Müncheni vaatamisväärsused: 12 kohta, mida pead külastama! - infoViking
Müncheni vaatamisväärsused

Müncheni vaatamisväärsused: 12 kohta, mida pead külastama!

München on suuruselt kolmas linn Saksamaal. Tegu on lõbusa linnaga, mis on tuntud oma hooajaliste festivalide poolest. Seega lisaks kaunitele kirikutele ning silmapaistvatel muuseumidele saate tutvuda kohalikega festivalide või kaunite turgudega.

Münchenis on tuntud erinevad pargid ja aiad. Kõige tuntum neist on Inglise aed. Mis on on teised Müncheni vaatamisväärsused, mida peaksid kindlasti külastama?

Panime kokku listi parimatest vaatamisväärsustest.

1. Marienplatz 

Müncheni vaatamisväärsused -Marienplatz

Marienplatz on olnud Müncheni keskväljak alates sellest, kui linn alguse sai.

Suurel avatud väljakul on Mariensäule, 1638. aastal püstitatud kõrge Neitsi Maarja sammas ja Fischbrunnen ehk purskkaev, mis sisaldab pronksfiguure.

Üks tähtsamaid Saksamaa vaatamisväärsusi, mis on oma kaupluste, butiikide ja restoranide poolest külastajate seas populaarne, on üks festivalide keskpunkt. Siin asub talviti ka suur jõuluturg.  

2. Inglise aed

Muncheni vaatamisvaarsused inglise aed

Müncheni Inglise aed pole mitte ainult Saksamaa suurim linnapark vaid on ka üks ilusamaid linnaparke. 

1785. aastal kujundatud Inglise aed meelitab jalutajaid, jooksjaid ja jalgrattureid oma 78 kilomeetri pikkusele rajale. See on ka meeldiv koht päevitamiseks ja piknikuks.

1972. aastal loodi aia lõunapoolses otsas asuvale saarele Jaapani aed, kus asus teemaja. Pargis on ka Baieri rahvusmuuseum, kus on suurepärane keskaegse Saksa skulptuuri ja seinavaipade kollektsioon, 

3. Nymphenburgi palee ja aiad

Muncheni vaatamisvaarsused nymphenburg palee

Suur barokkstiilis Nymphenburgi palee, mis asub linna loodeservas, oli algselt 17. sajandil Wittelsbachi kuurvürstrite suveresidents. See tohutu palee on enam, kui 600 meetrit pikk ja on mõlemalt poolt ümbritsetud Nymphenburgi kanali poolt.

Esimene peatus peaks olema Keskpaviljon, kuubikukujuline itaalia villa stiilis palee, mis valmis 1674. aastal ja kus asub rikkalikult kaunistatud kolmekorruseline kivisaal (Steinerner Saal) ja mitmed peene sisustusega privaatsed kambrid.

Nymphenburgi pargis asub Amalienburg, paleeline jahimaja, mis on tuntud oma kuulsa peeglisaali poolest. 

4. Müncheni Residenz

Muncheni vaatamisvaarsused muncheni residenz

Sajandeid Baieri hertsogide, kuurvürstide ja kuningate asukoht Müncheni Residenz on üks Euroopa silmapaistvamaid paleesid. Seitsme suure väljaku ümber paiknev suur Residenzi kompleks koosneb kolmest peamisest osast. Tänapäeval asub Residenzis mitmeid monumente ja muuseume.

5. Olümpiapark

1972. aasta suveolümpiamängude ajast on Münchenis tähelepanuväärne olümpiapark, mille pindala on umbes 2,7 miljonit ruutmeetrit. Nüüd on see suur puhkekeskus, kus korraldatakse mitmesuguseid suuremaid kontserte ja üritusi, sealhulgas suvine Tollwoodi festival (talvist Tollwoodi peetakse Theresienhöhes, Oktoberfesti koduks).

Alates olümpiamängudest on lisandunud mitmeid peresõbralikke tegevusi siia. Nende hulka kuuluvad staadioni katusel ronimine ja lavatagused ekskursioonid, mis tutvustavad rajatise suurepärast arhitektuuri ja disaini. 

1968. aastal ehitatud 290 meetri kõrgune Olümpiatorn, mis mängude auks ümber nimetati, see on Aussichtskorbis asuvate vaateplatvormidega, kust avanevad kaunid vaated linnale.

6. BMW muuseum

Muncheni vaatamisvaarsused bmw muuseum

BMW  peakorteri ja olümpiapargi tehaste kõrval asub ümmargune kaasaegne metallkestaga hoone, kus asub BMW muuseum. Siit leiavad autofännid näiteid peaaegu kõigist ettevõtte toodetud mudelitest, sealhulgas sportautodest, võidusõidumudelitest ja mootorratastest.

Saate vaadata praeguseid mudeleid ja õppida tundma kaasaegse autoehituse tehnoloogiat, samuti saad heita pilgu tulevaste jõuseadmete tehnoloogiate ja disainilahenduste kohta. 

7. Viktualienmarkt

Muncheni vaatamisvaarsused viktualienmarkt

1807. aastal, kui see taluturg Marienplatzist välja kasvas, viidi see lähedalasuvale väljakule, kus see jõudsalt arenes ja laienes. Tänaseks on kasvanud 22 000 ruutmeetri suuruseks turuplatsiks.

See ei ole lihtsalt koht, kus külastajad saavad endale vajalikke toitaineid osta. Värsked leivad ja kondiitritooted, juusturattad ja vinnutatud liha on head piknikutooted ning lauad ja pingid pakuvad ostlejatele ja külastajatele istumist, kui nad saavad süüa särisevaid vorste, kuuma kringlit ja muid mobiilsetes köökides valmistatud toite.

8. Tierpark Hellabrunn (Hellabrunni loomaaed)

Muncheni vaatamisvaarsused tierpark

Hellabrunni loomaaed on üks Euroopa parimate loomaaedade seas. 1911. aastal rajatud loomaaed oli maailmas esimene, kus loomad rühmitati nende päritolu järgi.

Tänapäeval hoitakse enam kui 19 000 looma avatud aedikutes, mille eesmärk on jäljendada looduse tingimusi, kusjuures loomi, kes tavaliselt jagavad elupaiku, hoitakse võimaluse korral koos.

Populaarsete objektide hulka kuuluvad Elevandimaja (praegu muinsuskaitse all olev hoone), tohutu 5000-ruutmeetrine vabalt lendavate lindude linnumaja ja ahvimajad. 

9. Jõuluturg (Christkindlmarkts)

Muncheni vaatamisvaarsused jouluturg

Novembri viimasest nädalast kuni 24. detsembrini muutuvad Müncheni pargid ja väljakud tõeliseks maagiliseks kohaks. Suurim turg asub Marienplatzil, mis on täis maagilist jõuluhõngu ning kus saad nautida erinevaid hõrgutusi.

10. Hofgarten

Muncheni vaatamisvaarsused deutsches

Müncheni kesklinnas, Odeonsplatzi lähedal, ehitati aastatel 1613–1617 Hofgarten (kohtuaed), mis piirnes Residenziga ja oli mõeldud ainult õukonna kasutamiseks. See jäi eraalaks enam kui 160 aastaks ja avati avalikkusele 1780. aastal.

Sellest ajast alates on see rahulik pühamu oma ristuvate radade, purskkaevude, heledate lillepeenarde ja varjuliste mängusaalidega. Kohalike jaoks on see olnud lemmikpaik jalutamiseks kui ka lõõgastumiseks.

Kavandamise ajal Itaalia renessansiaedade eeskujul kujundatud Hofgarten muutus 19. sajandil rohkem tollal populaarsete maastikuaedade sarnaseks. Pärast selle hävitamist Teises maailmasõjas ehitati see uuesti üles.

11. Deutsches Museum

Muncheni vaatamisvaarsused cuvillies teater

Deutsches Museum on maailma suurim tehnikamuuseumi. Muuseum on justkui ajarännak varajase tehnoloogia ja kõrgtehnoloogia vahel, kuna saate jälgida iga teadus- ja tehnikadistsipliini arengut selle algusest kuni tänapäevani.

Suured transpordiga seotud kogud on hämmastavad hõlmates ronge, lennukeid, laevandust, autosid, isegi jalgrattaid. Saate näha Esimese maailmasõja aegse Punase Paruni biplaani koopiat ja näiteks uurida lähedalt Veneetsia gondlit.

Kids’ Kingdom on täis nutikaid praktilisi tegevusi, mis on mõeldud kolme- kuni kaheksa-aastastele lastele, uurides valgust, muusikat, laevu, arvuteid, vett, heli, astronoomiat ja palju muud. See on Saksamaa populaarseim muuseum ja perede lemmikkoht.

12. Cuvilliés teater

Münchenis asuva Residenzi idaküljel asub 1755. aastal ehitatud Cuvilliési teater. Auditooriumi suurejooneline nikerdatud puidust kujundus koos nelja kastitasandiga, sealhulgas spetsiaalselt valijatele ehitatud, hoiti Teise maailmasõja tervena, võimaldades seega selle rekonstrueerimist 1958. aastal.

Arhitektuuriliselt vapustav, selle intiimse rokokoo interjööri haruldane elegants ja rikkalikud toonid muudavad selle tõeliselt ainulaadseks ooperiks. Mozarti Idomeneo, mis esietendus siin 1781. aastal ja mida koos paljude teiste hilisbarokkide ajastu ooperitega ikka aeg-ajalt esitatakse. Teatrit saate külastada eraldi või Residenzi ja selle muuseumide kombineeritud piletiga.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts