Saksamaa vaatamisväärsused: 10 ajalooliselt kaunist paika! - infoViking
Saksamaa-vaatamisvaarsused

Saksamaa vaatamisväärsused: 10 ajalooliselt kaunist paika!

Saksamaa on suur ja vägeva ajalooga riik Euroopa südames, mis on samaaegselt üks modernsemaid, kuid ka ajaloolisemaid paiku.

Muinasjutulised lossid oma printsessidega, paksud metsalaaned ja ilusad linnad – Saksamaa pakub otsijale kõike. Vaatame lähemalt neid Saksamaa vaatamisväärsusi, mis peaksid sinu reisikavas olema.

1. Berliini Brandenburgi värav

Saksamaa vaatamisväärsused-Berliini-varav

Ateena akropoli eeskujul ja 1791. aastal kuningas Frederick William II jaoks ehitatud monumentaalne liivakivist Brandenburgi värav Berliini Mitte linnaosas oli linna esimene neoklassitsistlik ehitis. Berliini vaatamisväärsuse kõrgus on muljetavaldavad 26 meetrit ning hõlmab Quadrigat, suurejoonelist neljahobusevankrit, mis kannab selle suurejoonelise hoone otsas võidujumalannat.

Selle kuus tohutut sammast konstruktsiooni mõlemal küljel moodustavad viis muljetavaldavat käiku: nelja kasutati tavaliikluses, samas kui keskus oli reserveeritud kuninglikele vagunitele. Tohutud dooria sambad kaunistavad ka kahte hoonet mõlemal pool väravat, mida kunagi kasutasid maksukogujad ja valvurid.

Kahtlemata Berliini kõige ikoonilisema ehitisena, on raske uskuda, et tänane majesteetlik struktuur sai Teise maailmasõja ajal tõsiselt kannatada. See oli kunagi osa kurikuulsast Berliini müürist ja sümboliseeris mõne aastakümne jooksul Berliini jagamist ida- ja lääneosadeks.

Loe veel: Berliini vaatamisväärsused.

2. Kölni katedraal (Kölner Dom)

Saksamaa vaatamisvaarsused Kolner Dom

Kõrgav Kölni katedraal (Kölner Dom), Püha Peetruse ja Maarja katedraal, asub Reini jõe kaldal ja on kahtlemata Kölni kõige muljetavaldavam maamärk. See kõrggooti arhitektuuri meistriteos on üks Euroopa suurimaid katedraale. Selle keskaja kõige ambitsioonikama ehitusprojekti ehitamist alustati 1248. aastal ja väidetavalt kulus üle 600 aasta.

Sama muljetavaldav kui selle fassaad, katab katedraali suurepärane interjöör 6166 ruutmeetri suuruse ala ja sellel on 56 tohutut sammast. Peaaltari kohal on Kolmekuninga reliikvia, 12. sajandi kullast kunstiteos, mille kujundas Nikolai Verdunist Milanost siia toodud Kolmekuninga säilmete hoidmiseks.

Teised esiletõstetud vaatamisväärsused hõlmavad panoraamvaateid lõunatornidest, 12. ja 13. sajandi vitraaže Kolmekuninga kabelis ja riigikassat koos paljude väärtuslike esemetega, mis kõik säilisid pärast Teist maailmasõda suures osas puutumata. Kui soovite näha parimaid vaateid linnale ja jõele, ronige üles selle 533 trepiastmest. 

3. Schwarzwald, Baden-Württemberg

Saksamaa vaatamisvaarsused Schwarzwald

Kaunis Schwarzwald oma tumedate, tiheda metsaga kaetud küngastega on üks enimkülastatud mäestikupiirkondi kogu Euroopas. See asub Saksamaa edelanurgas ja ulatub 160 kilomeetrit põhjas asuvast Pforzheimist kuni lõunas Kõrg-Reini jõe ääres asuva Waldshutini. See on matkajate jaoks kui seitsmes taevas.

Lääneküljel laskub Schwarzwald järsult alla Reini jõeni, mida läbivad lopsakad orud, idas aga laskub see laugemalt alla Neckari ja Doonau orgude ülemisse ossa. Populaarsed kohad on Saksamaa vanim Todtnau suusapiirkond, Baden-Badeni suurepärased spaakeskused ja atraktiivne Bad Liebenzelli kuurort.

Muude tipphetkede hulka kuulub ka tähelepanuväärne Black Foresti raudtee. Selle keskmes on Triberg koos oma kuulsate jugadega ja Triberg ise, kus asub Schwarzwaldi vabaõhumuuseum.

4. Schloss Neuschwanstein

Saksamaa vaatamisvaarsused schloss

Ammergau ja Allgäu Alpide ning populaarse mägikuurordi ja talispordikeskuse vahel asuv omapärane Füsseni vanalinn on hea baas lähedal asuva Neuschwansteini lossi avastamiseks. See suurejooneline vana kindlus on laialdaselt tunnustatud kui üks Euroopa kuulsamaid ja maalilisemaid kuninglikke losse.

Baieri kuningas Ludwig II ehitas selle paljude tornidega ja kalmistutega kaetud fantaasiakindluse, mis on kuulus Walt Disney ikooniliste teemapargilosside inspiratsiooniallikana aastatel 1869–1886. Pakutakse mitmesuguseid ekskursioonivõimalusi, sealhulgas giidiga ekskursioone troonisaalis, Singers’ Hallis ja mõnes riigi kõige suurejoonelisemas vaates.

5. Miniatur Wunderland ja Hamburgi ajalooline sada

Saksamaa vaatamisvaarsused wunderland ja hambrug

Ajaloolise Hamburgi sadama südames asuv suurepärane Miniatur Wunderland, maailma suurim mudelraudtee, on omapärane Saksamaa vaatamisväärsus, mis meeldib ühtviisi nii noortele kui vanadele. See massiivne mudel, millel on rohkem kui 9,5-miiline mudelraudtee, sisaldab lõikusid, mis on pühendatud USA-le, Inglismaale, Skandinaaviale ja Hamburgile. See sisaldab ka umbes 1300 rongi, enam kui 50 000 mikroskoopilist valgustit ja üle 400 000 inimfiguuri.

Pole ennekuulmatu, et külalised veedavad palju tunde seda põnevat maailma avastades, kus on märkimisväärselt üksikasjalikud miniatuursed lennuväljad koos tegelikult õhku tõusvate lennukitega, aga ka rahvarohked linnad, omapärased maapiirkonnad ja sagivad sadamad. Meeldejääva kogemuse saamiseks broneerige üks telgitagustest ekskursioonidest, mis on eriti lõbus asi, mida öösel teha.

Rääkides sadamatest, avastage siin viibides kindlasti tohutut Hamburgi sadamat. See 100 ruutkilomeetri suurune hiiglaslik loodete sadam on koduks ühele maailma suurimale kruiisilaevade terminalidele ja seda tuntakse kui väravat Saksamaale. Oma külastusest maksimumi saamiseks pidage meeles, et sadamat on kõige parem avastada reisilaevaga.

Seejärel külastage sadamaäärset promenaadi, ilusat jalakäijate marsruuti ja Warehouse Districti. See ajalooline piirkond on kuulus kõrgete telliskivist laohoonete pidevate ridade poolest.

6. Reini org

Saksamaa vaatamisvaarsused reini org

Rein pole mitte ainult Euroopa kõige olulisem veetee, vaid ka kõige ilusam. Kogupikkusega 1320 kilomeetrit ulatub see suurepärane jõgi Šveitsist läbi Saksamaa kuni Hollandi välja.

Kuigi Saksamaal on palju kohti, kus seda majesteetlikku jõge nautida, on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud armas Ülem-Rheini oru osa turistide jaoks ilmselt kõige populaarsem koht. Siin on sellel sageli dramaatilisel 65-kilomeetrisel jõelõigul enam kui 40 lossi ja umbes 60 maalilist keskaegset linna, mis kõik ootavad, et saaks jõekruiisiga või autoga tutvuda.

Kas otsite suurepärast kohta Reini oru seikluse alustamiseks? Ajalooline Bingeni linn, kus jõgi lõikab enne Bacharachi orgu sisenemist läbi sügava kuru, on hea koht alustamiseks.

7. Berliini muuseumisaar

Saksamaa vaatamisvaarsused muuseumisaar

Berliini maailmakuulus Museumsinsel ehk Muuseumisaar asub Spree jõe ja jõest eemal asuva 400 meetri pikkuse kanali Kupfergrabeni vahel. See suurepärane vaatamisväärsus Saksamaal hõlmab paljusid linna vanimaid ja tähtsamaid muuseume.

Selle jalakäijasõbraliku linnaosa südameks on vana muuseum. Ehitatud aastal 1830, see oli mõeldud spetsiaalselt kuninglike aarete eksponeerimiseks. Varsti pärast seda eraldati muuseumitagune maa kunsti ja “antiikaja tundmise” jaoks.

Aastatel 1843–1855 kujunes uus muuseum ja 1876. aastal lisati rahvusgalerii koos Bode muuseumiga, mis ehitati 1904. aastal ja kus asuvad antiigikogud. Veel üks nende suurepäraste huvipunktide jalgsiekskursiooni tipphetk on Pergamon koos Lähis-Idast pärit ajalooliste hoonetega.

Kuid olge hoiatatud: nende suurepäraste muuseumide hulgas on nii palju vaadata, et te ei suuda seda kõike ühte päeva kokku toppida.

8. Müncheni Marienplatz

Saksamaa vaatamisvaarsused marrienplatz

Saksamaa suuruselt kolmandal linnal Münchenil on seiklushimulisele reisijale palju pakkuda. Baieri liidumaa pealinna juured ulatuvad 12. sajandisse, mil siia rajati klooster, ning kasvas kiiresti piirkonna tähtsaimaks kaubandus- ja kaubanduskohaks.

Selle tõusu keskmes oli Marienplatz, üks ikoonilisemaid Saksamaa vaatamisväärsusi, kus kogu Baierimaa kauplejad kohtusid, et äri ajada ja kuhu kohalikud kogunesid ostlema ja keskaegseid võistlusturniire vaatama. Tänapäeval tõmbab see suur väljak endiselt rahvahulki, kuid erinevatel põhjustel: nad on siin vaatamisväärsustega tutvumiseks või mõne väljaku trendika kohviku ja restorani külastamiseks või selle ainulaadsetes butiikpoodides ostlemiseks.

Turistidele huvipakkuvaid kohti on palju. Siit leiate nii “uued” kui ka “vanad” raekojad, Neues Rathaus ja Altes Rathaus, kus on kirjutatud suur osa linna ajaloost. Mõlemad on atraktiivsed ja väärt külastamist. Teiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad kõrge Neitsi Maarja monument, 1638. aasta ehitatud Mariensäule ja elegantne Fischbrunnen, 19. sajandi pronkskujudega purskkaev.

Loe veel: Müncheni vaatamisväärsused.

9. Bamberg ja Bürgerstadt

Saksamaa vaatamisvaarsused bamberg

Bamberg asub Regnitzi orus, kus jõgi jaguneb kaheks haruks. See vana keiserlik linn on Ülem-Frangimaal kõige olulisem linn ja üks Saksamaa paljudest võluvatest vanalinnadest kõige paremini säilinud. See on ka üks parimaid, mida jalgsi uurida.

Jalutuskäik peaks algama selle vanas piiskoplikus kvartalis, kus asub 13. sajandi katedraal ja vana Michaelsbergi benediktiini klooster. Kahe jõeharu vahelt leiate suurejoonelise Bürgerstadti, väikese Bambergi linnaosa, kus asub Grüner Markt, suurepärane jalakäijate ala, mis on koduks 17. sajandist pärit barokkstiilis Püha Martini kirikule.

Põhja pool asub uus raekoda ehk Neues Rathaus, mis ehitati 1736. aastal. Kuid linna kõige olulisem ehitis on aga Obere Brücke (Ülemine sild) peale ehitatud vana raekoda.

10. Zugspitze massiiv

Saksamaa vaatamisvaarsused massiiv

Wettersteini mäeahelikusse kuuluv Zugspitze massiiv ulatub Saksamaa ja Austria piiril ning seda ümbritsevad järsud orud. Idatippu, mille kõrgus on 2962 meetrit, kroonib kullatud rist ja sinna pääseb Bayerische Zugspitzbahni, hammasraudteega või köisraudteega.

Veel üks suurepärane viis selle silmapaistva looduskauni ala nautimiseks on Tiroler Zugspitzbahn, raudtee, mis kulgeb 2805 meetri kõrgusel Zugspitzkammi jaamani. Siit saab teekonda jätkata köisraudteega 2950 meetri kõrgusele Zugspitz-Westgipfeli jaama. Proovige kindlasti einet siin asuvas suurepärases panoraamrestoranis.

Kokkuvõte

Kogu Saksamaa vaatamisväärsuste avastamine võtab aega tunduvalt rohkem, kui ette võite kujutada. Seal asub lihtsalt tohutult palju kultuuri- ja ajaloomälestisi, kohti maaliliste vaadetega ning linnasüdameid pulbitseva eluga. Hoonete ajalugu ulatub tagasi niivõrd kaugesse aega, et seda on raske ettegi kujutada. Võtke aega, hingake sisse ja avastage maalilist Saksamaad!

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts