Luksemburgi vaatamisväärsused: 13 unustamatut mälestust! - infoViking
Luksemburgi-vaatamisvaarsused

Luksemburgi vaatamisväärsused: 13 unustamatut mälestust!

Luksemburg on küll oma pindalalt ja rahvaarvult väike riik, kuid sinna sisse mahub tohutult kohti ja põnevaid paiku mida külastada. Luksemburgi vaatamisväärsused on koondunud enamjaolt ühte kohta. Ilusad kohad on kindlasti muuseumid ja paleed, aga ka lähedalasuvad järved ja kaljud.

Lastega ja perega on seal tegevust küllaga ning linn ise on väga lapsesõbralik, niisiis – mida vaadata ja kuhu minna Luksemburgis?

1. Uudista ringi vanas kvartalis 

Luksemburgi vaatamisväärsused-vana-kvartal

Mida teha Luksemburgis esimesena? Luksemburgi linna vana kvartal on ideaalne koht reisi alustamiseks sellesse veetlevasse riiki. Lisaks on see lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Keskust oleks ümbritsenud graatsilised iidsed kindlused, mida kunagi tunti Põhja Gibraltari nime all, kui need poleks hävitatud 1883. aastal. Tänapäeval leiate sealt puudega ääristatud munakivisillutisega tänavaid ning lopsakaid parke ja aedu.

Ringi rännates saate vaadata maalilisi sildu ja käänulisi alleesid ning parim näpunäide on vaadata, millised piirkonnad teie tähelepanu köidavad, ja avastada neid vabal ajal.

2. Notre Dame’i katedraal

Luksemburgi vaatamisvaarsused notre dame

Notre Dame’i katedraali ehitasid 17. sajandil jesuiitide preestrid ja see on vägagi uhke välimusega ka tänapäeval.

Üks siinsetest tunnusjoontest on barokkstiilis põhjavärav, mis on kaetud kaunite 19. ja 20. sajandist pärit vitraažidega.

Lisaks traditsioonilistele ehitistele leiate ka moodsaid skulptuurtükke ning altari kohal asuva kuulsa miniatuursel kujul Madonna ja Jeesuse kuju.

See on kuulus ka oma krüpti poolest, mis sisaldab Luksemburgi kuningliku perekonna liikmete haudu ja mida valvavad kaks lõvikuju.

3. Riiklik ajaloo- ja kunstimuuseum

Vaatamata oma väiksusele on Luksemburg tuntud paljude põnevate muuseumide poolest ja puhkus muutub seeläbi ka mõnel määral kultuurireisiks. 

Üks parimaid neist on riiklik ajaloo- ja kunstimuuseum, mis asub vanalinna keskuse kalaturu osas.

Siit leiate suure hulga esemeid, nagu tööriistad, mündid, relvad, ajaloolised dokumendid ja fotod.

Suur osa kunstiteostest on keskendunud gallo-rooma ajastule ja jutustab sotsiaalsest ja usuelust läbi aegade neile, kes kutsuvad Luksemburgi koduks.

Kui teile meeldib kaasaegne kunst, ei pea te pettuma ja see on täis 20. sajandi kunstnike teoseid.

4. Bocki kalju

Luksemburgi vaatamisvaarsused Bocki kalju

Luksemburgis asuv Bocki kalju on tuntud oma suurtükkide ja kindlustuste poolest ning siin saate uurida kasemaate, mis on maa-aluste käikude seeria.

Need tunnelid on hämmastav inseneritöö, kuna need ulatuvad 21 kilomeetrini ja on välja kaevatud tahketest kivikaljudest.

Need tehti eesmärgiga varjata sõdureid ning pakkuda kohta hobuste ja varustuse varumiseks.

Võite kõndida läbi paljude tunnelite ja platoo tipust leiate endise lossi lagunenud varemed, mis avastati alles 1963. aastal.

5. Berdorf

Luksemburgi vaatamisvaarsused Berdorf

Berdorf on kuulus selle poolest, et on üks Luksemburgi turistide lemmikkohti ja asub tuulepuhutavatel laudadel, mis ulatuvad tagasi orgudesse, mis sisaldavad Black Ernzi, Sûre’i ja Aesbachi jõgesid.

Need orud on kaetud jalgradadega, mis võimaldavad teil nautida Luksemburgi maastiku majesteetlikkust ja see piirkond on koduks ka üle 3000 aakri suurusele metsale.

Kui teile meeldib kaljuronimine, pakuvad siinsed künkad ideaalset võimalust.

6. Echternachi linn

Luksemburgi vaatamisvaarsused Echternachi linn

Omapärane Echternachi linn asub kauni Sûre’i jõe kaldal, mis on ka naaberriigi Saksamaa piiril.

Linn on kuulus mõne oma festivali poolest, nagu rahvusvaheline muusikafestival, mis toimub maist juunini, samuti tantsurongkäik, mida on siin sajandeid peetud pühade teisipäeval.

Linnas endas leiate vanaaegseid maju, käänulisi tänavaid ja keskaegset arhitektuuri, mis ulatuvad tagasi teise ajastu juurde.

7. Suurhertsogipalee

Luksemburgi vaatamisvaarsused Suurhertsogipalee

Palais Grand-Ducal on Luksemburgi suurhertsogi ja kuningliku perekonna ametlik elukoht ning see on Luksemburgi linna üks hämmastavamaid arhitektuurilisi saavutusi.

See pärineb 16. sajandist ja segab erinevaid stiile, sealhulgas romantilisi puudutusi ning keskaegseid ja gooti kujundusi.

8. Moodsa kunsti muuseum

Inimesed võivad arvata, et Luksemburg on täis iidseid säilmeid, kuid seal on ka mitmeid tipptasemel muuseume, nagu moodsa kunsti muuseum, mida tuntakse ka kui MUDAM. Muuseum laiub üle 4500 meetri ja kuigi sellel on ainulaadne disain, on see ehitatud ka endise Fort Thungeni seintele, mis pärineb aastast 1732. Siinne kunstivalik on eklektiline, sealhulgas fotod, skulptuur, tekstiil ja isegi digitaalne meedia.

Kogu muuseumikompleks asub Parc Drai Eechelenis, kus on hulgaliselt skulptuurseid kunstiteoseid ja laiaulatuslikud vaated üle Luksemburgi vanalinna.

9. Reis Viandeni linna

Luksemburgi vaatamisvaarsused Viandeni linn

Viandeni linn on üks maalilisemaid kogu Luksemburgis ja asub Rover Ouri kalda lähedal.

Seda on õnnistatud kauni feodaalse mõisaga, mis ehitati üheksandal sajandil ja linna ümbritseb keskaegne välismüür, mis on täis vahitorne.

Linn on kuulus ka selle poolest, et Victor Hugo elas siin paguluses ja tema endine kodu on nüüd avalikkusele avatud ja sellest perioodist on palju mälestusesemeid.

Kui teile meeldib matkata või jalutada, siis on mitmeid radu, mis hargnevad Viandenist Ouri orgu.

Kui soovite midagi lõõgastavamat, siis siin on ka tõstuk, mis tõuseb 440 meetri kõrgusele ja pakub teile suurepäraseid vaateid maastikule.

10. Bourscheidi loss

Luksemburgi vaatamisvaarsused bourscheidi loss

Bourscheidi küla asub platool, millest mööda jookseb kaks jõge Warki ja Süre kujul.

Külas on mitmesuguseid välitegevusi, nagu matkarajad ja muud tegevused, kuid tõeline tõmbenumber on siin Bourscheidi loss, mis domineerib külas 137 meetri kõrguselt.

See ehitati algselt 10. sajandil ja seda on armastusega säilitatud. Võite minna giidiga ekskursioonile, et saada rohkem teavet ajaloo kohta, või nautida mõnda helireisidest.

Kui külastate õhtul, saate nautida lossi, kui see on täielikult valgustatud, mis on külast vaadates uskumatult ilus.

11. Ülem-Sûre järv

Luksemburgi vaatamisvaarsused ulem sure jarv

Esch-sur-Sûre’i lähedal Upper-Sûre’i looduspargis, kus asub ka kuulus järv.

Järv on tuntud kui üks Luksemburgi parimaid vaba aja veetmise kohti ja inimesed kogunevad siia soojematel kuudel veespordialade jaoks, nagu ujumine, kanuusõit ja purjetamine.

Sõltuvalt sellest, kui seiklushimuline soovite olla, võite siin proovida ka sukeldumist või purjelauasõitu ning seal on spetsiaalne päikesepaat, mis viib teid vee peale.

12. Osalege kontserdil Luksemburgi Filharmoonias

Luksemburg võib olla väike, kuid Luksemburgi Filharmoonia on tuntud kui üks parimaid kontserdipaiku Euroopas.

See on Luxembourgi filharmooniaorkestri kodu ja külalised mängivad siin üle kogu maailma, sealhulgas mitmed kuulsad dirigendid ja orkestrid.

Hoone on tuntud oma võimsa akustika poolest ja siia saate tulla kuulama kohalikku kontserti, mis tutvustab Luksemburgi parimaid muusikalisi talente.

13. Beauforti loss

Luksemburgi vaatamisvaarsused beauforti loss

Beaufort asub Luksemburgis Mullerthali piirkonnas platool ja seal on loss, mis pärineb 12. sajandist.

Suur osa lossist on praegu lagunenud ja see ei ole nii hästi säilinud kui paljud piirkonnas, kuid see on suurepärane peatuskoht maalähedasema elamuse saamiseks ning lossi lähedal on hulk jalgteid, mis viivad teid läbi metsade ja vapustavad kivimoodustised.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts