Oslo vaatamisväärsused: põhjamaa 11 imelist paika! - infoViking
Oslo vaatamisvaarsused

Oslo vaatamisväärsused: põhjamaa 11 imelist paika!

Oslo on Põhja-Euroopas üks turistide lemmikpaiku ning seda põhjusega – paljud vaatamisväärsused Oslos on seotud maaliliste ja kaunite vaadetega Norra fjordidele. Oslo on suurepärane koht, kuhu reisida koos lastega ja perega, sest kogu linn ja selle inimesed on tõeliselt lastesõbralikud. Ilusad kohad ja armsad paigad luuravad Oslos pea igal sammul ning võib kindel olla, et puhkus saab veedetud põnevalt ja aktiivselt. Küsides endalt, mida külastada ja mis on need Oslo vaatamisväärsused mida kindlasti nägema peaks?

1. Oslo ooperimaja

Oslo vaatamisvaarsused ooperimaja

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Oslo ooperiteatri kujundus ja üleüldine ülesehitus pole midagi muud kui suurejooneline. Seda võib isegi võrrelda Norra rahvusooperi ja balletietendustega. Tegu on ühe Norra vaatamisväärsusega, mis on ehitatud valgest graniidist ja valgest marmorist. Kujundusel on kasutatud palju kõrgeid aknaid, mis justkui näib tõusvat Oslofjordi vetest. Ooperimaja juurde viib valge jalakäijate väljak. Faktina võib välja tuua, et ooperiteater on suurim kultuurihoone, mis on ehitatud Norras alates aastast 1300. 

2. Munchi muuseum

Oslo vaatamisvaarsused muuseum

Munchi muuseum (Munch-museet), mis on pühendatud Norra suurima maalikunstniku Edvard Munchi (1863–1944) elule ja tööle, sisaldab suurel hulgal maalide, graafika, joonistuste, akvarellide ja skulptuuride kollektsiooni suure kunstniku elust.

Lisaks isiklikele asjadele ja tööriistadele, isegi tema eraraamatukogule, sisaldab muuseum peaaegu 28 000 kunstiteost. Seal on filmilinastuste, kontsertide, giidiga ekskursioonide ja loengute kõrval ka spetsiaalsed väljapanekud, mis on pühendatud Munchi töö erinevatele aspektidele.

Pange tähele: Munchi muuseum kolib uude hoonesse linna ooperimaja lähedal. Kuigi kolimine peaks eeldatavasti lõpule jõudma 2022 aasta alguses, kontrollige kindlasti esmalt teavet nende ametlikult veebisaidilt.

3. Norsk Folkemuseum

Oslo vaatamisvaarsused folkemuuseum

Mida vaadata esimesena, kui soovitakse tutvuda Norra kultuuri ja ajalooga – kindlasti Norsk Folkemuseumi. Külastajad peaksid kindlasti kandma mugavaid kõndimisjalatseid, kui nad tutvuvad Norsk Folkemuseumiga (Norra kultuuriloo muuseum). Bygdøys asuval muuseumil on kaks osa: muuseumihooned, kus asuvad riigi suurimad kultuuripärandite kogud, ja suur vabaõhumuuseum. 

Vabaõhumuuseum koosneb enam kui 150 ümberpaigutatud majast ja muudest hoonetest, sealhulgas on ka 13. sajandist pärit kirik, millesarnaseid ei ole Norras palju säilinud. Mõne kollektsiooni esemed pärinevad 1500. aastatest. Muuseum pakub ka traditsioonilist muusikat ja rahvatantsu etendusi.

4. Holmenkolleni suusamuuseum

Oslo vaatamisvaarsused suusamuuseum

Suusamuuseum on üks tõeline Oslo vaatamisväärsus! Norra on riik, mis on tuntud maailmatasemel suusatajate tootmise poolest – nii mäe- kui murdmaasuusatajate. Mis oleks parem koht suusatamise kohta õppimiseks kui Holmenkolleni suusamuuseum ja torn. Selles ainulaadses muuseumis, mis asub olümpiahüppel, saavad külastajad õppida 4000 aasta pikkuse suusatamise ajaloo kohta. Nad saavad sõita suusahüppetorni tippu, kust avaneb võrratu vaade Oslole. Suusahüppemäge kasutatakse võistlusteks igal talvel, kuid mittevõistlejad peavad leppima simulaatoriga, et kogeda moodsal viisil alla sõitmist.

5. Oslo rahvusmuuseum

Riiklik kunsti-, arhitektuuri- ja disainimuuseum on Norra rahvusmuuseum. Sellisena sisaldab see hämmastavat kunstikogu, mis ulatub koomiksiarhitektuurist kuni Jaapani mõjuni Põhjamaade kunstile ja disainile. Seal on tegelikult mitmed riikliku muuseumi egiidi all olevad muuseumid, kuid kõik esindavad selles Skandinaavia riigis erinevaid kunstivorme, alates traditsioonilisest kuni kaasaegseni. Selle kollektsiooni hulgas on mõned Edvard Munchi kuulsamad pildid, sealhulgas üks The Screami versioone.

6. Kon Tiki muuseum

Oslo vaatamisvaarsused kon tiki

Kui paljud Norra maadeavastajad võitlesid polaarelementidega, ületas Thor Heyerdahl 1947. aastal Vaikse ookeani tehes seda käsitsi valmistatud balsapuidust parvel Kon Tiki 8000 km (5000 miili). See reis tõestas, et Lõuna-Ameerika inimesed oleksid võinud jõuda Polüneesiasse merereiside kaudu. Kon Tiki muuseum pakub ainulaadset võimalust õppida Heyerdahli ja tema muude mereseikluste kohta, sealhulgas Lihavõttesaar ja Galapagos. Muuseumis on väljas ka muud tööd, mis ta oma seiklustel koostas. Muuseumis on väljaspool seda saart üks maailma suurimaid Lihavõttesaare esemete kollektsioone.

7. Akershusi kindlus

Oslo vaatamisvaarsused kindlus

Akershusi kindlus on suurepärane koht Oslo ajalooga tutvumiseks. Keskaegne loss ehitati 13. sajandi lõpus, et kaitsta Oslot sissetungijate eest, ning sai sellega väga hästi hakkama. See asub strateegilisel positsioonil Oslofjordi neemel, hilisem Skandinaavia kuningas lasi selle moderniseerida ja ümber kujundada renessansiaegseks lossiks ja kuninglikuks residentsiks. Kuigi see pole enam kuninglik elukoht, kasutatakse seda tänapäeval palju kontsertide, tseremooniate ja pühade tähistamiseks.

8. Oslofjord

Oslo vaatamisvaarsused oslofjord

Külastajad, kes on valmis veetma aega vabas õhus, ei taha ilma jääda Oslofjordist, mis sisaldab väga maalilist Kagu-Norra saarte kollektsiooni. Praamiga saarele sõitmine on populaarne suvine tegevus, mis annab reisijatele võimaluse proovida iga saare ainulaadsust. Mõned saared pakuvad ujumisvõimalusi, kuid kõik pakuvad ideaalseid kohti pikniku pidamiseks ja seda kõike mõne minuti kaugusel Oslost. Oslofjord on ka hea koht kanuusõitudeks, purjesõitudeks, süstaga sõitmiseks, telkimiseks või kalastamiseks. Oslofjordi külastamine pakub võimalust veeta lõõgastav päev ja võimalust vaadata fjordi sügavsinist vett, mida aeg-ajalt valgustab tuletorn.

9.Frami muuseum

Norra on koduks mõnele kuulsale polaaruurijale, sealhulgas Roald Amundsenile, Fridfjøf Nansenile ja Otto Sverdrupile, seega on Arktika rahval kohane neid ja nende jõupingutusi tähistada. Frami muuseum keskendub Norra panusele polaaruuringutesse. See on koduks Framile, Norra esimesele polaaruurimisel kasutatud laevale ja Gjøale, esimesele Loodeväila läbinud laevale. Muuseum asub Oslos Bygdøy poolsaarel teiste meremuuseumide lähedal. Külastajad saavad Frami pardale astuda, kus iga 20 minuti järel toimub virmaliste etendus. Muuseum on mitmekeelne, sildid on 10 keeles.

10. Vigelandi park

Oslo vaatamisvaarsused vigelandi park

Vigeland Park on vapustav kogu rohkem kui 200 skulptuurist, mis kõik on loodud ühe kunstniku Gustav Vigelandi poolt, kes lõi need sepistatud rauast, pronksist ja graniidist. Tegemist on maailma suurima skulptuurikollektsiooniga, mille on loonud üks kunstnik, kes antud juhul kujundas ka 20. sajandi keskpaiga pargi. Kujud kujutavad elutruult alasti inimesi erinevates poosides, mõned neist on seksuaalse iseloomuga. Enamik skulptuure on jagatud viieks osaks: Eluratas, Purskkaev, peavärav, Monoliitplatoo ja sild koos laste mänguväljakuga. Vigelandi park on Oslo üks populaarsemaid vaatamisväärsusi.

11. Viikingilaeva Muuseum

Oslo vaatamisvaarsused vikingimuuseum

Mida teha Oslos koos lastega? Põnevust pakub kindlasti viikingilaeva muuseum! Palju sajandeid tagasi seilasid viikingid põhjameredel, tekitades hirmu selle piirkonna südames, millesse need ägedad sõdalased olid tungimas. Tänapäeval saavad külastajad kartmata vaadata mõnda neist terrorit tekitavatest alustest, kuna viikingilaevade muuseum esitleb mõnda neist suurepärastest 9. sajandi laevadest. Nimekirjas on laevad Gokstadist, Osebergist ja Tune’ist. Osebergi laev on kõige paremini säilinud ja leiti Osebergi lähedal asuva talu matmispaigast. Muuseumis eksponeeritakse ka tekstiile, tööriistu ja majapidamistarbeid ning viikingihaudadest leitud esemeid.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts