Siili okkad, reklaami paigutus ja kadunud ajataju [Mai 2022] - infoViking
infoViking meeskond Mai 2022

Siili okkad, reklaami paigutus ja kadunud ajataju [Mai 2022]

Kuidas algab meie maikuu kokkuvõte… Kas juhtus midagi ennekuulmatut, saime miljoni lepingu või tekkisid mõned tagasilöögid? Kui oled olnud meie fänn ning lugenud eelnevaid kuu kokkuvõtteid, siis võid juba aimata. 

Ettevõtted | Muu


Ühesõnaga ei läinud üldsegi nii nagu sai planeeritud. Väga paljud tööd jäid tegemata ühe lihtsa põhjuse või siis täpsemalt kohustuse tõttu. 

Aga siiski…. nagu traditsioonilselt siis kuskilt tuli ka kasv.

Kus kasv tuli?

Iga kuu on meil see üks asi või täpsemalt number, millega saame kõvatada. Milleks on (trummipõrin) orgaaniline kasv. Seekord ei tulnud see 40% ega 29% ega isegi ka 27% vaid tuli täpselt 28%. Võib igati rahule jääda kuna kuu oli ajaliselt keeruline ning seega oli vaja enamus öid pikaks venitada.

Silver rannas
Silver käis rannas tuult mõõtmas

Praegusel perioodil ongi just orgaaniline kasv kõige tähtsam number meie ettevõtmises. Kuna oleme veel noored, siis järjest suurenev silmapaaride arv annab tulevikus lehel eelduse tugevale brändile, mis täidab lõppeesmärki – olla kvaliteetne ning usaldusväärne infoallikas.

Kui selliste protsentidega edasi minna (mille saavutamine läheb aina keerulisemaks), siis 6 kohaline igakuuline külastatavus polegi enam lihtsalt “märg unistus”, vaid reaalsus.

Miks jäid paljud tööd tegemata?

Esiteks olid meil mõnel veidike suuremad ja väiksemad muutused elukorralduses, tihedad töögraafikud (mis ei olnud seotud infoVikinguga) ning viimaks kutsus riik meid metsa.

Just nii, see kuu olid mõned meist nädal kuni kaks eemal (mõni meist ka ainult päeva).

Erki metsas
Erki käis omasid ründamas

Näol camo, seljas lahingvarustus ning käes “mehe sõber” olid ainukesed asjad, mille pärast “muretsema” pidi. Kuulid vihisesid, sääsed kõrvus pinisesid ning nii need õppused mööda sai saadetud. 

Me ei otsi siin mingit vabandust, vaid nii paratamatult kiirelt ja armutult möödus see kuu. Hoiame ikka riigi lippu kõrgel ning täidame oma kohustusi riigi ees endiselt edasi!

Lisaks oli meil siin sünnipäev…

Jah, see ei ole mingi nali. Nimelt sai Martin aasta vanemaks ja mitte niisama vanemaks vaid tal oli koguni juubel. Kui küsida, et mis number tuli, siis selleks oli 25. Kuigi minevikus on ta teinud nalja Erki vanuse üle, siis nüüd oli aeg kus Erki sai tagasi teha.

Martin käbil
Martin käis käbisid korjamas

Loodame, et vanus tõi kaasa ka lisa grammi mõistust ja teadmisi. Kui keegi uurib, et mis Martin tegi? Võttis korra aja maha ning läks Saaremaale.

Midagi ikkagi meie lehel ka arenes…

Kui sa oled ajapikku mõnda meie artiklit lugenud, siis ehk on sulle silma jäänud erinevad pakkumised. Just sedalaadi pakkumised, mis sulle huvi pakuvad või mida sa just mujal vaatasid. Jah, need on reklaamid.

Üks viis kuidas meie lehte üleval hoida (samuti ka tegijate motivatsiooni) on reklaamitulud. Katsetasime reklaamide paigutust läbi Google Adsense programmi ning nüüd oleme sellega jõudnud lõpufaasi.

Paigutame reklaamid nii, mis toovad paremat tulu, kuid samas ei unusta ära ka kasutajamugavust. Kuna liigne reklaamimine muutuks ju spämmiks… ja seda me ei taha.

Kus on meie kauaoodatud veebiarendaja?

See on tõesti hea küsimus… Jube piinlik tunnistada, kuid ametlikult pole endiselt seda asjapulka.

Aga…

See sama veebiarendaja, kellega on meil pikemat aega vestlused käinud on sarnaselt meiega olnud ka kiiremad ajad. Tundub, et sobib meie punti! 

Hoiame pöidlaid ja varbaid, et saame juba järgmises kuus infoVikingu veebiarendajat tutvustada. 

Juuni plaanid

Saladuskatte all võib pajatada, et ka järgmine kuu plaanime kasvada. Selle pealt mingeid piire ei sea, kui tuleb ka 50% kasv, siis pidurit peale ei hakka tõmbama. Saame selle kasvuga libedalt hakkama.

Juhuks, kui tuleb poole kuu pealt veebiarendaja, siis ilmselt muutuvad ka plaanid ning saame võtta ette järjest neid ülesandeid, mis tundusid veel ületamatud.

Kuid ühes asjas võib kindel olla… uut contenti tuleb endiselt peale. See kuu näeb rohkem vaatamisväärsuste postitusi, kuna reisihooaeg on juba käimas. 

Lisaks vaatamisväärsustele hakkavad ilmuma ka põgusad reisijuhised populaarsematest sihtkohtades. Aga sellest juba järgmine kuu, kui linnade ja riikide valik on suurem.

Kokkuvõte

Milline kuu… kasv oli ju endiselt laes! Oleme ikka positiivsed edasi, kuna ütleb üks vanarahva tarkus: “kunagi mängib ikka välja”.

Aga hoia ikka meie tegemistel silma peal kuna iga kuu või isegi tihedamini võid leida meie lehelt midagi uut. See kuu ilmselt sinu järgmise reisisihtkoha koos vajaliku informatsiooniga, et teha sinu seiklused põnevamaks, lihtsamaks ning võib-olla isegi soodsamaks.

Uus kuu, uued võimalused!

infoViking meeskond

Ettevõtted | Muu


Related Posts