärsusega terves Norras. Tegemist on väga maagilise kogemusega ning väga populaarse vaatamisväärsusega, mille on esikohale toonud väga paljud giidid. Kohapeal pakutakse erinevaid matku ning tegelikult sai sellest turismisihtkoht juba 1900. Aastal.

Matk läheb mööda mägist rada ning kindlasti peaks arvestama sellega, et teekond võib osutuda füüsiliselt kohati väga raskeks. Maastik ei ole sugugi tasane ning erinevate kõrguste vahe jääb lausa 350 m vahele. Huvitav on see, et rada on täis erinevaid mõnusaid veekogusid, kus vahepeal väike suplus teha. Terve matk on umbes 6 km ning selle edasi ja tagasi läbimiseks läheb keskmiselt 4 tundi. Tegemist on imelise looduselamusega. 

5. Tromso

Tromso

Tegemist on Põhja-Norra vaatamisväärsusega ning tegelikult kujutab ta endast lihtsalt 22km2 suurust linna. Huvitav fakt on see, et Tromsø asub lausa polaarjoonest umbes 500 km põhja pool. Tegemist on ühtlasi ka Põhja-Norra suurima linnaga, mis on kohalike jaoks väga oluline kalasadam. Turiste meelitab sinna ka imekaunis aurora borealis. 

Norra vaatamisväärsuste poolest on linnal pakkuda väga palju erinevaid kohti, alustades ülikooli muuseumist kuni Arktika katedraalini välja. Veel on võimalik külastada Põhja-Norra teaduskeskust, mis on Norra suurim planetaarium. Suurespildis on tegu väga kauni kohaga mida külastada nii oma sõprade või hoopiski perega. 

6. Bergen

Bergen

Tegemist on läänerannikul asuva suurima sadamaga ning tegelikult ka Norras suuruselt teise linnaga. See on koht kuhu tulevad tihti peale Skandinaavia kallimaid kruiisilaevad. Linn asub väga maagilises kohas ning on mägedest ümbritsetud ning Bergen on tuntud kui üks populaarsemaid turismikohti terves Norras. Ühed peamised üritused mis turiste toovad on festivalid, mis toimuvad mai- ja juunikuus. 

Koha peal on veel palju kauneid kohti, muuseumid ning ühtlasi ka ajalooline Bergnhuse kindlus. Kokkuvõttes leiab sealt endale tegevust iga inimene ning linnal on pakkuda palju. Veel on Bergenis väga palju erinevaid tipp tasemel restorane. 

7. Trondheim

Trondheim

Oleme rääkinud Oslost ja Bergenist ning nüüd on järjekord jõudnud Trondheimi, mis on Norra suuruselt kolmas linn ning tegelikult ka üks kõige vanemaid, mis pärineb juba aastast 997. Siis oli tegu Viikingite kauplemiskohaga ning samuti oli see pealinn kuni 1217. Aastani. Kuna on tegu Põhja-Norra linnaga, siis ei näe ka seal mai keskelt kuni juulini pimedust. 

Tänu oma pikale ajaloole on linnal palju pakkuda, alustades Nidarose katedraalist lõpetades Kristianseni kindluse ja Rockheimiga. Loomulikult on linnas ka peale nende väga lahedaid ja avastamist väärt kohti. Ideaalne koht kuhu minna puhkama ning nautida Norrat täiel rinnal. 

8. Kristiansand

Kristiansand

Kui enne sai räägitud erinevatest Põhja-Norra paikadest ja linnadest, siis nüüd oleme tulnud alla ning jõudnud Lõuna-Norra vaatamisväärsuste juurde. Kristiansand on täielik suvepuhkuse linn, mis on ümbritsetud väga kauni loodusega. Linna iseloomustab kaunis mereäärne promenaad ning sadamast, mis on ehitatud enamasti täielikult puidust. 

Kristiansand pakub endast väga erinevaid paikasid ning tegevust jagub küllaga. Nautida saab nii linnast välja asuvat loodust, kui ka kaunist linna arhitektuuri koos mõnusate kohtadega, kus näiteks aega veeta või keha kinnitada. 

9. Svalbard saared

Svalbard saared

Svalbard või siis eesti keeles tuntud kui Teravmäed on tegelikult Norrale kuuluvad saared, mis asuvad Põhja-Jäämeres. Kuigi ta on Norra osa, ei kuulu ta sugugi riigi geograafilisse ossa. Koht on huvitav ka selle pärast, et asulaid ei ühenda teed, vaid kasutatakse saane, lennukeid ja paate. 

Samuti on saarele ainus sissepääs Svalbardi lennujaam. Saartel asuv Ny-Alesund on ühtlasi ka kõige põhjapoolseim asula terves maailmas. Tervet saarestikku katab arktiline kliima, mis tähendab seda, et temperatuur on tegelikult kõrgem, kui teistel samal laiuskraadil asuvatel aladel ja linnadel. 

10. Jostedalsbreen´i liustik

Jostedalsbreen´i liustik

Varasemalt lihtsalt jäine fjord on muutunud nüüdseks üheks kaunimaks Norra vaatamisväärsuseks ning ühtlasi ka Euroopa suurimaks liustikuks, mis on nüüdseks täielik suusatajate paradiis. Alal saab ringi matkata nii jala, kui ka suuskadega ning tänaseks on välja kujunenud väga palju eri pikkusega matkaradasid. 

Samuti on seal ka kolm erinevat muuseumi millest tuleks kindlasti läbi hüpata. Liustiku ajalugu läheb väga kaugele ning kunagi kasutati seda, kui peamise kaubateena, kuna paremad teed lihtsalt puudusid. Vaata järgi ning vii ennast kurssi ja naudi mõnusat suusareisi. 

11. Voringfosseni juga

Voringfosseni juga

Tegemist on Hordalandi maakonnas asuva joaga, mis kukub alla Måbødaleni kanjonisse. Joale avaneb väga imeline ja võimas looduslik vaatepilt ning terve joa kõrgus on lausa 184 meetrit. Terve kanjoni kõrgus ulatub isegi lausa 300 meetrini. 

Turistide seas on tegemist ühe kõige populaarsema joaga ning seda käiakse uudistamas keskmiselt lausa üle miljoni korra aastas. Oslost asub juga umbes 290 km kaugusel ning Bergen vaid 170 km. 

12. Heddali puusa kirik 

Heddali puusa kirik

Sarnaselt Ruhnule on üks Norra vaatamisväärsuseid Heddalis asuv puukirik, mis on ehitatud puhtalt laudadest. Kirik on ühtlasi ka puu kirikutest norra suurim ning rajatud 13. sajandil. Tänu hooletusele ja halvale hooldusele on aastate jooksul seda mitmeid kordi renoveeritud ning tänu viimasele renoveerimisele saadi tagasi kiriku esialgne ilme. 

Kui kirikut külastada võite juba ka mõelda selles külas aja veetmisele. Heddalis on olemas veel vabaõhumuuseum. Tegemist on ajaloolislet võimsa kohaga mida on soovitatav Norra sattudes kindlasti külastada. 

Kokkuvõte

Norra vaatamisväärsused on väga erinevad alustades erinevatest ajaloolistest hoonetest lõpetades suurte jugade ja fjordidega. Tänu sellele soovitame Norrat külastades võtta aega ning nautida puhkus rahulikult ja kvaliteetselt. 

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts