Parga - Kreeka - infoViking
Parga, kreeka

Ajaloolise Epeirose regiooni vaieldamatult enimkülastatud linn torkab turistidele silma selle ilu ja naturaalselt fotogeenilise miljööga, mida ehivad rohelised mäed ja pastelsed tänavad. Olles ümbritsetud lopsakast rohelusest ja koobaltitoonides merest uhkustab Parga isegi Kreeka kohta tõeliselt unikaalse iluga. Unikaalsust lisab linnale veelgi fakt, et kuigi selle asukoht on Mandri-Kreekas, jääb külastajatele tihti mulje, justkui oleks käidud mõnel idüllilisel saarel. 

Linn on väga hästi kohandatud turismiks ning sealt leiab küllaga turistidele vajalikke mugavusi ja asutusi, näiteks hotelle ja restorane. Sisemaa suunas asuva mäe otsast vaatavad üle linna tänavate ja väljakute iidse, 11. sajandil ehitatud Veneetsia kindluse varemed, mida tasub külastada igal vähegi ajaloost ja kohalikust kultuuriloost huvitatud inimesel.

Parga rannad

Linnaga piirneval rannikul asub palju randasid, millest parimateks loetakse Valtos, Sarakiniko ja Lichnos. Nende kristallselged türkiissinined veed loovad eriliselt ilusa ja rahuliku õhkkonna, mida ükski külastaja imetlemast ei väsi. Kõige lihtsam viis randadeni jõudmiseks on võtta Parga sadamast paat. Sadamas on paati oodates võimalik einestada kohalikes restoranides ja trahtrites, kus pakutakse värskeid mereande otse kohalikelt kaluritelt. 

Pargasse on võimalik jõuda igast suuremast Kreeka linnast bussisõidu kaudu, kust väljuvad kindla graafiku järgi sõidud iga päev. Üldiselt on Kreekas turism väga arenenud ja asutused teevad tööd kvaliteetselt ning inimesed on vastutulelikud, seega transpordi leidmine kohapeal ei ole keeruline. Lennujaama Pargas ei ole ning lähimad lennujaamad on Ioannina ja Aktion. Samuti on osadest samamalinnadest võimalik Parga suunas väljuda laevaga, selleks tasub küsida infot kohalikest turismiinfo punktidest. 

Kliima

Pargat iseloomustab tüüpiline Vahemereline kliima, sest see asub Kreeka rannikul. See tähendab, et suved on kuumad ja kuivad ning talviti on ilm jahe ja niiske. Parim aeg külastamiseks on kevad- ja sügisperiood, mil temperatuur on talutav ka pikemat aega õues viibides. Päevitamiseks ja ujumiseks loetakse mõnusaimaks ikkagi suve, kuumim kuu on juuli. 


Parga vaatamisväärsused

1) Veneetsia kindlus

Parga veneetsia kindlus

Pargas asuv Veneetsia kindlus seisab linnaservas asuva mäe otsas, vaadates sealt üle linna, maa ja mere. Seda on kasutatud minevikus kaitserajatisena nii merelt kui maalt saabuvate ohtude vastu. Algselt ehitati see kohalike elanike poolt 11. sajandil, et kaitsta linna piraatide ja türklaste eest, kuid rünnakute käigus sai kindlus kahjustada. See taastati 13. sajandil kui vallutati ja hävitati hiljem uuesti türklaste poolt. Hetkel on kindluses muuseum ning seal saab võtta kohalike giididega tuure. 

2) Acheroni jõgi

Acheroni jõgi

Acheroni jõe kallastel olev ala, mis asub Thesprotia ja Preveza regioonide piiril, on oma naturaalse ilus poolest üks väljapaistvamaid kogu Kreekas. Peale ilu on jõel ka oma kultuuriline ja ajalooline väärtus, nimelt oli Vana-Kreeka mütoloogias Acheron üks viiest allmaailma jõest. Acheroni jõgi on ideaalne reisisihtpunkt päevaks või kaheks, imetlemaks selle läbipaistvat vett ja kiviseid kaldaid. 

3) Parga vanalinn

Parga vanalinn

Parga vanalinn oma värviliste ja vanade hoonete ning maalilise ümbruse tõttu on päevaseks jalutuskäiguks suurepärane koht. Linna on laiali puistatud palju suveniiripoode, restorane, trahtreid ja kohvikuid, kus koos sõbralike ja elavate omanikega lahedalt aega veeta. Üks kõige atraktiivsem linnaosa on Tourkopazaro, kust leiab linna kaunimad ehitised. Üheks nendest on kuulus linnahall, mis täna pakub teenuseid linna külastavatele turistidele. 

4) Agios Ginnakise rand

Vähem kui 10 kilomeetrit linnasüdamest väljas asub laht, mille taevasinised veed on kristallselged ning kaldad kaetud lopsaka Vahemerelise rohelusega. Selle lahe kallastelt leiab imelise väikese Agios Giannakise ranna, mis asub hästi valitud ja vaikses laheosas. Kuna rand asub Pargast väljas ning selle ümbruses hotelle ei asu, on sinna pääsemine veidi keerulisem, kuid see-eest korvab transpordimured maaliline ümbrus, mis pole turistide poolt ülerahvastatud. 

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts