Piemonte - Itaalia - infoViking
Piemonte

Piemonte on Loode-Itaalias asuv maakond, mille pealinnaks on Torino. Piemonte nimi tähendab aga “mägede jalamit” mis on igati õigustatud nimi, sest suurem osa maakonnast on mägine. Nimelt asuvad seal Lääne-Alpide ahelikud ja eelmäestikud. Piemontes on ka palju väikseid alpijärvi ning maakonna ida pool asuvad kaks suurt järve: Lago Maggiore ja Lago d’Orta. Piemonte pindalaks on 25 387 km² ning seal elab 4,4 miljonit inimest.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Suuremad linnad on Torino, Asti, Saluzzo, Alba, Susa, Novara, Cuneo, Ivrea, Avigliana, Pinerolo, Varallo, Vercelli ja Domodossola. Piemontes asuvad ka mitmed suurte ja tuntud tööstuskontsernide peakorterid, tänu millele on see regioon üks kõige jõukam piirkond terves Itaalias.

Looduskaitsealad ja rahvuspargid

Maakonnas on ka palju erinevaid looduskaitsealasid  ja rahvusparke. Suurim ning ühtlasi ka kõige kuulsam rahvuspark  on Piemontes Gran Paradiso, kus elab koguni 168 erinevat loomaliiki ja  leidub 124 erinevat taimeliiki. Rahvuspargi alal lookleb veel 183 järve 59 liustikku. Teine tuntud rahvuspark on Verbano-Cusio-Ossola provintsis asuv Val Grande rahvuspark, mis on samuti  ideaalne koht loodusvaatluseks.

Kuna maakond piirneb nii Prantsusmaa kui ka Šveitsiga on just selles piirkonnas tunda kõige enam ka teiste maade mõjutusi ja seda nii toidus kui isegi kultuuris. Näiteks on Piemonte köögil mitmeid sarnaseid jooni kuulsa Prantsuse köögiga.

Sarnaselt Prantsusmaale, kasutatakse ka seal kandis toiduvalmistamisel palju koort ning võid ja vähem süüakse näiteks Itaaliale omaselt tomateid ja kasutatakse oliiviõli. Piemontes on au sees siiski ka traditsioonilised konserveeritud ja kuivatatud toidud, salaamid ning erinevad juustud. Ja nii nagu Itaaliale omane- käib toidu juurde alati ka hea ja kvaliteetne vein, mida vastavas piirkonnas toodetakse.

Kliima

Piemonte kliima on sarnane Kesk-Euroopa kliimale, sest võrreldes mõne teise Itaalia piirkonnaga on seal enamus ajast suhteliselt külm ja niiske. Vaid suvekuud on soojad ja mõnusad. Seega on parim aeg piirkonna külastamiseks juunist septembrini, kui soojapügalaid on piisavalt, et end mugavalt ja mõnusalt tunda nii linnatänavatel jalutades kui ka loodust nautides.


Piemonte vaatamisväärsused

1. Como järv ehk Lago di Como

Piemonte Como jarv

Como  järv ja selle ümbrus on turiste meelitanud juba sajandeid, sest laevatatav järv oma lummavate vaadetega on suurepärane paik, kus aeg maha võtta ja lihtsalt olla. Järve pindala on 146 km² ning selle sügavus küündib kuni 410 meetrini. Nende näitajate poolest on see järv suuruselt kolmas järv Itaalias ja üks sügavamaid järvesid  terves Euroopas.

2. Torino linn

Piemonte Torino linn

Torino on suuruselt neljas linn Itaalias, kus elab üle 800 000 inimese. Suurele linnale kohaselt jagub seal erinevaid Torino vaatamisväärsusi ja tegevusi igale maitsele. Kui tunnete huvi arhitektuuri ja ajaloo vastu, siis külastage kindlasti San Giovanni Battista katedraali, San Lorenzo kirikut, Torino toomkirikut ja erinevad muuseume nagu Egiptuse muuseum, automuuseum, kuninglik relvakogu jpm.  Ärge kindlasti unustage külastada ka kohalikke söögikohti ning nautida head kohalikku veini.

3. The Sacra di San Michele

Piemonte The Sacra di San Michele

Üks Piemonte põnevamaid kohti on Sacra di San Michele, mis ehitati 10.-11. sajandi vahemikus Pirchiriano mäele Val di Susas. Tegemist on lummava kohaga ning veel erilisema püha ehitisega. See on koht kuhu tasub kindlasti minna!

4. Sanctuary of Oropa

Piemonte Sanctuary of Oropa

Tegemist on kohaga, mida lihtsalt peab külastama. See iidne ehitis valmis juba 4. sajandil ning ajaloo hõngu on tunda igas ruumis, detailis ning hoone üldpildis. Tegemist on üsna populaarse kohaga, sest aastas külastab seda keskmiselt 800 000 turisti.

5. Agliè loss

Piemonte Aglie loss

Agliè hertsogi loss on elegantne ja muljetavaldav hoone, mis asub Torino suurlinnas Agliè vallas. 16. sajandil oli kindlus veel keskaegse ilmega koos taluhoonete ja aiaga ümbritsetud sisehooviga, mida omakorda ümbritses veel tugev kaitsemüür ja vallikraav. Ent aastate jooksul on lossi erinevatel põhjustel täiendatud ja muudetud. See on samuti koht, mida tasub kindlasti külastada.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts