Milose vaatamisväärsused - 11 populaarsemat kohta! - infoViking
Milose vaatamisväärsused

Milose vaatamisväärsused – 11 populaarsemat kohta!

Milos on väike vulkaaniline saar Kreeka Küklaadide saarestikus, kus asuvad valgetes toonides külad, väikesed kalasadamad ja kaunid kirikuid. Saarelt on näha Vahemere kõige hämmastavamaid päikeseloojanguid- ja tõuse.

Rohkem kui 40 eksootilise ranna, milose vaatamisväärsuste ja aastaringse päikesepaistega on kõik külastajad lahkudes päevitunud ja õnnelikud.

Mis on need Milose vaatamisväärsused, mida külastada, mida vaadata?

1. Plaka

Milose vaatamisväärsused

Plaka on tõeline Milose vaatamisväärsus. Nimelt on tegu pealinnaga, see asub merevaatega kivimoodustise tipus. Esimeseks kohaks, mida vaadata Miloses, peaksid olema valgete suvilate ja erksate siniste uste vahele viivad traditsioonilised Kreeka kivirajad. Tänavate rägastikus on väga lihtne eksida, kuna need on omal ajal tehtud mõttega piraadid segadusse ajada! See lisab Milosele märkimisväärselt unikaalsust ja puhkus lastega saab olema täis seiklusi ning põnevaid Milose vaatamisväärsuseid.

2. Sarakiniko rand

Milose vaatamisväärsused

Legendi järgi päästsid kohalikud elanikud enda teadmata mereröövlid, kes Sarakiniko rannas hukkusid, aidates neil oma laeva uuesti üles ehitada ja kutsudes nad isegi kohalikku pulma. Piraatide plaan pulmas kõiki röövida ei pidanud vett kui linnaelanikud nad üle kavaldasid ja valgelt vulkaankaljult sügavasse merre viskasid. See on täna julgemate seas populaarne koht vettehüpeteks ja üheks põhiliseks Milose vaatamisväärsuseks. 

3. Milose iidne teater

Milose vaatamisväärsused

See on kogu saare vanim ajalooline koht, mis pärineb 3. sajandist eKr, seega ei ole vaatamisväärsused Miloses nähtud ilma teatrit külastamata. Marmorist teatriread on suurepäraselt säilinud ning nendel istudes võib end kergest kunagisse aega tagasi mõelda. Arvatakse, et omal ajal oleks sinna mahtunud 7000 inimest. Nüüd mahutab see 700 ja seda kasutatakse aeg-ajalt muusika- ja teatrietendusteks.

Lisaks koha ajaloole on eriline selle hingemattev vaade, mis paistab kaljult alla sädelevale merele. Lisaboonuseks on tasuta sisenemine. 

4. Pollonia linn

Milose vaatamisväärsused

Pollonia on suurepärane puhkeküla, mis on endiselt kasutusel kalastuspaigana ning seal on palju ilusaid kõrtse, kohvikuid ja tänavaid, mida uurida. Selle puudega ääristatud rannad, munakivisillutisega tänavad ja ronililled muudavad paiga uskumatult maaliliseks. Kuna linn on ümbritsevatest populaarsem, on see pisut elavam ja kallim kui teised saare külad. Siiski on see ideaalne baas neile, kes soovivad nautida suurepäraseid mugavusi ja sealt ülejäänud saart ning Milose vaatamisväärsuseid avastamas käia.

5. Kleftiko Milos

Milose vaatamisväärsused

Lisaks Sarakiniko rannale on Milose teine maaliline koht saare edelaosas asuv Kleftiko. See pole tegelikult rand, pigem laht suurte kivimoodustiste, kaljude ja merekoobastega.

Kleftiko juurde pääseb paadiga ja valikus on kas terve päeva ekskursioon Adamase sadamast, lühem kruiis Kiposest või Agia Kiriakist. Seiklushimulisemad reisijad võiksid proovida Kleftikol matkamist.

Nimi “Kleftiko” pärineb piraatide ajast, kes kasutasid neid kive ja koopaid oma varjupaigana. Sõna pärineb kreekakeelsest sõnast “varastama”.

6. Mandrakia punkt

Milose vaatamisväärsused

Mandrakia on värvikas kaluriküla Milosel. Siin hoitakse paate spetsiaalsetes kivist välja raiutud garaažides, mis on suletud erksavärviliste ustega. Sadamat kasutatakse endiselt kalastamiseks, nii et võib kohata palju traditsioonilisi paate ning tegu on suurepärase kohaga mereandide söömiseks!

Mandrakia on kogu saarel kuulus oma restorani Medusa poolest – see on fantastiline koht, kus saab peatuda ja lõõgastavat lõuna- või õhtusööki nautida. Restoran asub otse veepiiril. See on ideaalne koht, kus nautida ümbrust ja süüa traditsioonilisi Vahemere toite, suurepäraseid salateid ja mereande.

7. Trypiti küla

See võluv künkapealne küla laskub aeglaselt mäest alla ja Miloses on selle külastamine kohustuslik. Külast leiab traditsioonilisi tuulikuid, kauneid kirikuid ja tänavate rägastiku, milles end ekslema lasta. 

Trypa on kreekakeelne sõna “auk” ja küla on saanud sellise nime linna ümbritsevate kivist aukude tõttu. Kohalikud inimesed kasutasid auke hoidlatena ja matmiskambrites, näiteks Milose katakombid. Katakombid ja teater asuvad külas mäest alla laskudes.

8. Milose kaevandusmuuseum

Seda kohta nimetatakse Vahemere kaevanduspärandiks ja see pärineb neoliitikumi ajast, mil tegu oli kogu Vahemere obsidiaani allikaga.

Hiljem on Plinius Vanem kirjutanud, et Milos andis rohkem väävlit kui muud kohad iidses maailmas ning samas hinnati seda kõrgelt ka rikkalike maarjase varude poolest.

See mineraalide ajalugu on salvestatud Adamase muuseumis, pakkudes kokkuvõtet kõigist siin aegade jooksul kaevandatud kivimitest ja mineraalidest nagu kips, väävel, barüüt, perliit, bentoniit ja maarjas.

Huvitav on ka eelajalooliste obsidiaanitööriistade ja relvade komplekt.

Siin on näha nende ainete rolli igapäevaelus ning end saab kurssi viia ka 21. sajandi kaevandustehnoloogiatega.

Projektsiooniruumis saab kuulda erinevate ajastute kaevurite jutustusi. Kindlasti tasub otsida üles kaevandusmuuseum juhul, kui pole mõtteid, mida teha Miloses. 

9. Milose katakombid

Milose vaatamisväärsused

Rooma katakombide ja Jeruusalemma Õlimäe kõrval on Trypiti lähedal asuv maa-aluste galeriide võrgustik varakristlik matmispaik.

Katakombid pärinevad 1. sajandist pKr ja need avastati 1840. aastal, peale mida uuris neid lugupeetud Saksa arheoloog Ludwig Ross.

Praeguseks on avastatud kolm tunnelikomplekti kogupikkusega üle 180 meetri. 2000 inimest on maetud sealsete seinte õõnsustesse ja maasse kaevatud, kividega kaetud haudadesse.

Külastada saab ainult kahte lühikest osa, kuid sellest on enam kui küll, et kohast aimu saada ja proovida mõista 2000 aastat tagasi seintele joonistatud silte. Ühed põnevamad Milose vaatamisväärsused leiab just siit.

10. Milose arheoloogiamuuseum

Alates 3. aastatuhandest kuni 12. sajandini eKr oli Milosel saare põhjaosas Phylakopis Egeuse mere kõige olulisem sadam.

19. sajandi lõpu väljakaevamiste käigus leiti sellelt saidilt silmapaistvaid varaküklaadide, minose ja mükeene esemeid ning paljud neist tükkidest asuvad arheoloogiamuuseumi toas number 2.

Sealt leiab mustrilist keraamikat, kujukesi, vanne ja veenva Phylakopi leedi, 14. sajandist eKr pärit pühamus. Esikus seisab Venus de Milo koopia, kus on ka 6. sajandist eKr pärit matmispaik ja saarel valmistatud obsidiaanist tööriistad.

Ruumides 3 ja 4 on hilisemad geomeetrilised, arhailised, klassikalised, hellenistlikud ja roomaaegsed leiud nagu tööriistad, mündid, kujud, hauareljeefid ja lauad, millele on kantud saarele omane “meliani tähestik”.

11. Sykia koobas

Milose vaatamisväärsused

Nagu Kleftiko, saab ka Sykiale läheneda ainult paadiga ja tavaliselt tehakse siin peatus, olles teel tema kuulsama naabri juurde. Küsides kohalikelt, millised on ilusad kohad Miloses, saadakse enamasti vastuseks just see koobas. 

Sykia on kokku varisenud merekoobas väikese kivirannaga, mis asub hingematva tekstuuriga valges kivikatlas.

Vesi ja valged kivimid loovad vaatajatele põneva ja kauni vaatemängu, mida saab paadist soovi korral jälgida.

Tavaliselt ootab reisilaev koopa sissepääsu ees ja minnakse väikese paadiga koopasse, et supelda sädelevas sinises vees ja teha pilti rannast.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts