Toscana - Itaalia - infoViking
Toscana - Itaalia

Toscanat peetakse üheks kaunimaks Itaalia piirkonnaks, mille pindala on 22 990 km² ja elanike arv on pisut üle 3,7 miljoni inimese. Ühtlasi on selles piirkonnas ka kõige tuntumad turismimagnetid nagu Toscana keskus  Firenze, Siena, Pisa, San Gimignano, Cortona, Arezzo, Lucca,  Barga ning Elba saar oma imeilusa mägise maastikuga.

Samuti peetakse just Toscana piirkonda Itaalia renessansi sünnikohaks. Ja just seetõttu võime Toscanas isegi tänasel päeval imetleda selle ajastu arhitektuuri ja erinevaid kauneid kunste, mille väljapanekuid on enam kui kümnetes erinevates muuseumides ja galeriides.

Tuntumad nende hulgast on näiteks Uffizi galerii ja Bargello muuseum Firenzes. Toscanas on sündinud nii mitmedki suurkujud nagu Leonardo da Vinci, Michelangelo ja itaalia keele isa Dante.

Maailmakuulsad veinid

Ja rääkides Toscanast ei saa me paraku üle ega ümber ka veinidest.  Selle piirkonna tuntumad veinid on ´´Chianti´´, ´´Brunello di Montalcino´´ ja ´´Vino Nobile di Montepulciano´´ ning ´´Vernaccia di San Gimignano´´. Samuti on tuntud ja maailmas kõrgelt hinnatud Toscanas valmistatud oliiviõli.

See kõik kokku teeb aga Toscanast suurepärase reisisihtkoha, sest siin jagub vaatamist ja erinevaid tegevusi igaühele. Ja avastamisrõõmu seal piirkonnas tõesti jagub- erinevad suuremad ja väiksemad linnakesed, imeilusad loodusvaated ning palju ajaloolist arhitektuuri, mis kõik justkui käsikäes käib ja teid endasse haarab. 

Rääkimata maitsvast kohalikust Itaalia toidust ja kvaliteetsest veinist. Toscana reisil olles võtke aega hetke nautimiseks ja laske end voolul kaasa kanda.  Ammutage energiat soojast lõunamaa kliimast ning imetlege hingematvalt ilusaid looduspilte ja  tundke puhkusest mõnu!

Kliima

Toscana suved on tavaliselt kuumad ning vihma ja sademeid kohtab sel ajal seal üsna harva. Kevadel ja sügisel sajab aeg-ajalt ka vihma, kuid isegi siis on piisavalt päikselisi päevi, et saaksite oma puhkust nautida ja ette võtta erinevaid ekskursioone vaatamisväärsustega tutvumiseks. Ka talvised temperatuurid on võrreldes Eestiga suhteliselt mahedad ning jäävad + 3,5° +7 °C juurde.

Parim aeg Toscana külastamiseks on Aprillis ja Mais või varasügisel, sest siis on soojakraadid kõige talutavamad jäädes vahemikku +17- 26 °C.


Toscana vaatamisväärsused

1. Uffizi galerii Firenzes

Firenze vaatamisväärsused

Kui tunnete huvi kaunite kunstide vastu, siis Uffizi galerii Firenze linnas on just see koht, kuhu tasub minna.  Seda galeriid külastab aastas rohkem kui kui 2 miljonit turisti üle maailma ja tegemist on ühe enim külastatuma vaatamisväärsusega Firenzes. Seal  leidub eksponaate ning  kuulsaid kunstiteoseid sellistelt suurkujudelt nagu Da Vinci, Rembrandt, Michelangelo ja Botticelli. Arvestage aga sellega, et tegemist on kohati väga rahvarohke kohaga ning kõikide teoste nägemine võtab päris palju aega.

2. Pisa torn

Pisa

Kahtlemata üks kõige populaarsem ja enam külastatud Pisa vaatamisväärsus. Torn ehitati aastal 1173 ja hakkas kreeni vajuma juba ehituse käigus ning lõplikult sai torn valmis alles 1350. aastal. Tegemist ei ole aga niisama torniga, vaid see on Itaaliale väga omane kellatorn ehk kampaniil.

3. Livorno akvaarium ehk Acquario di Livorno

Toscana vaatamisväärsused - Livorno akvaarium

Livorno on Itaalia üks kõige tähtsamaid sadamaid terves riigis ning just seal asub imeline akvaarium. Tegemist on tõmbenumbriga, mis pakub avastamist nii täiskasvanutele kui ka lastele. Seal saab jälgida hirmutavate haide tegemisi ja toimetamisi, imetleda muinasjutulisi merehobusid või vaadata hoopis kilpkonnasid ning teisi mereelukaid. See on koht, kuhu tasub just lastega minna, sest igav seal ei hakka ja avastamist jagub igas vanuses mudilastele.

4. Imeline Elba saar

Toscana vaatamisväärsused - Elba saar

Elba on lummavalt mägine saareke, tõeline eksootika! Saare pindala pole küll väga suur, see on ligi 140 km², ent kõrgem mäetipp küündib seal 1018 meetrit üle merepinna. Lisaks mägedele on Elba saarel ka kaunid Vahemere liivarannad ning kultuurihuvilisi paelub kindlasti ka saare mitmekesine ajalugu. Ja nii kummaline kui see ka pole, siis Elba saarel paistab peaaegu alati päike ja just seetõttu on saar ideaalne koht puhkamiseks.

5. Val d’Orcia

Toscana vaatamisväärtused - Val d'Orcia

Kui kultuurist ja arhidektuurist olete oma mõõdu täis saanud, siis Val d’Orcia on paik, kus saate nautida imelist loodust ja inimese loodut käsikäes . Ilusad mäed, laiuvad küpressid ja maaliliselt looklevad maateed ning omapärased mägilinnakesed- see on maastik, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja tasub kahtlemata külastamist!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts