Pariisi vaatamisväärsused: Prantsusmaa romantiline pealinn
Pariisi vaatamisväärsused

Pariisi vaatamisväärsused: Prantsusmaa romantiline pealinn

Prantsusmaa ja pealiin Pariis on tõeline unelmate koht vast armunud paaridele, kes otsivad sellest sarmikast linnast seda romantilist hõngu, mida kirjeldatakse kõikides raamatutes ja filmides.

Sellest Pariisi vaatamisväärsuste listist leiab loomulikult põnevaid paiku ning tegevusi ka neile, kes külastavad seda linna koos sõbra, pere või kasvõi üksinda.

1. Eiffeli torn

Pariisi vaatamisväärsused

Kõrgele Pariisi taevasse sirguv ikooniline Eiffeli torn on tõenäoliselt Prantsusmaa kõige tuntum sümbol. Algselt ajutise ehitisena ehitatud torn on praegu üks enimkülastatud kohti maailmas ning on number üks vaatamisväärsus Pariisis.

Eiffeli torn võõrustab külastajaid kolmel tasandil – restoranid asuvad esimesel kahel korrusel ning vaateplatvorm kolmandal korrusel. Lisaks tasub mainimist ka õhtused valguse mängud, kui Eiffeli torn sädeleb oma kaunites tuledes umbes 5 minutit iga tunni möödudes.

Prantsuse revolutsiooni sajanda aastapäeva auks ehitatud üle 300 meetri kõrgune imeloom pidi olema ajutine installatsioon 1889. aasta universaalnäituse tarbeks. Esialgsetest kavatsustest hoolimata püsib “Raudne Leedi” endiselt tänini.

Loe veel: Prantsusmaa vaatamisväärsused.

2. Louvre muuseum

Pariisi vaatamisväärsused

Elegantne ja uhke stiiliga Prantsuse Louvre muuseum on vaatamisväärsus Pariisis, mis on tuntud ka maailma suurima muuseumina. Louvre palees asuvast muuseumist leiab aukartust äratava suursuguse kunstikogu koos Egiptuse, Kreeka, Etruski ja Rooma antiik esemetega, islami kunsti, skulptuurid, dekoratiivkunsti ning maalid koos Mona Lisaga. 

Louvre palees on üle 380 000 teose, kuid ainult käputäis neist on pandud välja eksponaatide hulka, mille alla kuuluvad kuulsad kunstiteosed Leonardo Da Vincilt, Vermeerilt, Michelangelolt, Rembrandtilt, Eugène Delacroix ja paljudelt teistelt. Lisaks galerii näitusele on peasissepääsuna kasutatav klaasist püramiid juba tähelepanuväärne objekt Pariisis.

Algselt kuningliku elukohana kasutatud Louvre palee on peale renoveerimis ja ümberehitamistöid muutunud maailmatasemel muuseumiks koos maa-aluse ostukeskusega Carrousel du Louvre. Kunstihuviliste number üks koht kuhu minna Pariisis!

3. Notre Dame katedraal

Pariisi vaatamisväärsused

Pariisis asuv Notre Dame’i katedraal on Prantsuse gooti arhitektuuri klassikaline sümbol, mille mainekas ajalugu kulgeb läbi sajandite. See Île de la Cité saarel asuv vaatamisväärsus on üks kuulsamaid kogu maailmas koos oma uhke interjööri, roosiakende, kahe kõrge torniga, kellade ja orelitega.

Keset Seine jõe südames asuvat kaunist Notre Dame katedraali peetakse gooti arhitektuuri üheks suurepärasemaks näiteks. Selles katedraalis on kümme kella, omapärane arheoloogiline hõng ning erinevad orelid, mis mängivad kiriku tegevuses tähtsat rolli.

4. Triumfikaar

Pariisi vaatamisväärsused

Triumfikaar (Arc De Triomphe) on Prantsusmaal Pariisis asuvatest triumfikaartest kõige monumentaalsem vaatamisväärsus. Pariisis ehitati sõdurite mälestamiseks, kes andsid oma elu riigi eest Napoleoni juhtimise ajal. See sümboliseerib prantslaste uhkust ja mälestab iga Prantsuse juhi võidukat lahingut.

Suurejooneline triumfikaar asub keset suurt Place Charles de Gaulle tee ristmikut, mis muutnud selle üheks turistlikumaks kohaks linnas. See kaar on koduks tundmatu sõduri hauale ning Lääne-Euroopa esimesele igavesele leegile, mis süüdatakse kõigi surnud meeste mälestuseks, keda ei suudetud tuvastada I ja II maailmasõja järel.

Mälestuse sümbolitena on monumendile kaunistatud sõdurite skulptuurid ning kaare ülaosast võib leida kolmkümmend kilpi, millele on nimetatud suurte võitude nimed. Lisaks on kaare siseseintele kirjutatud sadade prantsuse kindralite nimed, kes võitlesid oma riigi eest.

5. Montmartre

Pariisi vaatamisväärsused

Montmartre on rajoon Pariisis, mis on tuntud oma maalilisele õhkkonnale ning arhitektuurile.  See piirkond on inspireerinud ja mõjutanud paljusid möödunud ajastu kunstnikke – Picassost, Van Goghist Renoiri ja Monetini. Paljud maalijad ja kunstnikud on selles maalähedases naabruskonnas lühikest aega elanud ning seda erilist hõngu on Montmartre eeslinnas endiselt tunda. 

Mõned Pariisi vaatamisväärsused Montmartre naabruskonnas, mida tuleb kindlasti külastada on Sacre Coeur, St. Pierre kirik, Montmartre uppuv maja, Moulin Rouge, Place du Tertre, Le Mur des Je t’aime ja paljud teised.

Pariisi peamistest vaatamisväärsustest üsna kaugel asuv Montmartre on turistide seas pälvinud idüllilise, rahuliku ning autentse maine sel suures linnas. Mõjukas kunstiajalugu, kitsad tänavad, võluvad omapärased kohvikud ning rikkalik ja kirev ajalooline hõng on need, mis meelitavad inimesi ligi sellesse omapärasesse piirkonda.

6. Sacre-Coeur kirik

Pariisi vaatamisväärsused

Pariisi Püha Südame basiilika, rohkem tuntud nimena Sacré-Coeur, on rooma katoliku kirik ja basiilika, mis asub Montmartre mäel. See on pühendatud Jeesuse Pühale Südamele, mis esindab Jeesuse Kristuse armastust. 

Basiilika on linna kõrguselt teine ​​punkt peale Eiffeli torni tänu oma kõrgele asukohale Montmartre mäel. Kiriku tipust leiab ka vaateplatvormi, mis pakub lummavaid vaateid kuldselt säravale Pariisi linnale.

See on nii kohalike elanike, kui ka turistide seas ülipopulaarne Pariisi vaatamisväärsus, kuna tegemist on religioosse monumendiga. Külastajatel on võimalus nautida käputäis basiilikas toimuvaid tegevusi ja üritusi, mis lisaks hõlmab endas öiseid jumalateenistusi ja palveid. 

7. Moulin Rouge

Pariisi vaatamisväärsused

Moulin Rouge, maailma kuulsaim kabaree, asutati 1889. aastal ja on sellest ajast peale kujunenud üheks kõige tuntumaks meelelahutuseks üle maailma Pariisi külastavate turistide seas. Kankaani koduks olev Moulin Rouge on üks elav koht, kus mõnusalt aja veetmine on üks põhilisi tegevusi mida teha Pariisis.

Moulin Rouge ei ole lihtsalt vaatamisväärsus Pariisis, vaid elamus, mida rikastab energiline muusika, tants, meelelahutus, toit ja kultuur. See legendaarne kabaree on aastate jooksul võlunud artiste ja rahvusvaheliste kuulsuste südameid nagu Edith Piaf, Frank Sinatra, Liza Minnelli ja Elton John. 

Moulin Rouge ikooniline punane värv kujutab endas igas mõttes sära, kirge, tundlikkust ja romantikat, mis on selle fantastilise atraktsiooni seinte vahel juurdunud. Üks väärt paik Pariisis, mida tasuks kindlasti külastada.

8. Disneyland

Pariisi vaatamisväärsused

Ligikaudu 2000 hektari suurune Disneyland on meelelahutuspark kogu perele, mis on pungil erinevatest atraktsioonidest, poodidest, söögikohtadest ja kuurortidest kuni suure golfiväljakuni. 

Pariisi vaatamisväärsus avati 1992. aastal ja seda külastab igal aastal umbes 15 miljonit elevil inimest. See koosneb peamiselt kahest teemapargist – Disneyland Pargist ja Walt Disney Stuudio pargist. See on enim külastatum teemapark kogu Euroopas ning suurim kuurort väljaspool Ameerika Ühendriike.

Teemapargist leiab mitmeid meeldejäävaid tegevusi ning atraktsioone alates kõige pisematest kuni kooliealisteni välja. Äärmiselt populaarsest kogupere pargist leiab sellised kohti ja atraktsioone nagu Indiana Jonesi teemaline rajoon ning ka täpse koopia Uinuva Kaunitari lossist. Põhiline koht kuhu minna Pariisis koos lastega.

9. Pantheon

Pariisi vaatamisväärsused

Uusklassikalist arhitektuuri esindav Pantheon asub Ladina kvartalis. See Rooma vaatamisväärsuse Panteoni eeskujul ehitatud kirik on pühendatud Saint Genevievele. 

Selle Pariisi vaatamisväärsuse juures tuleks kindlasti külastada selle kuplit, mille külge omal ajal riputas Prantsuse füüsik Jean Foucault pendli, mille eesmärgiks oli määrata Maa pöörlemine. Panteoni all asuv krüpt on, aga viimne puhkepaik selliste teadlaste, kirjanike, filosoofide ja luuletajatele nagu Alexander Dumas, Marie Curie ja Victor Hugo.

10. Pariisi katakombid

Pariisi vaatamisväärsused

Pariis ei ole üleni romantiline koos oma sarmika Eiffeli torni ning Mona Lisaga. Tegelikult leidub sealt ka kohti, mis tekitavad veidike kõhedust. Hämaralt valgustatud tunnelite labürint ehk Pariisi katakombid on koht kuhu minna linnas, et saada veidike vaheldust.

Selles maa-aluses tunneli rägastikku on paigutatud umbes kuus miljonit surnud skeletti ning seda põhjusel, et ammustel aegadel tekkis lihtsalt surnuaedades ruumipuudus. Tunneli tee on kruusaga koormatud, ebatasane ja kohati isegi libe, seega tasuks seal kanda vähe toekamaid jalatseid. 

Üks populaarsemaid vaatamisväärsusi mida tasuks järjekordade vältimiseks külastada varahommikustel tundidel. Katakombi rajad on labürindi taolised ning seetõttu oleks vajalik eksimise vältimiseks kaasata endaga kohalik giid.

11. Place De La Concorde väljak

Pariisi vaatamisväärsused

Aastal 1755 Ange-Jacques Gabrieli poolt kujundatud Place de la Concorde on Prantsusmaa pealinna suurim avalik väljak. Kaheksanurkne väljak pakub ilu igast nurgast, kust ei puudu äärnevad aiad, hotellid, kujud ning ühelt poolt ka vaade ikoonilisele Eiffeli tornile. 

Place De La Concorde väljakult leiab kaks purskkaevu, mis pärinevad Louis-Philippe’i ajast ning kuulsa obeliski, mis pärineb Vana-Egiptuse aegadest. Lisaks tähelepanuväärsele väljakule leiab sealt lähedalt ka mõned tuntumad Pariisi vaatamisväärsused ja hooned nagu Palais Bourbon, Jeu de Paume, Pariisi vaateratas, ning Tuileries aiad.

Place de la Concorde on aastate jooksul püsinud Prantslaste seas kõrgel kohal, mis on seotud oluliste sündmustega nagu näiteks Prantsuse revolutsioon.

Lõpetuseks

Pariis on suurlinn Euroopas, mis vast ei jäta külmaks ühtegi külastajat. Tänu oma äärmiselt mitmekesise valikuga linnapildist leiab midagi meeldejäävat alates kõige väiksematest kuni seenioriteni välja.

Vaata lisaks: Euroopa sihtkohad.

Ettevõtted | Turism ja reisimine


Related Posts