Prantsusmaa vaatamisväärsused: 11 paika, mida pead nägema! - infoViking
Prantsusmaa vaatamisväärsused

Prantsusmaa vaatamisväärsused: 11 paika, mida pead nägema!

Prantsusmaa on täis vaatamisväärsuseid, mis on enamjaolt seotud riigi kuulsusrikka ja värvika ajalooga. Prantsusmaa on oma minevikus olnud üks maailma suurimaid impeeriume ning olnud eesrinnas kunstide ja teaduse arenguga.

Sealt on pärit kuulsaid vallutajaid, maadeavastajaid, kunstnikke ja kirjanikke. Prantsusmaa on tänapäevalgi üks Euroopa mitmekesisemaid kohti, kus linnamelu vaheldub rahuliku maaeluga ning nautimist ja avastamist jagub pikaks ajaks. 

1. Eiffeli torn

Prantsusmaa vaatamisväärsused-eiffeli-torn

See on Prantsusmaa vaatamisväärsus, mida teab kindlasti igaüks. Pariisi sümbol Eiffeli torn on nii leidlik kui ka kuulus maamärk. Selle 8000 metallosast koosneva konstruktsiooni kujundas Gustave Eiffel 1889. aasta maailmanäituse ajutiseks eksponaadiks. Algselt kriitikute poolt jälestatud 320 meetri kõrgune torn on nüüdseks Pariisi silueti armastatud ja asendamatu element.

Eiffeli torni graatsilisus on pälvinud selle hüüdnime “raudne leedi”. Külastajatele avaldab muljet torni õrn õhulisus, hoolimata selle monumentaalsest suurusest ja hingematvatest panoraamidest igal kolmel tasandil.

Turistid saavad einestada vaatega esimesel korrusel või nautida Michelini tärniga pärjatud restoranis Le Jules Verne teisel korrusel. Põneval 276-meetrisel kõrgusel pakub tipptase laiaulatuslikku vaadet Pariisi linnale ja kaugemale. Vistad ulatuvad selge päevaga kuni 70 kilomeetrini.

Loe veel: Pariisi vaatamisväärsused.

2. Musée du Louvre

Prantsusmaa vaatamisvaarsused Musee du louvre

Louvre’i muuseum asub uhkes palees, mis oli kunagi kuninglik elukoht, Euroopa kaunite kunstide kogude hulgas. Siin on palju Lääne tsivilisatsiooni kuulsamaid teoseid, sealhulgas Leonardo da Vinci Mona Lisa, Veronese pulmapidu Canas ja 1. sajandil eKr Venus de Milo skulptuur.

Kollektsioon võlgneb oma rikkuse erinevate Louvre’is elanud kuningate panusele. Teised tükid lisati Prantsusmaa lepingute tulemusena Vatikani ja Veneetsia Vabariigiga ning Napoléon I saagist.

Louvre’is on väljas umbes 35 000 kunstiteost, sealhulgas lugematu arv meistriteoseid. Seda kõike on võimatu näha ühe päeva või isegi nädalaga. Tehke privaatne giidiga ringkäik või keskenduge peamiste kunstiteoste nimekirjale, et saada kõige tasuvam kogemus.

3. Château de Versailles

Prantsusmaa vaatamisvaarsused Chateau de versailles

Château de Versailles sümboliseerib Prantsuse monarhia suursugusust enne Ancien Régime’i langemist. See UNESCO nimekirja kantud monument esindab Prantsusmaa ajaloo hiilgavat hetke Louis XIV (tuntud kui “päikesekuninga”) valitsemisajal, mil palee seadis Euroopa vürstlike õukondade standardiks.

Alates 1661. aastast muutis Louis XIV oma isa jahilossi (väikese lossi) rikkalikuks kuninglikuks paleeks. Louis XIV visiooni elluviimiseks renoveeris lugupeetud arhitekt Louis Le Vau Louis XIII lossi elegantsel neoklassitsistlikul viisil. Hiljem, 17. sajandil, lõi Jules Hardouin-Mansart luksuslikud barokkinterjöörid, sealhulgas peeglisaali.

Palee kõige suurejoonelisem ruum on peeglisaal, kus õukondlased ootasid koos Tema Majesteediga audientsi. See pimestav galerii sädeleb päikesevalgusest, mis siseneb akendest ja peegeldub sadadelt dekoratiivpeeglitelt, samas kui kümned sädelevad lühtrid ja kullatud detailid muudavad üldmulje veelgi imelisemaks.

4. Côte d’Azur

Prantsusmaa vaatamisvaarsused dAzur

Prantsusmaa moodsaim rannajoon, Côte d’Azur, ulatub Saint-Tropez’st Mentonini Itaalia piiri lähedal. Côte d’Azur tähendab tõlkes “Sinise rannikut”, mis on sobiv nimi Vahemere lummavate tseruliveekogude kirjeldamiseks.

Inglise keelt kõnelejate jaoks on see glamuurne mereäärne sihtkoht tuntud kui Prantsuse Riviera – päikesest läbi imbunud dekadentsi ring.

Suvel on mereäärsed kuurordid täis rannasõpru ja päikesekummardajaid. Rikkaid ja kuulsaid leidub siin ka oma uhketes villades ja luksusjahtides. Nice’i linnast avanevad panoraamvaated merele ja suurepärased kunstimuuseumid. Cannes on kuulus oma kuulsuste filmifestivali ja legendaarsete hotellide poolest.

Parimad liivarannad asuvad Antibesis, kus on ka atmosfääriline vanalinn ja suurepärased muuseumid. Saint-Tropez pakub vapustavaid avalikke ja erarandu koos Provence’i kaluriküla võluga, samas kui Monaco võrgutab oma eksklusiivse õhkkonna ja vapustava maastikuga.

5. Mont Saint-Michel

Prantsusmaa vaatamisvaarsused Mont Saint Michel

Normandia ranniku lähedal asuvast kivisest saarekesest dramaatiliselt tõusev UNESCO nimekirja kantud Mont Saint-Michel on üks Prantsusmaa silmatorkavamaid vaatamisväärsusi. See “Merede püramiid” on müstiline vaatepilt, mis asub 80 meetri kõrgusel lahe kohal ja on ümbritsetud imposantsete kaitsemüüride ja bastionidega.

Peamine turismiatraktsioon Abbaye du Mont Saint-Michel on keskaegse arhitektuuri ime, mille gooti tornid on tõusevad. Külastajaid imetleb kloostrikiriku rahulik ilu koos selle harmoonilise romaani stiilis pikihoone ja ehitud kõrgete võlvidega kooriga.

Alates selle ehitamisest 11. sajandil on Abbey kirik olnud oluline kristlik palverännakute sihtkoht, mida tuntakse kui “Taevane Jeruusalemm”. Tänapäeva palverändurid on endiselt inspireeritud Mont Saint-Michelist ja jätkavad traditsiooni ületada laht jalgsi, nagu seda tehti keskajal.

6. Loire’i oru lossid

Prantsusmaa vaatamisvaarsused Loire oru loss

Läbi Loire’i oru rännates jääb mulje, nagu oleks astunud laste juturaamatusse. Tornilised muinasjutulised lossid kaunistavad tihedate metsade ja õrnalt voolavate jõgede lummavat maakohta. Kogu Loire’i oru piirkond, lopsakas piirkond, mida reguleerib “Prantsusmaa aiaks”, on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Mõned Loire’i lossid on keskaegsed kindlused, mis on ehitatud mäetippudele ja ümbritsetud vallidega. Kõige kuulsamad Loire lossid on aga uhked renessansspaleed, mis olid mõeldud ainult nautimiseks ja meelelahutuseks, õukonnaelu jätkuks väljaspool Pariisi.

Kuningas Francis I jaoks ehitatud Château de Chambord on kõige uhkem loss, Château de Chenonceau on iseloomuliku naiseliku stiiliga ja Château de Cheverny on neoklassitsistlikus stiilis mõisahoone idüllilises keskkonnas.

Samuti tasub külastada aastal UNESCO kantud Chartres’i ja Bourges’i katedraale ning Orléansi linna, kus Jeanne d’Arc aitas 1429. võita Inglise armeed, ning Château Royal d’Amboise.

7. Cathedrale Notre-Dame de Chartres

Prantsusmaa vaatamisvaarsused cathedrale notre

Rohkem kui kaheksa sajandit on Chartresi katedraali suurejoonelisus usklikke inspireerinud ja mõned ütlevad, et see ülev pühamu on taastanud usu kahtlastesse. UNESCO nimekirja kantud katedraal ilmestab keskaegse gooti arhitektuuri hiilgust.

Chartresi katedraal on tuntud oma suurepäraste vitraažakende poolest, millest enamik pärineb 12. ja 13. sajandist. 2500 ruutmeetri suurused säravad vitraažaknad võimaldavad värvilisel valgusel filtreeruda avarasse pikihoonesse, luues eeterliku efekti. Keeruliselt üksikasjalikud aknad paljastavad Piibli lugude kujutamise uskumatu meisterlikkuse.

Eriti tähelepanuväärsed on roosiaknad oma uskumatu suuruse ja detailide poolest. Üks ilusamaid on Passioni aken, mis on oma stiili ja väljenduse poolest üks originaalsemaid, ja Blue Virgini aken, mis pärineb 12. sajandist.

Igal õhtul aprillist detsembrini esitleb Chartres’i linn Chartres en Lumières’i, valgusshow’d, mis valgustavad katedraali ja rohkem kui 20 muud linna monumenti. Loomingulised esitlused hõlmavad juugendstiilist inspireeritud valgusetendusi ja valgustusi, mis kopeerivad katedraali värvilist keskaegset maalitud fassaadi. See tasuta avalik üritus algab õhtuhämaruses (umbes kell 21.00) ja lõpeb festivali ajal igal õhtul kell 1 öösel.

8. Provence

Provence kutsub külastajaid põgenema unistavale bukoolilisele maastikule, kus on oliivisalud, päikeseküllased mäed ja sügavad lillad lavendliväljad, kus orgudes asuvad väikesed külakesed kivistel paljanditel. Elav maastik on lummanud paljusid kuulsaid kunstnikke, sealhulgas Cézanne, Matisse, Chagall ja Picasso.

Provence’i maalähedane loodusilu, maalähedane võlu ja rahulik atmosfäär võimaldavad piirkonna art de vivre’il (elukunstil) õitseda. Sume ilm soodustab rahulikke jalutuskäike mööda munakivitänavaid ja pärastlõunaid välikohvikute päikeselistel terrassidel.

Provence’i paljude vaatamisväärsuste hulgas on maitsev Vahemere köök, mis põhineb oliiviõlil, köögiviljadel ja aromaatsetel ürtidel. Turistid saavad valida paljude kulinaarsete asutuste vahel, alates pereettevõttena tegutsevatest bistroodest kuni Michelini tärniga pärjatud gastronoomiliste restoranideni.

9. Chamonix-Mont-Blanc

Prantsusmaa vaatamisvaarsused Mont blanc

Prantsuse Alpides asuv Mont Blanci vinge vaatepilt on unustamatu vaatepilt. Euroopa kõrgeim mäetipp Mont Blanc tõuseb 4810 meetrini. Tänu oma kõrgusele on Mont Blanc (“Valge mägi”) alati lumega kaetud.

Selle majesteetliku tipu all asub traditsiooniline Chamonix’ alpiküla, mis asub kõrgel mäel asuvas orus. See omapärane väike linn on täis ajaloolisi kirikuid, traditsioonilisi Alpide restorane ja võluvaid baklažaane.

Chamonix on suurepärane koht suusatamiseks, matkamiseks, kaljuronimiseks ja väljas seiklusteks või lihtsalt lõõgastumiseks. See veetlev küla on üks parimaid kohti Prantsusmaal, mida külastada inspireerivate loodusmaastike ja alpimajutuste jaoks. Kallis mägimajakesed ja hubased suvilad võtavad külalisi stiilselt vastu.

Kohalikud restoranid pakuvad hea isuga eineid ning pakuvad nii Savoie piirkonnale omaseid toite kui ka rahvusvahelisi toite. Kohalike Savoyardi roogade proovimiseks proovige vorstirooga, fondüüd ja raclette’i (sulatatud Gruyère’i, Comté või Emmentaleri juustu, mida serveeritakse keedetud kartulitega).

10. Alsace’i külad

Prantsusmaa vaatamisvaarsused Alsacei kula

Mõned Prantsusmaa kauneimad külad asuvad Alsace’i rohelistes mägedes, kus Vosges’i mäed piirnevad Saksamaa Reini jõega. Nendes maalilistes Elsassi külades on väikeste kogudusekirikute ümber koondunud pastellvärvides puitmajad. Rõõmsad õitsvad rõdud ja jalakäijate munakivitänavad lisavad veetlust.

Paljud külad on võitnud Prantsusmaa “Villages Fleuris” auhinna oma kaunite lillekaunistuste eest, nagu näiteks Obernai oma iseloomulike linnakodanike majadega; võluv väike küla Ribeauvillé, kus paljud kodud on kaunistatud potililledega; “kunsti ja ajaloo linn” Guebwiller ja kütkestav keskaegne Bergheimi küla.

Mõned lilledega kaunistatud Elsassi külad on nii ilusad, et neid on nimetatud nii “Villages Fleuris” kui ka “Plus Beaux Villages de France’iks” (Prantsusmaa kaunimad külad), sealhulgas Riquewihri muinasjuttude küla ja lummav Eguisheimi küla. , pesitseb orus. 

Teine “kõige ilusam küla” on Mittelbergheim, mis on tuntud oma gastronoomia ja suurepärase pastoraalse maastiku poolest, mis asub rohelise Mont Saint-Odile’i jalamil.

Neile, kes plaanivad Alsace’i puhkusereisi, on Colmar hea baas Alsace’i külade ja ümbritsevate loodusradade avastamiseks.

Kokkuvõte

Olgu teie reisi eesmärk mis tahes, Prantsusmaal on pakkuda kõike. Seal on ilusaid randu ja suuri mägesid, nautida saab päikest, suusatada või mägedes matkata. Prantsusmaa on täis ilusaid ja moeteadlikke inimesi ning sinna minnakse tihti inspiratsiooni ammutama. Prantsusmaalt on pärit paljud meie aja suurimad leiutised ja avastused, mis on määranud oleviku kujunemise ja selle kõige mõistmiseks on parim variant igaühel ise Prantsusmaal  meie tänapäevase elu algeid kogeda.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts