Korfu - Kreeka - infoViking
Korfu, kreeka

Korfu on üks ilusamaid ja romantilisemaid Kreeka saari Joonia saaretikust. Lopsakatest rohelistest mägedest nooblite mõisade ja villadeni, idüllilistest liivarandadest huvitavate muuseumiteni, täidab saar selle külastajate iga soovi.

Olles suuresti mõjutatud veneetslastest, prantslastest ja inglastest, on Korfu linn suurepäraseks baasiks, kust minna saare igat külge avastama. Kaota end kitsastesse munakivisillutisega kaetud tänavatesse, külasta muuseume nagu näiteks Aasia kunstide muuseum, kõnni mööda kuulsat Listoni promenaadi ning tiiruta Spianada väljakul – kogu linn pigistab endast välja nostalgilist šarmi. 

Saare hiilgavat minevikku on võimalik tunnetada end kehtestavates paleedes, suursugustes mõisates, kaunites muuseumides ning võluvatel väljakutel. Korfu linnast eemale liikudes avastatakse end kiirelt maalilistest mereäärsetest küladest, haljendavatelt saarekestelt ja luksuslike kuurortidega mugandatud võluvas looduses. On imeline jälgida, kuidas saare erinevad osad suudavad koos eksisteerida tõelises harmoonias. 

Korfu rannad

Olles suutnud end lahti koorida kaunist linnast, liigutakse tavaliselt ranniku äärde, kus asuvad Korfu kurikuulsad rannad. Dassia, Paleokastritsa, Glyfada, Kontokali ja Kavose rannad on igale külastajale nautimiseks kohustuslikud. Liivastes abajates pesitsedes ning olles ümbritsetud roheliste metsade ja mägede poolt on need ühed Kreeka parimad rannad. 

Muid vaatamisväärsuseid leiab Korful samuti küllaga. Enimkülastatud kohad on Achillioni palee, mis on endiseks pelgupaigaks Austria printsess Sissile, Mon Repose palee, kus sündis kuninganna Elizabeth II abikaasa Phillip, ikooniline Panagia Vlacherna ja Pontikonisi saar. Need paigad panevad pea kõik külastajad Korfusse aina rohkem armuma. Kreeka Korfu on kuulus veel ühe asja poolest, milleks on toit. Põhinedes kalal, lihal, pastal ja kohalikel maitsetaimedel, on see traditsioonilise Vahemere dieedi üks ehedamaid näiteid. 

Kliima

Korfu asub täielikult Vahemerelises kliimavöötmes, mis tähendab kohalikele tüüpiliselt kuivi ja kuumi suvesid ning jahedaid ja niiskeid talveilmi. Päikese ja rannamõnude otsijatele on parim aeg külastamiseks südasuvi, mis kestab juunist augustini. Aasta kuumim kuu on juuli, kus päevade keskmine temperatuur võib olla üle 30 kraadi. Aasta niiskeim ja vihmarohkeim kuu on november. 


Korfu vaatamisväärsused

1) Korfu linn

korfu linn

Saare armas pealinn, samanimeline Korfu linn, on võrgustik munakiviteedest ja elegantsetest Veneetsia ajastu ehitistest, millest paljud töötavad tänapäeval restoranidena, kus pakutakse värskeid mereande ning suveniiripoodidena. Lähenedes linna keskmes asuvale Esplanaadile tuleb jalutada läbi UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud imelise vanalinna, mida ehivad kaks 16. sajandist pärinevat kindlust. Samuti asub vanalinnas arvukalt kirikuid ning veepiirile on ehitatud sadam. 

2) Achilleion

Korfu-saare-vaatamisvaarsused-Achilleion

10 kilomeetrit linnast edelasuunas väljas asuva Gastouri küla ääres asub valge neoklassitsistlik villa, mis oli suviseks pelgupaigaks ja puhkuskuurortiks Austria printsess Sissile 19. sajandil. Iluarmastajana oli Sissi täielikult imendunud Vana-Kreeka kultuuri, mütoloogiasse ja lummavasse loodusesse. Sellest tulenevalt asuvad villa sisehoovis grandioossed aiad, mis on täidetud taevasse kõrguvate palmide ja kujudega.

3) Kassiopi

Korfu saare vaatamisvaarsused-kassiopi

Saare kirdeosas, 36 kilomeetrit linnast väljas asuv traditsiooniline kaluriküla on suutnud säilitada oma karakteri vaatamata enda populaarsusele. Külast avaneb vaade kaunile sadamale, mis on täidetud puust kalapaatidega. Sadamas on suur valik kalarestorane ja kohvikuid, mis on eriti popid brittide ja itaallaste seas, kellel on saarel enda villad. 

4) Paleokastritsa rannad

Paleokastritsa rannad, Korfu

Läänekaldal, 25 kilomeetrit Korfu linnast eemal, hõlmab Paleokastritsa endas mitmeid kilomeetreid laiuvaid sakilisi rannikuribasid. Seal asub kuus väikest abajast, mis on kõik koduks armsatele liivarandadele, mis omakorda on avauseks suurele, kristallselgele ja sinakale merele. Rannikust veidi eemal kõrguvatelt kaljudelt leiab veel teisegi lummava atraktsiooni – 13. sajandil ehitatud kloostri koos aia, kiriku ja väikese muuseumiga. 

5) Glyfada

Glyfada rand, Korfu

Paljude poolt hinnatud saare parimaks rannaks, asub ka see koht saare läänekaldal, kaks kilomeetrit lõunas Pelekase külast. Rahustav ja pikk rannik täis kuldseid liivu on suveperioodil täidetud päikesevarjude ja rannatoolidega ning randa ümbritseb roheline loodus koos kaljude ja oliiviaedadega. Ümbruses on mõned suuremad hotellid ja kortermajad ning turistid leiavad sealt restorane, trahtreid ja veespordivõimalusi.

Kui sellest listist jäi väheks, siis vaata ka neid Korfu saare vaatamisväärsusi!

Korfu-saare-vaatamisvaarsused

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts